Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 13:20

GRATULÁLOK A FIDESZ SZAVAZÓKNAK!  

EZ A DILETTÁNS BANDA TÖNKRETESZI AZ ORSZÁGOT!



SZERINTETEK MI LESZ ITT HA ÖSSZEOMLIK A FORINT?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 11:32
Előzmény: #699  Törölt felhasználó
#700
akira,

azt próbálom magyarázni, hogy nem az "elcseszett nyilatkozat" a lényeg, mivel az elemzők jobban látják a folyamatokat mint Varga Misi és tudják, hogy nincs vészhelyzet. A lényeg, hogy azt gondolja a rest of the word jelenleg, hogy kontárok a srácok. Kb. azon a szinten vannak a bújócska játékban, hogy becsukják a szemüket és azt hiszik, nem látszanak. Isteni szerencse, hogy EU ország vagyunk, valamint, hogy kiderült: merkel, barroso, obama és még sokan mások viktor főnökei. Akik világosan elmagyarázták neki, hogy a gombokhoz nem nyúlhat, csak a disznókat etetheti. És most figyelik, hogy megértette-e vagy sem a leckét.
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 11:27
Előzmény: #697  Törölt felhasználó
#699
fretek,

"amúgy a spekulánsok hasznosak, mivel negatív visszacsatolást jelentenek és így csökkentik a piaci anomáliákat."

Ebben van némi igazság, de nekem jobban tetszik az, amikor a döntéshozók nem spekulatív, hanem megfontolt döntést hoznak. Amikor a befektetők nem ad-hoc információk alapján döntenek. A spekulatív tőke az, amely egy elcseszett nyilatkozatra ugrik...

Abban tehát igazad van, hogy a részinformációkra, elhallgatásra, titkolózásra, politikai marketingre (értsd: hazugságra) épülő pénzpiacon fontos szerepe van a spekulánsok visszacsatolására, de nekem szimpatikusabb lenne, ha a pénzpiac nem szóbeszédeken alapulna...
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 11:21
Előzmény: #696  Törölt felhasználó
#698
ardenk,

Egyetértek a gondolataiddal... :)

A spekuláció lényege, hogy olyan információk birtokában kíván dönteni az egyik fél, amely információnak feltehetően nincs birtokában a másik. De lehet, hogy egyik fél sincs birtokában a releváns információknak. Ez a nulla összegű "játék", mint pl. a szerencsejáték. A gazdaság alapja viszont az, hogy a résztvevők együttműködnek, és minden fél előnyére teremtenek értéket. Annak is előnyös, aki elad és annak is, aki vesz. A spekulációból ez az együttműködés, ez a pozitív összegű eredmény hiányzik....

A buta kommunikáció, a félrevezető marketing, a hazugság nem az együttműködést, hanem a spekulációt szolgálja.
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 11:20
Előzmény: #695  Törölt felhasználó
#697
akira,

nem a butaságok tartalma volt a fő baj, hanem az, hogy ezekkel a nyilvánvaló butaságokkal próbálkoztak a fiúk. a piacok bizalma megrendült a magyar kormányzópártban, mivel ilyen fogyatékos az élmezőnye. ez tehát nem spekulációs támadás volt, hanem a vezetőink képességének újraárazása.

amúgy a spekulánsok hasznosak, mivel negatív visszacsatolást jelentenek és így csökkentik a piaci anomáliákat.
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 11:10
Előzmény: #695  Törölt felhasználó
#696
Szerintem a kommunikáció akkor jó, ha igazat kommunikál és nem próbál manipulálni.
Ebben az értelemben nagy a változás a mostani kormány kommunikációja és az előző kormányok kommunikációja között.

Azok a spekulánsok nyilván nem szeretik az igazságot, amikor az igazság éppen nem jár számukra nyereséggel. Amikor nyereséget hoz az igazság, akkor meg szeretik.

Ha viszont pártatlanul és érdek befolyása nélkül nézzük a dolgot, akkor az igazság a jó és a hazugság, vagy manipuláció, vagy eltitkolás a rossz.

Örültünk-e annak, hogy eltitkolták a Csernobili robbanást, arra hivatkozva, hogy nem akartak pánikot kelteni?

Felnőttek vagyunk, ne titkoljanak el előttünk semmit, ne manipuláljanak minket és ne hazudjanak nekünk, nem ezért szavaztunk rájuk.

A spekuláció olyan, mint a liberalizmus, lehet benne jó dolgokat találni, de a nagy probléma velük, hogy akinek sok pénze van és gátlástala, az előnyökhöz juttatja saját magát és még több pénze lesz. Jó ez nekünk?
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 09:35
Előzmény: #694  Törölt felhasználó
#695
Mit értettem félre?

Mégsem ismered el, hogy káros a gazdaságra a butaságok kommunikálása nyomán fellépett spekuláció a forint és a hazai tőzsdei árfolyamok ellen?

A butaságok kommunikálását elítéled, de az ezek hatására beinduló spekulatív piaci folyamatokat mégsem? Pedig a kettő elég szorosan összefügg...
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 09:27
Előzmény: #693  Törölt felhasználó
#694
Szerintem félreértetted, amit írtam.
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 09:26
Előzmény: #688  Törölt felhasználó
#693
penznyelo,

Valóban nem tudnék olyat idézni Tőled, hogy a spekulánsok viszik előre a gazdaságot, viszont sokat vitáztunk azon, hogy mennyiben hátráltatják, mennyiben káros a spekuláció a gazdasági fejlődésre nézve...

Abban volt véleménykülönbség köztünk, hogy szerintem az öncélú spekulációt korlátozni kellene, míg Te azon az állásponton voltál, hogy nem. Legalábbis én így emlékszem.

