Topiknyitó: saru 2007. 01. 22. 09:36

Egészségügyi reform  

Korábban Horn Gy.-nak az volt a véleménye, hogy a "reformok" megvalósíthatóak, ha a kórháztörvényt sikerül tető alá hozni, ezen fog eldőlni a kérdés !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csuloktata 2007. 03. 28. 17:13
Előzmény: #535  Törölt felhasználó
#540
Kanyisz!

Ezek szerint nagyon jól konspirálnak, mert saját maguk előtt is titokban tartják.

Ha emlékszel az utóbbi 9 hónapban egymásnak homlokegyenest ellentmondó nyilatkozatok jelentek meg a várható eü intézkedésekről. Ez nem csak kommunikáció volt, tényleg ennyire "konkrét" volt az elképzelésük.
Sokszor leírtam már, hohy előbb fel kellene tárni mi a gond, ezt hogy akarják megoldani, és ennek érdekében milyen intézkedések szükségesek.

Tisztán lehetne látni, mert az intézkedések egy része biztosan szükséges, de a többi?
Sok mindent megértek, de az értelmes magyarázat helyett az egyetlen reform úttal etetni az embereket, az hamis és demagóg! Nem tiszta úton járnak, vagy nem tudják mit akarnak. Egyik sem jó.
tokos. 2007. 03. 28. 17:12
Előzmény: #524  Törölt felhasználó
#539
"Éltél már át komolyabb átszervezést cégnél? Én már többet is. Mi zajlik ilyenkor? Az emberek többsége ellenál, összezavarodik minden, megszakadnak a munkafoilyamatok, ellenáll azok többsége is akik jól járnak. A rosszul járókra meg égető szükség van az átalakítás közben, mert náluk van a munkafolyamat kulcsa, elvégre ők voltak eddig az irányítók (nem feltétlenül vezetők, de náluk futottak össze a szálak). Káosz a köbön."

Ez a legtöbb esetben valóban így van. Ennek ellenére nem gondolom, hogy így kell lennie, ez mindössze tehetség kérdése. Mondjuk azok többsége nem áll ellen, aki jól jár, ez így nem igaz, bár akadhat köztük egy-kettő.
tokos. 2007. 03. 28. 17:10
Előzmény: #536  Törölt felhasználó
#538
Szerintem a legjobb az lenne, ha minden kórház stb vezetője végigülne egy-egy rendelést a saját kis szemétdombján - álruhában, mint Mátyás király.

Aztán rájönnének, hogy mit hogyan hová.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 17:09
#537
Gyógyszervegyészként dolgoztam a Richternél a 70-es években.Akkor egy 10 szemes Istopirin 3 ft-ba került, a cég mégis nyereséges volt, nyereségrészesedést fizetett, a képzett dolgozókat negyedévente 1 havi összeggel premizálta...Ma a gyógyszerek ára az égben, iszonyú pénzek ki-fizetve reklámra,orvoslátogatókra etc. A gyógyszerkassza rendre túllépve,a költségvetés huszárkapitányként fizet.Ettől még a bénácska "reform" is jobb!
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 17:06
Előzmény: #532  Törölt felhasználó
#536
Kedves Rapista!

Igen ez fájdalmas, és ráadásul sok igazságtalanság fog történni közben.
Emlékszel a kohómérnökökre? Tudod, hogy fájt nekik?
Elérte a rendszer váltás az egészségügyet is.

Nem azon múlik, hogy szervezi az igazgató? Na ne! A SOTE-n ahány épület, annyiféleképp van megoldva, aki belép az egyikbe gőze nincs mit kell tennie a másikban.
Ez nem nagy ügy. Kiderül amit eddig is tudtunk. A korházigazgatónak nem jó orvosnak, hanem jó menedzsernek kell lennie!
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 17:04
Előzmény: #530  Törölt felhasználó
#535
Ezaz, mi volnánk a tulajdonosok, a járulékfizetők !

Aki nem fizet járulékot és adót, annak annyi a pénze, hogy legjobb sztárügyvédeket tudja felfogadni...........ülj, be ha mersz..........egy maffia-per vagy gazdasági per tárgyalására !

A szerecsenmosdatás ahhoz képest játék a homokozóban !

Ezek bizony nem "kiscserkészek", ha láttál már cserkésztörvényeket...
Ezeknek a kezük ügyébenvagy a zsebükben van a politikai elit (Nemzetbiztonsági Hivatal közzétette, hogy a bűnözés és a politika !)

Nekünk tartoznának felelősséggel, pl. a választóknak is...EZ EGY KÖVETKEZMÉNYEK NÉLKÜLI ORSZÁG !
tokos. 2007. 03. 28. 16:59
Előzmény: #513  Törölt felhasználó
#534
Nem erről volt szó, arról volt szó, hogy Marcsi néni keresletét a látszólagos (támogatott) ár befolyásolja. Olvasd el amit írtál.

A támogatás másik kérdés, mert ha kevesebbe kerül a gyógyszer akkor növekszik a forgalom, és lehet, hogy a támogatása nagyobb forgalom miatt több lesz, annak ellenére, hogy egy levélen esetleg csökkent.
tokos. 2007. 03. 28. 16:56
Előzmény: #514  Törölt felhasználó
#533
"Azóta próbál mindenki otthon spórolni a rezsin - Mari néninek mondhatod hogy "energiatakarékosság", meg se érti - amióta emelkednek a fűtésszámlák. (Persze ott is a támogatás csökken, valójában nem "drágul".)"

Hát ez nem igaz, öreganyám eddig is spórolt, én meg most se.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 16:56
Előzmény: #524  Törölt felhasználó
#532
Kedves Kanyisz !
Tudod-e mi a félelem?
Tudod-e, hogy ebben a káoszban, ahol az orvosnak valóban félnie kell, HOGY ADMINISZTRATIVAN hibázik...miért szednek a tűzoltótól vizitdíjat? (Minek jött ki, pusztult volna a tűzben, ingyen temetést kapna..!)

Azért nem merik kimondani, hogy van sürgősségi eset, mert az eléjük rakott papiron az szerepel pl. h a testfelület hány százalékának kell megégnie, ahhoz, hogy ingyen és sürgősen kezeljék.. Le volt írva!
Miliméterre!

Nem azon múlik, hogyan szervezi az igazgató, hanem azon, hogy gyógyszert adjon-e a betegnek, vagy automatát vegyen-e a vizitdíj beszedésére...vagy automatát vagy az ápoló személyzetet csökkenti és beülteti pénztárosnak.................neked ez jó?!

Irígylem az ízlésedet !
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 16:49
Előzmény: #529  Törölt felhasználó
#531
Diktatúra van, reformdiktatúra!
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 16:48
Előzmény: #527  Törölt felhasználó
#530
Ha nem átszervezésekről van szó, hanem vállalati válságmenedzselésről, akkor van némi igazság abban amit a céges (diktatúra) környzetben leírsz. Sőt. Igaz, sok esetben dupla vagy semmi az elvárt eredmény.

Csk itt nem diktatórikus környezetben kell megoldani valamit, mert az érintettek nem a dolgozók, hanem a tulajdonosok, azaz a helyet olyan, mintha azt mondaná a menedzsment a tulajdonosnak, hogy most nem lesz juss, alaptőkét kell emelni, de aztán majd jobb lesz.
Persze előtte ugyaneze azt mondták, hogy minden jól alakul és csak véletlenül derült ki, hogy ez hazugság volt...

Szóval nem mindegy, mi a reláció egy változás esetén, és csak egy relációbak diktál a menedzsment az Életben is.

Ugyanakkor nagy hiba, ha a kormány azt mondja, hogy vesszen a férgese, mert a többség így még menthető.
Ettől más az állam, mint egy vállalat!!!

Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 16:45
Előzmény: #525  csuloktata
#529
Csuloktata!
Miben van eltérés? Abban, hogy titokban annélkül, hogy bárki pontosan tudná mit is csinálnak valakik megtervezik. Ezért az előkészítés jobb. Na de, hogy lehet ezt ilyen politikai környezetben megtenii? Mennyi ideig maradna titokban? Ha másként csinálták volna elbukott volna még az első intézkedés előtt.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 16:43
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#528
Kedves Kanyisz !

A reformbizottságokban dolgozó - felkészült és józan - professzorral is leveleztem...egy rádióműsor kapcsán válaszolt...
Hidd el értek hozzá, de miután nem orvosként állok a kérdéshez, mert nem ez a végzettségem, nem a mundér becsületét védem...
A befizetett pénzt, az évszázados vagyont, a törvényesen járó feltőkésitést hiányolom...
Önkormányzati alapon szerveződött egészségbiztosító és hasonló nyugdíjbiztosító nem kapta meg 300-300 milliárd (!) vagyont, ami a privatizációkor járt volna !
Ha akkor nem gazdálkodik ezzel a vagyonnal rendesen, most nem az államot szidnánk, amely vissza-államosította...
Értsd meg! A befizetésekből eredő vagyont kétszer államosították, egyszer a II.Vh után és egyszer a rendszer-elágazódás után !

Most azt kérem számon, ha kellett az OTI, Mabi, OTBA stb vagyon...akkor most miért nem kell a beteg, aki eddig is és ezután is járulékot fizet...(Tetszettek volna forradalmat csinálni?)
Ha igen, akkor, nem jutna talán eszükbe A MÁS VAGYONÁT, a közösség vagyonát elherdálni, a MÁV biztosítóját - most is külön járulékot fizetnek a vasútnál - államosítani !
Tudd meg, a MÁV Kórházak híresen jó kórházak, olimpiai bajnokok mentek oda dolgozni, aki emellett évfolyam-elsők voltak !

Drasztikus (draskovich) Tibor megmondta, hogy legfeljebb a befolyt összeg felét forgatják vissza az egészségügybe...(ha eladják a budai és zöldövezeti ingatlanokat), márpedig államtitkár és a refombizottság vezetője !
Molnár, aki a szakminiszter tagadja, hogy eladják az ingatlanokat !
Akkor miért zárják be a kórházat, álljon üresen inkább? vagy mi lesz a sorsa?
Ha március 26-án (KOSSUTH Etikai kódex 22:30 - hallgasd visssza a hangtárból!) és a parlamentben, olvasd v hallgasd meg, mit mondott a miniszter !
Ha egy héttel az új rendszer indulása előtt nem tudja a két balkéz, a másik mit csinál?
Na akkor TE MÉG REFORMOKAT VÁRSZ?

Szerintem megint költözöl majd, ha találsz egy olyan országot, ahol jó az egészségügy !

Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 16:36
Előzmény: #524  Törölt felhasználó
#527
Furcsa átszervezésekben vettél részt, ahol nem volt jövőkép.

És pont ez a lényeg.
Ha jó, ha van reform, van jövőkép is, ha csak ötletbörze folyik, akkor nem is kell az, de sok hatás-ellenhatás esemény lesz, amik növelik a káoszt.

És persze, hogy ellenállok, ha kevesebbért többet kell fizetnem.
(Erre mondják azt, hogy de nem járt volna ennyi sem, örüljek, hogy egyáltalán ennyit kaptam. Erre mondom én, előbb szedjék be mindenkitől a jövedelem arányos részt, és aztán majd gyenlősködjük az elosztáson is. Lehet, hogy nem kevesebb, hanem több jutna! Lehet, hogy én is többet fizetnék, de az is lehet, hogy összességében kevesebbet!)
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 16:34
Előzmény: #523  Törölt felhasználó
#526
Rapista!
Bár nem lényeg, de én múlt időben beszéltem.
Sajnos már csak volt jó orvos.
Nincs nekem alapvetően bajom az orvosokkal. Pont ugyanolyan minőségű, mint a közgazdász. Van jó és sz@r. Azzal van csak bajom, hogy nálunk az orvosra tévedhetetlen istenként tekintenek és ezt a média még fokozza is.
csuloktata 2007. 03. 28. 16:25
Előzmény: #524  Törölt felhasználó
#525
Ha éltél már át átszervezetést, akkkor azt nem így csinálják mint ezt.
Az teljesen igaz, hogy mindig ellenálnak az érintettek.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 16:22
Előzmény: #497  saru
#524
Sarú!
""Jobb lesz a rendszer? Igen. Lehet másként csinálni? Nem."

Csak ezt nem értem, hogy miért?... "

Éltél már át komolyabb átszervezést cégnél? Én már többet is. Mi zajlik ilyenkor? Az emberek többsége ellenál, összezavarodik minden, megszakadnak a munkafoilyamatok, ellenáll azok többsége is akik jól járnak. A rosszul járókra meg égető szükség van az átalakítás közben, mert náluk van a munkafolyamat kulcsa, elvégre ők voltak eddig az irányítók (nem feltétlenül vezetők, de náluk futottak össze a szálak). Káosz a köbön.

Ha itt leülsz egyeztetgetni a legjobb szakmai megoldást keresve, a cég tönkremegy az elhúzódó káosztól. Ki kell találni mit akarsz és tüzön vizen átvinni, másképp nem megy. Így értettem, hogy lehet-e másképp csinálni? Nem.

És, hogy jobb lesz-e a rendszer? Nem értek az egészségügyhöz, de néhány dolog nagyon tetszik.
Tetszik, hogy aláiratják velem, hogy van olcsóbb, bár nem válsztottam, de meglepődtem. Egész más ezt közvetlenül átélni, mint csak úgy elvileg tudni. Egyszerűbb gyógyszereknél biztos egyszer meg is fogom kérdezni, mit lehetne helyette.(mint ahogy egyszer a Bayer aspirin+C helyett egy patikárius ajánlotta az Aspro C-t kipróbáltam és még hatékonyabbnak is érzem amellett, hogy olcsóbb)

Tetszenek a fogyasztóvédelmi új szervezet első lépései. Jó a filozófiájuk, hogy a gazdálkodási rész nem az ő dolguk, az ő dolguk az ellátás minősége. Tetszenek a büntik amit pl.: a Heim Pálra kirótt. Ha sok ilyen lesz előbb utóbb talán nem csinálhatnak bármit meg az orvosok.

Tetszik a vizitdíj, de nem azért ami miatt bevezették, hanem mert hullára röhögöm magam, hogy a beszedés megszervezése mennyire megmutatta egyes korházigazgatók alkalmatlanságát a feladatra.(ha ilyen piti ügyet se tudnak gördülékenyen megszervezni, vajon hogyan tudják jól megszervezni az alaptevékenységet, sehogy)
Minden korházigazgatót ahol káoszt és sorbanállást idéz elő a 300 Ft befizetése azonnal le kell váltani!

Az ágyszámügyet nem látom át, de ha igaz, hogy a pénzügyi keret nem csökken, akkor ez azt fogja jelenteni, hogy a kiemelt korházakban nagy fejlődés lesz, ez akár nagyon pozitív folyamat is lehet, majd meglátjuk.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 16:21
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#523
Merthogy?
Szóval a feleséged még nem dolgozik, ezért nincs betegállományban, ha beteg a gyerek...
A rokon feltehetően távol lakik.. és ezért telefonon konzultálsz, miközben nem ő vizsgálta a gyereket...
Nincs szerencséd a "szabad orvosválasztással?

Azért magad is látod, hogy van jó orvos, például a rokonotok !
Az egészségügyben legfeljebb az lehet a hiba, hogy a JÓ KERESET REMÉNYÉBEN A MAGOLÓSOK NYERTEK FELVÉTELT az orvosira és nem tehetségesek és a lelkiismeretesek...
Személy szerint mindíg csodáltam az orvosaimat, akik emlékeztek rám, a diagnóziusomra, az anamnézisemre (kórelőzmény), kartont már szórt el háziorvos...............15 éves koromtól megvolt!
Amikor el akartam vinni - költözés miatt - nem találta (?) - kártyapénz(?)

De az egészségügy hibáit a jó orvos sem tudja ellensúlyozni és ha csökken a kapacitás még többet várhatsz a rossz orvosra is - te jársz rosszabbul, még az ál-reformmal is...
Ennyit erről !
saru 2007. 03. 28. 16:20
Előzmény: #520  Törölt felhasználó
#522
" kő-kővön és ép csont vagy csésze nem marad, amerre lépnek..."

még Horn Gy. is lasúbb, megfontoltabb tempót, hatástanulmányokat javasolt a kérdésben, annálinkább, mert az egész reformok kérdése szerinte itt fognak eldőlni;

és nem nevelőcélzatú intézkedésekre van szükség, ahogy mondta...;

kanyisz

kórisme nagyon jó szerintem is, de akkor előírhatnánk az orvosoknak pl., hogy ebéd helyett fekvőtámaszt végezzenek;

szóval csak a változtatás és a szigorítás, - főleg, ha az nem éri el a kellő célt, - ténye még kevés, ezt konstruktív és széleskörű vitának kell megelőzni, ehelyett gyanús ingatlanügyek is keletkeztek ?!
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 16:10
Előzmény: #519  Törölt felhasználó
#521
A jó reform nem úgy születik, hogy hozzunk ki valamit fele (héttized) ennyiből, hanem úgy, hogy megnézzük mi lenne jó ma és hogy ez mennyibe kerül. Ha sokba, többe, akkor jöhetnek a kompromisszumok.

Mindez úgy lenne demokratikus, ha a választókat, érintetteket is bevonnák a folyamatba. Közvetlenül. Nem egy hazugsággal hatalomra került töbséggel!!!

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek