Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
combo 2024. 06. 20. 08:26
Előzmény: #6198  Bandi_ujonc
#6200
Gyurcsány "érdemeit" nem elvitatva, tényleg röhejes ez már. Egy rakat olyan dolog történt, am miatt nyugaton azonnal megbukik a kormány, pl. Pegazus-ügy. Akinek nem tetszik Gyurcsány, az szavazhatott volna a Kutyákra, vagy mittudomén. Putyint sem azért nem váltják le, mert szar az ellenzék, de Putyin is biztos ezt kommunikálja. A helyzet az, hogy a fideszes média egy alternatív valóságot épített: A Budapesttől 200 km-re élő falusi apám ugyanúgy felmondja, hogy Karácsony milyen rettenetesen szar, dugók így, dugók úgy, pedig évente max egyszer jár ott... Nekem meg egyszer kikiabált a lépcsőház házmestere az erkélyről, hogy ugye nem Soros-egyetemen tanítasz, te sz*rházi? Mindezt egy vidéki egyetemvárosban... :) (Amikor épp a CEU-t szuttyongatták.)
Second Wave 2024. 06. 20. 08:08
Előzmény: #6196  Dehogynincs
#6199
Az a kérdés, hogy mikor találtad ki ezt a szót. Emlékszel rá esetleg?
Bandi_ujonc 2024. 06. 20. 06:54
Előzmény: #6196  Dehogynincs
#6198
Amikor ezt a szót használtam, akkor a fényes tekintetűek azzal jöttek itt, hogy hat rám a rogáni propaganda:)
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 20. 06:10
#6197
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 20. 06:03
Előzmény: #6190  combo
#6196
A választási törvényeket,  előírásokat, körülményeket és a közmédiát Orbán valóban úgy alakította, mintha a fociból is ismert pénzfeldobás az ő szabálya szerint játszanánk:
"Ha fej, akkor én nyerek, ha írás, akkor te vesztesz."
Az ep-választások eredményeiből is azt olvasom ki, hogy Orbán választásokon is leváltható. Szerintem ezt Orbán is kiolvasta belőlük.
Apropó MZP. Aki önként összegyurcsányozza magát, arra nem szavazok.
A minap MZP is használta az összegyurcsányozás szót, amit én a saját nyelvi leleményemnek vélek, de más is kitalálhatta és fogalmam sincs hol és mikor fordult elő először.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 20. 05:53
Előzmény: #6182  euler
#6195

OFF
jól emlékeztem Marián Béla = Seki Wakerhttps://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9118738
https://hu.wikipedia.org/wiki/Mari%C3%A1n_Istv%C3%A1n
https://magyarnarancs.hu/szerzo/ujsagiro/szerzo-7212
Van egy történetem arról, hogy Marián Béla szó szerint megmogyorózott valakit, de az nem tartozik ide és semmi köze MP-hez meg a tiszához.
ronaldinyo 2024. 06. 20. 02:53
Előzmény: #6190  combo
#6194
Nem Orbánt tényleg nem lehet levéltári.jol mondta mindenki.de a sors keze,az nagyobb hatalom mindennel.2026.ban kimerült ha lesz választás .
ronaldinyo 2024. 06. 20. 02:49
Előzmény: #6192  combo
#6193
Kína segít most is.
combo 2024. 06. 19. 23:46
Előzmény: #6191  Istvan78
#6192
Szerintem ha bukik Orbán, az valami külső körülmény miatt lesz. (Most eléggé szorongatja az EU, de ha nyer Trump, akkor változhat sok minden.) Itt jegyzem meg, hogy bár Orbán nagyon szereti magát sajnáltatni, hogy mindenki ellene van, de elérte, hogy a német nagytőke, Oroszország és Kína a hatalmon maradásában érdekeltek, és ők s m kispályáson (Oroszország most nem ér rá, de békeidőben segít).
Istvan78 2024. 06. 19. 23:26
Előzmény: #6190  combo
#6191
Ilyen ügyben én soha nem mondanám, hogy SOHA. Nemcsak a közhangulat önmagában, de a helyzet is sokat tud változni. A Fidesz leszálló ágba kerül, Orbán és társai kiöregednek, kiderül, hogy az autokrácia a gazdaságban se teljesít jól, az EU rájön, hogy kéne kezdeni valamit ezzel a problémával, amit Orbán jelent, kiderül, hogy valójában milyen a rendszer természete, túl sok lesz a propaganda, a hazugság, a képmutatás, túl sok lesz a lopás, túl kevés pénz jut a közszolgáltatásokra,marad stb.
combo 2024. 06. 19. 22:55
Előzmény: #6181  Dehogynincs
#6190

"kiderült, hogy a párt még mindig leváltható választásokon."
Az a baj, hogy ez mindig önkormányzati választáson derül ki, aminek nem sok tétje van... Mekkora volt az öröm, hogy anno MZP polgármest er lett a fideszes fellegvárban, aztán... (Btw, június 9. még mindig sima kétharmad lenne nekik sima parlamenti választáson, és a Mihazánkat is nyugodtan lehet hozzájuk számolni.)
Apropó MZP, a 2022-es választás után maga MZP mondta, hogy a NER-t választáson nem lehet leváltani, és az ellenzékiek többsége is ezt gondolta. Azóta ezt szépen elfelejtettük, MZP is (vagy követi a közhangulatot.) Repülő kockakő helyett remény.
Istvan78 2024. 06. 19. 22:11
#6189
Jobban örültem volna, ha marad itthon MP és gőzerővel elkezdi a pártépítést és minden egyebet, ami a 26-os Orbán buktatáshoz szükséges. Nagyon nagy és byonolult munka vár rá idehaza, ezt nem lehet EP, netán BP közgyűlés mellett végezni. 
Remélem hamarosan belátja ezt, ha nem MZP sorsára jut és az tragédia lenne az országnak.
ronaldinyo 2024. 06. 19. 16:12
#6188
Jobb ország lennénk, ha Orbán meg sem születik. Keserű évek...kérdezze az anyját apját.gyümölcséről ismerszik meg -kaptunk egy rothadt gyümölcsöt.de nem ez a baj hanem az hogy sokan ezt a rothadt gyümölcsöt akarják-ez a hasonloság törvénye-bizony az a 2 millio ember is ilyen gyümölcs
bronz 2024. 06. 19. 15:58
#6187
A romániai Fidesz frakció nem támogatta Magyarék felvételét a Néppárti frakcióba.
https://24.hu/belfold/2024/06/19/europai-neppart-rmdsz-tisza-ep-magyar-peter/
ronaldinyo 2024. 06. 19. 13:55
#6186
Sík Endre | Sikeresen betömte a politikai vákuumot a magyar vándor
Second Wave 2024. 06. 19. 12:47
#6185
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 19. 11:16
Előzmény: #6182  euler
#6184
Jé, megjelent Seki Waker (ha jól emlékszem Marián Béla index fórumos  nickére).
Érdekes gondolatmenet, de
- statikus adatokból indul ki ( a tisza még sokat erősödhet, de a gyengülését sem zárom ki)
- Seki Waker-nek (akivel személyesen is találkoztam) akkor megfelelt az mszp-szdsz koala (ő az szdsz-es szárnyat erősítette) és emiatt hajlamosabb dk támogatásával számolni a dk elutasítottsága helyett
- azzal egyetértek, hogy a kétharmad lebontásához közelebb vagyunk, de már ez is óriási eredmény lenne (bár valamelyik ciklusban az időköziken már lebontottuk a kétharmadot egy kis időre)
bigyula 2024. 06. 19. 11:08
Előzmény: #6182  euler
#6183
Felesleges a számolgatásod. Eddig nem volt két egymást követő választás, ahol azonos szabályok szerint történt volna a szavazás. Ha a fityesz azt érzi, hogy az 50% se lesz meg a képviselők számában, akkor biztos, hogy megváltoztatja a rendszert nem sokkal a választások előtt. Pont ezért nem demokratikus erő a fityesz.
euler 2024. 06. 19. 10:43
#6182
Segítsünk egy kicsit Fábián Tamásnak /Telex/, mert csak azt felejtette el kibontani, hogy hogyan váltható le a fidesz "még mindig" választásokon. Szerintem SZINTE sehogy, de lássuk ez cizelláltabban:
.
" A tisztán listás EP választáson a Tiszapárt 1.352.699 szavazatot kapott, a Fidesz pedig 2.048.211 szavazatot. Ha ehhez hasonló lenne 2026-ban a parlamenti választás eredménye ÉS Magyar Péter addig is és akkor is ragaszkodna a "mi aztán nem, nem soha senkivel" agyréméhez, akkor simán és kényelmesen megvan a Fidesz 5. 2/3 győzelme.
 Ugyanakkor a Jobbik és utódpártjai + az LMP NÉLKÜLI ellenzék (már ha a Tisza pártot is ellenzéki pártnak véljük) összesen 2.082.188 szavazatot kapott, ami 106 előzetes mutyizások nélküli előválasztással szűrt jó jelöltekkel esetleg ellenzéki győzelmet hozhatna. Azért csak esetleg, mert a Fidesz választási törvényében sok rejtett aljasság is van. 
Akár hogy is, választás előtti koalíció kötésre épitkező széleskörű és integrált ellenzéki együttműködéssel már most biztosan meg lehetne akadályozni az újabb 2/3 Fidesz győzelmet, és a demokratikusan együttműködő, közös programmal kampányoló egységes ellenzék bizonyosan vonzóbb, reménykeltőbb és sokkal erőteljesebb alternatíva, mint a szétforgácsolt, egymásra acsarkodó külön-külön rajthoz álló ellenzék." - /Marián Béla/
A szomorú helyzet az, hogy JELENLEG a magyarok messzebb vannak a fidesz leváltásától, (megengedve, hogy reálisan a kétharmad lebontásához közelebb), mint amikor bármilyen nyögvenyelősen is, de koalícióban indult az ellenzék.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 19. 10:20
#6181
Megdőltek a Fidesz mítoszai
https://telex.hu/velemeny/2024/06/18/fidesz-mitoszok-valasztas-orban-viktor-propaganda
A június 9-i választásokon a Fidesz több mítosza is megdőlt, és az is kiderült, hogy a párt még mindig leváltható választásokon. ...

Topik gazda

badsector1
badsector1
1 1 1

aktív fórumozók