Ezért figyeltem föl az iménti, "spekulációellenes kirohanásodra"..
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 09:08
Előzmény: #683  jumbo2
#692
Drop, tényleg 2 napig tart a csoda? Mintha se a BUX (ez nem számít e tekintetben), se a Ft, se a hozamok, se a CDS felár nem ment vissza oda, ahol a nyilatkozatok előtt volt, csak korrigáltak picit a pánik után. A bizalomvesztés tehát még nem múlt el.
Phylaxa 2010. 06. 15. 09:04
Előzmény: #685  stock33
#691
Ha így lenne, akkor már 300 felett lennénk azóta is. Pontosan, hogy bíznak az új kormányban. Bár őket csak a 3.8% érdekli, de bíznak benne, hogy olyan változások lesznek aminek ez is szerves része. Nem lesz egyszerű az biztos. De meg kell valósítani. Nincs más megoldás.
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 09:02
Előzmény: #680  Törölt felhasználó
#690
Nyúlpapa, neked már felesleges gondolkodnod az ignoráláson, én ugyanis már megteszem ezt a te hozzászólásaiddal ezek után:

"--- Kérlek ne, a közvetlen környezetednek lenne szüksége segítségre, hogy könnyebben el tudjanak viselni egy ilyen aggresszív retartdáltad, mint te vagy, nekem nincs... "

Ez a vitastílus téged minősít. Az meg szintén, hogy egy új ember (vagy csak a nick) néhány napos itt léte alatt sikerült 0 érdemit és egy csomó személyeskedőt írnia. Alkalmatlan vagy a normális vitára.

Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 08:54
Előzmény: #683  jumbo2
#689
azért a gazdád ismét alapos pszihiátriai kezelésre szorulhatott a barrosoval folytatott beszélgetést követően. egyelőre a "kontár" az alkalmazott jelző nyugaton, és a bizalom nem a kormánynak szól, hanem az országnak.
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 08:54
Előzmény: #687  Törölt felhasználó
#688
Drága Akira!

"Egyébként pedig pozitív változásként értékelem, hogy végre Te is belátod: nem a spekulánsok/spekuláció viszik előre a gazdaságot..."

Elárulod, mikor írtam ennek ellenkezőjét? Segítek: sose. Akkor meg minek csúsztatsz?
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 07:55
Előzmény: #679  Törölt felhasználó
#687
penznyelo,

"De nyilván téged ez sem érdekelt volna, hiszen a lényeg, hogy kerestél a shorton... (de gondolom, Soros szerinted is egy mocskos, másokon nyerészkedő spekuláns, igaz?)"

Szerintem is... :)

Egyébként pedig pozitív változásként értékelem, hogy végre Te is belátod: nem a spekulánsok/spekuláció viszik előre a gazdaságot...
stock33
stock33 2010. 06. 15. 07:29
Előzmény: #683  jumbo2
#686
nem véletlen volt dühös orbán. szépen eltervezte, hogy a gazdaságélénkítés költségét az előző kormány számlájára írja (+4% hiány), az eredményeivel meg majd ő büszkélkedik. jelentem nem jött össze. szépen végig kell neki is járni a rögös utat, és így már messze nem lesz olyan szép a kép.
stock33
stock33 2010. 06. 15. 07:23
Előzmény: #683  jumbo2
#685
"Kósa nyilatkozata után egyből mondtam"

274-es Ft-nál, 5800-as otp-nél?

"És minden csoda 2 napig tart.
És így is történt. "

???

akkor még nem érted, hogy mi történt az elmúlt hetekben... volt egy kormányunk, aki hetekig, hónapokig sulykolta az agyakba, hogy 7-8%-os lesz a hiány, és hogy ezt az mszp-n kívül mindenki látja.
ezt követően üzent a piac, és 1 nap alatt kiderült, hogy tartható a 3,8%...

ezt úgy hívják, hogy totális bizalomvesztés. totálisan hiteltelenné vált egy kormány, ami még csak pár napja létezett. az mszp ezért legalább keményen megküzdött...
jumbo2 2010. 06. 14. 23:56
Előzmény: #665  SteveBux
#684
"igenis fizessen a gazdag többet!"

Kommunistának jó leszel.
jumbo2 2010. 06. 14. 23:47
Előzmény: #679  Törölt felhasználó
#683
Riogathatsz te itt mindenkit, de Kósa nyilatkozata után egyből mondtam, hogy az ország sorsát nem pár szerencsétlen nyilatkozat dönti el, hanem a fundamentumok. És minden csoda 2 napig tart.

És így is történt.

Te viszont megrögzött fidesz gyűlölőként hintet az igét, amire kutya sem vevő.
Phylaxa 2010. 06. 14. 23:08
Előzmény: #681  Phylaxa
#682
Ja és még valami. Az nem két napos lesz, ha bekövetkezik. Valószínűleg tisztában vagy ezzel, ezért nem értelek, hogy meddig lovagolsz még azon a két napon. Szerintem ne tedd!!! De te tudod.
Phylaxa 2010. 06. 14. 23:03
Előzmény: #677  Törölt felhasználó
#681
Két napról beszélsz és te is tudod, hogy merre tart mindenki. Még valami. Nem hiszem el, hogy nem a Varga féle bejelentést várták. Kizártnak tartom. Maradjunk már a valóságban és inkább arra koncentráljunk, hogy ki fogja megmenteni a devizahiteleseket 300 felett. Mert erről még egy szót sem hallottam, csak arról a két napról. Vagy majd ráérünk akkor erről visítozni? Mert most még lehetne normális hangnemben is értekezni. De mi nem. Mi majd visítozunk és rákenjük valakire. :)

Topik gazda

Mr_Data
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek