Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2022. 01. 22. 17:38
Előzmény: #146235  Placi82
#146240
Miért gondolod, hogy az épitőanyagárak azok olcsóbbak kellene hogy legyenek mint nyugatabbra?
Jó részük import.
De ha nem is az hanem itthoni gyártású, akkor a bérhányad az pár százalék (automatizált gyártás)
Mi a fenétől lennének ezek az anyagok olcsóbbak mint a német gyártásuak?
Ez a demagók szöveg amúgy is már az agyamra megy.
Kocsiknál miért nem jut eszedbe számonkérni, hogy a Győrben elkészült Audi miért nem kerül felébe mint az Ingolstatti?
Bolton01 2022. 01. 22. 17:36
Előzmény: #146238  berlini
#146239
Hát jah, az én koromban már beérem ha nagyjából jó, a tökéletest nincs értelme kergetni, főleg nem a magyar ingatlanpiacon ...  :)
berlini
berlini 2022. 01. 22. 17:34
Előzmény: #146232  Bolton01
#146238
Csinálnak ők is hibát, de az átlagnál jobbak.
tihamer
tihamer 2022. 01. 22. 17:33
Előzmény: #146217  Placi82
#146237
"Ha jon a hidegzuhany mindenki pislogni fog . Ingatlanarak tekintetebe is. "
  😆
Én akkor fogok vérszemet kapni❗✔️
A karvaly tőke készenlétben áll, és megyek és segítek az embereken.
  😁
Fagylaltárus 2022. 01. 22. 17:33
Előzmény: #146235  Placi82
#146236
Egyesek szerint teljesen normális ingatlanárak vannak és semmiféle bubble nincs.
Placi82 2022. 01. 22. 17:32
Előzmény: #146219  berlini
#146235
Nem.lesz dragabb. Igy van. Tisztaba vagyok a magyar arakkal, a konnyuszerkezetesekkel is, meg a hagyomanyosokkal is. Nincs különbség az itthoni es a nemet arak között. Sőt itthon mar.piciket dragabb. En ezt hosszutavon prroblemanak tartom. Vagy először a kaja, ruha, epitesu alapanyag, műszaki cikkek es mar a szolgaltatasok , stb....ara lesz nemet, holland, arszinvonalon. De a netto keresetek ugyanazon munkakorben csak a harmada? Nem kell ehhez gazdasagi képesség, ezen egyszerű, es nyilvánvaló divegencia latasara.
berlini
berlini 2022. 01. 22. 17:32
Előzmény: #146224  Bolton01
#146234
Igy van
tihamer
tihamer 2022. 01. 22. 17:29
Előzmény: #146205  mamoka47
#146233
Brutális mennyiségű pénzek áramlottak a tőzsdékre az elmúlt jó pár évben.
☝️
Az ábra önmagáért beszél.✔️
Jó, hogy kiszálltál.
Az ingatlanok után itt is a csúcson?❓
Ki tudja?
↗️⬇️
https://kiszamolo.hu/napi-abra-01-22-mennyi-penz-aramlott-tavaly-a-vilag-tozsdeire/
Bolton01 2022. 01. 22. 17:29
Előzmény: #146231  berlini
#146232
Ezért nézegetek néha Cordia építésű "lakoparkokat" is, mert valahogy él bennem a remény, hogy ha nem is a csúcsok csúcsa minőségben, de ordas nagy hibát ekkora tapasztalattal csak nem vétenek ...
berlini
berlini 2022. 01. 22. 17:25
Előzmény: #146222  Vodafonelive
#146231
Igen, csinálhattam volna ilyen videókat az elmúlt évtizedekben számosat.
Dologztam műszaki ellenőrként is sok éven át. (Láttam egy-két borzalmat)
Pont az ilyen tapasztalatokból kiindulva kértem a Cordia értékesitőjét, hogy szervezzen meg nekem egy bejárást a félkész állapotú előző épitési ütemben. (A miénknél éppen a földmunkát kezdték el.)
A folyó épitkezésen eltakarás nélkül láttam szerkezetek és amit láttam az szerencsére nem az volt amit a belinkelt videóban látunk.
Bolton01 2022. 01. 22. 17:22
Előzmény: #146218  pickpepe
#146230
Bocs ha hosszúra sikeredett, tévedés és változás joga fenntartva. Nekem anno sok idő és energia volt ezeket az infokat osszecsipegetni, remélem van közte használható.
Bolton01 2022. 01. 22. 17:21
Előzmény: #146228  Bolton01
#146229

Ugyanakkor hogy mondjak jót is: tényleg hosszú távra bérel az (osztrák) többség, van aki 20-30vagy még több éve bérlő ugyanabban a lakásban.
Viszont újabb csapda: a határozatlan bérleti szerződést nem lehet sehogy felmondani!!!
Vannak olcsóbban hirdetett lakások bérlővel, és sokszor 70-80 euro/hoért bérel a bérlő, talán inflációval emelkedhet a bérleti díj, ha jol emlékszem, de 1%os inflánál mindenki kiszámolhatja ...  Ezeket a berloket természetesen kirobbantani se lehet, tobbnyire idős emberek.
Viszont az állam sokkal nagyvonalúbb a polgárokkal, a sok transzfer meg juttatás miatt valahogy mindenki megoldja a lakhatását ...
Bolton01 2022. 01. 22. 17:15
Előzmény: #146227  Bolton01
#146228

Folyt:
- Ausztriában jellemzően ahogy megyünk nyugatabbra, egyre dragabbak a lakások pl. Nem a fovaros a legdrágább (1-2 egyedi kivételtől eltekintve).
- Nagyot változott Bécs pl., talán 2 éve egy unatkozós napon felültünk a villamosra és csak mentünk városon belül, végállomástól végállomásig. Érdekes volt, ajánlom ezt a pár eurós programot!
- Egyre több az arabos meg keleti uzlet egy egy helyen, de nem akarok sztereotip lenni. Nem tudom mennyire tudják őket kordában tartani. Nekem dobbenetes volt, hogy az egyik főbb utcában, ahol régebben lakott ismerősöm, és jó közepes kornyéknek számított anno, csomo bezárt üzlet volt, ami maradt sisha bár, meg mobilosbolt, meg nyílt 8 db kupleráj! (nem illegális ott ugyebár).
Hogy 10+ éves távlatban ez mivé fut ki, jó kérdés ...
Bolton01 2022. 01. 22. 17:05
Előzmény: #146218  pickpepe
#146227

Ha hozzászólhatok az osztrák bérbeadás témához:
- a bérleti díj adózása kedvezőtlenebb mint itthon, de a jogi környezet letisztultabb.
- Fontos! Nem mindegy hogy Altbau vagy Neubau. Előbbinél ha jól tudom megvan hogy max mennyiért adhatod bérbe (alacsony áron). + Van 1-2 specko szövetkezetszerűségben épült tömb is, van ahol ezekre is speciál szabályok vannak!
- Bécsben és Grazban is egyre több a bevándorló, a tehetősebb osztrákok nagy része már rég elhagyta a fővárost. Bérbeadni jellemzően csak ügynökségen keresztül tudsz.
- Drágább az adásvétel mint itthon. Kb. 10 % költséggel számolj plusszba.
Bolton01 2022. 01. 22. 16:51
Előzmény: #146197  lohran
#146225

Fontos kérdés a többi paraméter sztem, úgy mint épület állapota, szigetelés, fekvés, stb.
Én nem állitgatom, stabil 23 fok delután 17ig, onnantól 22 fok, hajnal 5ig.
Kapcsolgat ahogy kapcsolgat az elektronika
Bolton01 2022. 01. 22. 16:47
Előzmény: #146219  berlini
#146224

Faszerkezetű házat sztem el kell felejteni ebben az időjárási övezetben, meg amúgy is ...
Visszaemlékezve amikor épitkeztem, nem a tégla volt a drága, és ez igy van most is sztem.
Mellette meg teljesen más a komfort, nincs hőtartása az épületnek úgymond, abba meg bele se megyek, hogy kb mennyire ellenőrzött a faanyag, ami az egész ház nagy reszet alkotja.
Sztem aki teheti, felejtse el.
Bolton01 2022. 01. 22. 16:43
Előzmény: #145759  lacikonyha
#146223

Röviden úgy éreztem leírom a tapasztalatom, miután megnéztem a két Múzeum körúti lakást amit linkeltem.
Nos élőben egyik se hozta azt a feelinget mint a fotók és ár alapján elképzeltem/elvártam volna. A kisebbik bár felújított,de nem minőségi szakik által. A házban több Airbnb lakás. Az udvar no comment, de láttam az általad említett korábbi falat. Nagy élmény volt, köszi mégegyszer.
Hogy mondjak pozitivat: annyira nem volt vészes a zaj az uj nyílászárók miatt, de persze nem hegyoldal. Még 1-2 M-et simán elköltöttem volna a javításra, hiába felújítás óta nem lakott.
A második bár jóval impozánsabb, de stílusra még annyira se illünk össze, mint korábban gondoltam. 1,6-1,8 M m2 árnál tényleg klappoljon nagyjából minden sztem. Aztán lehet 2 év távlatából majd 2024-2025ben verem a fejem a falba ...
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 01. 22. 16:34
Előzmény: #146221  berlini
#146222
Nagyon jó az írásaidat olvasni. Tegnap szembejött velem ez a videó, nem gondolkodtál hasonló sorozatot készíteni? 😊 https://www.youtube.com/watch?v=h1BsAmi0B9Y
berlini
berlini 2022. 01. 22. 16:17
Előzmény: #146219  berlini
#146221
...és amit itt leirtam műszaki tartalomról és árnövelő extrákról az még egy nagyon fair eljárás.
Mert ezen túlmenően kifitetthetik veled azt is, ha kiépitik a :
- számitógépes hálózatot minden szobába
- okosotthon kábelezés,
- a szobánként több mint 1db dugaljat,
- 110cm-nél vastagabb elszivókat (konyha + fürdő)
- tetőtérbe feljáró, tetősikba kibúvó
- tetőcsatorna rendszer aluminiumból
- héjalás extra (nem a szinezetlen kerámia, hanem....kivánság szerint)
- a jogszabályi előirásoknak épp megfelelő hőszigeteésen túlmenő vastagabb
- a homlokzati hőszigetelő rendszer lezárásaként homlokzati burkolat
- az előirásoknaál jobb minőségű nyilászárók beépitése (szinezett műanyag, vastagabb tok, hármas üvegezés, esetleg fa-műanyag tok kombináció)
- hideg-meleg burkolatok minősége
- belső nyilászárók minősége
Ezernyi extra lehetséges amelyek jó része ma már Magyarországon is beépitésre kerül és ami a beinkelt német faszerkezetű ház alapárában nincsen benne.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók