Topiknyitó: FeherTibi 2023. 07. 27. 09:33

Külföldi tapasztalatok  

Sziasztok
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki szivesen mesélne külföldi élettapasztalatairól, az itt (is) meg tudja tenni. Több topicban is az ilyen téren tapasztaltabbak megosztották tapasztalataikat, de talán jobb lenne itt egybe gyüjteni ezeket, mert ekkor a topicok homogénebbek maradnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
EURHUF_goes_to_haven 2024. 01. 17. 14:41
Előzmény: #719  Fsociety
#720
Üdv nyugodtan olvasgass, többen írtuk már tapasztalatainkat, Amerika, Francia, és Német, ami így beugrik, Holland nem. De lehet rámcáfolnak. ;)
Fsociety
Fsociety 2024. 01. 17. 14:27
#719
Udv,hat ezt a topicot kar h idaig nem lattam. Igyekszem felvenni a fonalat. Egy beugro kerdes,dolgozik e,el e valaki Hollandiaban?
EURHUF_goes_to_haven 2024. 01. 17. 11:11
Előzmény: #717  szieszta
#718
Akkor vennék egy búvár ruhát, hogy lyukat fűrészeljek alá... Lehetne belőlem szobor, a névtelen hős búvár :D
szieszta 2024. 01. 12. 07:57
Előzmény: #716  szieszta
#717
Fico még nem tudja, hogy a magyarok egy hosszadalmas, de nagyon alapos agymosáson mentek, mennek keresztül. Ráadásul az ellenzék is aktívan közreműködik, hogy még véletlenül se csírázhasson ki semmilyen őszinte kezdeményezés, Orbán teljhatalmát bebetonozva.
Orbán úgy tette rabszolgájává a népét, hogy az még tapsol is neki, egy egy zsák krumpliért cserébe.
Ha befagyna  a Duna, biztosan megkoronáztatná magát a jegén, valamilyen szinten jogosan, mert övé az ország és övé a hatalom
Úgy mint ebben a mesében:
https://www.youtube.com/watch?v=sNd_SegHHvE
szieszta 2024. 01. 12. 07:28
Előzmény: #712  EURHUF_goes_to_haven
#716

A szlovákok is tüntetnek, mert a korábban elkergetett politikusok lecserélése nem vált be, így még erősebben visszajöttek. Az nem volt benne a választási kampányukban, hogy a legelső lépésük az lesz, hogy azonnal kiszabadítják a gazember társaikat és megválasztják a saját Polt Péterüket, megnyitva  a kaput a törvények sárba tiprása felé.
Kíváncsi vagyok, meddig bírják. A diákok álltak az élre, mint anno ´89-ben, csak most nem tudnak rendszert dönteni. Maximum a kapitalizmust dönthetnék meg szocializmusra. :-)
Fico szalad is Orbánhoz tanácsért, mert amit Magyarországon összehoztak, az példa nélküli.
szieszta 2024. 01. 12. 07:14
Előzmény: #712  EURHUF_goes_to_haven
#715

Tudod ez úgy van, hogy nyugaton elég nagy az összefogás és kisebb az irigység. Amikor nálunk volt gazdafelvonulás, volt, hogy a kamionos kerékkulccsal ment neki a traktoristának, mert ő siet és elveszíti a munkáját.
A politikusok ezt nagyon jól tudják, ezért nem kell engedniük. Például, mikor trágyát borítottak a parlament elé, megfenyegették őket, hogy még a többi támogatást is elvonják. Aztán 2 nap után ki kellett menni a földekre dolgozni, így szépen elsomfordáltak.
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 01. 12. 06:48
Előzmény: #713  EURHUF_goes_to_haven
#714
Szerintem generacio kulonbseg. Nyilvan itthon tobb olyan hely is van akik videojatekos osszejoveteleket tartanak, vannak olyan helyek Budapesten ahol mas nemzetisegek (pl. franciak) is eljonnek, kb. 20-30 evesek is. Beszelik az angolt, igaz nem a sajat hazajukban vannak de talan a fiatalabbaknak mas lehet a mentalitasuk.
EURHUF_goes_to_haven 2024. 01. 11. 13:33
#713
Mi a helyzet egyébként angol- német nyelv mint talán az EU-ban 2 legtöbbet tanult nyelv használhatóságával ? Én Francia pékségben egyikkel se mentem sokra... tudom tudom büszke nép a Francia, de ezekszerin büdös nekik még az EUR -om is... Munka szempontjából ami nem szigorúan IT (tudom hogy ott angol az isten) van lehetősége az embernek nem natívként normálisan elhelyezkedni ?
EURHUF_goes_to_haven 2024. 01. 09. 07:03
#712
Azért ez a tegnapi "kis" traktoros felvonulás nem volt semmi a németeknél.. Autópályák tömegét vagy teljesen lezárták 1-1-traktor a felhajtókon, vagy 5-10km/h ra lassították. Én is késtem miattuk 20 percet, de megértem, hogy miért is tüntetnek. Sokan csatlakoztak hozzájuk a vonatvezetőktől, teherfuvarozóktól.
EURHUF_goes_to_haven 2024. 01. 08. 13:28
Előzmény: #703  unidentified user
#711
szociális háló, család, barátok, honvágy, nagyjából ezeket tudom elképzelni, az hogy elkótyavetyélte az "első" kényelmetlenségkor a gyermeke oktatását az valószínűleg nem volt szempont, nekem ami nagyon fura, hogy sokan magyarországról azt hiszik, hogy a német és az osztrák ~ugyanaz.. Hát az ilyennek kívánom hogy dolgozzon pár évet itt is ott is . Én megtettem, és a német nem hasonlítható az osztrákhoz. A németek, ha használható tudással érkezel, és látják rajtad, hogy akart akkor segítenek mindenben, az osztráktól ezt elvárni lehet, de nagyon ne lepődj meg, ha nem lesz. Ausztriában nagyon lenézik a magyart, némelyik esetben joggal, de a mentalitás különbséget zongorázni lehet.
Illetve vedd bele, pl ha kis gyerekkel ment ki, hogy lehet a családban egyedüli kereső volt, a feleség otthon a gyerekekkel és így ő a beilleszkedésből ki is maradt -->lehet Ő volt az egyik döntő ok, hogy haza mentek. 
közbiztonságot szerintem felesleges felhozni, szerintem még minidig németben a jobb, egyes nagyon elzüllöt területhez, de ilyet magyarországon is bőven találni.
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 01. 02. 12:55
Előzmény: #709  BKKT
#710
Tánc és boldogság, ez már külföld. :)
BKKT 2024. 01. 02. 11:56
Előzmény: #708  unidentified user
#709
unidentified user 2024. 01. 02. 05:02
Előzmény: #693  unidentified user
#708

Újabb 444 cikk a német-holland helyzetről... fű alatt megvette őket a NER, vagy tényleg ennyire súlyos a helyzet? Kiindulva abból, hogy Németországból évek óta többen költöznek Magyarországra, mint innen oda, tartok tőle, hogy utóbbi :(
.
https://444.hu/2024/01/01/zavargasokba-csapott-at-a-szilveszteri-petardazas-berlinben-es-hollandia-varosaiban
mpagnes 2023. 12. 26. 10:23
Előzmény: #705  Vodafonelive
#707
mpagnes 2023. 12. 26. 10:18
Előzmény: #705  Vodafonelive
#706
Hát az élelmiszer nem drága és minden nap kell.
A fizetés meg 50 %-al magasabb.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 12. 26. 08:44
#705
https://youtu.be/txZUrRnzQhI?si=Po4G7z-M6uybZ-Ca
Rokonomnak igaza volt, tényleg nem California a legdrágább állam úgy minden tekintetben.Mellesleg érdekes videók is vannak, 1-2 hónaposak így viszonylag friss infókkal pl. melyik a legbiztonságosabb ország amiben élhetsz. https://youtu.be/FT9b21yUUwU?si=bxGazdEHWjvinDNI
Mammabear 2023. 12. 22. 18:53
Előzmény: #700  szieszta
#704
Értelek. Akkor felreértettem, viszont reagálok erre is: 
Ilyen nincs az én környezetemben, de igaz hogy főleg high tech szektorokbol van az ismerőseim többsége.  Én kerülöm a magyar fodrász, magyar autószerelő, magyar dizsi háromszöget. 
Ami van és mérik is különböző expat szervezetek kérdőívekkel az az, hogy nehezebben alakítanak ki barátságokat az expatek német nyelvterületen. Ezt nagy számban jelölik meg problémának, vagy távozási oknak. 
unidentified user 2023. 12. 22. 17:45
Előzmény: #697  szieszta
#703
Közeli ismerős nekem nagyon kevés van, aki kiment, ők viszont maradtak is. Ellenben kolléga rengeteg, aki 2021-2023 között jött haza. Nem vagyok egyelőre olyan viszonyban velük, hogy őszintén válaszoljanak a hazatérés okára, így csak találgatni tudok... először én is arra gondoltam, hogy beleüktöztek az irodai "üvegplafonba", tehát elérték a legmagasabb állást, amit évtizedes helyi kapcsolatrendszer és anyanyelvi nyelvtudás nélkül reálisan el lehet, hazatérve viszont komolyabb vezetői pozíciók is megnyílhatnak előttük.
Egyikük viszont azt mondta, neki anyagilag egyértelműen megérte volna maradni, de "vannak más, fontosabb szemontok is az életben"... nyilván, de mi lehet az? Különösen úgy, hogy 2 kisgyerekkel jöttek haza... ők milyen oktatást fognak itt kapni? Egészségügy? Jogbiztonság? Nem értem, mi lehet az a nem anyagi szempont, ami miatt az életszínvonalból leadva is megérte nekik visszajönni... mégis nagyon sokan vannak, nem csak a saját környezetemben, hanem a magyar és a német statisztikai hivatalok szerint is.
slash 2023. 12. 22. 17:41
Előzmény: #701  unidentified user
#702
Keletnémetek jönnek inkább ide. 
unidentified user 2023. 12. 22. 17:31
Előzmény: #697  szieszta
#701
Rokon szerint általában eladják az otthoni házukat (indok: "élhetetlen lett a környék"), és állandóra terveznek itt. De feltehetően az alsó-középosztály jöhet ide, akik kint olcsó környéken (nagyváros pereme,  vidéki kisváros) lakhattak, ahova a migránsok segélyes-bűnöző része költözik. Hamburgban járva én pl. semmi olyat nem láttam, ami Budapesten ne lenne, sőt! Jobbnak éreztem a közbiztonságot. Sötétebb bőrszínű ember sok van, de dolgoznak, sokan "ügyfeles" munkakörben is, kiváló némettudással. Viszont a helyi Kispestnek vagy Havanna-lakótelepnek megfelelő várorészeken, vagy Ózd/Mátészalka szerű kisvárosokban nem jártam, ilyen helyekről el tudom képzelni, hogy elindult egy gettósodás és menekülni kezdtek a csóróbb tősgyökeres németek.

Topik gazda

FeherTibi
3 4 5

aktív fórumozók