Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 13:20

GRATULÁLOK A FIDESZ SZAVAZÓKNAK!  

EZ A DILETTÁNS BANDA TÖNKRETESZI AZ ORSZÁGOT!



SZERINTETEK MI LESZ ITT HA ÖSSZEOMLIK A FORINT?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 22:55
Előzmény: #724  Törölt felhasználó
#740
Netreader:

" A neoliberalis gazdasagpolitikanak ugyanis sarkalatos pontja, hogy a "piac jo, a lathatatlan kez helyes iranyba tereli a dolgokat, a szabalyozas helytelen""

Hát akkor téged első félévkor kirúghattak a Közgázról (vagy el se jutottál odáig), ugyanis a piaci kudarcok nevezetű kategória az alapok része.

Ráadásul még fogalmilag is összekersz dolgokat, mert a láthatatlan kéz nem erkölcsi helyességről szól, hanem színtisztán gazdasági optimalizálásról. Márpedig te a kiinduló állításodban a pénzpiacok moralitását kérted számon. Amiről soha senki nem állította, hogy az lenne.
jumbo2 2010. 06. 15. 22:52
Előzmény: #734  Törölt felhasználó
#739
Nem ismerem Mundruczo pártkötődését. De nem is nagyon érdekel.
jumbo2 2010. 06. 15. 22:50
Előzmény: #733  Törölt felhasználó
#738
"drop, jól értem, hogy a problémafelfogó képességed odáig terjed, hogy spekulánsként adót fizetsz, ergo hasznosnak gondolod magad?"

Egyáltalán nem érzem hasznosnak a tőzsdei tevékenységemet a közösség számára.

Viszont egyből hasznos lennék Magyarországnak, ha évi 10 mrd dollárt nyernék és abból 2 mrd-ot befizetnék az államnak. :)

Tulajdonképpen arra akartam utalni, hogy az egész vita ökörség.
tokos. 2010. 06. 15. 22:49
Előzmény: #732  Törölt felhasználó
#737
Mármint a Horn kormány alatt készült Honfoglalásra gondolsz? Mert én ott emlékszem kivezényelt általános iskolásokra.

De amúgy mindegy.
tokos. 2010. 06. 15. 22:49
Előzmény: #732  Törölt felhasználó
#736
Mármint a Horn kormány alatt készült Honfoglalásra gondolsz? Mert én ott emlékszem kivezényelt általános iskolásokra.

De amúgy mindegy.
jumbo2 2010. 06. 15. 22:44
Előzmény: #731  tokos.
#735
Nem túl régóta tőzsdézem, ez az 5. évem.
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 22:42
Előzmény: #728  jumbo2
#734
ugye észrevetted, hogy Mundruczot írtam. nos, ő nem fog kapni és kap helyette majd néhány monstre film. meg jön majd szörényi koncertsorozat.
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 22:40
Előzmény: #730  jumbo2
#733
drop, jól értem, hogy a problémafelfogó képességed odáig terjed, hogy spekulánsként adót fizetsz, ergo hasznosnak gondolod magad? vagy csak vicceltél és beszoptam. tartok tőle, hogy nem vicceltél.

vegyük pl. Görögország (vagy akár az olaszok, japánok, stb.) esetét. Mindenki tudta, hogy a görögökkel nagy bajok vannak. A szemét spekulánsok megtámadták a görögöket a CDS-ükön keresztül. Eredmény? Az EU megrendszabályozta őket. Hasznos volt a spekulánsok tevékenysége?
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 22:36
Előzmény: #727  tokos.
#732
a kivezényelt iskolásokon kívül?
tokos. 2010. 06. 15. 22:32
Előzmény: #730  jumbo2
#731
Nem tudom, hogy milyen regota tozsdezel, de ez a jovedelem nem mindig vont maga utan adozast. Volt, mikor nem volt adokoteles, illetve volt, hogy nulla szazalek volt a kulcs.

De a tenyert magaert irigyellek...
jumbo2 2010. 06. 15. 22:23
Előzmény: #714  Törölt felhasználó
#730
"Ha arra utaltál, hogy a spekulánsoknak fontos szerepe van a piaci egyensúly gyorsabb kialakításában, az már lehet igaz. De hogy a pénzpiacon túl társadalmi szinten ezen túlmenően bármilyen érdemük (vagy saruk) lenne (hasznosság vs haszontalanság), az már erősen kérdéses."

A tőzsdén tisztán spekuláns vagyok. Eddig minden tőzsdeévemet nyereséggel zártam és fizetem a 20% nyereségadót az államnak.
Most van hasznom vagy nincsen a társadalom számára?
jumbo2 2010. 06. 15. 22:17
Előzmény: #722  tokos.
#729
"Az az igazsag, hogy meg a szerelemtol nem vetted ugyan eszre, de van elet Bajnain, meg a szocikon tul is."

:)
jumbo2 2010. 06. 15. 22:12
Előzmény: #725  Törölt felhasználó
#728
Remélem Jancsó soha nem kap már támogatást a nézhetetlen filmjeire.
tokos. 2010. 06. 15. 21:49
Előzmény: #725  Törölt felhasználó
#727
ezeket a filmeket amugy hany ember nezi meg, ha mar piacrol, meg keresletrol van szo.

Nem allitom, hogy ne legyenek, csak nemelyik telleg olyan, hogy annak is minden elismeresem, aki vegiguli a filmet - anelkul, hogy elbobinyalna rajta...
tokos. 2010. 06. 15. 21:44
Előzmény: #711  Törölt felhasználó
#726
Jatek ez, de nem szerencsejatek, inkabb olyan, mint mikor a macska jatszik az egerrel.

Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 21:35
Előzmény: #724  Törölt felhasználó
#725
valóban nem tulajdonítottam morált a spekulásnak vagy a piacnak, ahogy szerintem liberális gazdaságpolitikának sem sarkalatos pontja, hogy a "piac jó" (morális értelemben). Az már inkább, hogy a láthatatlan kéz helyes irányba tereli a dolgokat.

kis kitekintés: majd csak figyeld, hogy a következő években, amikor néhány ember dönt majd a filmtámogatásokról és nem sok film kap keveset, hanem 3-4 giga film készül, abból mennyi jut el Cannes-ba. Elárulom: egy sem, mert majd nem Mundruczo kap néhány 10 MFt-ot, hanem Káel Csabi néhány MD Ft-ot (a morál nevében)
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 21:23
Előzmény: #716  Törölt felhasználó
#724
"Szerintem ezt soha senki nem vitatta. Sőt, nem is értem, miért kéne elvárni a pénzügyi piacoktól morális szempontokat? "

Dehogynem vitatta. A neoliberalis gazdasagpolitikanak ugyanis sarkalatos pontja, hogy a "piac jo, a lathatatlan kez helyes iranyba tereli a dolgokat, a szabalyozas helytelen" (sarkitva). Aki ezeket a gondolatokat fogadja el alapelvkent, az moralis szempontokat var el a piactol. Ezert szurta a szemem a "spekulans hasznos" kifejezes - ez a gondolatmenet (var feketevipera ezek szerint masra celzott) ugyanis benne van a magyar kozgaszdasz gondolkodasban eleg tekintelyesen - es tevesen.
tokos. 2010. 06. 15. 20:44
Előzmény: #720  Törölt felhasználó
#723
kontarok eagyebkent a cehen kivuli kezmuvesek voltk. Bar nem feltetlenul voltak rosszabbak, mint a cehek tagjai, csak az a kikozositett fajta kezmuves volt, hogy ezzel is csokkentsek a versenyt.
A parhuzam lehet, hogy nem is annyira rossz.
tokos. 2010. 06. 15. 20:38
Előzmény: #720  Törölt felhasználó
#722
Hiaba a legendas elfolatlansagod. Az esetleg nem jutott eszedbe, hogy azert mentek ki targyalni, hogy egy-ket olyan lepest elkeruljenek, ami nem feltetlen szerencses?

Az az igazsag, hogy meg a szerelemtol nem vetted ugyan eszre, de van elet Bajnain, meg a szocikon tul is.
tokos. 2010. 06. 15. 20:23
Előzmény: #719  Törölt felhasználó
#721
nekem tok mindegy ki az elnok, schmidt, vagy orban, egyiket sem szeretem.

Viszont orulok, hogy linearzaljak az adot, orulok,orulok, hogy jelentosen csokkentik a kulcsot, hogy adokoteles lesz a minimalber, orulni fogok, ha kiirtjak az evat, meg az ekhot.

Nem allitom, hogy minden tokeletes, mit bejelentettek, de ha mar ezt megcsinaljak, orulok, hogy rajuk szavaztam.

Neked viszont tokeletes volt Gyurcsany is, meg Bajnai is, bar mindketto szembekopte azt, amire szavaztall

Topik gazda

Mr_Data
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek