Topiknyitó: saru 2007. 01. 22. 09:36

Egészségügyi reform  

Korábban Horn Gy.-nak az volt a véleménye, hogy a "reformok" megvalósíthatóak, ha a kórháztörvényt sikerül tető alá hozni, ezen fog eldőlni a kérdés !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 11. 21:04
Előzmény: #738  Törölt felhasználó
#740
Vénás eritromycint mi naponta használunk. Írd meg, mi a baj, talán tudok segíteni.

gibi_@freemail.hu
Törölt felhasználó 2007. 04. 11. 20:57
Előzmény: #738  Törölt felhasználó
#739
DLPH,

utánanézek, van ismerősöm a TEVA-nál, küldd át a részleteket e-mailen.
Törölt felhasználó 2007. 04. 11. 20:48
Előzmény: #736  saru
#738
OFF Tőzsdenyúlnak.

Szia erdőlakók királya!

Eryc (ERYC) nevű antibiotikumot keresek égen földön, recept van.
Édesanyám erre az egyetlen szerre nem allergiás, más gyógyszerek erős asztmatikus rohamokat és más allergiás tüneteket váltanak ki.

A TEVA gyártja, de 2005 óta állítólag nem.
Patikákban nincs, nagykerekben talán, de nincs agresszív patikus, aki kieszközölné, hogy a gyár->nagyker-patika szállítás elinduljon egyetlen recept miatt.

Hiába nem számít a pénz, képtelen vagyok szerezni. Helyette kapok javaslatokat, melyek jobbak mint az Eryc. Lehet, de nem édesanyámnak. Rosszabnál rosszabbul sültek el ezek a próbálkozások

Ha bármilyen információval segítenél, "hosszú időre és jelentős mértékben" hálás lennék.

Elnézést az offért fiúk. Emailen is írhattam volna, de kihasználnám a net előnyét most, nem pénzszerzés miatt offolok, ez nem reklám.
saru 2007. 04. 11. 20:45
Előzmény: #736  saru
#737
az ÁSZ a következőket mondta ma:

ezek nem reformok, mert hiányzik a stratégia és a hatástanulmányok;

világos beszéd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
saru 2007. 04. 11. 15:34
Előzmény: #735  Törölt felhasználó
#736
azt mondják lassan egy hét után, hogy a beteg saját felelősségére ment el !;

kezd az eset Malina Hedvigére hasomlítani...
Törölt felhasználó 2007. 04. 11. 01:32
Előzmény: #731  Törölt felhasználó
#735
az egészségügyi felügyelet megint egy olyan szervezet, amely a mi eü befizetéseink felett kellene hogy őrködjön, de úgy hozták létre, hogy sem mint állampolgár nem kérhetem őket számon, sőt még parlamenti kontroll sem gyakorolható felette.
Törölt felhasználó 2007. 04. 10. 14:44
Előzmény: #733  Törölt felhasználó
#734
Ja, a bérekről még:

Ha mondjuk egy osztály sorsa (fennmaradása) múlik egy-két orvoson, ne félj megfizetik őket. Meglepődnél mennyire (én nagyon meglepődtem). Ha kell és muszáj akkor van pénz mindenre.
Állami intézményekről és alapbérekről beszélve (nem para meg ilyesmi) egy kezdő orvos béréhez képest 5-10x-es bérek is előfordulnak, ha nagyon meg kell fizetni valakit, mert nagy szükség van rá.
Törölt felhasználó 2007. 04. 10. 14:40
Előzmény: #732  pampa
#733
Hát tudod, hogy van ez, arra van pénz amire szánok...
meg amire félreteszek...

De egyébként a körülményeket nem csak a fizetésre értem.

Ami nekem nem világos a konkrét esetben, hogy milyen volt az az "orvos nélküli kocsi".
Tudniillik 3 lehetőség van mentőkocsiknál:
rohamkocsi, amin van mentőorvos.
esetkocsi, amin van mentőtiszt (vagy esetenként néha orvos).
ONE (orvos nélküli) amin nincs mentőtiszt sem, csak ápoló.
Szakmai értelemben orvos nélküli az ONE, szó szerint orvos nélküli lehet az esetkocsi is.

Szvsz probléma akkor lehet, ha ONE kocsiról van szó a konkrét esetben. Úgy felelőtlenség lehet szállítani ezt a beteget. Ha mentőtiszttel kiálló esetkocsiról van szó, akkor rendben a dolog, szakmailag.
(Egy mentőtiszt kvalifikált a szállítás alatti őrzésre és ellátásra)
Az OMSZ szóvivő is felvet valamit a kórház eljárásáról - ebből gondlkodva az ONE kocsi esete tűnik valószínűbbnek.
pampa 2007. 04. 10. 14:28
Előzmény: #728  Törölt felhasználó
#732
tozsdenyul

Azt monda egy okos ember ebben a kormányban,hogy azért emelkednek az árak mert a piaci verseny már csak ilyen.
Namár most ez alapján ha nincsen ennyi pénzért mentőorvos, többet kell neki adni és lesz! Vagy itt nem szabad hogy érvényesüljön a árverseny?
Náluk az árak lassan elérik az EU átlagát, és hozzá még az elvonások is.
Arra lennék kiváncsi a bérekről mikor mondhatjuk ezt el.
Törölt felhasználó 2007. 04. 10. 14:12
Előzmény: #724  Törölt felhasználó
#731
az egészségügyi felügyelet megint egy olyan szervezet, amely a mi eü befizetéseink felett kellene hogy őrködjön, de úgy hozták létre, hogy sem mint állampolgár nem kérhetem őket számon, sőt még parlamenti kontroll sem gyakorolható felette.
Törölt felhasználó 2007. 04. 10. 13:11
Előzmény: #724  Törölt felhasználó
#730
conquistator hány mszp-sdsz kormány által kezdeményezett kivizsgálás derítette ki az igazságot eddig? most is hamis vizsgálati eredmény fog születni ezt borítékolom, mert az érdekeik úgy kívánják....nehogy már kiderüljön, hogy el van kúrva az egészségügy!

Kísértetiesen hasonlít ez a mostani helyzet a múltszázad eleji Németországra, amikor a nép sanyargott, éhezett, miközben a zsidó iparosok, fegyvergyárosok zsírosodtak és az ostoba nép elhitte a hatalom agymosását és németet ugrasztott németnek csak, hogy elterelje a saját mocskáról a figyelmet…..előidézek egy helyzetet, ami sokba kerül, megfizettetem a néppel (de mind ezt az én, vagy a hozzám közeli vállalkozások élvezik), majd szítok egy kis ellentétet magyar és magyar között figyelemelterelésként és antiszemitának nevezek mindenkit (ez mindig bejön) aki rájön a szemétségre és felemeli a hangját
Törölt felhasználó 2007. 04. 10. 13:10
Előzmény: #728  Törölt felhasználó
#729
2
Nem szokás minden kocsiba orvost rakni...
Ez olyan magyar betegség hogy mentőbe orvos kell, de még nálunk sincs minden mentőben csak a rohamkocsiban.

Van olyan hogy mentőtiszt. Az arra van hogy stabilizál amíg a kórházba érsz, meg még újra is éleszt ha sikerül neki.

Ez egyébként máshol is így van, ld pl a vészhelyzetet usaban nincs orvos a kocsiban, hanem egy szakember aki a mentést látja el, stabilizál és ennyi.
Ha nagy gáz van és a helyszínen kell orvos akkor a sürgősségiek kivonulnak (volt ilyen rész) valami tömegszerencsétlenség volt éppen :))
Törölt felhasználó 2007. 04. 10. 12:59
Előzmény: #722  saru
#728
"hogyhogy nem volt orvos ?, a reform miatt ?"

Nem , hanem mert senki nem akar mentőorvosként az elmúlt 3-4, esetleg 16-20, de mondhatok 30-40 et is, szóval hosszú évek egyre rosszabb körülményei között dolgozni.

Megvárják a reform végét :)

Hátha jobbak lesznek a körülmények.
Persze addig mire jobb lesz, lesz ez még rosszabb is.
saru 2007. 04. 10. 12:27
Előzmény: #726  saru
#727
helyett !
saru 2007. 04. 10. 12:27
Előzmény: #725  saru
#726
érsz helyet élsz !
saru 2007. 04. 10. 12:25
Előzmény: #724  Törölt felhasználó
#725
Te a Marson érsz, hogy még vársz is valami mást ?, fel tudnád sorolni a létező Felügyeleteket ?, lássuk !
Törölt felhasználó 2007. 04. 10. 12:21
Előzmény: #723  saru
#724
Az Egészségügyi Felügyeletet a Fogyasztóvédelmi Felügyelőség mintájára Molnár hozta létre. Kár, hogy te úgy szoktál vitázni, hogy ezek szerint a történéseket sem ismered.
Ha pedig azt gondolod, hogy a Felügyelet azért vizsgál, hogy eltussoljon, akkor nagyon tudlak sajnálni.
saru 2007. 04. 10. 12:15
Előzmény: #722  saru
#723
Most pedig azt hallom a krónikában, hogy az ún. Egészségügyi Felügyelet, - ilyen is van?, - vizsgálja az ügyet, tehát folyik az eltussolás... !
saru 2007. 04. 10. 11:32
Előzmény: #721  saru
#722
Hallom a rádióban, hogy a mentőben nem volt orvos ?, - amikor meghalt a beteg, - és hogyhogy nem volt orvos ?, a reform miatt ??????????
saru 2007. 04. 10. 11:29
Előzmény: #720  Törölt felhasználó
#721
"Egy Ganz-Mávag simán bejárhatta volna ugyanazt az utat mint a Rába."

Persze és miért nem ez történt ????????????

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek