Topiknyitó: FeherTibi 2023. 07. 27. 09:33

Külföldi tapasztalatok  

Sziasztok
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki szivesen mesélne külföldi élettapasztalatairól, az itt (is) meg tudja tenni. Több topicban is az ilyen téren tapasztaltabbak megosztották tapasztalataikat, de talán jobb lenne itt egybe gyüjteni ezeket, mert ekkor a topicok homogénebbek maradnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Benzedrine
Benzedrine 2023. 08. 27. 21:21
Előzmény: #475  FeherTibi
#480
Az öslakosok a helyi okcitán nyelvet is beszélik, így a rokon földközi nyelvekkel mint az olasz, katalán vagy spanyol is el lehet ott boldogulni.
hamutarto 2023. 08. 27. 21:11
Előzmény: #477  salaxx
#479
azt gondolod, hogy a PF forumról akart toborozni? Na ezért veszett nép a magyar. Elképzelhetetle, hogy Valaki csak úgy önzetlen ?
Törölt felhasználó 2023. 08. 27. 21:09
Előzmény: #477  salaxx
#478
Nem kizárt. Melyik lett volna jobb? A lakatostelep vagy a baromfi-vágóhíd? Asszem ezt már sose fogom megtudni.
salaxx
salaxx 2023. 08. 27. 20:51
Előzmény: #476  Törölt felhasználó
#477
Ja valószínű leesett volna neki valami jutalék a vitt ember után. 
Törölt felhasználó 2023. 08. 27. 20:30
Előzmény: #473  salaxx
#476
Nem, és nem is rohantam az itteni "hirdetés"-re a gyárba. Ezzel végképp elvághattam magam. 
😁
FeherTibi 2023. 08. 27. 17:45
Előzmény: #474  sityaki
#475
Illetve aki mondjuk az elmult 80 évben született Nizzában, az nem hiszem, hogy megtanulta volna az olasz nyelvet, hacsak a szülei nem voltak azok, de akkor is inkább az angolt tanulhatta. Minek tanulta volna meg, ha Franciaország gazdagabb ? Innen szerintem nem nagyon mennek Olaszországba dolgozni az emberek, inkább forditva. Olasz bevándorlás lehet, de nem sok olaszt ismerek, Minimum 3-at a cégnél. És hát aki pl. Kelet Európából jön ide, az meg pláne nem tanulja meg az olasz nyelvet. Az érkezö észak afrikai munkaerö se tanulja meg az olaszt. Kétségtelen, hogy Nizzának van olasz multja, de szerintem a 80-90 % olasz nyelvismeret tulzott. Szerintem maximum 15 % az, a turistákat beleszámitva is kevesebb mint 20 %. Hisz pl. Magyarországon hány százallékban beszélne oroszul ? Nem volt az olyan régen... 80-90 %. Nem hiszem. Vagy törökül ? 
sityaki 2023. 08. 27. 16:47
Előzmény: #470  Verona
#474
Azért wz a 90%-os olasz kissé túlzás.
salaxx
salaxx 2023. 08. 27. 15:34
Előzmény: #472  Törölt felhasználó
#473
voltál 3 műszakban A gyárban vagy nem?... ha nem, akkor nem
Törölt felhasználó 2023. 08. 27. 13:00
Előzmény: #470  Verona
#472
Hehe, na persze. Rajtad kívül senkinek. Hehehe. 🤭
FeherTibi 2023. 08. 27. 12:41
Előzmény: #470  Verona
#471
14 honapja lakom Nizzaban
Verona 2023. 08. 27. 05:57
#470

Bocsi gyerekek, de nekem ebből a fórumból is elegem lett... Úgy gondolom, hogy sok hasznos információt tártam elétek, erre csak negatívumokat kaptam...
Tibinek..... németül, angolul, olaszul anyanyelvi szinten beszélek.... Nice-ben volt szerencsém dolgozni több mint 2 évet... úgyhogy ne gyere kérlek azzal, hogy az olaszt kevesen  beszélik..... Nice-ben az emberek legalább 80-90%-a beszéli az olasz nyelvet.... én olasz nyelven boldogultam Nice.ben is az angollal szinte semmire nem mentem...... De megjegyzem, hogy az olasz nyelvel, Párizsban és Brüsszelben is többre jutottam mint az angollal vagy a némettel....
A lényeg az srácok, nekem ez jön le, hogy rajtam kívül itt senkinek nincs külföldi állása... Az az, rajtam kívül mindenki csak okoskodik és senki nem dolgozik külföldön......
Egyébként jelenleg egy Ulm melletti kisvárosban dolgozom..... és nem áll szándékunkban vissza térni Magyarországra........ Úgyhogy további jó eszmecserét ebben a fórumban.....
unidentified user 2023. 08. 26. 22:49
Előzmény: #454  Freszelés
#469
Jól látod, nincs anyagi kényszer, simán beleférnének hosszabb minimalbéres időszakok és kihagyások is.
Viszont érdekel, amit csinálok, szeretem a vele járó szellemi kihívást - annyira viszont nem, hogy gengsztereknek megadjam azt az illúziót, hogy üzletemberek.
Kérdés, hogy ezt még hány évig tehetem meg itthon. Kezd zárulni a kör.
Németből valaha középfokúztam, ha fel is hoznám aktívra, szerintem kint nem sok mindenre lenne elég - DACH-ban ugyan még lakosságarányosan is több álláshirdetés van, amire a nyelvet felhozva papíron megfelelnék, mint itthon, viszont az enyém nem hiányszakma, így helyi anyanyelvi konkurencia is bőven van. Távolról, tankönyvszagú némettel pályázva nyilván a sor vége felé lennék.
ehe
ehe 2023. 08. 26. 19:15
Előzmény: #463  kkv14
#468
Talán semmi közöd más életcéljához?
ehe
ehe 2023. 08. 26. 19:15
Előzmény: #451  kkv14
#467
Te minden rendszerhez egyformán simulékony voltál? :D
Freszelés 2023. 08. 26. 18:45
Előzmény: #465  Benzedrine
#466
Látok én is olyat, aki nem találja a helyét. Meg olyat is, aki lubickol és imádja, hogy teljesen a maga ura lett, nincsenek kötöttségei és azokkal foglalkozhat, amit szeret/élvez. Ezek között van olyan is, ami a közjót szolgálja.
Személy szerint vállalnám azt a kockázatot, hogy nem tudok magammal mit kezdeni.
Benzedrine
Benzedrine 2023. 08. 26. 18:34
Előzmény: #462  Freszelés
#465
Ez amilyen jól hangzik, olyan nehéz megvalósítani. Túl sok nyugdíj után pár évvel neghalt embert ismerek akik nem tudtak mit kezdeni magukkal. Nőknek valahogy könnyebb, ők mindig tudnak valakiről gondoskodni. Na meg ismerek sok, még 80 felett is dolgozó boldog, kiegyensúlyozott embert.
FeherTibi 2023. 08. 26. 18:25
Előzmény: #462  Freszelés
#464
ismerek olyat, aki huszon éves kora óta, örökség révén gazdag lett. Ingatlanokat vásárolt az örökségböl, és azt adja ki. Néha dolgozik 1-2 évet, majd 5 évet nem dolgozik. Utána megint pár év munka, majd 5 év pihenés. Egészséges a srác, jóképü, látszólag minden oké, de mégse, mert eltávolodott a szocializációtól, kiesett a társadalomból. Nehéz vissza kapaszkodnia a munka világába, mert nem szokta meg a fegyelmet, a reggeli kelést, határidöket, stb. És a társadalom se akarja befogadni, mert más, mint az átlag. Ezzel az életvitellel le lehet élni egy életet, de igazáb nagy eredményeket nem lehet elérni. Pl .soha nem fog tudni kimenni Amerikába dolgozni...mert nem tud angolul, nem tartotta fontosnak megtanulni. Magyarországon esetleg Ausztriában, Németországban el tud lavirozni a magyar tudással, de Amerikába nem tud eljutni.
Én is megtehetném anyagilag, hogy 1 évre leállok a munkával és éldegélek a Rivierán, de nem akarom. Azért kell a munka, hogy a társadalomhoz tartozzak
kkv14 2023. 08. 26. 18:02
Előzmény: #460  Benzedrine
#463
Talán a horgászat sem életcél...
Freszelés 2023. 08. 26. 17:57
Előzmény: #460  Benzedrine
#462
Nem mondtam, hogy ne csinálj semmit. Lehet sportolni, lehet valami hobbinak-szenvedélynek élni, miért kéne hogy a k**va munka töltse ki valakinek a mindennapját? Sőt, annak általában vége van 65 körül és jön a nyugdíj, szóval ha nincs célod-terved, akkor bizony leépülsz - ezzel egyetértek.
Benzedrine
Benzedrine 2023. 08. 26. 17:55
Előzmény: #460  Benzedrine
#461
nem tudom abbahagyni...

Topik gazda

FeherTibi
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek