Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 13:20

GRATULÁLOK A FIDESZ SZAVAZÓKNAK!  

EZ A DILETTÁNS BANDA TÖNKRETESZI AZ ORSZÁGOT!



SZERINTETEK MI LESZ ITT HA ÖSSZEOMLIK A FORINT?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 17:30
Előzmény: #718  tokos.
#720
az érdemi válaszom: azért nem menekül eddig a tőke, mert merkelék addig ütötték viktor tarkóját (értsd. tockosok tömkelege), ameddig nem írta be százszor az ellenőrzőjébe: "gombokhoz nem nyúlok, disznókat etetem" (fogyatékosok kedvéért: tartom a tarthatatlannak hazudott hiánycélt)

:)))
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 17:28
Előzmény: #717  tokos.
#719
azt veszed ki a szóhasználatomból illetve érveimből, hogy "ha ezek a szuper nyugatiak elfingjak magukat, azt is magamba szivom"?

engedj meg magadnak talán egy gondolatkísérletet és helyettesítsd be viktort és magadat a fenti relációba. aztán majd térjünk erre megint vissza, amikor schmidt palit elnöknek választják és te azt is szeretni fogod.

tokos. 2010. 06. 15. 17:11
Előzmény: #714  Törölt felhasználó
#718
Szamomra a tozsde az egy hulye szazat csinal internacionlista megvalositasa..
A vezerokor nyakaban megkondul a kolomp, akkor venni kell, ha meg elbogi magat, eladni. A ki meg nem tart a csordaval, azt megeszzik a farkasok.

Tudom, le van egy kisse egyszerusitve a kep, de azert nem nagyon.

tokos. 2010. 06. 15. 17:03
Előzmény: #708  Törölt felhasználó
#717
Es ha ezek a szuper nyugatiak elfingjak magukat, azt is magadba szivod?

De nem ertem, ha kontarok kormnyoznak, mirt nem menekul a toke. A tozsde a jovot arazza, mi jot varnak a kontaroktol?

Amugy ismered a kontar eredeti jelenteset?
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 16:34
Előzmény: #714  Törölt felhasználó
#716
"Ezzel szemben Soros György véleménye például az, hogy a pénzügyi piacok amorálisak - azaz nem rendelkeznek erkölccsel. Nem erkölcstelenek, de morális szempontok kezelésére alkalmatlanok."

Szerintem ezt soha senki nem vitatta. Sőt, nem is értem, miért kéne elvárni a pénzügyi piacoktól morális szempontokat?
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 16:12
Előzmény: #714  Törölt felhasználó
#715
értem és egyetértek az észrevételeddel. a "hasznosság" kifejezést nem morális értelemben használtam.

Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 16:05
Előzmény: #697  Törölt felhasználó
#714
"a spekulánsok hasznosak, mivel negatív visszacsatolást jelentenek és így csökkentik a piaci anomáliákat"

Ezzel szemben Soros György véleménye például az, hogy a pénzügyi piacok amorálisak - azaz nem rendelkeznek erkölccsel. Nem erkölcstelenek, de morális szempontok kezelésére alkalmatlanok. Egyszerűen a pénzügyi döntések eredményén nem lehet etikai vonatkozásokat számon kérni, a - pénzügyi, társadalmi - rendszereket ennek figyelembevételével szabad csak felépíteni. (szabályozás, állam, stb) Ebben személy szerint teljesen el tudom fogadni Soros úr véleményét.

Hogy miért írom? A spekulánsok hasznosak. Nem. Mivel a fentiek alapján még a piaci egyensúly sem nevezhető hasznosnak (hanem egy hasznosságtól független adottság), így a piaci egyensúly felé való törekvést sem lehet "hasznosnak nevezni", sem a piac egyes szereplőinek viselkedését.

Ha arra utaltál, hogy a spekulánsoknak fontos szerepe van a piaci egyensúly gyorsabb kialakításában, az már lehet igaz. De hogy a pénzpiacon túl társadalmi szinten ezen túlmenően bármilyen érdemük (vagy saruk) lenne (hasznosság vs haszontalanság), az már erősen kérdéses.
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 15:46
Előzmény: #711  Törölt felhasználó
#713
akira, egyetértek veled.
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 14:56
Előzmény: #711  Törölt felhasználó
#712
akira,

talán pontatlanul fogalmaztam Minden valamire való cégnek van Magyarországra vonatkozó makromodellje, ezért lehetett pl. az, hogy viktor 29 pontját kb. online beárazták GDP szempontjából. ezért írtam, hogy jobban látják a helyzetet mint varga misi, mert ő nem tesz mást, mint a piacon "keringő" informácókat (saját bevallása szerint) használja. elképesztő volt hallani, amikor azt mondta, hogy figyelembe veszi független piaci cégek előrejelzéseit akkor, amikor ő tesz becsléseket. :)))

Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 14:31
Előzmény: #705  Törölt felhasználó
#711
penznyelo,

"A piac hatékonyságának egyik feltétele a kellő likviditás. Ennek segítségével az árak gyorsan követik a folyamatokat és tartalmaznak minden releváns információt. "

Na, ez egy bullshit... A kellő likviditásnak a spekulánsok számára van kizárólag előnye, akik bármilyen buta pozijukból percek alatt ki tudnak szállni, sőt, ellenkező előjelű pozíciót is fölvehetnek akár tömegesen, nyilván irreális piaci árakat generálva. A "kellő" (szerintem túlzott) likviditás kifejezetten hátrányos a gazdaság tényleges szereplőinek. A reálgazdaság egyes szereplői ugyanis évek alatt képesek piacot szerezni, évek alatt képesek új piacokat szerezni, azaz nagyságrendekkel lassabban képesek változásokra reagálni, mint a spekulánsok...

Az pedig, hogy a pénzpiac tisztában lenne a releváns információkkal, megint csak butaság.

Még fretekkel sem értek egyet abban, hogy az elemzők tisztában lennének a releváns infokkal - de erről is beszéltünk már számtalanszor...

A pénzpiac teljesen elszakadni látszik a gazdaság releváns információitól, egyre inkább szerencsejáték az egész...
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 14:31
Törölt hozzászólás
#710
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 14:29
Előzmény: #708  Törölt felhasználó
#709
cikis?:))).....bakker!.....te liberális cicafiú.....milyen duma ez?......a bőrnacidat szokták cikizni.....legyél már "férfi":))))
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 14:19
Előzmény: #707  tokos.
#708
mit vagy kit értesz az "öklendeztetek" kifejezés mögött? a nyugati kommentárokat? a kontárok kifejezés onnan jön. cikis helyzetbe hozod magad a kritikátlan rajongásod miatt. hajrá schmidtpali
tokos. 2010. 06. 15. 12:25
Előzmény: #700  Törölt felhasználó
#707
Ugyan fretek, ez mese.

A minap még azon öklendeztetek, hogy miattuk bukott az Dow 3%-ot, most meg azt mondjátok, hogy mindössze arról van szó, hogy kontárok a srácok? Mert ez azért nem indokol 3%-ot.

Ráadásul azóta kijöttek a maguk pontjaival, a piac megnyugodni láccik, talán mégsem akkora kontárok a srácok.
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 12:07
Előzmény: #705  Törölt felhasználó
#706
Köszi. Szóval úgy érted, hogy minél több a likviditás, annál nehezebben manipulálható a piac és ez a jó a nagyobb likviditásban?

Más értelemben én nem látom fontosnak a nagyobb likviditást. A hatékonyságot én nem csak a piacra vonatkoztatom, hanem ennél mélyebbre mennék (a gazdasági alapokhoz) és ott már nem lesz akkora jelentősége a likviditásnak.

A részvénypiacra kerülő likviditás máshonnan von el tőkét szerintem.

Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 12:02
Előzmény: #704  Törölt felhasználó
#705
A piac hatékonyságának egyik feltétele a kellő likviditás. Ennek segítségével az árak gyorsan követik a folyamatokat és tartalmaznak minden releváns információt.
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 11:59
Előzmény: #702  Törölt felhasználó
#704
Azt értem, hogy a likviditást növelik, bár azt nem értem, hogy miért jó, ha növelik a likviditást?

Azt egyáltalán nem értem, hogy hogyan növelhetik a spekulánsok a hatékonyságot.
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 11:52
Előzmény: #695  Törölt felhasználó
#703
Akira, azt értetted félre, hogy lent nem ítéltem el a spekulációs folyamatokat.

"A butaságok kommunikálását elítéled, de az ezek hatására beinduló spekulatív piaci folyamatokat mégsem?"

Ez meg önmagában is hülyeség. Mert a butaságnak a következménye az utóbbi, tehát miért nem ítélhetnél el az okot anélkül, hogy a következményt elítélem. Ha egy kocsi nem adja meg az elsőbbséget egy másiknak és összeütköznek, akkor nyilván nem ítélem el az ütközés miatt a másik felet (ez a kvetkezmény), csak azt, aki butaságot csinált (nem adta meg az elsőbbséget). Másrészt a spekulációs folyamatok nem azért indultak be, mert elhitték a butaságokat, hanem azért, mert ha butaságot mondanak, akkor félő, hogy butaságot is tesznek. Ezt árazták.
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 11:47
Előzmény: #697  Törölt felhasználó
#702
"amúgy a spekulánsok hasznosak, mivel negatív visszacsatolást jelentenek és így csökkentik a piaci anomáliákat."

Meg növelik a likviditást és a hatékonyságot. De ezeket már százszor megvitattuk Akirával itt...
Törölt felhasználó 2010. 06. 15. 11:46
Előzmény: #696  Törölt felhasználó
#701
"Szerintem a kommunikáció akkor jó, ha igazat kommunikál és nem próbál manipulálni."

És a FIdesz pánikkommunikációja nyilván nem manipulatív céllal született ugye...

Topik gazda

Mr_Data
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek