Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed 2017. 04. 15. 19:52
Törölt hozzászólás
#13180
ncseed 2017. 04. 15. 19:51
Törölt hozzászólás
#13179
gambadoro 2017. 04. 15. 19:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#13178
az a baj h nincs gazdaságbővülés magyarországon eu pénz van és hazautalás észere kéne már venned a második egyre csökkenni fog, ahogy nem lesz kinek hazautalni az első pedig megszűnik egyébként ez egy ollózott cikk, a fed ezerszer kijelentette a 3 százalékos célt
ncseed 2017. 04. 15. 19:36
Törölt hozzászólás
#13177
gambadoro 2017. 04. 15. 19:24
Előzmény: #13175  redi
#13176
hát próbálkoznak:) de előtte el kell égetni a semmire nyomtatott pénzt várják az inflát amihez viszont fogyasztani kéne esetleg egy tőzsdei krachot, ahol számolatlanul lehet eltüntetni a pénzt bár nálunk szépen megy azért az infla hazugság tűnnek is el a megtakarítások ma a bérnövekmény a valódi inflát fedezi talán az ingatlanár pedig sokszorozódott, ezért van lufi aki pedig azt hiszi h az ingatlan megmenti az téved, ahogy tévedett 10 éve is jövőre lesz 10 éve:)
redi 2017. 04. 15. 19:20
Előzmény: #13172  gambadoro
#13175
köszönöm a választ! most már csak azt nem értem, hogy miért nem emeli fel (USA, EU) szép lassan a jegybanki alapkamatot? USA vagy nyolc évig hozzá sem mert nyúlni, ha jól emlékszem.De ha így sem működik a gazdaság és nem pörög a fogyasztás akkor miért félnek ennyire a kamatemelésektől?
ncseed 2017. 04. 15. 19:13
Törölt hozzászólás
#13174
gambadoro 2017. 04. 15. 19:11
Előzmény: #13172  gambadoro
#13173
ahhoz képest hogy mennyi az ingyenpénz:)
gambadoro 2017. 04. 15. 19:10
Előzmény: #13170  redi
#13172
soha sem pörög fel a gazdaság alacsony kamat mellett a 3/6 szokott az ösztönző lenni egyrészt akinél van pénz csak minimális arányban akar vállalkozni, aki akarna annál nincs pénz és nem is ad neki a bank 22-es csapdája ilyenor van az, hogy vesznek részvényt és ingatlant jön a lufi aki kénytelen hitelből venni erre költi a pénzét nem fogyaszt és ezért aztán a gazdaság sem tud pörögni, főleg ahhoz képest, hogy és az ingyenpénz a végén pedig összeomlik az egész
gambadoro 2017. 04. 15. 19:06
Előzmény: #13168  redi
#13171
nekem egy ilyen lakásom volt egy gyetvay még sok éve ott az volt a baj, hogy egszer-egyszer amikor extrém hideg volt az 5-en már nem lehetett 25 fokot csinálni:) egyébként ezek elég jó rendszerek, beállítják, hogy mennyi legyen a max hő addig tudod feltekerni
redi 2017. 04. 15. 18:39
Előzmény: #13167  gambadoro
#13170
Amúgy nagyon sokat gondolkozom arról amiket írtál az airbnb és a kamatok hatásáról.Szerintem teljesen helytállóak a meglátásaid, de valahogy mégsem működnek a dolgok úgy ahogy kellene.Az alacsony kamatoktól azt várták világszinten hogy majd felpörgeti a gazdaságot, vállalkozni fognak a tőkével rendelkezők.De ahogy olvasgatom, nem jött be, mert így is inkább ülnek a pénzükön.(lehet rosszul látom, nézd/nézzétek el nekem , csak egy lány vagyok)
redi 2017. 04. 15. 18:33
Előzmény: #13167  gambadoro
#13169
a pénzkérdést a közös költségre értettem. amúgy egyetértek veled , hogy nagyon elszaladt a ló a panelek árazásával.Szerintem sem érnek ennyit.(Mondom én régi tégla és cirko párti vagyok) És most már a nép szerintem nem is tudja vagy akarja megfizetni a jó helyen lévő panelokat. Csak rá kell nézni a 11ker eladó db számra.A befektetők megvették.Barátnőm 2010 ben vett a fehérvári uton egy panel 33m2 1+fél szobásat 7Mért, kicsit újitani kellett. Hát hol vagyunk már ezektől az áraktól? Most irreálisan árulják.Szerintem addig viszont nem fog lemenni az áruk, amig ki tudják adni jó hozammal.
redi 2017. 04. 15. 18:23
Előzmény: #13167  gambadoro
#13168
"akkor lekapcsolod ". De fel is tudom kapcsolni, ha fázom?(mert nagyon tudok ám sajna) Kb hány fokra vannak ezek beállítva? Tényleg nem ismerem nagyon a rendszert, ezért kérdezem.
gambadoro 2017. 04. 15. 17:49
Előzmény: #13165  redi
#13167
akkor lekapcsolod a házközponti minden újban egyedi mérésű a meleg vízzel egyetemben arról nem beszélve, hogy hűtés is központi nem tudom milyen újról van szó, amit én ismerek a 9ker rehab mellett ott semmi sem hallatszik át és hűt/fűt a 9keresben em hallatszik át a szomszéd pedig az pl, egy garzonház egyébként arról volt szó, hogy egy 10 százalékkal kisebb új közel egy árban van állítólag a panellal akkor mi itt a pénzkérdés? eddig nem volt elég újlakás, most lesz még sok is
ncseed 2017. 04. 15. 17:42
Törölt hozzászólás
#13166
redi 2017. 04. 15. 17:32
Előzmény: #13160  gambadoro
#13165
Szerintem ez nem igénytelenség, hanem pénz kérdése sok embernél. Ismerős lakik új építésűben.Szinte mindent áthallani.Kisprórolták az anyagokat ahogy elmondja.Szerintem nem jobbak egy téglánál, én nem vennék ilyet..Dupla ár, dupla kk, bár kétségkívül igényesebb a környezet és ugye nagy előny a zárt udvar is.És a szomszéd szájába sem szeretnék nézni.Sok panellakótelep jobb kilátással rendelkezik szerintem. A másik ami személy szerint az én mániám (és más is írta már), hogy magam akarok róla dönteni, hogy mikor fűtök be, de főkepp arról, hogy hány fok legyen a lakásban.A cirkót tartom a legjobbnak.
redi 2017. 04. 15. 17:23
Előzmény: #13157  kbb
#13164
Nálunk a panelprogram tulajra jutó része 50m2 esnél 300e ft volt. ez nem panel, hanem csúsztatott. Szigetelés előtt mindenki maga döntötte el (és fizette ki saját zsebből) hogy cseréli-e az ablakokat, erkélyajtót. Tehát ha nem cserélt nyilászárót akkor csak 300 ezer ft volt és 5év kamatmentes részletre is lehetett.Ez szerintem piti összeg (a gázfűtés miatt viszont nagyon sokat számít), mégsem újítottak fel sok házat.Túl sok az idős a városban, akinek pedig lenne pénze, de minek arra a kis időre amíg él.Arra nem gondoltak , hogy jelentősen növeli a lakás árát.Plusz a szigetelteket nagyon gyorsan el lehet adni ahogy nézem, mindegy hogy panel vagy sem.
ncseed 2017. 04. 15. 14:19
Törölt hozzászólás
#13163
gambadoro 2017. 04. 15. 13:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#13162
itt olvasom rendszeresen, hogy mennyi pénze van a népnek és mindből lakást vesz
ncseed 2017. 04. 15. 13:39
Törölt hozzászólás
#13161

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek