Na jó, értem, de akkor miért nem írja le korrekten h mi mennyi, óriási kockázat és bizalmi kérdés egy idegentől venni bármit, ő akar eladni és ide vet pár kurta mondatot, így nem lehet ezt csinálni.
Volt egy kis magánvállalkozása, ami akkor nem akart működni, bezárta. Minimál nyelvtudással középkorúként irány Anglia, azóta nem tudok róla kb semmit. Ugyanott ismerek másik embert, aki akkortájt szintén külföldre ment dolgozni, élni, de a lakást nem adta el, hanem kiadta. Róla se tudok semmit, de a lakás folyamatosan ki volt/van neki adva. Kb hasonló helyzetből az egyik sokkal többet tudott kihozni a véletlennek köszönhetően, mint a másik.
A történet akkor lenne kerek, ha tudnánk, mihez kellett a pénz. Talán angliai életkezdéshez, berendezkedéshez. Lehet, nem tudott várni 10 évet. Akkor és ott simán lehetett jó döntés. Olyan ez, mint a múlt heti lottó ötös. Meg azoknak a lehülyézése, akik tavaly 400 felett váltottak eurót, világvége hangulatban, devizaválság küszöbén (Matolcsy is igazolta). Kisemberek mentették a kis vagyonkájukat, nem látva úgy a jövőt, ahogy itt sokan "nagy bölcsen" látják a múltat.
Utólag lehet nagyon okosnak lenni, hogy mit hogyan kellett volna. Ez a visszatekintési torzítás. Nem gondolom, hogy akkor és ott, a rendelkezésére álló információk alapján rosszul döntött volna. Persze akkoriban jóval áron alul mentek csak az ingatlanok, most meg - szerintem - bőven túlértékelt, felfújt lufi az ingatlanpiac. Aztán majd kiderül, hogy fér-e még a lufiba, vagy lassan leereszt. Pár év múlva ismét okosabbak leszünk.
"2014-ben 14 millióért lakás eladva, kiment Angliába dolgozni. Idén az alatta levő ugyanolyan és kb ugyanolyan állapotú lakást 63 millióért adták el. Nagyon mellé lehet nyúlni egy rossz döntéssel." --- A döntés jó volt, de szerencsétlen. Egy évvel később a kormány az ingatlanpiac fellendítésére tette fel az életét.
Még ha nagyságrendileg kevesen is vannak, de a hitelkártyával DKJ-zők is rájöttek arra, hogy a nagyon közeli kamatfizetés miatt most érdemesebb PMÁP-ot venni. Soha vissza nem térő lehetőség volt novemberben hitelkártyával úgy PMÁP-ot venni, hogy tényleges befektetés nélkül januárban már 6,91% kamatot utalnak. És itt ugye a felhalmozott kamat megvétele sem osztott-szorzott, mert a felhalmozott kamat megvétele is hitelkártyával történt.
Valós történet. 2014-ben 14 millióért lakás eladva, kiment Angliába dolgozni. Idén az alatta levő ugyanolyan és kb ugyanolyan állapotú lakást 63 millióért adták el. Nagyon mellé lehet nyúlni egy rossz döntéssel.
Az már jó pár hete így van, akkor miért csak az utolsó héten tolják be a pénz mintha nem lenne holnap? Miért vártak ennyit, és fizetnek ki jóval nagyobb felhalmozott kamatot?
A múlt heti hajrában 189,4mrd PMÁP fogyott el. Brutál. Korábban a kutyának nem kellett, heti 20-25mrdos keresletek voltak csak. Most meg mindenkinél előkerült pár rongyos millió a párnacihából, befőttesüvegből? Brutál felhalmozott kamattal tolta be mindenki az utolsó filléreket, mikor korábban bottal sem piszkálták meg?
Magyar Állampapír tulajok