Topiknyitó: saru 2007. 01. 22. 09:36

Egészségügyi reform  

Korábban Horn Gy.-nak az volt a véleménye, hogy a "reformok" megvalósíthatóak, ha a kórháztörvényt sikerül tető alá hozni, ezen fog eldőlni a kérdés !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 21:30
Előzmény: #559  Törölt felhasználó
#560
Ha fizették és fizettük, akkor miért mondunk le róla, meghallgattak D.Tibor magyar állampolgár elkövetőt a közszolgálatiban?
Nem véletlenül az Etikai kodexben faggatták, amihez nincs érzéke, mármint az etikához?

Minden mondata úgy kezdődött: miért baj?
Szvsz érezte ő, hogy baj, mint a rossz gyerek, akire rászólnak és juszt is csinálja, vagy dafke, kinek melyik tájszólás szimpi DDD
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 21:10
Előzmény: #558  Törölt felhasználó
#559
"apám fizette mint fővárosi mérnök........ "
Te rapista. Ez a 30-asok modernkori ovis dumája? Régen az volt az szöveg, hogy az én apám volt katona, enyém meg ismer rendőrt... stb. Most a politikai topicokban az a divat, hogy az én apám fizette...?
Így van. A legtöbben itt 25-40 közöttiek vagyunk (azon belül is szvsz a 30 körüli lehet a módusz). Egyikünk sem volt a rendszerváltás előtt/alatt helyzetben. És mindannyiunk szülei nagyon sokat dolgoztak, nagyon becsületesen, nagyon kevés pénzért, miközben nagyon sokat fizettek az államnak. Ez mind igaz, ezért kár is belekezdeni a fenti oviskodásba...

Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 21:03
Előzmény: #557  Törölt felhasználó
#558
bocs!
apám fizette mint fővárosi mérnök........
a mi befizetéseinket nyelik el végleg a második államosítás után újraprivatizációban!

A második államosítás, mint már megírtam az eü és a nyd ÖNKORMÁNYZATOK feltőkités helyetti visszaállamosítása volt !
Érthető, kedves vitapartnerek !

Valaki megkereshetné már gáljét, hogy ne legyen annyi dolga a kommuniácival...
méghogy szóvívő is legyen?
nehéz azt vinni, hamar letette>>>fogjuk meg és VIGYÉTEK ! (ISMERITEK A SZÓLÁST?)
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 20:57
Előzmény: #556  Törölt felhasználó
#557
Pl. a Baleseti (a volt Koltói) egyike a legmodernebb eü intézményeknek, beolvasztják egy düledezőbe !!!!!!!!!!!!!!

Te vagy naiv ! nem 1053!
a "kifosztás" a szemed előtt folyik, vagy részesedésed van?
akkor nem naiv vagy..................................
hanem tényleg "pénznyelő", mert azok a mi befizetéseink most végleg elnyelik (anyám a Mabihoz vagy a magánalkalmazottak biztosító intézetéhez tartozott) és pl az ő befizetéséből is épült akkortáj modern kórház, ami mára rommá lepusztult...
Igaz nem budai kórház volt, mint az OTBA, amit fővárosi mérnök befizetéseiből is építettek...
A megfejtést nem teszem közzé, búvárkodjatok, melyekről beszélek..........
A MÁV-ról már írtam............
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 20:48
Előzmény: #544  Törölt felhasználó
#556
"Ami tény: ha kevés a bevétel a kiadásra, forrást kel szerezni. Ha ezt megmondják a lakosságnak, vállalkozásoknak, mindenki érti."
1053. Te naiv vagy. Nézz körül itt ezekben a topicokban. Pedig ez egy tőzsdei fórum ami messze felülreprezentálja az értelmiséget és azon belül is messze felülrepreztentálja a gazdasághoz vagy legalább a pénzhez értőket.
Mari néninek meg Józsi bácsinak aztán magyarázhatsz bármit. Gyógyszer, gáz, kenyér, meg a buta szövegek az ország kifosztásáról. Ezt érti, de ezt is csak a duma szintjén.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 20:42
Előzmény: #554  Törölt felhasználó
#555
érdekes!
bármikor kapcsolom be, a hét bármelyi napján és órájában, conqui osztja az észt!
Fizetés nélküli gyakornok vagy?
üres a szóviői szék !

Most csak a végéről !
Nem tudom mit hallgatsz vagy nézel ?
Félelemről nem hallottál, és arról, hogy valaki inkább mindent bevall, amit nem követett el?
Egy Vadász nevű adótanácsadó (ez úgye gazdasági fórum), azt tanácsolta, hogy a vállakozások ne éljenek olyan törvényes eszközökkel, amellyel magukra húzhatják az APEHET ! Vagyis garamvölgyi szóhasználatával, látókörébe kerüljenek DDD
Most mindenkinek lesz 1-2 Forint nyeresége
Nem vagyok fideszes, több magyarázatot nem tudok, ezt is csak gondolom...mivel az adótanácsokat hallottam........................
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 20:31
Előzmény: #553  Törölt felhasználó
#554
"Sokan nem ismerik fel, hogy jól fognak járni, csak azt érzik, hogy kimozdítják a megszokottból. "

Egyetértek kanyisszal. Ma a reform legnagyobb gátja éppen az emberek félelme minden változástól. Ez természetes emberi dolog. Éppen ezért az első és legnagyobb trauma pl. a születés, amikor ki kell bújni a megszokott, biztonságos melegből és kijönni a világra, ahol minden más, minden bizonytalan.
Nem véletlen, hogy az 1994-es választásokat éppen az utódpárt nyerte fölényesen. Az emberek belekóstoltak a szabadságba és rájöttek, hogy a szabadság nem csak jogokat ad, de kötelezettségeket is jelent. Felborult a jól megszokott rend, ami körülvette őket, minden bizonytalanná vált. Az árak, a bérek, a munkahely.
Ezt a megszokott stabil életet sírják vissza sokan ma is - csak éppen az hatalmi elitet szeretnék lecserélni valami másikra.

A szomorú az, hogy pl. az egészségügyi reform kapcsán végbemenő változások ellen ágáló emberek félelmére játszik az ellenzék, amikor minden egyes intézkedésben az ördög művét igyekszik megjeleníteni. A hátországa meg szajkózza azt, amit Orbán és társai a napi sajtótájékoztatókon bedobnak a köztudatba. Aztán addig ismételgetik, amíg el is hiszik.

Itt van pl. a vizitdíj beszedésének kérdése. Persze: melyik kórházigazgató szereti, hogy újabb feladatot adnak neki. Van ki tehetségtelensége okán, van, ki töketlensége folytán van pedig ki dacból nem teremti meg időre a beszedés feltételeit.
Mit kommunikál erre az ellenzék. Hát persze nem azt, hogy töketlen volt a kórházigazgató, hanem azt, hogy lám a kormány olyan intézkedést hozott, amit nem lehet végrehajtani.

A példákat napestig sorolhatnám, van azonban egy mai gyöngyszem: a Fidesz sajtótájékoztatón jelentette be, hogy nem ért egyet a veszteséges vállalkozások fokozott ellenőrzésével.
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Miért is?
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 20:11
Előzmény: #552  Törölt felhasználó
#553
Alig bírom követni a sok beírást. Jó volt délután a termés, bár most egy kicsit leült a polivita-/blex.:))

DLPH

Hát messze kerültem a kérdésedtől, de úgy érzem, pénznyelő korrektül megválaszolt mindent, magam sem gondolom másként.

Egyébként beírásod kétharmadáig - bármely meglepő - egyetértünk. Ott azonban elvesztettem a fonalat:
"Indokot találni arra, hogy miért kell ezen gyárak termékeit drágábban, még drágábban, legdrágábban adni? "
Miért? Drágábban adják? Nem igazán értem.
Én pont azt próbáltam megvilágítani, hogy -bár a gyógyszerek ára nem változik -az által, hogy a kormány rákényszeríti (reformdiktatúra) az orvosokat arra, hogy lehetőség szerint az olcsóbb gyógyszert írják föl, mert az állam nem fizeti vagy nem olyan mértékben a drágábbat, azt eredményezi, hogy a drágább gyógyszerek iránti kereslet csökken.
Ha csökken a kereslet, mit tesz a gyártó?
1. Vagy abbahagyja a gyártást. Ez kevésbé valószínű, ha már milliárdokat feccölt a kifejlesztésébe.
2.Esetleg megpróbál külföldi piacot keresni a terméknek. Ez most a magyar cégekre igaz. Ez ugye exportnövekedést eredményez, ami jó az államnak és jó - itt a tőzsdén - a kis és nagybüfinek.
3. Csökkenti a terméke árát. Hoppá! Tehát eljutottunk addig, hogy a gyógyszerek ára csökken.

Akkor ez a reform mégsem olyan hülyeség!
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 19:43
Előzmény: #531  Törölt felhasználó
#552
Diktatúra van, reformdiktatúra!

LET

Hátha máshogy nem megy...
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 19:34
Előzmény: #546  pampa
#551
"Énszerintem kockázatos egy átalakítást rákényszeríteni a szakmára az ő megkérdezésük nélkül."
Egy gondolat ehhez: aki ebben az országban él(t) talán nem meglepő, de
érdekes a véleménye a szakmának a szakmáról :)

érthetőbben - finoman szólva eltérő szakmai véleményeken és nívón van sok helyen a kórház vezetése, és a fiatalabb gárda - akik továbbképezték magukat esetleg, vagy jártak külföldön, vagy egyszerűen csak komolyan vették amit a mai tankönyvek írnak. Nem is említve azokat akik esetleg menedzment terén is képezték magukat - fehér holló az a kórházigazgató, aki menedzsment vonalon erős képzésen esett át. Én nem is várom el tőlük hogy jól vigyék az intézményt, én azt várnám el hogy ne ők vigyék...

Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 19:23
Előzmény: #546  pampa
#550
Pampa!
Nagyon sok országban a szülés bába dolga, és otthon vezetik le. Csak komplikációnál mennek be.

Kockázatos egy átalakítást rákényszeríteni a szakmára? A nőgyógyászok az átkosban is és ma is az elit volt, van.
Hatalmas pénzeket keresnek olyan munkáért aminek nagyobb részéhez elegendő lenne a középfok (a szülésre gondolva), hát hogy érthetne ő egyet bármiféle változtatással? Minden apró cseprő változás 100 ezreket vesz ki a zsebéből.
De legalább adóznának érte, de még azt se teszik.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 19:14
Előzmény: #545  Törölt felhasználó
#549
Más is érti. Egyesek reakciójából lehet látni, hogy még egyes részek talán tetszenek is. De hát az oldal az oldal.:o)
De pesze ez valahol természetes, én is így, csak a határ nem mindegy.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 19:10
Előzmény: #547  csuloktata
#548
Én ezt a 300-300 mrd-re + a mit hányszor államosítottakra írtam.
csuloktata 2007. 03. 28. 18:45
Előzmény: #546  pampa
#547
Ez most zajlik, egy része ezután jön. Semmi köze nincs a volna- hoz!
pampa 2007. 03. 28. 18:38
Előzmény: #545  Törölt felhasználó
#546
tozsdenyul

Az előbbi logika mentén tovább gondolkodva eljuthatunk oda,ha csak minden 1000-ik esetre jut egy komplikáció a 2. napon akkor ő már nincs a kórházba és mondjuk belehal akkor ki lesz a felelős?
Mert most 5 napot töltenek bent azután engedik ki az ápoltat.
Ez kezd nekem olyannak tünni mint az egyszeri kabaré tréfa: a műtét sikerült csak a beteg nem élte túl.
Énszerintem kockázatos egy átalakítást rákényszeríteni a szakmára az ő megkérdezésük nélkül.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 18:22
Előzmény: #543  Törölt felhasználó
#545
Örülök annak, amiket írsz kanyisz - ezek szerint meg lehet érteni a folyamatokat és a mögöttes szándékokat, ha pozitívan áll hozzá az ember.

"Az ágyszámügyet nem látom át, de ha igaz, hogy a pénzügyi keret nem csökken, akkor ez azt fogja jelenteni, hogy a kiemelt korházakban nagy fejlődés lesz, ez akár nagyon pozitív folyamat is lehet, majd meglátjuk."

Erről már írtam korábban, de csak egy példa:
ha jól emlékszem a debreceni önkormányzat fideszes valakije mondta: ilyen ágyszámcsökkentés mellett a szülészeten 1 nap után haza kell majd küldeni a beteget, mert jön a következő!

Ja kérem, muszájból csak megcsinálják azt, amit nyugaton már 20 éve észből: ha nincs probléma, minek maradna a kórházban bárki, olcsóbb is, gyorsabban gyógyul otthon, mindenki jobban jár - kivéve a kórházigazgató, aki akkor boldog ha övé a legtöbb ágy a régióban.

Egynapos sebészetnek hívják ennek műtéti változatát. Olcsóbb, gyorsabb a gyógyulás, kisebb osztály és személyzet elegendő. Csak valahogy eddig senki nem akarta ezt hazánkban. Most majd muszáj lesz.

A kórházban amúgy is csak beteg leszel...
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 18:16
Előzmény: #543  Törölt felhasználó
#544
Ami tény: ha kevés a bevétel a kiadásra, forrást kel szerezni. Ha ezt megmondják a lakosságnak, vállalkozásoknak, mindenki érti. De a reform egyáltalán nem értelmezhető. Másik: a baj az, ha a politika beleszól a reál folyamatokba, mindegy melyik oldalon, mert az erős(kapcsolatú)marad, a gyenge(az az az mindenkori ellenzéki kapcsolatú) bezárásra itéltetik. Így fordúlhat elő, hogy rentábilis (ilyenből alig van) szakkórházat ellehetelenítenek, szétszednek, más gazdaságtalan kórházat próbálnak kevésbé veszteségessé tenni szakkórházából betegápolá
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 17:24
Előzmény: #539  tokos.
#543
Sokan nem ismerik fel, hogy jól fognak járni, csak azt érzik, hogy kimozdítják a megszokottból.
(A jól járás alatt itt nem a magasabb rang-több pénzt értem csak, az egyértelmű)
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 17:23
Előzmény: #541  Törölt felhasználó
#542
A tőzsdén is sokra mész a volnákkal: '96-ban 100Ft volt az OTP, igen, ha minden pénzemből + lakásból, kocsiból, összes rokon összes pénzéből, lakásából + hitelből azt veszek, elég jól megélnék belelő.
Semmi értelme az ilyennek, azt kell megmondani, ma/holnap mit vegyek/adjak.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 17:16
Előzmény: #536  Törölt felhasználó
#541
Ja és a multtal kapcsolatban igazad van, másképp kellett volna.
Igen sok mindent másképp kellet volna, pl. 48-ban el kellet volna foglalni Bécset.
Ma van. mai problémákat a mai lehetőségek szerint kell megoldani.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek