A 200as mozgó és alatta a sárga vonal a tippem
1.105 aminek alászúr szerintem és a sárga vonal lenne a támasza ahogy most fent lefogta 4 napig az éves csatorna 61.8-as vonala.
Vagy ekkora távlatokban már nem érdemes ezeket nézni? Ezekbe az éves vonalakba véletlenül botlik bele az ár?
Törölt felhasználó2016. 02. 15. 20:43
Előzmény:
törölt hozzászólás
#10195
Akkor remélem ma páratlant dobtál, mert egyébként elég nagy bajban vagy :)
Holnapra mit dobsz?
Egyébként pont Fibo szintig jöttünk le, szóval szerintem holnap csak szötymörgés lesz, max. lejön még a következő szintig (0.5/1.109 köré)
De lehet én is kidobom inkább...
Tényleg hiszel a kamatemelésben? Már az első sem kellett volna.
Lehet itt is az lesz mint a Jenőnél? Draghi ledumálta, csak azért, hogy aztán 2x akkorát rallizhasson felfelé? (vö. Japán jegybank negatív kamat, hatalmas yen gyengülés, majd egy durva erősödés)
Vagy már megyünk 1.07 felé (eredeti ABC korrekció szerint)?
Ez itt most az 1 millió dolláros kérdés :)
Írtad, hogy még nem vagy poziba. Mi alapján fogod eldönteni, hogy már érdemes nyitogatni a longokat?
EU: elöljáróban annyit, hogy a rövidebb távú / párhetes folytatás és az egyes irányokhoz tartozó feltételek viszonylag tiszták jelenleg és mindkét irány esetén most még azonos irányú hullámfázisban vannak. A kontextus mérlegeléséhez először nézzük meg többéves alakzatokat.
A dollár (DX.F):
=====================
A pár évtizedes kép szerinti értelmezésben a dollár a Cycle - hullámszinten valószínűleg "ABC" korrekció "C" hullámát építi, egy lehetséges lefutást mutat hozzá a kép. Rövidebb, párhetes távon valószínű, hogy a (4)-gyel jelölt Minor szintű korrekció formálódik a piros téglalap körüli célárral, mielőtt új csúccsal tetőzne és kialakulna a karika C csúcs. Az ideális tető 102 körülre esik, de a piros vonal alatt bárhol kialakulhat megnyúlt ötödik hullám esetén. Ha a kép szerint alakulna a párhónapos folytatás, az jelentős dollárgyengülést vetítene előre a következő évekre.
EU - hosszú táv:
======================
A pár évtizedes képen az EU egy extrém bullish értelmezése látható, amely szerint a múlt év márciusában egy évtizedes léptékű "WXY" korrekció érhetett véget. Ez lehet a kép szerinti (II) értelmezés, opcionálisan lehetne még csak IV-is. Években mérve mindkettő jelentős emelkedési potenciált vetít előre. A piros csatornához tartozó teljes alakzat számozható jelenleg késznek, új alj esetén viszont ez megdől. Mivel ezen az időtávon vélhetően senki sem kereskedik, ebből csupán annyi fontos számunkra, hogy a múlt év márciusi alj évtizedes hullámszinthez tartozó - tehát jelentős - kész aljnak tekinthető, amelyet az azóta formálódó alakzat értelmezésekor mindig figyelembe kell vennünk.
EU - párhetes táv:
======================
A bullish értelmezéshez tartozó képet pénteken felraktam az éves alakzathoz, most csak a bearish scenariohoz rakok fel egy lehetséges értelmezést. Eszerint ABC korrekció impulzív "C" ága épül, amelyről tudjuk, hogy ha kész, új aljra vivő impulzus követi. Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy rövidebb időtávon a dollár és az EU scenariok jelenleg mindkét értelmezéshez szépen összecsengenek:
- az EU impulzus hulláma még valószínűleg nem tetőzött, mint ahogyan a dollár korrekciója sincs még kész
- amint kész a dollár korrekciója, erősödni kezd az (5)-ik hullámmal. Az EU esetén ez várhatóan 1.07 körül elhaló nagyobb korrekciót jelent majd, miután tetőzött a decemberi aljtól épülő impulzushullám.
Az egyszerűség kedvéért a bearish scenariohoz tartozó képen jelöltem a bullish folytatáshoz tartozó fontosabb feltételeket, amelyek az alábbiak szerint értelmezendők:
- piros vonalak: bullish értelmezés határvonalai. Az emelkedés folytatására játszva a feltételezett hullámfázis miatt jelenleg a legfelső nem törhet (a többi piros vonal most még nem lényeges).
- kék télglalap: emelkedésre játszva ez az a terület, ahol ideális long set-up alakulhat ki a zöld zóna körüli célárakhoz. Vegyük észre, hogy ez a bullish és a bearish scenariok esetén egyaránt érvényes. Ez két lépcsőben is megvalósulhat (mert két hullámszint 4-ik hulláma is a kék zóna környékére esik, de az első célára 1.14x körülre esik, majd vissza le a kék zónába, utána fel csak a zöld célárhoz).
- zöld téglalap: a kész éves "ABC" alakzathoz tartozó ideális célár tartomány, ahonnan újabb nagyobb esés indulhat (a tegnapi kép szerinti bullish scenario esetén is, de ebben az esetben csak nagyobb korrekció lenne, új alj nélkül)
- piros téglalap: a zöld célzóna elérése után ez az a határterület, ahová visszajöhet az árfolyam. Bullish értelmezés esetén az esés legkésőbb ezen a területen elhal, hármas szerkezettel. Bearish értelmezés esetén impulzív szerkezettel töri az alsó piros vonalat.
Összegzés:
=============
Mindkét rövid távú scenario azonos, bullish irányba hat még jelenleg, fontosabb csúcs kialakulása előtti formálódó utolsó szakaszát formálva. A kialakuló csúcs éves alakzatot zárhat, ezért fontos mérföldkő lehet. Ezt nagyobb esés követheti, amelyről még nem tudjuk, hogy melyik scenariohoz tartozik, ezért fokozott figyelmet igényel a zöld zóna elérése.
Nagyjából így látom jelenleg, remélem követhető. Ezen keretekben gondolkodva kereskedem magam is mindkét irányt lovagolva. Jelenleg éppen nincs nyitott pozícióm, idei hozamom eddig 24%, long/short pozíciók aránya 55/45%.
Köszönöm én is a hullám elemzésed sokat segítenek nekem is.
Kérlek ha van időd nézz rá erre a hullám elemzéseiddel együtt ez alapján elég jó elvagyok de a folytatás innen több irányú is lehet.
A kisebb esési csatorna a napin nincs rajta én még látok esélyt az oldalazásra is a H1 H4 bontású kép miatt.
Minden elismerésem... Rongyul van számozva , de ez az ami!!! Nem számozom át, mert nem akarok kötekedni, de tényleg rendben van, még ha nem is érdekel, hogy mit írok!:D... na mindegy
EU: átmeneti tető formálódhat a jelenlegi szinteken, zölddel jelölve az ideális célzóna a január 23-i rajz frissítéseként. A kép szerinti extrém bullish számozás is érvényes még, de a hétvégén kivesézzük majd jobban több hullámszinten, alternatívákban gondolkodva, mire lehet spekizni az elkövetkező időszakban.
EUR/USD