Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tihamer
tihamer 2022. 04. 15. 21:36
Előzmény: #157639  tihamer
#157640
Zavar lett az erőben 
😃
Csak nehogy sírás legyen a vége.
Megy a spekuláció ❗
"Azonban mondott egy nagyon érdekes dolgot is: nagyon sokan, akik hitelkiváltásban kértek tőle segítséget, most visszakoztak, ahogy a miniszterelnök bejelentette, hogy meg akarja hosszabbítani a hitelkamat-moratóriumot. Úgy okoskodnak, hogy amíg tart a “rezsicsökkentett” hiteltörlesztés, addig spórolnak azon, aztán majd ha vége az ingyenebédnek, akkor fogják csak elindítani a hitelkiváltást hosszabb időre fixált kamatokkal."
tihamer
tihamer 2022. 04. 15. 21:34
#157639
Felpörgött a kereslet a hitelek iránt.Mindenki siet felvenni.
https://kiszamolo.hu/mikor-valtsd-ki-a-hiteledet/
Törölt felhasználó 2022. 04. 15. 20:28
Előzmény: #157635  wawa1
#157638
Ez jó ötlet, de ha a nagyszülő háza mondjuk Borsod megye északi részén van, vagy 4 felé osztják az árát vagy ez a kettő együtt áll fenn, akkor az nem fog menni. Egy párnak már képesnek kell lenni arra a sajátra, és ehhez a babaváró már adhatja az önerőt. Vagy külföldi munka vagy bármi, ami eszébe jut. 
lacikonyha 2022. 04. 15. 20:16
Előzmény: #157635  wawa1
#157637

nagy divat sirni egy egyedulállonak hogy 10 év munkaviszony után nem tart ott anyagilag mint 20 év munkaviszony után egy házaspár
vagy nem tart ott ahol az egy teljesen más anyagi korulmények kozé szuletett kortársa
az ilyen rinyálo mit gondol ki kiváncsi erre a sirásra?
és mit remél ettol?
lacikonyha 2022. 04. 15. 20:09
Előzmény: #157634  Törölt felhasználó
#157636

csak a néha kialakulo siránkozo fiatal korust akartam kicsit lehalkitani, miszerent nekik olyan szar most mint még a torténelem során soha egy fiatalnak
persze a legtobb dolog fejben dol el
a woody allen is tolthette volna siránkozással az életet hogy csunya apro nagyorrunak szuletett  nem olyan vonzo megjelenésunek mint a szoke kékszemu joképu robert redford és majd nem veszik észre a nok
aztán inkább csak sikeres lett a siránkozás helyett és megdugta a fél világ csinosait
wawa1 2022. 04. 15. 19:48
Előzmény: #157634  Törölt felhasználó
#157635
Miért kellene olyan korán saját lakás? Ha meghal a nagyszülő, akkor abból lehet venni az unokának, addig albérlet vagy munkásszálló. Régen sokan laktak szállókon. A fidesz ezeket felszámolta. Túl nagy arca lett mindenkinek. Kiskorú nevén lévő ingatlant szétadóztatnám.
Törölt felhasználó 2022. 04. 15. 19:26
Előzmény: #157633  lacikonyha
#157634
A kiinduló helyzetből pszichésen nem könnyű kitörni, pl. nem csak magamnál, hanem a hasonszőrűeknél láttam a zsigeri fintorgást bármiféle vállalkozástól, hiszen egy vállalkozás bukhat is, és akkor micsoda szégyen és baj lesz.
A biztonságos alig valamire törekvés helyett a bizonytalan sokkal több lehetőségébe fektetés, na az nehezen kerül a komfortzónán belülre, van, akinek soha nem is sikerül.
Úgy érzem, hogy a döntő lépés, amikor elhagyja az ember a mamahotelt, és a saját lábára áll, anyagilag teljesen önállóvá válik, és hogy ez a lehető leghamarabb történjen meg, ne 30+ évesen.
lacikonyha 2022. 04. 15. 19:13
Előzmény: #157632  lacikonyha
#157633

oersze a nyavajgás régi magyar hungarikum, és ez az attitud az anyatejjel egyutt is elsjátithato, és aki hajlamos nyavajogni bármikor talál okot rá
itt egypáran már leirták hogy a semmibol jottek és manapság elg turhetoen elvannak, valoszinuleg nem a kényszeres nyavajgok széles táborának tagjai
más lehetoség nem lévén elfogadták az indulo poziciot, és korulnéztek mihez kezdhetnének magukkal, és cselekedtek
sirni hogy deszar nekem leginkább sehova sem vezet
lacikonyha 2022. 04. 15. 18:57
Előzmény: #157631  Vodafonelive
#157632

a szuleid kb az én korosztályom lehetnek, vagy picit fiatalabbak
aki a hatvanas években volt falusi gyerek az ma nem nagyon mesél rola, mert olyan szar volt, és egy mai 30 éves el sem tudja képzelni mitol menekult meg hogy nem a hatvanas évek falusi siralmas világába szuletett
aa a fiu aki 1960ban szuletett nagyjábol 20 évvel rovidebb életre számithatott mint te amikor megszulettél
ez az adat mond neked arrol valamit arrol, hogy miért nem kell ma egy 30 évesnek nyavajognia?
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 04. 15. 18:18
Előzmény: #157630  lacikonyha
#157631
El tudom képzelni, családban van olyan közeli rokonom aki disszidált és már nyugdíjas, neki nem tetszett az ami itt volt és lépett egy nagyot, mert ügyes volt. 😅
lacikonyha 2022. 04. 15. 18:10
Előzmény: #157627  Vodafonelive
#157630

ha visszavinnének egy átlagos mai nyafogo 20-30 évest és egy honapot le kéne élnie ugy ahogy a moldova akit a mozdony fustje megcsapott konyvének szereploi, utana ha vissza térne a jelenbe, kb ugyan olyan hálás lenne amai magyar valoságért, mint egy ukrajnábol egy-két hét pincelét meg négy-ot nap utazás után ide érkezett menekilt
aki sir annak ugy kell
soha nem volt magyarországon egy átlagembernek olyan jo élete mint ma
berlini
berlini 2022. 04. 15. 18:00
Előzmény: #157628  greenman76
#157629
Én személy szerint másként gondolom (laktam a Baross tér mellett pár évet) de a piac neked ad igazat.
greenman76
greenman76 2022. 04. 15. 17:58
Előzmény: #157623  berlini
#157628

Ezeket a panel árakat pl Debrecen már simán hozza, egyáltalán nem számítanak kiemelkedőnek.
Azért a Keleti környékén lakni nem túl szívderítő, én inkább azon csodálkozom, hogy ezért bárki is ad még akár ennyit is.
Beljebb, ami már jobb, na ott már ennél magasabb árak vannak.
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 04. 15. 17:57
Előzmény: #157626  lacikonyha
#157627
Sok ismerősömnek amikor felhozom, hogy azért régebben sem lehetett jobb a helyzet... Teljesen más világ volt az akkori és a mostani, elképesztő különbségekkel.
lacikonyha 2022. 04. 15. 17:34
Előzmény: #157619  Vodafonelive
#157626

volt egy nagyon jomodu ismerosom aki svácban élt és volt három lánya akik a kánaánba szulettek, az urgének azért voltak necces ugyei és 10 év koruli elkényeztetett lányai is tudtak rola,
aztán az urgének egyszer elpattant az agya, hogy a lányainak már semmi sem volt elég jo, és  kitalált a feleségével, hogy kicsit megleckéztetik a lányokat
elmentek gyalog eléjuk az iskolába és vittek magukkal melg ruhákat, és elmondták hogy jott a végrehajto lefoglalták mindenuket és hajlétalanok lettek az erdoben kell aludniuk és kéregetni napkozben hogy legyen mit enniuk, de ha osszetartank majd megoldják valahogy
3 napig csinálták, alányok nagyon meg voltak ilyedve, madj egyszer az urge azt mondta hogy hazamegy és megnézi a házukat és amikor visszament a családhoz az erdobe elmondta hogy épp ott volt egy pár hatosági ember a házuknál, tévedés volt az egész, mehetnek haza
a lányok simogatták és csokolgatták a falakat, és szo sem volt elégedetlenségrol egy ideig, aztán ha eljottkésobb elég volt csak csak megkérdezni hogy emlékeznek e még arra mit érezték magukat amikor kéregettek az utcán
a most nyafogo 20-30 éveseket is bele kellene ultetni egy idogépbe és csak a 60-as évekig visszavinni oket néhány hétre, szintén vége lenne a nyafogásnak
greenman76
greenman76 2022. 04. 15. 17:29
Előzmény: #157615  J0hnnyEnglish
#157625

Egyetértek, önerőből manapság szinte lehetetlenség jobb helyen lakást vásárolni.    
1 millió/hó félretenni komoly pénz, kevesen képesek erre, még így is kb 10 év kell egy erős közepes kategóriás budai 3 szobás lakáshoz.
Ennek arányos töredékét nézve meg X 10 év, de a valóság inkább, hogy soha!
Persze ez egy kicsit szélsőség, de alacsonyabb kategóriában sem sokkal rózsásabb a helyzet.
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 15. 17:27
Előzmény: #157621  lohran
#157624
nem tudom, 2009-ben mennyi volt, de az elmúlt fél évben tartósan 34-en állt, kivéve a legutóbbi pár hetet, amikor 55-60-ra ment
berlini
berlini 2022. 04. 15. 17:16
Előzmény: #157606  greenman76
#157623
Pedig vidéken még olcsóbb a munkaerő és a telkeket nem aranyáron lehet megvenni.
Mégis majd egymilliós árak vannak.
Minél tovább tart a háború annál drágábbak lesznek az anyagok, igy én - nem csak Debrecenben - hónapról hónapra emelkedő újépitésú ingatlanárakkal számolok.
Ami meglepő számomra, hogy a panelek ára folyamatosan megy felfelé
XVIII.ker: 600-650 ezer ft/m2 még a közepes állapotúaknál is
Ezzel szemben a Baross tér mellett VII.ker-ben, jó közlekedésnél az árak hasonlóak ugyanebben az állapotban.
greenman76
greenman76 2022. 04. 15. 17:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#157622

Basszus, most olvastam vissza, tényleg nyilat írtam,  nyilván a nyúlra gondoltam...:-)
lohran 2022. 04. 15. 17:14
Előzmény: #157614  Vodafonelive
#157621
A tojás 31 ft volt 2009 ben.
Most 2022 van

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek