Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gyula1971
gyula1971 2018. 05. 30. 11:45
Előzmény: #23271  sakal83
#23299
Igen,előbb utóbb várható volt,és a többi bank is követi majd valószínü a kamatemelést.
biso7
biso7 2018. 05. 30. 11:05
Előzmény: #23284  Nudli
#23298
"Sokféle ingatlan van, sokféle felhasználással, helye van a befektetési portfólióban, de nem szabad túldimenzionálni." - Minden szavaddal egyet tudok érteni.
biso7
biso7 2018. 05. 30. 10:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#23297
Nem nézek m1-et és három évig éltem Németországban. Tiszteletben tartom a véleményedet, de egyszerű matek az egész. Ha megnézed már most is jó páran (főleg Hollandiából) vettek Magyarországon területek, mert félnek, hogy egyszer elönti őket a víz. A muszlimoknál meg nézd meg a jelenlegi számokat pl. Angliában. Ezt beszorzod a szaporulattal és még add hozzá a további évek bevándorlóit. Szerintem az ország értéke emelkedni fog a jövőben. 
ncseed 2018. 05. 30. 09:41
Törölt hozzászólás
#23296
NoOneHearsYou 2018. 05. 30. 04:52
Előzmény: #23244  Törölt felhasználó
#23295
Igen értettem  :) de én pedig azt mondom h au inkább  400 / kopf :) 
azember 2018. 05. 30. 00:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#23294
Ezt a két dolgot láttam most láttam lejrt idevágó https://www.vg.hu/gazdasag/gazdasagi-hirek/havi-egymilliot-is-kaphat-egy-szakacs-a-balatonnal-921247
De ugye minden relatív:
https://www.google.co.uk/amp/s/amp.theguardian.com/business/2018/may/29/london-tumbles-in-city-rankings-for-rent-and-shopping-ubs-survey
Le lehet vonni néhány dolgot: pld idő azert valtoztat dolgokat. Dél Afrika milyen menő hely volt 20-30 éve. Idén még már majdnem kifogytak a vízből is. (Új menedzsment van másfajta apartheid el) -a zürichi busz sofőr veri meg a sok menő állást 99.99% bán a világon.-boldogabb-e az a sofőr mint 99.99% a az embereknek a világon? Nem tudom, lehet boldog ami után kifizette a lakáshitelét meg a 20 eurós cappuccino-jat. Mert meg azért mindig maradt pénze. De boldogabb-e a Tenerife-I tenger biologusnal aki ugyan kevesebb mint negyed annyit keres de imádja amit csinál és ahol lakik a családjával? Vajon a zürichi busz sofőr tényleg moralissan megteheti e hogy a fele annyit sem kereső Bécsi kollégájának, még egész Austria nak online irogassa azt hogy Austriastan meg mekkora szarkupac Becs, meg mekkora pancserok az Austriaiak. Mert már 2 éve Zürichbe ment buszt vezetni. Noha Bécsben is jól elt mivel hiányszakmában dolgozott. De mivel most dupla akkora fizetése ezért már ez a szint ahonnét meg a miniszterelnök őt is ki lehet oktatni. Mikor meghallják a az akcentusat örömmel mondja minden zürichi nél hogy ő Ausztriában született de az egy szar ország, cigány ország milyen mocskos Bécs is. Zürichi mosolyog milyen karakter is ez, ahleyett mondan milyen szép tavak meg hegyek még milyen kultúra van (nemhiába az egyik legélhetőbb hely a világon) ez itt csak magát minősíti...
mpagnes 2018. 05. 29. 23:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#23293
Én meg életszínvonal mellett rakok félre, mert otthon már életszínvonalam sem volt. Otthon félre rakni sem tudtam, tehát nem tudom azt százalékban kifejezni. A svájci, német, osztrák kollégák, hogy miért vannak itt, arra nem válaszolt a kolléga. Egyébként értem őt is, mert van ilyen és, ha azt hiszi jó neki, akkor jó is neki annak ellenére, hogy nem jó neki. Pl., ha költekezne otthon, akkor semmije nem lenne. 
nemecsekerno 2018. 05. 29. 23:46
Törölt hozzászólás
#23292
mpagnes 2018. 05. 29. 23:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#23291
Te kérdezted az orvost. Válaszoltam. Fogorvos volt, más nem. 
mpagnes 2018. 05. 29. 23:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#23290
Szívműtét volt. 76 éves, csak nyugdíja van, azt nem tiltják le. 
mpagnes 2018. 05. 29. 23:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#23289
Egyébként eltaláltad eléggé pontosan, mert mi beszéltünk a kommunizmusról, itt pedig megcsinálták. Ezt komolyan mondom, nem vicc. 
mpagnes 2018. 05. 29. 23:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#23288
Rakom a pénzt ,ahogy marad. 35 százalék simán megmarad. Ez 10 év alatt mostani 30 millió Forint. Ennyi. 
Nudli
Nudli 2018. 05. 29. 23:03
Előzmény: #23286  Nudli
#23287
nem nyesz smsz akart lenni.
Nudli
Nudli 2018. 05. 29. 23:01
Előzmény: #23246  biso7
#23286

"a társadalom fogyása és öregedése mindenképpen erős negatív tényező az ingatlanpiacra."
szerintem nem igaz.
1. az öregek meghalnak, az örökösök zöme azonnal eladja a lakást, vagy átköltözik, ki- vagy eladva a meglévőt
2. sok esetben a nagyobb lakásban egyedül maradt inkább kisebbe költözne.
ingatlanpiacoknak minden jó ami mozgást generál:
olcsó hitel, hozamsivatag, jóléti intézkedések, nyesz, kisebbet nagyobbra és forditva, rbnb, a gnúcsorda megindulása mert nem akar lemaradni.
De jó a negativ is, új adók, kiadási korlátozások, emelkedő hozamok, beijedt külföldiek. stb stb..
Hathor
Hathor 2018. 05. 29. 22:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#23285
+
Nudli
Nudli 2018. 05. 29. 22:53
Előzmény: #23246  biso7
#23284
Igen, van pár könyvem tőle, nem annyira kedvelem nagyon szájbarágós, azt a modellt nem tudod megcsinálni pont a jelzálog miatt nem, a bedőlt lakásokhoz is nagyon hosszú idő alatt jutsz hozzá..erős "magyaros"  fűszerekkel nincs meg ez a piac sem.Azért a válságban megnézném hogy jönnek ki a számai, amikor csökkenteni kell a bérletet vagy romlik a kihasználtság közben ketyegnek a kamatok a törlesztések.Sokféle ingatlan van, sokféle felhasználással, helye van a befektetési portfólióban, de nem szabad túldimenzionálni. Nekem vannak számaim,ha eléri ingatlan azt az árat azonnal eladom.
ncseed 2018. 05. 29. 22:51
Törölt hozzászólás
#23283
ncseed 2018. 05. 29. 22:49
Törölt hozzászólás
#23282
mpagnes 2018. 05. 29. 22:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#23281
Fogorvosnál voltam képzeld és ingyen volt. Magyar orvos volt és így segített, mert így tudott. 1500 dollár lett volna. Pár tábla magyar csokit kért csak. Más..... ismerős 76 éves bácsi 500 ezer dolláros szívműtéten esett át. Nem fizetett semmit, biztosítása sincs. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók