Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2022. 11. 14. 21:43
Előzmény: #16974  Placi82
#16980
Hát, ha mondjuk Svájcban születnének a törvények, az már eleve nagy könnyebség lenne, akkor nem azt csinálnák, mint anno a Kbt.-vel. (Érdemes megnézni, mik voltak anno körülötte.) Persze a már jelzett svájci/norvég annexiós Gedankenexperiment csupán félig tréfás gondolatkísérlet volt, nem nagyon lenne elég incentíva nekik eleve ez és/vagy az EU sem menne bele :) ill. valószínűleg kivitelezhetetlen amúgy is :) Nekem az a "nullhipotézisem", hogy a magyarok igen nagy része (azt nem írnám, hogy a többség, de szignifikáns rész) szeretne jogkövető lenni. Ergo megfelelő intézményi keretek között (a korrupció látványos(an) ill. hatékony megbüntetése, a korrupció "elakadása", tehát pl. nincs KIT megvesztegetni, stb.) elindulhatna egy oylan folyamat, amiben nem a mutyiról szólna a (gazdasági) élet jelentős része HU-on.  
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2022. 11. 14. 21:36
Előzmény: #16972  emerald
#16979
Nekem (is) az a "nullhipotézisem", hogy a magyarok igen nagy része (azt nem írnám, hogy a többség, de szignifikáns rész) szeretne jogkövető lenni. Ergo megfelelő intézményi keretek között (a korrupció látványos(an) ill. hatékony megbüntetése, a korrupció "elakadása", tehát pl. nincs KIT megvesztegetni, stb.) elindulhatna egy oylan folyamat, amiben nem a mutyiról szólna a (gazdasági) élet jelentős része HU-on.  "Amikor egy vállalkozást vittem, azt hallottam Orbántól,
 hogy nem baj ha nem marad 100ft-ból csak 1ft a vállalkozónak, 99ft meg az adó, mert úgy is csal." Én ezt eddig nem is hallottam, de azt üzenem a genetikai hulladék cigányvajdának, hogy akkor a genetikai hulladék pénztároslőrince és a többi untermensch oligarchája is dolgozzon 1% nyereségrátával, és meglátjuk, meddig marad üzletben :) 
Placi82 2022. 11. 14. 21:33
Előzmény: #16977  Bandi_ujonc
#16978
Ne mosolyogj,:)Vegyel inkabb egy kis PBRt, HMY, es EQX et. En ma nyitaskor azt tettem. Vettem meg egy kicsit, a meglevokhoz.
Bandi_ujonc 2022. 11. 14. 21:28
Előzmény: #16975  Placi82
#16977
:DDD
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2022. 11. 14. 21:27
Előzmény: #16973  Törölt felhasználó
#16976
Nem jó a gondolatmeneted, nem stimmel. Én arról írtam, hogy MINT EGYÉN mit tehetsz. Az állam ennél lényegesen többet tehetne, nem kellene pl. szétba...ni az oktatást, és akkor nem lenne ez. De mondjuk akkor nem lenne ennyi csicska sem, szóval annyiban / annyi módosítással egyet tudok érteni Bojár Gáborral, hogy valószínűleg direkt csinálják ezt. (Ő úgy nyilatkozott nemrégiben, hogy biztosan, ill. nem számolt azzal (vagy csak nem tért ki rá), hogy könnyebb valamit tönkreb..ni akár dilettantizmusból is, mint megjavítani... én azt gondolom, hogy ennyire dilettáns nem lehet ez a vezetés, inkább "csak" nem érdeke, hogy többek legyünk az összeszerelő-üzemeknél, kell nekik a sok létbizonytalanságban élő zsellér, mert azokat könnyű sakkban tartani, stb. No de ehhez meg az kell, hogy ne kapjanak piacképes tudást, stb., mert elvándorolnak, és akkor ki marad az üzemcsarnokokban? Szóval szerintem valószínű, hogy szándékosan verik szét az oktatást, de persze nem 100%.) Egyébként az egyén is tehet sokat, de ahhoz tényleg oylannak kell lennie, akire rengetegen odafigyelnek. Ez meg azért is "necces", mert a hülyék nem tudják magukról, hogy hülyék, az okosabbaknak meg amúgy is kézenfekvő volt eddig is, amit egy-egy "guru" mond, szóval ezért is nehéz manapság "gurunak" lenni. Nem véletlen, hogy sok a szakbarbár, akik egy-egy területen nagyon jók, másban meg egyáltalán nem, stb. De nem ragozom... (pedig lehetne)
Placi82 2022. 11. 14. 21:24
Előzmény: #16973  Törölt felhasználó
#16975
Humi ez nagyon mely volt! Komolyan letettem a telefont, mikor elolvastam, es csak neztem magam elé.  Ebbol egy filozofiai ertekezest is lehetne irni, reszleteiben kifejtve, levezetve. De meg is valaszoltad tulajdonkeppen, onmagadnak, hogy total felesleges, a "felvilagositasod", es a mély osszefuggesek megvilágítása itt a forumon. Minek? Ertelmetlen energiapazarlas csak!
Placi82 2022. 11. 14. 21:19
Előzmény: #16971  upgrayeddAKS
#16974
Errol Humanoidnak, beszeltem, mikor ki volt akadva , panaszkodott egy eve a hazai dolgokra, nem reszletem, mert nem tisztem.
 Azt probaltam megvilagitani akkor  hogy ott teljesen mindegy ki van hatalmon, a mostaniak, vagy az ellenzek. Ők mi vagyunk, jobban mondva a tarsadalom igen nagy reszenek a.lekepezodese, mentalitasa.  Ez az orszag termeli ki a vezetoket minden korban, nem a Marsrol jottek. Ergo akkor lenne valtozas, ha a vezetoineket, echte svajciakbol importalnank. :). En csak a Svajciakat hoztam fel, mert nagy rajongoja vagyok a svajci mentalitasnak, es berendezkedesnek.
Törölt felhasználó 2022. 11. 14. 20:41
Előzmény: #16928  upgrayeddAKS
#16973
Na mondjuk ha ezt elfogadom:
 "Ami sajnos per definitionem "necces" dolog, az emberek nagy része mindig is egy ostoba fajankó volt, és sokan erre még büszkék is, szóval ne alulról "építkezzünk", hanem "középről", vagyis csak azokat érdemes tudással "támogatni", akikben eleve megvan a tudásszomj, nem olyan síkhülyék, mint az orkok, vogonok, stb. Egyébként a relatíve jómódú polgárok eléggé nagy részét sem érdeklik az összefüggések, a "zemberek" döntő többsége szimplán csak élvezni akarja az életet, és amit nem muszáj feltétlenül tudnia, arra nem nyitott, nem érdekli, stb. (Ez is mindig is így volt...) Ebbe nem is nagyon érdemes beleszólni, mivel nem veszik jó néven, ha rá akarnak világítani olyan dolgokra, amikkel nem voltak tisztában. Pont azért, mert eddig is jó volt nekik az ignorancia, ez után is jó lesz, mármint ez a hozzáállásuk. Ha akartak volna tanulni, fejlődni, azt korábban is megtehették volna, de nem tették valamiért. (Ettől még lehet vele próbálkozni, csak nem sok értelme szokott lenni.) Szóval nem is olyan nagy sarkítással azt mondanám, hogy az emberiség voltaképp meg is érdemli ezt az "elitet", meg azt, hogy a "panem et circenses" elvvel sarokban tartják a többséget."
--> akkor sajnálatos módon azt is el kell fogadnom, hogy orbán tökéletesen jól csinálja a kizsákmányolást és a hülyének nézést, és nekem is maximálisan parazita stratégiát kell folytatnom. Meg neked is.
És akkor nem lehet sírni, hogy milyen szörnyű is orbán, mert ő az etalon.
Ez meg másrészről a közlegelők tragédiája problémakör...
Szóval akkor most hogyan tovább? Mégis csak meg kellene próbálni felemelni a sötéteket?
emerald 2022. 11. 14. 20:40
Előzmény: #16971  upgrayeddAKS
#16972
Az emberek mentalitása hetedíziglen nem változik.
A másik, ami szintén pszichológia, a másolás. Mint a gyerekeknél. Erősebb a látott minta, mint amit mond. Ugyanez a politikusok, vezetők részéről az országban.
.
Amikor egy vállalkozást vittem, azt hallottam Orbántól,
 hogy nem baj ha nem marad 100ft-ból csak 1ft a vállalkozónak, 99ft meg az adó, mert úgy is csal.
Én meg azt gondoltam h akar a nénikéd csalni! Legyen már lehetőségem nyugodtan aludni,
élvezni valamit a munkámból és korrekten befizetni amit kell.
Miért kényszerítenek engem azzal hogy muszáj csalnom, vagy ingyen dolgozok?!
Utáltam!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2022. 11. 14. 20:30
Előzmény: #16952  Placi82
#16971
Az előző gondolatmenetemet továbbvive: az egész világot fel kellene osztani norvég vagy svájci tereületekre, mint anno a tordesillas-i szerződésben a spanyolok és a portugálok (OK, csak a gyarmatokat, de ezzel is lehet indítani...) Minden ország eldöntheti népszavazással, hogy melyikhez csatlakozik :) Aztán minden csatlakozó átveszi a norvég vagy a svájci jogrendet és gyakorlatot, esetleg nem egyszerre, egyből, lehet szakaszosan is megoldani :) Egy picit értelmesebb volna a világ :) De amúgy el tudod képzelni, hogy egy FED vagy egy ECB ezt csinálja, amit a norvég jegybank? :) Amúgy kösz a linket, egy kicsit most lélekben norvégnak érzem magam :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2022. 11. 14. 20:24
Előzmény: #16954  szieszta
#16970
Meg kellene állapodni a norvégokkal vagy a svájciakkal abban, hogy "papíron" hadat üzenünk nekik (Svájcnak jobb, nem NATO-tag) és ők annektálják a teljes országot, lényegében gyártó-bázisnak + ha kell, munkaerő-elszívásra :) de persze nem kell követelni, hogy egyből full állampolgárásgot adjanak az "új" állampolgároknak, lehetne derogáció rá :) A lényeg, hogy a "magyar rész" lehívhatná az EU pályázati pénzeket, de a NORVÉG / SVÁJCI TÖRVÉNYEK alapján dönthetünk csak róluk, nincs mutyi :)  és az ÁFA-tartalma menne a központi költségvetésbe, ezzel jól jár az "anyaország" is. PErsze a TELJES magyar OGY-t feloszlatják, a bűnözőket letartóztatják, stb. (még népszerűek is lennének a svájciak/norvégok) :) és rengeteget lehetne spórolni a minisztériumok, Parlament stb. költségvetésén (valami redukált minisztériumi apparátus esetleg maradhat, de hát minek egy országnak két apparátus...) az "új" magyar közigazgatás pedig teljesen átállna / törvényeket átvenné, stb. Szóval nem lenne ennyi idióta törvény sem :)
Lölö meg a többi hulladék összes vagyonát kapásból államosítják, és menedzselik, de persze bizonyos összegekből fizetnek a csóró magyaroknak is ezt-azt, hogy nekik is szimpatikus legyen az új rendszer :) win-win :)  Kár, hogy ez utópia :)
Bandi_ujonc 2022. 11. 14. 20:12
Előzmény: #16967  Placi82
#16969
yooio 2022. 11. 14. 20:10
Előzmény: #16966  Törölt felhasználó
#16968
Vagy 4080rol, de valahonnan biztos. Elkenben ha 4030 folezar, akkor a rest betolti. /Es dec
Placi82 2022. 11. 14. 20:06
Előzmény: #16962  Bandi_ujonc
#16967
??. 
Törölt felhasználó 2022. 11. 14. 20:03
Előzmény: #16964  yooio
#16966
Viccet félretéve, ezt be fogják verni. Ha nem ma, akkor holnap.
Törölt felhasználó 2022. 11. 14. 20:02
Előzmény: #16963  Placi82
#16965
Tényleg sokkal jobb vóna, ha nem vóna.
yooio 2022. 11. 14. 20:02
Előzmény: #16961  Törölt felhasználó
#16964
Szallogatok en is ki a longokból, de egy kis korrekció se akar beindulni. a shortot még reggel elszórtam 3885-nel, hat nem sok meg nem is az alja, de pénz pénz, appl napizás blk napizás, msft napizás a zsiros kenyerre eleg, de igazan jöhetne már vmi kis korrekció legalabb. :) aztan 4170/4200, ahogy már említettem.. :)
Placi82 2022. 11. 14. 20:01
Előzmény: #16954  szieszta
#16963
Remelem ennek a versenyolo, hatekonytalan, EU-s penzesos vilagnak vege.lesz mar valahara. Mert szet b.ssza a verseny piacot. A becsuletes piacrol elo kismokus kuzd a magas berekkel,es anyag arakkal, amit eltorzit az EU s mutyis penz eso, ahol semmi se draga az allamnak. A mutyista EU-s  pályázat lovagok, akik mar nem is ternelnek semmit,  nem.torekszenek a hatekonysagra  azok meg csak erre alltak ra, azok meg dolce vitaznak. F.sz kivan mar evvel.🤬
Bandi_ujonc 2022. 11. 14. 20:00
Előzmény: #16952  Placi82
#16962
En csak annyit mondanék, gold 247.
Törölt felhasználó 2022. 11. 14. 19:58
Előzmény: #16958  Törölt felhasználó
#16961
Ekkora az infláció.
Mit hitetlenkedsz. Menj be a boltba. Bár te közértbe jársz... :O

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek