Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
user01
user01 2024. 04. 25. 17:36
Előzmény: #2603  Heisenberg
#2620

Most bocs, de Te pl. hogyan képzeled el a TISZA jövőjét? Kitől kell engedélyt kérjenek, ha el akarnak valahol indulni? Mikortól engednéd, hogy ők is induljanak, hogy elkezdjenek politizálni? 
Vagy ha jól értelek, akkor azt várnád, hogy egy, egyelőre országosan második legnagyobbnak mért párt ne indulgasson már el holmi választásokon, mert azzal sérti azok érdekeit, akik azon elindulnak? Hogy most mi van?
Listákról van szó, itt nem az visz mindent, aki 1 szavazattal többet kap. Mondjuk a fidesz 5, ellenzék 7 hely, helyett fidesz 5, tisza 3, ellenzék 4. Nyert a fidesz? Sok ilyen győzelmet a fidesznek. Szerintem a tisza ezekben a helyzetekben, bárki is kerül vezető poziba, konstruktívan fog vele együtt meg nem együtt működni. Ezt megszavazza, azt nem.
 
Ha a tisza meg akarja dönteni az orbán rendszert, akkor valahol el kellene kezdeni. Úgy nehezen fognak bármit is elérni, ha nem indulnak választásokon, mert a múlt ellenzéke esetleges győzelmét teszik azzal kockára. Mit csinált a fidesz 20 évvel ezelőtt ilyen szituban? Azt, hogy elindultak a többiekkel szemben. Szerinted bevált a taktikájuk, hogy látod ezt, végignézve az elmúlt 14 évet? Fidesz megtehette, tisza ne tegye már meg? Az, hogy sikeres lesz-e csak úgy derülhet ki, ha megpróbálják, a nélkül az életben nem tudod meg, hogy vajon az alternatívát jelent-e ez azoknak, akik most még a fideszre szavaznak.
Heisenberg
Heisenberg 2024. 04. 25. 17:00
Előzmény: #2618  hekki
#2619
Ember! Ritka egy undorító hozzászólás volt ez a részedről...gondolkozz el ezen.
hekki
hekki 2024. 04. 25. 16:42
#2618
Ivanhoe 2024. 04. 25. 16:11
Előzmény: #2613  hekki
#2617
Még néhány csoportot zárj ki, és a végén csak Te szavazhatsz egyedül. Miniszterelnök nem akarsz lenni? :D
dexter 2024. 04. 25. 15:58
Előzmény: #2595  Istvan78
#2616

Én azt is írtam később, hogy kössük IQ szinthez a választói jogot.
De szerintem azokat az embereket is valahogy rá kell venni szavazásra, akik folyamatosan távol maradnak az ilyen szavazásokról, és a kötelességüknek (még ha ez egy jog) tegyenek eleget. Nem tudom, hogy ez megfelelő irányba javítaná-e a szavazások eredményét, de egy diszkurzust megérne.
Törölt felhasználó 2024. 04. 25. 15:40
#2615
atikasz 2024. 04. 25. 15:38
Előzmény: #2613  hekki
#2614
akkor kérem vissza az adóm:)
hekki
hekki 2024. 04. 25. 15:29
Előzmény: #2612  atikasz
#2613
Nem. Önellátó vagy 
atikasz 2024. 04. 25. 15:28
Előzmény: #2602  hekki
#2612
lakcím van,állás,saját cég ev nincs viszont nyugdíjféleséget kapok és adózok a tőzsde után,én szavazhatnék?
atikasz 2024. 04. 25. 15:25
Előzmény: #2596  Heisenberg
#2611
csak nem:)
euler 2024. 04. 25. 15:19
Előzmény: #2591  user01
#2610
Lehetne ezt a képet árnyalni, hogy kit utál jobban, sorravenni az állításait jogállamról, unióról, szemkilövetésről stb. de nem érdemes. Egyrészt széllel szemben nem érdemes, másrészt majd elválik ha tettekre kerül a sor. Részemről az aggódó óvatosság, gyanakvás és bírálat joga fenntartva.
.
A kérdésedre pedig, a rezsim lebontására elég pesszimista a válaszom, amit nem először mondok. Választások útján a jelenlegi viszonyok között SZINTE lehetetlen. Ez a "szinte" viszont lényeges Orbánéknak, mert ez adja a legitimitásukat. A lehetőség adott, kínlódjatok csak ellenzék, mindig tudunk szorítani a présen, és még mindig demokráciának látszunk. Az ellenzék pedig választásról-választásra eszi mint kacsa a nokedlit, Gyurcsánnyal fűszerezve. 
Közben egy kétharmados diktatúrában élünk. Mondjon már valaki egy demokráciát ahol 14 éve ugyanaz a párt uralkodik kétharmaddal! 
.
Magyar nekem akkor tetszett a legjobban amikor kormánybuktató leleplező anyagokat ígért. Hol vagyunk már ettől, bár a lehetőség még megvan, a remény még él ...
Istvan78 2024. 04. 25. 15:15
Előzmény: #2608  hekki
#2609
Sok mindenen kellene/lehetne változtatni nyugdíj ügyben. A plafon is lehet az egyik, de ne felejtsük el, hogy a járulék befizetésnél sincs plafon, a szinkron megvan.
Jelenleg az átlagnyugdíj 230 ezer körül van.
hekki
hekki 2024. 04. 25. 15:12
Előzmény: #2607  Istvan78
#2608
Felső plafon kell a nyugdíjra. Nettó átlagbér. Most kijött valami szám, hogy 420.000 kb. Ennyiből egy nyugdíjas meg tud élni. Nincs szükség sok százezer meg millió forint feletti nyugdíjra. 
Istvan78 2024. 04. 25. 15:07
Előzmény: #2605  hekki
#2607
A dolgozók azt fogják mondani, hogy kit érdekel a nyugdíj összege, nem fogok rájuk dolgozni...mondják ezt addig amíg nyugdíj közelbe nem ekrülnek, akkor hirtelen elgondolkodnak a dolgok állásán. A nyugdíjak jelenleg is az átlag nettó bér felét érik el, képzeld mi lenne, ha még választóként se számítanának. A nyugdíjkassza azért lett nagyrészt deficites, mert a kapcsolódó járulékokat csökkentették az elmúlt években.
vaczak 2024. 04. 25. 15:02
Előzmény: #2594  user01
#2606
Miért kell mindennek Gyurcsányról szólnia? Jó eséllyel jelenleg egy már csak 10 százalék körüli támogatottsággal bíró ellenzéki párt vezetője. A hivatalosan DK-s, de széleskörű ellenzéki összefogással megválasztott polgármesterek, vagy képviselőkkel szembeni lehetséges indulás, ha azzal a fidesz jelöltje jár jól, vajon a mítikus magasságba emelt "Gyurcsány ellen indulás-nak tekinthető? Szerintem MP részéről Gyurcsány emlegetése határ-haszon értéke kisebb, mint gondoljátok, a fidesz kevésbé elkötelezett híveit önmagában ettől még nem fogja tudni átállítani. Ha rosszul nyúl bele az önkormányzati választásba, azzal saját imázsát is rombolhatja, kevés kézenfogható haszonért. Amúgy meg ha csak nem történik valami csoda, a magyar választási rendszer és hatalmi helyzet szabta logika alapján nehezen lesz elkerülhető, hogy 2026-ban valamiféle koordinációra ne kerüljön sor a DK-val. 
hekki
hekki 2024. 04. 25. 15:01
Előzmény: #2604  Istvan78
#2605
Az ő érdekük hogy a dolgozó emberek elegendő adót fizessenek be az eltartásukra, nem azt kell nézni hogy mennyi szavazatot lehet rajtuk behozni és így nekik kedvezzenek a pártok. Sajnos évtizedek óta a segélyesek nyugdíjasok pénztárcája dönti el a választásokat. Őket kell kivenni, és a dolgozókat kell meggyőzni megfelelő programmal!
Istvan78 2024. 04. 25. 14:57
Előzmény: #2602  hekki
#2604
Ezzel nem értek egyet. Ha a segélyesek, nyugdíjasok ki vannak zárva, ezzel megakadályozod, hogy az ő érdekeik megfelelően érvényesüljenek. Én inkább egy megfelelő szintű politikai tájékozottságot és értelmi színvonalat kérnék számon a választón. Az elsőre helyezve a hangsúlyt.
Heisenberg
Heisenberg 2024. 04. 25. 14:56
Előzmény: #2597  user01
#2603
Vannak helyek, ahol.egymas ellen, de sokkal több helyen egy listán, egy jelölt mellett. Nos, ezek bukni fognak, lesz egy képlékeny politikai helyzet, amelyben egy biztos: a TISZA párt a baloldallal nem fog kolaát kötni. Lehet, hogy a fityesszel sem, de hogy velük fog szavazni előbb vagy utóbb, nos, az biztos. Tudod, ismered, mi lesz az eljárás. Bozottsagi hely, FB tagság, soroljam? A ciklus végére a TISZA part is pont oda fog jutni, mint pl. az  I. kerületben , vagy éppen Egerben átszavazó jobbikos képviselők pártja...a politikai szemétdombra. A fityesz pedig dörzsölheti a kezét....
hekki
hekki 2024. 04. 25. 14:55
Előzmény: #2595  Istvan78
#2602
18-65 év közötti korosztály szavazhasson csak, olyanok, akiknek van bejelentett lakcíme,állása, saját cége, vagy e.v. 
Segélyesek, munkanélküliek, nyugdíjasok kizárva. 
signal2
signal2 2024. 04. 25. 14:49
#2601
Nekem nincs bajom azzal, ha elindul az önkorin. Azzal sincs bajom, meggyengíti az ellenzéki pártokat, ha közben meggyengíti a fideszt is. De ez utóbbi a legfontosabb.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek