Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
rockmaster 2011. 02. 14. 17:07
Előzmény: #4057  Törölt felhasználó
#4060
Szia!

Ez volt a ma reggeli Admiral Markets-es elemzés ezüstre, a szöveget bemásolom:
"Az elmúlt héten az ezüst leginkább a 30-as szinttel volt elfoglalva. Néhány napig sikerült a szint felett mozognia, de péntekre épphogy, de mégis a szint alá csúszott. Ez egyelőre még nem vészes és nem számít komoly fordulós jelzésnek, de hamarosan azért túl kéne jutnia 30.500-on és illene tesztelnie a 31,275-ös korábbi csúcsot, ha komolyabb emelkedésben gondolkodik. Lefelé támaszt jelent az 50 napos mozgóátlag 29.06 közelében."
Törölt felhasználó 2011. 02. 14. 16:19
Előzmény: #4055  szarvasvadasz
#4059
Gratula.
Én "szokás szerint" korán fordultam, már csak egy pozim fut, most vagyok 0-ban a mai napra vonatkozóan :)
A short oldali buliról lekéstem, mert bank ügyeket intéztem, pedig a csontjaimban éreztem a reggeli 100 pipes esést. Ejnye no.
Törölt felhasználó 2011. 02. 14. 16:18
Előzmény: #4057  Törölt felhasználó
#4058
Én konkrétan nem tudok, mert én nem szeretem a nyersanyagokat, túl hektikusak.
Törölt felhasználó 2011. 02. 14. 15:46
Előzmény: #4056  Törölt felhasználó
#4057
Tudna valaki adni valami jóslatot vagy előrejelzést az ezüst árfolyamára?
Törölt felhasználó 2011. 02. 14. 15:15
Előzmény: #4054  szarvasvadasz
#4056
oh, köszi, most ütött ki (14:20) a stop, és elindult felfelé... :)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 02. 14. 14:14
Előzmény: #4054  szarvasvadasz
#4055
OK, lezártam minden shortom brutál nyerőben, úgy is el kell menjek pár órára. Ez a hullámvég m15-ön is egy potenciális vég, ezért számítsatok rá, hogy ha lejjebb is megyünk még ezzel a hullámmal, várható, hogy felpattanunk az eddigi esésre vetítve ~50%-ot (1.355 - 1.363 körülig).

Jó kereskedést, estefelé vagyok legközelebb.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 02. 14. 13:56
Előzmény: #4053  Törölt felhasználó
#4054
Most figyelni, potenciális hullámvég formálódik m1-m5-ön, amelyet nagyobb felpatt követhet.
Törölt felhasználó 2011. 02. 14. 13:28
Előzmény: #4052  szarvasvadasz
#4053
huhh... én valahogy ma nem érzem a feelinget. Ma ennyi volt.
Mondjuk már reggel 4 ballábbal keltem. :)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 02. 14. 11:37
Előzmény: #4051  Törölt felhasználó
#4052
Van rá esély, jelen állás szerint 1.341 környéke is egy lehetséges hullámvég (várom ott is szeretettel).

Ma nyitok zárok fel-le, ma akár m1 és m5 is jól lovagolható, szép, tiszta hullámokkal, ez egy erős nyerő nap lesz.
Törölt felhasználó 2011. 02. 14. 11:23
Előzmény: #4050  szarvasvadasz
#4051
Pozitívan zárt pozikban gazdag hetet mindenkinek!
Vadász, vajon bemegyünk 1.34 alá (eur/usd)?
Én is szorgalmas short zárogatásban vagyok, de a jobb agyféltekém nem nyugszik...
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 02. 14. 10:34
Előzmény: #4041  szarvasvadasz
#4050
Shortjaim elkezdtek sávosan záródni, de még van nyitva több.

A mai napot érdemes lesz kihasználni, szép mozgások várhatók felfelé is.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 02. 14. 10:31
Előzmény: #4046  Törölt felhasználó
#4049
"a köv probléma az , hogy ennek rögzülnie is kellene a delikvensben és később sem elbizonytalanodni ebben .."

Éppen ebben segít az Elliott elmélet a mintázatok és a kapcsolódó szabályrendszer rögzítésével: ezek megtanulhatók, és objektívvé teszi a döntést azok következetes alkalmazásával.
Törölt felhasználó 2011. 02. 13. 13:27
Előzmény: #4046  Törölt felhasználó
#4048
igen, jól összefoglaltad, hogy mostanában miről gondolkozom a tőzsde kapcsán.
A nagyok nem véletlenül mondják, hogy a pszihológia a döntő tényező.
Tudhatsz te akármit, vagy mindent a tőzsdéről, TA-ról, elliottról, stb. ha a megfelelő lelki állapot nincs meg...
Ezért olvasok mostanában döntően tőzsdepszihológiáról szóló írásokat.

A másik, amire rá kellett jönnöm, hogy inkább minőség, mint mennyiség a pozíciók felvételének számában.

Erre egy jó példát tudok mondani a péntek esti forexezésem kapcsán, amit a grafikon is megerősített.
Helyi idő szerint 17:30 körül nézegettem már erőssen a chartot, mert M1, M5 szerint leértünk. Igen ám, de M15, M30 szintjén még nem ért le, ill. nem fordult a stchi.
De a türelmetlenségem, és a hirtelen M1-en történt 4-5 pipes felhúzás "beugratott", féltem!!!, hogy kimaradok az emelkedésből.
...és a büntetés nem maradt el, 1,3499-en kiütött a stop.
...az 1 órával később ugyanazon a szinten!!! felvett pozíció (miután elérte a 2 órával azelőtt "elképzelt" célárat és megfordult az árfolyam) 3*-ozott az előre elért tp szinten.

Ez több tanulsággal is szolgálhat mindenkinek, és szolgált nekem is.
Törölt felhasználó 2011. 02. 13. 11:45
Előzmény: #4046  Törölt felhasználó
#4047
a vix kétéves viszonylatában leért az aljára .

ha tovább ...akkor közeliteni fogja a 2004 -2007 évi szinteket.

azt meg nem hiszem hogy odaáig ..
Törölt felhasználó 2011. 02. 13. 11:26
Előzmény: #4045  Törölt felhasználó
#4046
az egyik legjobb pontját emelted ki a mondandónak ami az fx-re tőzsdére is vonatkozott.

a köv probléma az , hogy ennek rögzülnie is kellene a delikvensben és később sem elbizonytalanodni ebben ..

hányszor volt az , hogy menetközben a koncepcióját megváltoztatta és ezáltal el is tért tőle , aztán utólag végül az asztalt verve ordította s.magának hogy " " pedig tudtam hogy így lesz !! "

hány pozi szünt meg az ilyen beszarások - eltévelyedések miatt ?

különben a "szemünk" az a piac pszichóját és a saját pszichónk összevegyített egyvelegét is jelenti..

ami megint egy jó kis külön téma is lehetne , hiszen a hangulatunk és az éppen jelenlevő koncentráció képességünk -állapotunk és ( még más is)is nagyban ehhez hozzájárulnek a döntéseinkhez .

Micsoda felelmelő pillanat az amikor minden együtt van !!!

(és az esetek 90% ban akkor arra is megy a piac )
Törölt felhasználó 2011. 02. 13. 11:03
Előzmény: #4041  szarvasvadasz
#4045
Gratula. Eszerint olyan cs.-p. magassága az alj?

Ez nagyon ütött: "Személy szerint azt az álláspontot képviselem, hogy a sokféle potenciális forgatókönyv közül azt kell előnyben részesíteni, amelyet a "szemünk" a chartra pillantva természetesnek érez, akkor
is, ha esetleg tévedünk"

volt más sok* ilyen érzésem...
hjanek
hjanek 2011. 02. 13. 08:38
Előzmény: #4041  szarvasvadasz
#4044
Köszönjük a részletes elemzést!
Most már én is többet fogom nézni a forex topikot.
Törölt felhasználó 2011. 02. 12. 21:21
Előzmény: #4041  szarvasvadasz
#4043
Valamint az időtengelyen levő arányok miatt is nagyon értékes az elemzés. Nem gondoltam volna, hogy ott is lehet kalkulálni. :)
Törölt felhasználó 2011. 02. 12. 21:19
Előzmény: #4041  szarvasvadasz
#4042
A sűrűségfüggvénynek különösen örülök. Ha jól értelmezem, az említett 1.3330 a függvény maximuma körül van (talán a medián?). Ha azt szeretném, hogy a megbízásom 80..90 %-os valószínűséggel teljesüljön, ezek szerint 1.3470 körül kell elhelyeznem?

Hogyan, mivel tudod ezt a sűrűségfüggvényt meghatározni?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 02. 12. 16:31
Előzmény: #3974  szarvasvadasz
#4041
Gyerekek, szántam egy kis időt a részletesebb vizsgálatra és úgy látom, hogy most megérte. Azért mondom, hogy most megérte, mert alapvetően a praktikus határok melletti "nagyjából" léptékű elemzést részesítem előnyben "együtt rezegve a piaccal", a kereskedésre szerintem alkalmatlan, minden apró részletre kiterjedő eszelősen részetes elemzés helyett. Ez utóbbi egyszerűen nem életszerű és a számomra kedvelt időtávon kellő rutin megléte esetén teljes mértékben fölösleges, ha kereskedik is az ember. Személy szerint azt az álláspontot képviselem, hogy a sokféle potenciális forgatókönyv közül azt kell előnyben részesíteni, amelyet a "szemünk" a chartra pillantva természetesnek érez, akkor
is, ha esetleg tévedünk. Jóval többször helyesen döntünk így "zsigerből", töredék munkával, mint amennyiszer nem, ezt fogadjátok el tényként. Az Elliott elmélet ott van
lekódolva mindenkiben valahol a jobb agyféltekénk uralma alatt, csak az analitikus gondolkodásért felelős bal agyféltekénk elnyomja, nem is tudunk róla, ezért ez a képességünk parlagon hever. Na ezt a mondatot levédetem ;-)).

A végeredmény szempontjából a lényeg alapvetően immár hetek óta változatlan, a mostani párnapos hullámképünk viszont most kiváló alkalmat ad, hogy a jelen állás szerint számomra legvalószínűbb forgatókönyv mentén az elmélet szépségéből megvillantsak valamit.

Az első ábrát 2011.01.23-án tettem föl ide, amikor még javában zajlott az emelkedés, az ábra célja is a várható tetőzés előrejelzéséhez készült. Ezen már a most zajló korrekció várható célár tartományát is feltüntettem, mert hullámos elemzésnek mindig része "az onnan hogyan tovább" gondolatmenet. Akkor csupán ennyi volt fontos, hogy lehet majd a korrekcióra számítani, de arra, hogy ezt a piac majd milyen lefutású hullámként teszi (ha teszi), arra még nem.

Azóta tudjuk, hogy a piac igazolta az elképzelést és nagyjából az elvárt tartományokban fordult mindig mostanáig és a valószínűsített alakzatnak megfelelően fejlődött a hullámunk h1 szinten és afölött, tovább szűkítve a lehetséges mintázatok körét. És elérkeztünk a mához.

Szóval miért érdekes ez az alakzat és mit üzen nekünk?
======================================================

A hullámelméletben az idő és a megtett út egyaránt fontos (bár nekem ez továbbra is a gyengém még és csak szemre szoktam figyelni, ráadásul gyakran el is feledkezem róla). Fontos tudni azt is, hogy az egyes hullámmintázatokhoz eltérő idő és útarányok tartoznak. Most csak az 1.38 körüli csúcs óta formálódó alakzatra koncentrálunk, ezért fölteszek egy sematikus képet erről az alakzatról, amely az egyes ágainak a térbeli és időbeli viszonyszámait is tartalmazza lefelé korrekciós alakzat esetén:

link

Az alábbi képen a pénteki EURUSD állapot látható h1-en. Mostanáig három lehetséges folytatásban gondolkodtam (most sem vetem el őket teljesen), de leszűkítettem egyre (és ennek egy lehetséges ABC alternatívájára) a hullámkép m1-timeframe alapú vizsgálata és a viszonyszámok alapján. Rárajzoltam a sematikus kép viszonyszámai szerinti fordulókat a WXY verzióra:

link

Ugye milyen szépen látszik, mennyire pontosan illeszkednek a valós árfolyammozgásra alkalmazva? Miért fontos ez? Azért, mert megerősíti, hogy piac várható mozgása jó eséllyel szinkronban van a koncepciónkkal. A célárakat illetően WXY esetén a halványpink rajz szerinti 1.333 körüli ideális célár jön ki az alakzat befejezéseként, amely szépen egybeesik a nagyobb alakzat alapján elvárt korrekciós szinttel (ld. zöld fibo szintek illetve zöld célterület). Az ABC verzió sokat vesztett a realitásából, de nem vetem el, ebben az esetben a zöld tartomány fölötti sötétpinkkel jelzett terület az elsődleges hullámvég, az alsó sötétpink pedig a másodlagos célár.

Természetesen ezzel együtt is tévedhetek (és sajna tévedek is, ld. pl. a pénteki nap vége), nem ez a lényeg, csak azt szerettem volna demonstrálni, hogy hogyan épülnek egymásra az egyes alakzatok és timeframek, és ezek mögött milyen törvényszerűségek vannak, amelyek hullámos szemmel segítenek eligazodni és picit előrébb látni, hová tart a piac és kb. mikor.

Jó hétvégét.

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek