Topiknyitó: Törölt felhasználó 2021. 03. 17. 11:18

ELLENZÉKI összefogás HAZUGSÁGAI  

"A közös listát állító pártok vállalják, hogy csak olyan embereket indítanak képviselőjelöltként, akik nem vettek részt korrupciós bűncselekményben, és nem játszottak össze a Fidesszel.
Mind a 106 körzetben közös jelöltekkel, közös miniszterelnök-jelölttel, közös programmal és már közös listával indulnak, és azt ígérik, az Orbán-rendszert lebontva megadják „a nemzetnek mindazt, amit a rendszerváltáskor megígértek neki: szabadságot és jólétet”.
. .Figyelembe véve ,hogy az ellenzéki összefogás legerősebb pártja a DK,amelyet Gyurcsány Ferenc alapított,hogy általa,újra hatalomra kerüljön vagy közvetlenül vagy közvetetten,így egyértelmű,hogy a következő választás arról fog szólni,hogy vissza kerül-e újra a hatalomba Gyurcsány Ferenc.Ami a korrupció mentességet illeti az elég nevetségesen hangzik így,hiszen Gyurcsány sem a kétkezi munkájának vagy a szellemi tudásának köszönheti,hogy milliárdos lett ...........
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2021. 08. 06. 18:42
Előzmény: #2763  Peterbond
#2780
No megis volt a rogtonzott felmeresem. Arkadtol Nagy Lajoson vegig majd ki az m3 fele. 21 emojis plakat. 3 Karacsony plakat. Kicsit felhuzta az M3 az aranyt mert a Nagylajoson 13 -1 volt a megoszlas meg.
Törölt felhasználó 2021. 08. 06. 15:34
Előzmény: #2776  Peterbond
#2779
Én nem mondtam konkrét soros szervezetet annyit mondtam,hogy létezik egy Soros által müködtetett hálozat,a Fidesz politika alapon is sorol ide-oda szervezeteket,én nem.
Peterbond 2021. 08. 06. 15:08
Előzmény: #2777  Peterbond
#2778
https://888.hu/ketharmad/a-lista-a-soros-halozat-hazai-kitartottjai-4054506/
.
Na de van itt lista egyenesen a kormánypárti médiából. Benne Roma Education Fund, Nane - Nők a Nőkért az erőszak ellen Egyesület, Háttér társaság. mind mind azért hogy Soros hatalmas befolyását növeljék és migránsokat telepítsenek be.
.
De a legszebb hogy kb minden korrupció ellen kűzdő szervezetet ide vesznek, akik jórészére hivatkoztak amikor azok a Gyurcsány kormány korrupciója ellen küdöttek.
Peterbond 2021. 08. 06. 15:01
#2777
Ó talállok én listát ha keresek. pl a civil.info.hu alapján a külföldről támogatott szervezetek listája.
.
https://vastagbor.atlatszo.hu/2018/08/10/mar-121-civil-szervezet-van-a-sorosberenc-listan-peldaul-a-rex-kutyaotthon/
.
Jól selytettem a Bátor tábor is rajta van a REX kutyaotthonnal és SOS Gyermekfaluval, levegő munkacsoporttal, A magyar vöröskereszttel és a Máltai szeretetszolgálattal.
Peterbond 2021. 08. 06. 14:58
#2776
Szóval essünk kicsit neki. Amik biztos hogy "soros" szervezetek szerinted és a Fidesz szerint is. Amneszti international, Helsinki Bizottság, Transparency international pl.
.
Mily meglepő ezek a szervezetek még hivatkozási alapok voltak a Fidesz számára 2008 és 2009-ben is amikor a Gyurcsány kormányt értékelték ezek a szervezetek ( nem valami pozitívan ). De gondolom a Norvég Alap kiosztásánál is a 4 milliárd civil szervezeteknek menő pénz is mind Soros szervezetnek ment volna. De nem tudom a Bátor Tábort és a Magyar Bohócok a gyerekekért alapítvány soros szervezetnek minősül-e vagy csak fog. Ezért kérdeztelek.
Peterbond 2021. 08. 06. 14:53
Előzmény: #2774  Törölt felhasználó
#2775
Azért kértem a felsorolást mert én is tudom hogy vannak terroristák de nem foghatok minden kritikát és szervezetet arra hogy terrorista.
.
Amúgy látom csak én vagyok itt aki számokkal meg tény adatokkal szeret érvelni. Mindenki más csak azzal jön amit "érez" meg amit "gondol" hogy mi lenne. Utánanézni meg senki semminek nem néz utána csak kijelenti hogy úgy van mert halotta valahol és az tetszett neki amit ott mondtak. ( nyugati keresztények menekülnek kelet-európába, Soros vagy a CIA keze volt már megint valami mögött, Az ellenzék többet költ Orbán lejáratására mint a kor,mány, Karácsony a hazát árulja Németországban és a Pestiek pénzéből kampányol stb... )
Törölt felhasználó 2021. 08. 06. 14:47
Előzmény: #2773  Peterbond
#2774
Minek soroljam fel őket,csak a fanatikus  Soros imádok vagy a Soros szervezet aktivistái tagadják a létezését, a Soros szervezetek egy egységes  polip szerűen működő nemzetközi szervezet,Magyarország csak kis epizód a számukra.Földi László pontosan leírta a működésüket.Nem véletlenül figyelik őket a titkosszolgálatok,hisz a céljuk, különböző országok belpolitikájába való beavatkozás a választások manipulálása, stb.
a magyar titkosszolgálatnak pedig kötelessége,minden olyan szervezetek ellenőrzése, amelyiket külföldről irányítják, azért,hogy beavatkozzon a magyar választásokba,belpolitikába.
Peterbond 2021. 08. 06. 14:37
Előzmény: #2771  Törölt felhasználó
#2773
És amúgy felsorolnád a "soros szervezeteket"? Mert lényegében mindig ezt dobjátok be ha valaki beszól a kormánynak. A Gren peace-től a Vörös kereszten át már mindenki az lassan. Talán csak a Télapó nem az északi sarkon.
Peterbond 2021. 08. 06. 14:36
Előzmény: #2771  Törölt felhasználó
#2772
Minden politikai hirdetés fenn van. Tudom az összeesküvés elméletben mindig az van hogyha nem az az adat jön ki amiben hiszel akkor azt elcsalták. Sorolnád a soros szervezetek plakátkampányait vagy linkelnél visdeókat? nem lehet nehéz ha annyi van belőlük.
.
Leginkább a nyugati baloldal Orbán ellenes hirdetéseire lennék kíváncsi. eget mutatnál milyen hirdetések azok? az is ilyen állítsuk meg Orbánt mondjuk zöld háttérrel?
.
Nehéz megemészteni hogy egy Kocsis Gábor többet költ facebook reklámban Gyuzrcsányozásra mint a Momentum párt egész évben minden témára?
Törölt felhasználó 2021. 08. 06. 14:34
Előzmény: #2765  Peterbond
#2771
A soros szervezetek,Orbán ellenes hirdetései hol vannak számszerűsítve a faxbukon ?
Ja,hogy sehol.
Hol vannak számszerűsítve a nyugati liberális baloldal, Orbán ellenes hirdetései a faxbukon,ja hogy sehol .
Peterbond 2021. 08. 06. 14:21
#2770

Itt  Karácsony plakátkampánya. Nem budapesti pénzből lesz hanem adományból. 700 óriásplakáton lesz az országban és 25 millió forintba fog kerülni. Egyharmada lesz budapesten azaz 240 darab. A kormány nem tudjuk mmennyi plakátot vett meg de kötve hiszem hogy ne lenne 3-4000 darab most is..
https://index.hu/belfold/2021/08/05/karacsony-gergely-99-mozgalom-plakatkampany-nepszavazas/
Peterbond 2021. 08. 06. 14:09
#2769
Szóval előbb mutasssatok egy 200 milliós ellenzéki kampányt aztán folytathatjuk az összevetést a több 10000 milliós fidesz kampányokkal.
Peterbond 2021. 08. 06. 14:07
Előzmény: #2767  Peterbond
#2768
Dea  májusi 2 hetes plakátkampány is 336 millió volt anno. És az csak 2 hét. Az emojik nem 2 hete vannak most kint és minimum ugyanannyit kiraktak belőle.
.
"https://hvg.hu/itthon/20200520_336_millio_plakatokra
Peterbond 2021. 08. 06. 14:05
Előzmény: #2763  Peterbond
#2767
A januári plakátkampányuk 22 millióba került.
.
https://pestibulvar.hu/2021/01/18/karacsony-megmutatja-orbannak-a-fovaros-erejet/
.
Ez gondolom összevethető a Fidesz valamelyik plakátkampányával. Mondjuk a 2020-as nemzeti konzultáció hirdetésére 9,5 milliárdot azaz 9500 milliót költöttek. Igaz ebben minden benne volt nem csak az óriásplakátok, de kötve hiszem hogy ne bőven 9 számjegyű ne lett volna ha nem éppen 10.
Peterbond 2021. 08. 06. 13:58
Előzmény: #2765  Peterbond
#2766
Következő oldalon is 10 kormánypárti vs 5 ellenzéki van. De tovább már tényleg nem bazsom el az időm erre.
Peterbond 2021. 08. 06. 13:57
Előzmény: #2760  Törölt felhasználó
#2765
De nézzük meg az elmúlt 90 nap hirdetését:
.
https://www.facebook.com/ads/library/report/?source=archive-landing-page&country=HU
.
A top költök:
.
1. kormány 31 millió
2. Fidesz 28 millió, 
3. erősítő 21 millió ( ellenzéki )
4. Rákayy Phillip  12 millió ( kormánypárti )
5. Bohár Dániel 10 millió ( kormánypárti )
Ez eddig 80 vs 20 millió.
De összegezhetjük az első oldalt is:  11 kormánypárti hirdető ( 115 millió ), minden kormányellenes 8 db 58 millió forint ( de pl ebből momentum 5,5 millió. ennyit hollik István, Kocsis Máté és Deák Dániel külön külön költött ) De a DK is alig 3,5 milliót, Márky Zay -péter 3,5 milliót költött. A Fidesz mint párt 28 milliójával szemben fele annyit se költötttek az ellenzéki pártok ( 11 milliót ) és a Fidesz még a kormány nevében is hirdet 31 milliót.
Peterbond 2021. 08. 06. 13:38
Előzmény: #2760  Törölt felhasználó
#2764
Ellenzéki oldal 5 párt 20 millióval kiemelve a momentum 47-ét 120 millió. Kormány 241, Fidesz 141, Pesti srácok 20 stb.....
.
De amúgy szép hogy mostmár az van hogy a Fidesznek annyit kell költenie mint mindenki másnak összesen és 3-szor. Youtube-on ezt 1,5 hónap alatt megtette szemben az egész éves összellenzékivel.
Peterbond 2021. 08. 06. 13:36
Előzmény: #2761  SirDMR
#2763
"Arról van forrásod, hogy Bp-en mennyit költött ellenzék plakázotásra?"
.
Jó kérdés. Énb csak kék emojis plakátokat látok mindenfele. De majd megyek egy kört pesten és direkt számmolom az ellenzéki plakátokat ( eddig konkrétan azt se tudtam hogy vannak kint mert egyet se vettem észre ).
.
Vicc az hogy azt mondjuk az ellenzék most 10 plakátra költ de ha majd hatalomra jut biztos 100-ra költene ezért inkább maradjon a Fidesz aki már 100-ra biztos költött. 8 amúgy ide a rozsdás bököt hogy meg 10 az 1-hez sincs az arány hanem jóval kissebb. Anno a Jobbik ok lopna mi dolgozunk volt az egyetlen az elmúlt pár évben amit konkrétan észre lehetett venni ha közlekedtél Pesten. Azóta én ellenzéki plakáttal alig talőálkoztam.
Peterbond 2021. 08. 06. 13:32
Előzmény: #2757  exley
#2762
Köztársasági elnököt a választás elött választanak és a következő 5 évre. Úgyhogy a 2022-ben választott parlament a köztársasági elnökön nem tudd majd változtatni. Szintén egy pozició amit a Fidesz szeretne bebiztosítani hogy ne lehessen lecserélni. 
Mint a Kúri elnöke ( 9 év ), Alkotmánybírók ( 12 év ), OBH elnöke ( 9 év ), legfőbb ügyész (9 év )
.
ezzel alapvetően nincs gond hogy hosszú ciklusuk van. A célja hogy ne függjön az aktuális kormánytól parlamenti többségtől ( ezért is kéne 2/3-os többség a legtöbbhöz ). A gond akkor van amikor valaki a 2/3-át arra használja hogy elkötelezett politikusokkal tömje tele ezeket a pozíciókat és nem szakmai alapon közös megegyezéssel. Jó példa anno Szili Katalin megtorpedózása a köztársasági elnöki posztra vagy Sólyom László és Göncz Árpád megválasztása és ellenpéldának Shmidt Pál, Áder, Polt Péter, Handó Tünde.
SirDMR
SirDMR 2021. 08. 06. 13:24
Előzmény: #2758  Peterbond
#2761
Arról van forrásod, hogy Bp-en mennyit költött ellenzék plakázotásra? Amikor a csapból is az folyik, hogy nincs pénzük semmire. Félreértés ne essék, szánalmas, amit a fidesz művel, nálam az emojis plakátok az alja. De mi arra a garancia, hogy ellenzék kormányon nem ugyanezt fogja tolni, ha már Bp pénzét erre herdélják el?

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók