Topiknyitó: FeherTibi 2023. 07. 27. 09:33

Külföldi tapasztalatok  

Sziasztok
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki szivesen mesélne külföldi élettapasztalatairól, az itt (is) meg tudja tenni. Több topicban is az ilyen téren tapasztaltabbak megosztották tapasztalataikat, de talán jobb lenne itt egybe gyüjteni ezeket, mert ekkor a topicok homogénebbek maradnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 09. 01. 13:37
#540
Vannak itt esetleg izlandi expatok? Mielőtt még a németekhez kerültem, elfilóztam rajta, hogy 1-2 évet szívesen eltöltenék náluk, mert turistaélményeim alapján megtetszett az ország, plusz angolul is mindenki jól tud náluk.
mpagnes 2023. 09. 01. 13:04
Előzmény: #537  Vodafonelive
#539
Nem baleset volt.
Hasfájás volt délután 1 óra magasságában. A férjem ragaszkodott ahhoz, hogy kórházba kell menni. Este fél 9, szívműtét.
Egyébként az esetek 60-70 %-a nem kerül orvoshoz. A műtét 50 %-a halálos. Műtét nélkül 100 % halálos, mert elvérzik 
sityaki 2023. 09. 01. 12:39
Előzmény: #537  Vodafonelive
#538
Megbocsass, eddig nem az jött le, hogy hatalmas élettapasztalatod van.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 09. 01. 11:41
Előzmény: #536  emerald
#537
Félre ne érts, sok dologgal nagyon is sokat bólogatok, hogy tökre jó meg tökre király amit csinálnak csak egyszerűen a baleset után annyira kockázatos amit csinálni fognak (ami az Ő dolguk), hogy brutál. Ez is kemény amit leírt, hogy baleset után is van lehetőség biztosításra csak a megfelelő emberek kellenek, tényleg elképesztő mi van Amerikában és ez temészetesen egy jó plusz lehet más országot is nézegetve. Azt is tudom, hogy mindenkinek megvan a megfelelő boldogsága, ha Ő ettől lesz nagyon boldog akkor már nyert ügye van én csak azt láttam, hogy 103 évesen ha nincsen tehermentes ingatlanod, napi 3 ápoló (feketén) való megfizetése és még a nyugdíjadhoz is hozzá kell adni plusz tízezreket akkor itthon lassan de biztosan vége van. :(
emerald 2023. 09. 01. 10:02
Előzmény: #535  Vodafonelive
#536
Ez a topik azért lett létrehozva, hogy akinek VAN külföldi tapasztalata, az megossza. Legkevésbé azért, hogy másokat kioktassunk hogyan vezetik az életüket. Avagy ezen rágódjunk.
.
Ágiék lánya abból vett-építkezett, amit ők küldtek haza. Azért h ne vegyenek fel kölcsönt.
A saját házuk is készül. Van pénzük, megtakarításuk.
Miért írsz úgy mintha a gyerekeik nyakán, vagy felelőtlenül élnének?
Mindegy is, ezek a te gondolataid, problémáid, nem a valóság.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 09. 01. 09:46
Előzmény: #534  mpagnes
#535
Nem piszkálás de anno már akkor is kicsit furcsa volt, hogy haza fogtok jönni úgy, hogy még van azért vissza a nyugdíjig és nem lesztek bejelentve. Szerintem felhoztam azt is amit én láttam, hogy mivan ha 100 évig fogtok élni és igazából magatokat nem tudjátok eltartani, mert nem jöttök ki a pénzből hanem ez a gyerekre fog maradni mondjuk az utolsó 30 évetekben.
Most az egészség volt a legfontosabb, ezzel biztos csilliárdos összeget hagyva a kórházban viszont a jöő amit nem látni, ez nagyon-nagyon necces.
Természetesen felnőtt ember vagy Te is és tutira átgondoltátok ezt meg a büntetéseket csak ebben a világban már annyi olyan dolog történt, hogy már az sem meglepő ha földönkívüliek jönnének értünk.
mpagnes 2023. 08. 31. 18:55
Előzmény: #533  Vodafonelive
#534
Közben elmondhatnád, hogy miért piszkálsz néha .
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 31. 14:48
Előzmény: #532  mpagnes
#533
Nagyon sok sikert….
mpagnes 2023. 08. 31. 13:03
Előzmény: #531  emerald
#532
Ja hát pénz keresés itt már nem lesz, de otthon sem. Nincs is ilyen terv már 3 hete. 
A kert lesz szerintünk is a megoldás.
Érdekes, hogy a cigiről leszokás simán ment mindkettőnknek.
És nem is hiányzik.
emerald 2023. 08. 31. 12:32
Előzmény: #530  mpagnes
#531
Tudod ilyenkor annyira "felfoghatatlan" persze tudjuk h mi történt, ha álmunkból ébresztenek is.
Ez hat sokkolóan. Ha elfogadsz egy tanácsot, amit a magam bőrén tapasztaltam, az ég világon semmit se csináljatok, ne döntsetek. Ne most akarjatok pénzt keresni.
Majd ha eljön az ideje, autómatikusan minden visszarendeződik a normalitásba. A kert rendezés, tervezés, a természet élvezete lesz a gyógyír. Jár az a pihenés!
Nem csak a férjednek, fontos h te is!
🤗🍇🍉🍄🎃🎄🏖
.
Képtelen voltam normális gondolkodasra. Például azon nyáron úgy éreztem, akkora sz@rban vagyok anyagilag, hogy állandóan befőztem. Kb 140üveg valamit. Aztán ezek 85-90%-át elosztogattam :)
Leginkább most, visszatekintve látom, mit jelentett a "traumatikus sokk". Akkor nem annak éltem meg.
mpagnes 2023. 08. 31. 11:09
Előzmény: #528  emerald
#530
2 CT volt, mert elsőre nem hittek a szemüknek.
Vagy 2 CT ilyenkor a protokoll.
mpagnes 2023. 08. 31. 11:05
Előzmény: #528  emerald
#529
Ja hát Voda nagyon fura tud lenni velem. Nem is értem miért ilyen.
Semmi okot nem adtam erre a viselkedésre.
emerald 2023. 08. 31. 11:01
Előzmény: #527  mpagnes
#528
Megértem,  traumatikus sokk mindkettőtöknek. Amolyan biztatásnak szántam a soraimat, mert Voda írása kiakasztott. 
mpagnes 2023. 08. 31. 10:42
Előzmény: #525  emerald
#527
Ja hát valahogy lesz azt mi is tudjuk.
Csak hát van izgalom, mert fogalmunk sincs , hogy mi lesz. Azt mi tudjuk, hogy minden rendben lesz, mert végülis 55 éve minden rendben van, tehát nincs bennünk félelem ezzel kapcsolatban.
Ez a műtét meg olyan volt, mint egy film. A durva az volt, hogy saját lábon be lehet menni a kórházba váratlan szívműtétre úgy, hogy azonnal végre kell hajtani. Teljes riadót fújtak a kórházban, mert speciális orvosok kellettek..
A CT után szabadultak el a dolgok.
mpagnes 2023. 08. 31. 10:33
Előzmény: #524  Vodafonelive
#526
Látom te ezt nagyon nem érted. Mi az, hogy a gyerek nem támogat? Ez miből jön le neked? Szerinted miből fizetnénk 500 ezer dollárt? De hát rendezik, akkor miért fizetnénk? 
emerald 2023. 08. 31. 09:48
Előzmény: #523  mpagnes
#525
Majd minden alakul.
A legfontosabb hogy nem vesztettétek el egymást.
Szerencse a szerencsétlenségben hogy még kint voltatok.
Hazajöttök egy jól megérdemelt pihenésre, aztán majd alakul. Sok tapasztalatot szereztetek, ezt is tudjátok hasznosítani.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 31. 07:28
Előzmény: #523  mpagnes
#524
De ha eljottok es ott sem fizettek akkor ugyan ugy jartok, mint Magyarorszagon ahol meg irtad is, hogy sohasem lehet bejelentett munkahelyetek, mert a devizalhitel miatt mindent elvinnenek….
En tenyleg sajnalom mi lesz veletek mire eleritek itthon a nyugdijat es a gyereketek azt mondja nem tamogat. Meg kb. 10 evetek vannyugdijig, nem?
mpagnes 2023. 08. 31. 06:06
Előzmény: #522  Törölt felhasználó
#523
Hát az újrakezdés sajnos komoly akadályba ütközött ezzel a műtéttel. Fogalmunk sincs hogyan tovább. 
 
Törölt felhasználó 2023. 08. 31. 05:23
Előzmény: #521  mpagnes
#522
Szó szerint Amerika a korlátlan lehetőségek országa. Ügyesen intéztétek. Mihamarabbi gyógyulást kívánok a férjednek és sikeres újrakezdést Magyarországon a nagy kalandotok után!
mpagnes 2023. 08. 30. 22:53
Előzmény: #519  Törölt felhasználó
#521
Nem tudom, hogy ez biztosító-e, mert az igaz, hogy annak hívja magát, de szerintem nem jó szó. Ezekkel az esemény után vettük fel a kapcsolatot. Ők nem amerikai allampolgaroknak nyújtanak segítséget kórházi ellátás esetén.. És egyébként nem lehet biztosító, mert díj fizetése nélkül végzi a szolgáltatást.
De mindent rendeznek. 11 féle gyógyszert ingyenesen rendeztek nekünk.

Topik gazda

FeherTibi
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek