Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bandi_ujonc 2024. 04. 22. 12:45
Előzmény: #2219  vaczak
#2220
A 22-es fiaskó után egészen szabadon mindenki kitérhet a kevésbé fontos dolgokra, hiszen bebizonyosodott, hogy ebben a felállásban nem lesz váltás. Illetve azt nem tartom jó iránynak semmikor, hogy most nincs itt a kritika ideje, mert csak vakon és csendben feleljen meg mindenki az összefogásra szavazással. 
Esetleg meg kellene hallani a kritikákat, lehet a szereplés is jobb lenne. 
MP nélkül maradt volna ez az egész színház, menne a túlélő harc.
Ebben van igaza Hadházynak szerintem (megvan gondolom az álláspontja, nem kell ismertetnem) addig a pillanatig, amikor MP így felfutott. 
Amennyiben MP sem lesz megváltó, visszatérhetünk a Hadházy tételre, akkor újra aktuális és igaz lesz.
De ez most 2 évig is eltarthat, részemről türelem.
vaczak 2024. 04. 22. 12:34
Előzmény: #2216  Bandi_ujonc
#2219
Ok, nem akarlak beskatulyázni, inkább csak általános életérzésem van azzal kapcsolatban, hogy az ellenzéki oldalon is mintha nem a prioritásokra összpontosítanának sokan, illetve a nagy fanyalgásban úgy ítélkeznek az azon a térfélen küszködő szereplőkkel szemben (aki többsége azért valóban rendszerellenes, nem Molnár Zsoltok és Mesterházy Attilák), mintha nem egy autoriter spin fél-diktatúrában élnénk. 
expimista
expimista 2024. 04. 22. 12:23
#2218
Békéscsabán délután 3-tol este 7-ig lehet aláírni MP-nek,a Csaba Centernél.Itt lehetne nézni ha nem kapcsolták volna le a kamerát.
http://www.bekeszona.hu/bekescsaba-csaba-center
Bandi_ujonc 2024. 04. 22. 12:21
Előzmény: #2170  signal2
#2217
Egyébként ne haragudj, ez nem személyes.
De amikor ilyeneket olvasok, ledobom a láncot:
"a két EP-képviselőjük a legtöbbet és leghatékonyabban dolgozó, így a legbefolyásosabb EP-képviselő."
Bandi_ujonc 2024. 04. 22. 12:14
Előzmény: #2214  vaczak
#2216
Pártok programjai: amikor erről kérdezték valamelyik ifjú titánt, az volt a lekezelő válasza egy riporternek, hogy nézzék meg a weboldalon, ő most nem érzi úgy, hogy belemegy.
Ha nem csal az emlékezetem. 
Fidesz patentek:
Itt sajnos elkövetted azt a hibát, hogy beskatulyáztál, mintha önállóan nem lehetne problémám velük, mégha ez egyezik is esetleg a Fidesz lejárató kampányával, ami ebben az esetben talán tényeken is alapulhat. 
Az időbeliséget sem vizsgáltad: mi van, ha nekem korábbról nem tetszenek pl az említett momentummal kapcsolatban dolgok, amikre később Fidesz kampány épül? Akkor hogyan hathat rám a fidesz narratíva?
Esetleg én diktálom nekik?
Kicsi lenne nekem egy rogáni gyufásdoboz, hidd el.
 
badsector1
badsector1 2024. 04. 22. 10:36
#2215
"Szerző: Raskó GyörgyMiután érdekel a téma, ma több órán át figyeltem a különböző tereken, melyik párt pultja előtt vannak sokan, várva az aláírásra, s hol kevesen. Még nekem is meglepetés volt, hogy Magyar Péter pártja a TISZA pultja előtt mennyien álltak sorba és milyen bizakodó hangulatban voltak az emberek: "győzni fogunk egyedül is, nem kell összefogás senkivel" - magyarázta egy úr, aki felismert. Információim szerint déltájban már 20 ezer felett volt az aláírók/ajánlók száma, ami ismerve a tényt, hogy a kampányban kivétel nélkül önkéntesek vettek részt s nem volt lista, kit hívjanak, kiknek telefonáljanak, kimagasló teljesítmény. 
Egyben azt is jelenti, hogy az emberek felfokozott hangulatban vannak, de elvárásaik Magyar Péterrel szemben akár túlzónak is nevezhetők. 
Azért ez a jobb helyzet, de nem lesz könnyű megfelelni minden kívánságnak. Magyar Péter szerencsecsillaga töretlenül ível felfelé s mivel egyre profibban nyilatkozik, szinte hiba nélkül, van esély rá, hogy tényleg sikeresen szerepel az EP választáson. És ha igen, majd megjön az étvágy.Két észrevétel: A TISZA párt pultjához nem csak értelmiségi, jól szituált polgárok, hanem láthatóan nehéz sorban élő emberek is odajöttek aláírni. 
Ez jó fejlemény, hiszen hazánkban ők vannak többségben, Magyar Péternek feladata, hogy néhány jó szót mondjon érdekükben s legyen vonzó szociális programja is.A másik: Noha a Fidesz ezerrel nyomja a lejárató kampányát Magyar Péter ellen, ennek hatása nulla, sőt sokak szemében még ellenszenvesebbé teszi a Fideszt. 
Ma nagy örömömre Szentkirályi Alexandra véletlenül összefutott Magyar Péterrel és kezet fogtak egymással, sikeres kampányt kívántak egymásnak. 'Szandi" kampányfőnöke, akivel Péter szintén kezet akart fogni, visszautasította a kézfogást. 
Hatalmas öngólt rúgott ezzel. Egy olyan politikusról van szó, aki hazánkat Brüsszelben képviselte eddig... Többet nem fogja..."
vaczak 2024. 04. 22. 10:32
Előzmény: #2209  Bandi_ujonc
#2214
Arra, hogy lehet szidni (gyakran kell is) a 22-es balul végződött ellenzéki próbálkozás résztvevőit, de próbáljuk meg objektíve megítélni a lehetőségeiket. Az sem baj, ha néha megnézzük a pártok programjait. A Momentummal kapcsolatban amiket felsoroltál (kordonbontástól "röhögcsélnek a parlamentben"-ig) a Fidesz patentjei. A korábban említett negatív percepciós spirálra ezerrel rásegít a Rogán-művek. A 2022-es pofon után nekem is komoly problémám van azzal a passzivitással, amely az ellenzéki oldalon mutatkozott. Ugyanakkor azt sem szeretem, amikor az ellenzéki tábor már-már összemossa az ellenzéki és a kormánypárti oldal felelősségét a mai magyar állapotokért (úgy, hogy amúgy a leghangosabban kommentelők többsége vagy már nem is él az országban, vagy max 1-2 tüntetésen való részvételen túl semmiféle munkát, anyagi, vagy személyes erőforrást nem tett bele az általa kívánt politikai célok teljesülésébe). 
Mississippi
Mississippi 2024. 04. 22. 10:26
Előzmény: #2193  ngergo1985
#2213
 Itt reszelem a fingot korán reggel, oszt jól lemaradtam a Richter nyitórol.
Gyakorlott technikai szavazó vagyok egy fideszes kerületből. Nem fogom elbaszni a szavazatomat, de egyenlőre van mozgástér matematikailag és mindaddig amig ez fennáll, a szimpátia, a hetedik érzék és az "elvek" ( kérlek, a továbbiakban se  könnyezz meg, azért itt nem arról van szó, hogy: híahaza :) ) is szerepelnek a képletben ami szerint szavazok. Persze mások is pont így jutnak el oda, hogy egy sármos; napszemüveges; szimpatikus személyre fognak szavazni, vagy nem ezek miatt, hanem azért mert hisznek abban hogy minnél jobban felduzzasztunk egy pártot, annál sikeresebbek leszünk a fidesszel szemben. Ami egy szint felett igaz is, ezért ha úgy alakul hogy a fidesz és a Tisza fej-fej mellett áll és csak kieső pártok maradnak, akkor szembrebbenés nélkül szavazok a Tiszára. Annak ellenére, hogy a Tisza ( vagy bármely 66%os párt ) sem a rendszer lebontásának a záloga, mert ahhoz akarat is kell majd, de első körben jó lesz akárki, mert már egy mélyütéssel is előbbre vagyunk.
Bandi_ujonc 2024. 04. 22. 10:24
Előzmény: #2211  signal2
#2212
Keveset aludtam, vigyázz a szemtelenkedéssel:)
Az aktuális törvényjavaslatokat? Kinek a javaslatait? Rendeleti kormányzás van. 
Aktuális adatokat? Általános semmi, lózung. 
Ezeket szakportálok rendszeresen elvégzik.
Programírás: segíts kérlek, mi az a világmegváltó program, ami ezrek eredménye?
signal2
signal2 2024. 04. 22. 10:18
Előzmény: #2206  Bandi_ujonc
#2211
A szakemberek a programot írják, kiértékelik az aktuáils törvényjavaslatokat, adatokat. Lehet, ezzel újat mondtam. 
signal2
signal2 2024. 04. 22. 10:17
Előzmény: #2202  ngergo1985
#2210
èn szurkolok, hogy összejöjjön. 2026-ban is úgy fogok szavazni, hogy a lehetö legnagyobb valószínüséggel váltsuk le a maffiát.
Az idei válsztásokon azonban az EP-n mindnki szavazhat a szíve szerint, vagy akár a teljesítmény alapján, az önkorin meg már nagyjából eldölt, hogy ki hol indul, és abból kell fözni.
Bandi_ujonc 2024. 04. 22. 10:06
Előzmény: #2207  vaczak
#2209
Konkrétan mire utalsz?
Bandi_ujonc 2024. 04. 22. 10:06
#2208
Na átgondoltam, aludtam 3 órát 3 részletben.
Szóval hagyjuk ezt az egész felfordulást, MP menjen kapálni, maradjanak a régi pártok régi emberei, legyen óriási küzdelem az lmp és Momentum között, erősödjön Vona, MZP, MSZP-P, és a DK Gyurcsány létezésével kisértsen még 20 évig.
Legyen biztos helye Fegyőrnek, Kunhalminak, Gréczynek, Ungárnak, stb, a Fidesznek meg további kétharmada. 
Ez az értelmiségi választás. 
vaczak 2024. 04. 22. 10:04
Előzmény: #2203  Bandi_ujonc
#2207
Nincs érzelmi, vagy szakmai kötődésem egyik ellenzéki párthoz sem, csak nem szeretem az olyan leegyszerűsítéseket, amelyekből egy az egyben a fideszes narratíva bújik ki. 
Bandi_ujonc 2024. 04. 22. 09:59
Előzmény: #2196  signal2
#2206
Mi a kézzelfogható eredménye annak az 1-2000 keményen dolgozó szakembernek a momentumnál?
Ez valami kandikamera?
badsector1
badsector1 2024. 04. 22. 09:57
Előzmény: #2192  hekki
#2205
Hekki, mesélj már arról, hogy hogyan tudnék szocsiban szállást foglalni.
badsector1
badsector1 2024. 04. 22. 09:56
Előzmény: #2198  signal2
#2204
Ha mp egyéniben nem lesz versenyképes a fidesszel, akkor a matematika alapján koordináltan kell indulni az ellenzéknek, ami rengeteg elvesztett szavazattal jár mert a büszka magyar nem szavaz egy általa gyűlölt párt egyéni jelöltjére.
Bandi_ujonc 2024. 04. 22. 09:51
Előzmény: #2193  ngergo1985
#2203
Te is a metropolból tájékozódsz?:))
Megszól minket a momentum-dk értelmiség. 
ngergo1985 2024. 04. 22. 09:49
Előzmény: #2198  signal2
#2202
"Akik az összefogásra szavaztak 2022-ben, azok megértették, hogy 1 kihívóra kell szavazni. Mindenki más nem értette meg." Így igaz, én is így tettem, bár a szememet majdnem becsukva húztam be az X-et. Nem volt 100%-ig jóérzésem közben. De azt is látni kell, hogy volt jó párszáz ezer szavazó, aki már vagy nem oda húzta be, vagy el sem ment szavazni pedig korábban ott volt az ellenzék mögött. És ez is valahol azt kell jelentse, hogy ennek az összefogásnak ott 2022-ben vége volt, vége kell hogy legyen. Nem működik, pont. Valami más kell, valami olyan, amire az emberek nagyobb része nem szembecsukva szavaz, illetve valami olyan, amire az ember újra érzi a reményt, azt, hogy újra van miért elmenni szavazni. Mindig azt szoktam mondani, hogy van ebben az országban még mindig 7.5 millió választásra jogosult. Ha a fidesz tábor tényleg csökkent február óta 5-600 ezerrel, akinek a nagy része nem fog visszatántorogni oda, mert lát valami új, alternatívát, akkor nekik lesz 2.5 millió szavazójuk a következő választáson. De még mindig ott van a másik 5 millió(!), akik közül ha csak 2,6M-t 1 pártba tudsz terelni, akkor a fidesz elvesztette a választást! Kit izgat a fidesz 2.5 millió szavazója, ha összezár, a másik 5 millióból kell "gazdálkodni".
Bandi_ujonc 2024. 04. 22. 09:49
Előzmény: #2191  vaczak
#2201
:))
Erről beszélhetünk bővebben.
Alapvetően Hadházyval értek egyet. 

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek