Topiknyitó: saru 2007. 01. 22. 09:36

Egészségügyi reform  

Korábban Horn Gy.-nak az volt a véleménye, hogy a "reformok" megvalósíthatóak, ha a kórháztörvényt sikerül tető alá hozni, ezen fog eldőlni a kérdés !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 14:00
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#500
Kanyisz:)
Egyébként totál így van, ahogy írtad:
"Az élet minden területe megváltozott, kivéve a magyar egészségügy mentalitását és működését."
A múltkor a menyasszonyommal voltam dokinál, telefonon bejelentkezett, a doki mondta, hogy jöjjön délre, mégis 3 órát vártunk, 1-et csak a betegirányító előtt, pedig a betegirányítós fülkébe 2-3 percenként jött ki-be egy-egy csajszi, volt, hogy ketten is bent ültek, dumálgattak, kávé, kimentek cigizni és egy óra múlva sikerült bejelentkeznünk a kartonért a dokihoz... Addigra dokinak ilyen-olyan vizitre kellett menni, műszakváltás, kajaszünet. Aztán 3 körül be is jutottunk.
Szóval lehet sírni, hogy ápolóhiány, meg dokihiány. De közben folyton azt látom, hogy a kórházakban rohadt sok a felesleges munkaerő, téblábolnak össze-vissza, nagyon hatékonytalan a rendszer. Ugyanekkora látszámmal sokkal gyorsabban, sokkal több összmunkát el lehetne végezni.
Csakhát igen, a mentalitás... Egy kórházban kb. a '80-as évek szintjén van a kiszolgálás (mint pl. egy közértben 20 éve, vagy a postán akár még évekkel ezelőtt, de helyenként még most is), és most nem az orvosi, szakmai stb. kiszolgálásra gondolok, hanem az emberi részére. Udvariasság, rugalmasság, kedvesség, kiszolgálás, gyorsaság, stb. stb. Meg dolgozni szeretés és akarás. A versenyszférában már rég kidobták volna azt, aki ennyit "unatkozik", kávézik, cigizik, stb. És nyilván nem mindenhol ez van, de nagyon sok helyen ezt látom.
(a fenti példa a budai homvéd kórházban történt, tehát annyira nem is híresen fos helyen)
saru 2007. 03. 28. 13:51
Előzmény: #498  saru
#499
és sok hagymateát iszom...
saru 2007. 03. 28. 13:49
Előzmény: #497  saru
#498
bár az én háziorvosom már a feleségem lett, - ugyan ő műszaki, - de jobban ért a priblémákhoz, mint az orvosok...
saru 2007. 03. 28. 13:44
Előzmény: #496  tokos.
#497
"Jobb lesz a rendszer? Igen. Lehet másként csinálni? Nem."

Csak ezt nem értem, hogy miért?...
tokos. 2007. 03. 28. 13:37
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#496
Jobb lesz a rendszer? Igen. Lehet másként csinálni? Nem.

Mindig lehet másként csinálni, és az, hogy jobb lenne, számomra még az sem teljesen egyértelmű.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 13:34
Előzmény: #492  Törölt felhasználó
#495
Kedves Rapista!
Mi a frász az a táppénzes lap?
Amúgy gyeden, vagy gyesen volt. A dokit leváltottuk 1-2 hó után (másikhoz átvittük)
Egyébként jellemző a viszonyokra, hogy később megint volt egy váltásunk (doki vidékre költözött), nem az utódhoz mentünk, hanem a régi doki által ajánlotthoz. A fiam papírjait azóta se küldték át, úgyhogy múltja nincs.

Ma magyarországon egy orvos bármit megtehet, senki sem ellenőrzi, senki sem tudja bizonyítani, hogy sz@r vagy öcsi. A beteg egyetlen visszajelzése ha megdöglik. A műhibákat az egész brancs elvtelenül védi, stb. Tudom, hogy eközben vannak tisztességes, jó orvosok is (lehet, hogy a többség), de éppen az Ő érdekükben is örülök, hogy végre elkapják a töküket, vagy amilyük van.
Lehet itt csodálatosakat sírni, hogy szegény egészségügy így meg úgy, de a szövegek nagy része nem szól semmi másról, mint a kiskirályok önvédelméről.
Lehet dumálni az előkészítésről, de az egész k@rva szakma nem volt képes kipréselni magából egy rohadt reformgondolatot, és nem 15 éve, de lassan 30 éve.
Az élet minden területe megváltozott, kivéve a magyar egészségügy mentalitását és működését.
Diktátum? Igen? Tele van hibákkal? Igen. Szívni fognak egyes területeken a betegek? Igen. Lesznek/vannak igazságtalanságok egyes orvoskkal/orvoscsoportokkal? Igen. Lesz részleges visszarendeződés? Igen. Jobb lesz a rendszer? Igen. Lehet másként csinálni? Nem.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 13:31
Előzmény: #493  tokos.
#494
Egyetértek.
Én pl. futok (illetve futottam, idén most fogom elkezdeni, eddig minden bajom volt:)), meg időnként úszok, bár legutóbb rendesen a Balatonátúszáson voltam úszni, de arra majd minden évben megyek (azóta max csak áztattam magam, bár lehet hogy azok az 1000m-ek is sportnak számítanának másnál).
Ezek rohadtul nem drága sportok, úgyhogy tokossal egyetértek. Bicajozni se drága, egyszer kell venni hozzá egy cuccot, ami kibírható (főleg, hogy olcsó kategória is van), utána meg megetsz.
tokos. 2007. 03. 28. 13:19
Előzmény: #478  Törölt felhasználó
#493
"Mondja el, aki kedvtelésből tud pl. sportolni - hogy ideje és lehetősége van-e? Hol és mikor sportol? A gyerekének van-e torna és énekórája (a zene a lelki egyensúly másik forrása, mindenki tudja, nemcsak Kodály...
nem ünneplni kell Kodályt, meg kell fogadni...A munkamániás japánoknak megfelel? Nekünk miért nem?) "

Én hetente négyszer szoktam edzeni. Súlyzózás, vagy másképp body buildng. Kétszer edzőteremben, kétszer otthon a magam kis súlyzókészletével, ez utóbbi általábn este 9 és 10 között.

Az asszony tornászni jár, hetente kétszer váltjuk egymást a teremben, mert a gyerkőcökre is vigyázni kell.

A lányaim balettoznak, és jégtáncolnak. Mellette zeneiskolába járnak.

A balett a suluiban van, a jégtánc hétvégén hajnlban és késő este.

Az anyagi része egy másik dolog, a jégtánc nem olcsó, nem mindenki engedheti meg magának, de ha egy felnőtt mozogni akar, fut x kört a ház körül, gyakorlatilag nem kerül semmibe. Ez akarat és hozzáállás kérdése, semmi másé - az esetek 99.99%-ában bárki tudna szánni rá heti 3 órát, ha akarna.

Persze könnyebb azt mondani, hogy nincs rá időm...
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 12:58
Előzmény: #491  Törölt felhasználó
#492
minden orvosnak megvan a filozófiája ...

Van, aki gyógyszerellenes és jobban figyel a mellékhatásokra...
Van, aki bizonytalan és inkább az "erősebb" gyógyszert írja fel...

Na, a miniszter ezen csak akkor segíthetne, ha pótvizsgát írna elő DDD
DE HA Ő LESZ A VIZSGÁZATÓ, akkor megváltom a sírhelyemet előre ...

Persze, ha az illetékes gyermekorvost csak a táppénzes lap miatt hívjátok ki...
akkor a rokon is felírhatná a receptet !
Itt van a baj a "reformmal" az ingyenes orvos, aki az OEP-nek sem számláz, lehet, hogy ezután nem is lenne illetékes(?)
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 12:46
Előzmény: #485  Törölt felhasználó
#491
"Az orvos csak(!) azért ír fel gyógyszereket, mert a betegnek nincs szüksége rá és a megoldás az, hogy legalább drága legyen a haszontalan, orvos által felírt gyógyszer?"

Igen az orvos csak azért ír fel gyógyszereket, mert bejelentkezett nála a beteg és saját védelmében, meg kényelemből bele pumpál fölöslegesen egy csomó gyógyszert.

Ezt én közvetlenül tapasztaltam. Szerencsémre sok orvos volt a családban, egyikük gyerekorvos. És hiába tudta a hivatalos gyerekorvos, hogy van a családban egy "felülvizsgáló" orvos ha a kislányom beteg lett (beteges volt) azonnal tömte volna gyógyszerekkel. Úgyhogy minden ilyen vizit úgy zajlott, hogy hivatalos orvost kihivtuk nem hivatalos fizut leperkáltuk, vagon receptet megkaptuk, családtagot felhívtuk, receptek kétharmadát kidobtuk, gyerek kapta egyharmadot.

És a Söpf Méreihez is lenne pár hasonló szép megjegyzésem, szintén közvetlen tapasztalatból (betegebben jött ki a gyerekem, mint bement), lehet sóval behinteni.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 11:58
Előzmény: #489  Törölt felhasználó
#490
lehet, h molnár azt hiszi EÜ-miniszter...
holott a diplomája csak azért kell, hogy azzal etessék a népet, szakember..

közben szálláscsináló, takarító kisiparos, sőt buldózer kezelő...
milyen szép lakóparkot szállodát lehet nyitni Budán ! Fegyverüzletről, drogról, pénzmosásról exkluzív helyeken szoktak tárgyalni...közben egy kis wellness polóniummal fúszerezve...
A londoni szállodák nem biztonságosak már..

Meg kellen kérdezni a szakértőket ( na nem az egészségügyieket ) DDD
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 11:41
Előzmény: #487  Törölt felhasználó
#489
igazad lehet !

nem a kassza a lényeg...az lehet, h ürügy...

a régióban jó üzlet az ingatlan...főleg olcsón venni, kipofozni (a 60 év nyomait lefesteni, potemkin módra) és elpasszolni á 1 Milka/m2 vagy akár másfél..
hány euró lehet a bérleti díj egy belvárosi irodaházban...az se megvetendó befektetés !

Budáról nem is beszélel XII. II. v I. kerület...
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 11:35
Előzmény: #487  Törölt felhasználó
#488
(Lemaradt egy "e"!)

A gyógyszerkassza e kiadását (324eMFt) két meghatározó módon lehet csökkenteni:
- a támogatás csökkentésével (pl. a %-os mérték változtatásával, dobozdíjjal),
- az eladott gyógyszer mennyiségével.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 11:28
#487
2005-ben fejenként 54103 Ft-ért vettünk gyógyszert.
Átlagosan.

Ebből 11243 Ft ellenében szabadárast, 42860 Ft ellenében támogatottat.

A támogatott gyószerek ellenértékéből fejenként 32116 Ft támogatást vettünk igénybe és 10744 Ft-ot fizettünk ki adózott jövedelmünkből.
Mindebből (54103 Ft) 2705 Ft visszavándorolt az állam zsebébe, mint ÁFA-hatás.

Tehát a bruttó összgyógyszerfogyasztás 60%-a támogatásból volt fedezve 2005-ben.

A gyógyszerkassza e kiadását (324 MFt) két meghatározó módon lehet csökkenteni:
- a támogatás csökkentésével (pl. a %-os mérték változtatásával, dobozdíjjal),
- az eladott gyógyszer mennyiségével.

Vajon melyiket szolgálja a mostani megszorítás-sorozat?
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 11:21
Előzmény: #484  Törölt felhasználó
#486
A tényekkel látom senki nem mer vitatkozni !

A gyógyszer és az egészségügy elméletben és messziről más, mint belülről vagy közelről...
Frontokat nyittok, és feltehetőleg fiatalok és egészségesek vagytok ?

És közben tény, hogy megint a lyukakat foltozzák a nemzeti vagyon kiárúsításával, a molnár is csak a költöztető brigád egyik tagja...
Kinek a "biznisze" a Belváros kiárúsítása, és ki fogja megvenni... földrajzilag körülhatárolható a vevők lakhelye, van egy fogadásom, ha 3 kört rajzolok a térképen...

Vagyis minden vevő ezekről a helyekről jön, pl. ahol forró vagy háborús a hazai talaj, vagy börtön helyett jobb Bpesten lakni.. :))))
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 10:58
Előzmény: #482  Törölt felhasználó
#485
"...az indokolatlan gyógyszerfogyasztást éppen a jelenleg folyamatban lévő reformlépésekkel lehet és kell is megoldani."

???

Ezt kifejtenéd bővebben?

Egyébként és kapcsoldva, szerinted a recept nélküli gyógyszereken mekkora támogatás van?
És még egy kérdés.
Az orvos csak(!) azért ír fel gyógyszereket, mert a betegnek nincs szüksége rá és a megoldás az, hogy legalább drága legyen a haszontalan, orvos által felírt gyógyszer?
Szerinted nem lehet megoldás az, hogy a független orvos csak azt írja fel, ami valóban szükséges, de azt a beteg ki is tudja váltani, vagy az, hogy legalább 5-10 féle gyógyszert szedjen a beteg, és az orvos is írjon fel a lehető legtöbbet, de a beteg csak a recept nélkülieket tudja megvenni, a támogatási rendszer "jóvoltából"?

A vizitdíj szerepét ebben hol látod?
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 10:52
Előzmény: #483  sly36
#484
Azért vagyok hülye, mert nem láttam egészségügyet belülről?????
Mert illett volna ezt bővebben megmagyaráznod, ha már minősítesz!
sly36
sly36 2007. 03. 28. 10:39
Előzmény: #482  Törölt felhasználó
#483
conquistator... látszik, hogy te sosem láttál egészségügyet belülről, sosem dolgoztál benne, te tiszta hülye vagy....már bocs...
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 10:34
Előzmény: #472  Törölt felhasználó
#482
DLPH

A cikk - mert valóban ollóztam - még 2001-ből való. Csak kíváncsi voltam, ki hogy reagál rá. Mert meggyőződésem, hogy az indokolatlan gyógyszerfogyasztást éppen a jelenleg folyamatban lévő reformlépésekkel lehet és kell is megoldani.
Ami ingyen van, azt az emberek duplán szeretik vinni. Bizonyára mindenki volt már állófogadáson, úgyhogy nem kell ecsetelnem, hogy ott mindenkiből előjön az állat, ha meg lehet rohanni a terített asztalt.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 10:27
Előzmény: #480  prfecó
#481
igen ! ráadásul a molnár sértett ember, már mindenki kiirtott, akitől fegyelmit kapott...

Kórházakat, betegeket tett tönkre...olvastam és biztosan vannak jegyzőkönyvek és más források...

A kórházak pedig a személyes indulatok és érdekek áldozatai..........................

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek