Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 13:20

GRATULÁLOK A FIDESZ SZAVAZÓKNAK!  

EZ A DILETTÁNS BANDA TÖNKRETESZI AZ ORSZÁGOT!



SZERINTETEK MI LESZ ITT HA ÖSSZEOMLIK A FORINT?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 22:49
Előzmény: #679  Törölt felhasználó
#680
Azt hiszem lassan-lassan ignore listára kell, hogy tegyelek... Akkor nézzük a legutolsó "termésed" :

Te tényleg nem tudsz különbséget tenni országszintű makro és a te speki tőzsdés ultramikro szempont között.

--- A nem tud és a nem akar az két különböző dolog. Tekintve, hogy ez egy - alapvetően - tőzsdefórum így az itt nyitott topikokhoz is "tőzsdések" szólnak hozzá. Gondoltam az nem lehet gond ha ilyen szűrőn keresztül nézzük a történteket, de persze ez csak egy újabb alkalmat adott neked, hogy beszólhass...

Segítek

--- Kérlek ne, a közvetlen környezetednek lenne szüksége segítségre, hogy könnyebben el tudjanak viselni egy ilyen aggresszív retartdáltad, mint te vagy, nekem nincs...

, ha rosszabb globál szitu van vagy akárcsak 1-2 nappal tovább tart a bizonytalanság, akkor MNB közbelépés elkerülhetetlen lett volna (kamatemelés) , a folyamat pedig öngerjesztő.

--- Ha pedig X=47, akkor a kék az törülköző, valamint a mogyoró és a fázisceruza korrelációs együtthatója egéralátét. Nyilván ha a görög "rumli" miatt sem kellett "kamatemelni", ami nem gyengén padlóra küldte az összes tőzsdét huzamosabb időre, akkor 2 fideszes miatt okvetlenül kellett volna, mert 3 napig állt a bál. Ja én meg a mikulás vagyok...

De nyilván téged ez sem érdekelt volna, hiszen a lényeg, hogy kerestél a shorton..

--- Nem, buktad, longoltam. 4530-on vettem OTP-t, majd 5050-en dobtam. + egy kis hati.

(de gondolom, Soros szerinted is egy mocskos, másokon nyerészkedő spekuláns, igaz?)

--- Nem, ez sem talált. Ott, ahol a teféle lúzerek világvégét vizionálnak (és nyakig ülnek a longban) én lehetőséget látok és próbálom lekereskedni, váltakozó sikerrel. Gyanítom Gyuri bácsi közelebb áll az én felfogásomhoz, mint te...
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 22:07
Előzmény: #676  Törölt felhasználó
#679
"Nem is igazán számít, a lényeg, hogy ismét mozgott egy komolyabbat a tőzsde, ki-ki megtaláhatta a maga short/long beszállóját."

Te tényleg nem tudsz különbséget tenni országszintű makro és a te speki tőzsdés ultramikro szempont között. Segítek, ha rosszabb globál szitu van vagy akárcsak 1-2 nappal tovább tart a bizonytalanság, akkor MNB közbelépés elkerülhetetlen lett volna (kamatemelés), a folyamat pedig öngerjesztő.

De nyilván téged ez sem érdekelt volna, hiszen a lényeg, hogy kerestél a shorton... (de gondolom, Soros szerinted is egy mocskos, másokon nyerészkedő spekuláns, igaz?)
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 22:00
Előzmény: #675  Törölt felhasználó
#678
Nyúlpapa, humorosnak szánt hozzászólásod megint szövegértelmezési hibán alapul. Kezdem azt gondolni, hogy te nem tudsz magyarul, közöd nincs a formál logikához, vagy szándékosan szórakozol. A szöveged, amire reagáltam "ezekben a topikokban" volt szó szerint. Most meg ennek az egy topiknak az utolsó néhány oldalára hivatkozol cáfolatként.

Szedd össze magad.
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 21:58
Előzmény: #674  Phylaxa
#677
Phyl, ha követed a piacokat, akkor elég könnyen különbséget lehet tenni a között, ha csak mi esünk, vagy ha minden. Ahogy azt is észre lehet venni, ha mi vagyunk a blomberg headlinejában, vagy ha nem.
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 20:42
Előzmény: #674  Phylaxa
#676
Van ebben is valami. A világ esni akart, hát találtak rá indokot. Most éppen a fidesz elbaltázott kommunikációjára fogták. Az igazság (ha csak egy van) valahol a két véglet között lehet. Nem is igazán számít, a lényeg, hogy ismét mozgott egy komolyabbat a tőzsde, ki-ki megtaláhatta a maga short/long beszállóját.
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 20:39
Előzmény: #673  Törölt felhasználó
#675
Akkor megintcsak vagy figyelmetlenül olvastál, vagy nem értetted meg ami le van írva. Lapozz vissza.

--- Szokj le erről a "ha a másik nem úgy látja, akkor benne van a hiba vagy valamit rosszul csinál" hozzáállásról. Meglehet, hogy te azt szeretted volna, hogy ez a topic az országról szóljon, de a valóság az, hogy mi (te+én) teleszemeteltük a kicsinyes cívódásunkkal, miszter adat kolléga a szélsőbalos bullshitjével valamint júzer kolléga azon rugózott oldalakon keresztül, hogy a 29 pontos csomag mennyire nem kapitalista. Valahol az ország meg elkeveredett.... :)
Phylaxa 2010. 06. 14. 20:21
Előzmény: #672  Törölt felhasználó
#674
Ebben a hibás kommunikáció témában az érdekes, hogyha az egyik tábor csinál (nem csak mond, hanem csinál) hülyeségeket akkor a világgazdasági válsággal indokolják a forint mozgását. Míg ellenkező esetben nincs is válság, hanem a kimondott szavak okozzák azt, hogy a forint tartósan, nem csak arra a két napra, hanem tartósan gyengüljön. Nos talán nem itt kellene pont hirdetni ezt az igét, mert itt nagyjából mindenki tisztában van vele, hogy mekkora gebasz van az unióban. Az esetleges paritást pedig nem hinném, hogy az említett urakra hivatkozva várják a világ nagybefektetői. Ki lehetett használni amit mondtak és ennyi. Valaki írta is ezt már itt a fórumon. Teljes mértékben igazat adok neki ebben.
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 20:17
Előzmény: #672  Törölt felhasználó
#673
"Mellesleg ezekben a topikokban egy szó nem esett az országról, CSAK és KIZÁRÓLAG arról volt szó, hogy mi/ki nem tetszik a fórumos balos kollégáknak."

Akkor megintcsak vagy figyelmetlenül olvastál, vagy nem értetted meg ami le van írva. Lapozz vissza.
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 20:07
Előzmény: #662  Törölt felhasználó
#672
Szerintem érdemes különválasztani azt, hogy mi jó nekem és mi az országnak. A shorton én is kerestem. De ezekben a topikikban az országról volt szó. Annak meg káros volt ez a hiba.

--- Mint már mondottam bakik mindkét oldalon elfordultak szép számmal (és még elő is fognak). De nekünk ezt le kell(ene) kereskedni, mert ugyanolyan rossz a helyzet (ezen bakik miatt) ha lekereskeded és akkor is ha nem és csak ugrálunk rajta. Mellesleg ezekben a topikokban egy szó nem esett az országról, CSAK és KIZÁRÓLAG arról volt szó, hogy mi/ki nem tetszik a fórumos balos kollégáknak.

Mindegy, a lényeg hogy a pénz és a stop legyen veled!
Phylaxa 2010. 06. 14. 19:45
Előzmény: #670  gabriellusz
#671
Aki tanult annak bruttó 800K? Ez még jobb mint az átlag netto 120K. Az legalább definíció szerint igaz, csak a valósághoz semmi köze. :)
gabriellusz 2010. 06. 14. 19:36
Előzmény: #669  SteveBux
#670
egy kolegám szoktavón mondani.tanúltál volna fiam!
SteveBux 2010. 06. 14. 19:28
Előzmény: #667  marslako2
#669
én fityisz szavazó voltam, majd közelebbi ismeretségbe kerültem egy párral!

hát után gondoltam át a dolgokat

gabriellusz:
800 ezer bruttó!

azért nem haragszol ha nem sajnállak meg!

akkor egy tanár ne is taníttassa a gyerekeit a havi nettó 100ból

"akkor szerintem tényleg segítsünk még a gazdagoknak gyerünk gyerünk!!!!!!"

gabriellusz 2010. 06. 14. 19:21
Előzmény: #665  SteveBux
#668
a br.800 az alig több mint netto 400. ha van két egyetemista gyereked és vidékiként pesten tanulnak-albérlet tandij utazás stb. akkor nem árt ha visszafogottan költekezel, sőt nyaralni sem kell nagyon menni.
tapasztalatból tudom.
marslako2
marslako2 2010. 06. 14. 19:21
Előzmény: #665  SteveBux
#667
Azt hiszem nem tudlak meggyőzni arról hogy neked is jobb lesz, de remélem ha jönnek az eredmények és látod hogy jobb mint a hazug meg a libatolvaj akkor átgondolod és azért szavazol hogy neked is jobb legyen.)
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 19:19
Előzmény: #628  gabriellusz
#666
szinte szó szerint
olyan a foglalkozása, hogy engedi-)
SteveBux 2010. 06. 14. 19:06
Előzmény: #664  marslako2
#665
igen!
inkább fizessenek a gazdagok, ingatlan adót, arányosan, mint a minimálbéresek
ugyanis ez szerintem a feketemunkát hozza előtérbe!

és azt lássuk már be hogy a rózsadombi villák potom pár száz millióért nem tisztességes munkából nem épülhettek, hanem inkább adócsalásokból ezért igenis fizessen a gazdag többet!

az a véleményem, hogy ha egy magasabb jövedelműnek, gondolok itt a bruttó 600 és 800 ezer felettiekre több marad nettóban, az nem itthon fogja elkölteni a pénzt nem ezt a gazdaságot pörgeti, hanem inkább messzebre megy nyaralni, többször sielni...

a segélyeket kéne visszafogni, hogy a sok rohadt élősködő(már bocsánat) ne szivja tovább az ország vérét!
Persze ugye az tiszta sor hogy igy az ő (képviselők) zsebében is több marad?
első intézkedések között tényleg nagyon fontos volt

hát ennyit erről!

akkor ki kell rúgni egy ilyen észlényt ekkora baklövés után, de petike még rákontrázott, majd két nap múlva mást mondtak teljesen!
hát kijelenthetik nyugodtan:"hazudtunk"
igaz még csak nappal

hát szerintem ez az ország jobbakat érdemelne!
kár hogy igy benézte ezt a szavazást is :(

marslako2
marslako2 2010. 06. 14. 18:48
Előzmény: #663  SteveBux
#664
Orbán nem roma ezt csak terjesztik róla remélem eben egyetértünk, kosa nem ész kombány ezt eddig is tudtuk de ö nemtagja a kormánynak az eddigi intézkedések jók, vagy te ingatlan adót akartál fizetni?
SteveBux 2010. 06. 14. 18:40
Előzmény: #661  marslako2
#663
Én egyáltalán nem örülök, hogy egy roma vette át az ország irányítását!

igen is ártottak eddig az országnak!
semmit nem tettek még le az asztalra csak az elődöt fikázzák mint az elmúlt 8 évben!

nevetséges hogy bevételt csak a banki adóból akarnak!
persze várjuk ki az önkormányzati választást!
most bejelentik hogy egykulcsos adó, de persze jövőre vagy később
aztán ha az önkormányzatin is megvan mindenkis barátjuknak a helye na akkor mehetünk a viz alá!

a gazdagok jól járnak a kicsik szivnak
biztos ez volt a megállapodás része!
hiszen valakinek támogatni kellett a kampányt!

Ha az mszp azt mondaná, hogy kósa lajos és szijjártó petike mondjon le és huzzon el de nagyon gyorsan, senki nem mondhatna semmit, hiszen a fidesz is ezt csinálta 8 évig, csak fröcsögtek és kivonultak(persze a fizetést nem felejtették el felvenni)

komolyan Simor 8 milliója a legdurvább! én nem hiszem!
amit a parlamnetben ülők csak költségtérítés gyanánt felvesznek az a többszöröse és abból még adó sincs!

szóval "köszönönöm" a fityisz szavazóknak, hogy korlátlan uralomhoz juttaták ezt a bandát!

egy hét alatt annyit ártottak országnak, hogy a 4 év kevés lesz helyrehozni!

Igaza volt GY.Fnek el lehet innen menni!
el kell mert kicsinálnak ha nem vallod magad fityisz "szurkolónak" és nyalsz be keresztcsontig!
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 18:25
Előzmény: #645  Törölt felhasználó
#662
Nyúlpapa

"Csak tudnám, hogy miért zavarja ITT az embereket az ominózus kommunikációs baki. Ezt itt egy tőzsde fórum, itt az emberek tőzsdéznek. Én speciel a teljes tőkémre vetített 11%-ot csináltam abban a pár napban. Egy ügyes, profi ennek többszörösét is tudta volna. Értem én, hogy felment a frank, meg az ajró és ez nehéz a hiteleseknek (nekem is), de pont nekünk kellene tudni ezeket a "viharokat" meglovagolni. És a jó oldalát nézni a dolgoknak."

Szerintem érdemes különválasztani azt, hogy mi jó nekem és mi az országnak. A shorton én is kerestem. De ezekben a topikikban az országról volt szó. Annak meg káros volt ez a hiba.
marslako2
marslako2 2010. 06. 14. 18:12
Előzmény: #659  marslako2
#661
500 éve nemvolt Magyarországnak ilyen karizmatikus vezetője örüljetek hogy Orbán van nekünk és értünk dolgozik.

Topik gazda

Mr_Data
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek