Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 11. 14. 19:23
Előzmény: #16934  yooio
#16940
Elég nagy a kaksi...
dexter-atya
dexter-atya 2022. 11. 14. 19:22
Előzmény: #16938  dexter-atya
#16939
dexter-atya
dexter-atya 2022. 11. 14. 19:22
Előzmény: #16937  Bandi_ujonc
#16938
200 napos EMA (napos támasz , persze  jelenleg ellenállás és célszerű sávban gondolkodni) , rés alja 4037 sacc , majd a 200 napos MA ...persze az egyik apáca szerinthttps://coub.com/view/u643s
Bandi_ujonc 2022. 11. 14. 19:06
#16937
Amennyiben átszenvedi magát 4ezren, mi a következő megálló?
4101 tényleg? Mármint pont átviszi a pólót ugye?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2022. 11. 14. 18:46
Előzmény: #16931  Törölt felhasználó
#16936
Hát én ezt teljesen másképp látom :) Mind a smart contract-ok, mind az NFT egy értelmes és logikus továbbfejlesztése a pénz funkcióinak. De ehhez valóban nincs szükség sem ADA-t sem, ETH-t vagy bármi mást tartani. Sőt, ahogy már 2017-ben írtam: sztem 5% az esélye, hogy a BTC "igazi fizetőeszköz / pénz" lesz, 45% hogy az ETH és 50%, hogy bármi egyéb :) ezt most nem finomítom, sem "aktualizálni" nem akarom, mert nyilván kissé másképp látom, hiszen 5 év eltelt... De a kriptóknak csak egy része szélhámosság, mondjuk NEM KIS része, ez tény :) Nem túl jó hasonlat, hogy egy-egy kriptó olyan lenne, mint mondjuk egy-egy vállalat részvénye, mert a vállalatok termelnek pénzt, a kriptók meg nem, és még sok egyéb ok miatt "sérülne" az analógia, de vannak oylan szempontok, amik szerint egy ICO léynegében azonos egy IPO-val, és a fejlesztések finanszírozását tudnák elvileg megoldani belőle, ha nem lenne tele a "kriptopiac" mindenféle svindlerrel (mert amúgy valóban rengetegen vannak, hiszen szabályozatlan piac...) A lényeg pedig, hogy DŐRESÉG egybemosni a teljes "kriptopiacot", ez kb. oylan lenne, mintha az Enronnal egybemosnánk bármely oylan céget, amely maximális prudenciával működik. PErsze az arányok sokkal rosszabbak, hiszen... mint utaltam a szabályozatlanságra... mindenféle csaló, stb. gond nélkül tud ténykedni... Ja és javítás az előzőhöz:
akkor kicsúszna az irányítás a kezükből, és közpénzből fejleszthetnek akármit, amit csak akarnak
HELYETT :) (pun intended)
akkor kicsúszna az irányítás a kezükből, és EHELYETT közpénzből fejleszthetnek akármit, amit csak akarnak
Rincewind2 2022. 11. 14. 18:44
Előzmény: #16932  Törölt felhasználó
#16935
415-ig csak a szokásos.
yooio 2022. 11. 14. 18:39
Előzmény: #16932  Törölt felhasználó
#16934
El is indult 😁
kajli_man
kajli_man 2022. 11. 14. 18:35
Előzmény: #16931  Törölt felhasználó
#16933
Dehogyis. Megszűnik a kettős bankrendszer és gyakorlatilag a "független" jegybank egyenesen a zsebekbe küldi a választások előtt az alamizsnát. Mocskosabb világ lesz, mint a mostani.
Törölt felhasználó 2022. 11. 14. 18:32
#16932
Mindjart fordul 4101-re
Törölt felhasználó 2022. 11. 14. 18:17
Előzmény: #16930  upgrayeddAKS
#16931
Mongyuk a zemberek is mondhassák, hogy a kurv anyátok a digitális jegybankpénzzel, és akkor a kriptoszélhámosság=kriptocsoda, ami megment bennünket...
Na akkor még én is veszek. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2022. 11. 14. 17:56
Előzmény: #16629  Placi82
#16930
"Oka: Az, ha valaha lesz digitális jegybank pénz, csakis az ETH algoritmusara fog épülni." Ha ez be is jönne (szerintem nem fog), akkor sem kell az ERC20 token (feltételezem, erre gondolsz "algoritmus" alatt) miatt Ethereumot tartanod, az ETH árfoylama teljesen független az ERC20-tól. Azonban nem túl valószínű, hogy ne fejlesztenének párhuzamosan kismillió-féle alternatívát, sőt pl. a Cardano-nak is van mind okosszerződés "része" ill. pl. NFT-je, már ha ezek miatt tartod ennyire jónak. Egyébként a jövő CBDC-jei szinte biztosan nem Cardano, ETH stb. csapatára építő dolgok lesznek, mert gondold csak végig, hogy akkor kicsúszna az irányítás a kezükből, és közpénzből fejleszthetnek akármit, amit csak akarnak :) Majd hülyék lesznek olyan dolgokat igénybe venni, amiről eleve tudják, hogy tűlük függetlenül jött létre, sőt az volt nem kis részben a cél, hogy leváltsák a jegybankok pénzét valamivel... 
Törölt felhasználó 2022. 11. 14. 17:39
Előzmény: #16928  upgrayeddAKS
#16929
Nos, igen jó volna, ha nem volna igazad, de igazad van.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2022. 11. 14. 17:28
Előzmény: #16856  Törölt felhasználó
#16928
Hmmm... erőteljesen "pitcairn2" feelingem lett :) most, de nem akarlak inszinuálni :) már csak azért sem, mert neki szinte mindig voltak fidesznyalonc/-mentegető meglátásai, és szerintem akkora tempóval, ahogy fejlődött (tfh. annak lehet mondani) valószínűleg sokkal több évébe tellett volna neki addig eljutni, hogy a maffiózók "gazdaságpolitikája" káros :) Szóval nagyon valószínűtlen, hogy azonos lennél vele :) Amúgy ahogy elnéztem az utóbbi pár nap "termését", jól kezeled ezeket a trollkodásokat, szerintem sem érdemes amúgy nagyon odafigyelni rájuk, sőt. Kis filózgatás jön :) (Bár rengeteg dologban nem értünk egyet sem Lacival, sem HumaNOID-dal, azért érdekes véleményük van, sőt, szerintem alapjaiban sok igazság van abban, amiket hirdetnek, a pálya erősen lejt és még lehetne sorolni, de szerintem nem az izmusokkal van a baj, hanem az "elittel", ami mindig is olyan volt, amilyen (a maga javára döntött, stb.) és ez mindig is így lesz. Ezen mi nem tudunk változtatni, ezzel együtt kell élni, max. annyit lehet tenni, hogy a tömegek minél szélesebb látókörel rendelkezzenek. Ami sajnos per definitionem "necces" dolog, az emberek nagy része mindig is egy ostoba fajankó volt, és sokan erre még büszkék is, szóval ne alulról "építkezzünk", hanem "középről", vagyis csak azokat érdemes tudással "támogatni", akikben eleve megvan a tudásszomj, nem olyan síkhülyék, mint az orkok, vogonok, stb. Egyébként a relatíve jómódú polgárok eléggé nagy részét sem érdeklik az összefüggések, a "zemberek" döntő többsége szimplán csak élvezni akarja az életet, és amit nem muszáj feltétlenül tudnia, arra nem nyitott, nem érdekli, stb. (Ez is mindig is így volt...) Ebbe nem is nagyon érdemes beleszólni, mivel nem veszik jó néven, ha rá akarnak világítani olyan dolgokra, amikkel nem voltak tisztában. Pont azért, mert eddig is jó volt nekik az ignorancia, ez után is jó lesz, mármint ez a hozzáállásuk. Ha akartak volna tanulni, fejlődni, azt korábban is megtehették volna, de nem tették valamiért. (Ettől még lehet vele próbálkozni, csak nem sok értelme szokott lenni.) Szóval nem is olyan nagy sarkítással azt mondanám, hogy az emberiség voltaképp meg is érdemli ezt az "elitet", meg azt, hogy a "panem et circenses" elvvel sarokban tartják a többséget. A birkák (és a nem-birkák nagy része) önként és dalolva vonul oda, ahova "terelik" őket. (Ez is mindig is így volt.) Én pl. olyanokat is ismerek, akik nem szeretik a "birka-karámokat", aztán csak sikeresen beterelték őket is néhányba :) pl. van olyan, relatíve értelmes fideszes ismerősöm, aki kb. élete végéig ki fog tartani a hite mellett (persze a gazdasághoz nagyon nem ért, de épp azért "fideszhitű") :) s még lehetne ezt is ragozni, de nem teszem. :) PEACE :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2022. 11. 14. 17:14
Előzmény: #16861  szieszta
#16927
Én plusszoltalak :) Ezért: "Az állami támogatás a legnagyobb piacdeformáló tényező, ahol a szart kell életben tartani.Elveszik a verseny, akik kapnak, azok kiemelkednek, akik nem azok a mélybe zuhannak. Nem fontos a teljesítmény és egyre tovább, annál inkább a protekció dominál.
Orbánnak  a legnagyobb bűne, hogy ezt össznemzeti  ideológiává tette. Mindenki a vályúhoz tolakodik és ott annyit zabál, amennyi csak belefér. Nem csak parlamenti szinten, hanem a legkisebb porfészekben is."
Mindkettő igaz, bár a cigányvajdának ez CSAK AZ EGYIK főbűne :) Amúgy SOHA nem volt igazi kapitalizmus, amennyiben úgy akarod definiálni, hogy nincs mögötte állami szubvenció, beavatkozás, miegymás. MINDIG volt és lesz is valamiylen szinten, a kérdés az, hogy a teljes GDP-n (vagy GNI-n, stb.) belül mekkora. Ráadásul NEM minden állami költekezés, támogatás, stb. KÁROS, gondoljunk csak arra, hogy állami fenntartású az oktatási intézmények, az egészségügy, stb. jelentős része. Ezekben meg (tetszik vagy sem) az árak eléggé elszálltak, mert folyamatosan többre van igény. De ez is csak a jéghegy csúcsa, mert van még kismillió olyan sztori, ahol az állami jelenlét HATÉKONYSÁGA volna a fő cél, nem a jelenlét visszaszorítása "fűnyíró-elv szerűen"...
kajli_man
kajli_man 2022. 11. 14. 16:58
Előzmény: #16923  Törölt felhasználó
#16926
https://youtu.be/VcFoPMK8x4s?t=64
Még nem veszítettünk
feketemelos
feketemelos 2022. 11. 14. 16:41
#16925
Én vállalom , hogy 100x leírom, hogy a Humi nem hülye és küldök valami romantikus számot is.
https://www.youtube.com/watch?v=V9jBhNW6XuI
Törölt felhasználó 2022. 11. 14. 16:36
Előzmény: #16923  Törölt felhasználó
#16924
Vatikäni valuta.
Törölt felhasználó 2022. 11. 14. 16:28
Előzmény: #16918  Törölt felhasználó
#16923
Tehát akkor az ajándékom?
dexter-atya
dexter-atya 2022. 11. 14. 16:02
Előzmény: #16915  kajli_man
#16922
KrisztinaI 2022. 11. 14. 15:55
Előzmény: #16920  KrisztinaI
#16921
A maradék 60 pontot 3 hét alatt fogjuk megtenni :-) :-) :-) :-)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek