Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Idea 2018. 12. 26. 20:43
#7160
Lassan hozzá kell venni egy újabb szempontot is a megítéléshez. Volt már ennek jelentősége 10 évvel ezelőtt s lassan lesz ismét. Lefoglalhatatlanság. Erre nem feltétlenül a kriptopénz lesz a válasz de részmegoldások lehetnek. Bankszámla fenntartást, kényelmes bankkártya használatot sokaknak el kell felejteni.
.
Már 2008-ban érzékelhetően megnőtt a nem fizetett hitelek, közüzemi számlák, adók, egyéb kötelezettségek száma. Amikor még befelé mentünk a válságba. A mai napig is - nálunk Magyarországon főleg - van sok olyan terület ahol a hibáért, mulasztásért az okozott kárhoz (másik oldalon az esetleg megnyert előnyhöz) képest sokszoros, akár többszázszoros a következmény. Ez a válságban csak romlani fog, megnő az állam étvágya az eljárásokban (még arányaiban ez lesz a legkisebb), az önkormányzatok, bankok, magáncégek pénzéhsége és pofátlansága minden mértéken túl fog nőni. 2008-2012 között megérintett két-három millíót mi történik akkor ha nem tud fizetni időben, pár százezer honfitársunkat meggyötörte, pár tízezret totálisan kinullázott az, hogy a kötelezettségeik jelentősen megnőttek, bevételeik csökkentek. Később a pénzbeszedési eljárásokban a beszedett pénz jelentős hányadban első körben csak és kizárólag az eljárások költségeire ment el. Vagyonuk elúszott, tartozásuk megmaradt, jövedelmük felét, harmadát a mai napig elviszik korábbi tartozásaik. Ugyanez megvolt világszinten is, csak máshol kevésbé népellenesek a törvények mint itthon. De várható újra a prés mindenhol.
.
Szerintem erre a problémára (túlzott jövedelem-, és teljes vagyonelkobzás) ésszerű, kényelmes, hatékony és a lehetőségek határain belül biztonságos megoldás fog születni a most következő gazdasági lejtmenetben. Minden törvényi tiltás és üldöztetés ellenére is. A btc-n keresztül a pénzügyi függetlenség érzetével megismerkedett pár százmillíó ember - bár ez csalóka volt és tele hibákkal. A megoldásban szerepe lesz a btc és tsai által használt technológiáknak is, de tényleg csak az értékőrzés és a viszonylagos stabilitás lesz a cél, nem az, hogy 6 centről 20.000 usd-re menjen az ár. Rögtön lesz 500m kliens, akik már ismerik a kriptopénzeket.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 20:38
Előzmény: #7158  kukker
#7159

Dehogyis, csakis azért, mert ezek vannak neki. Akinek meg BSV-je, annak meg az a befutó.
Azt el felejtettem megkérdezni, hogy a tether decentralizált? Amit Indi barátom írt, hogy az okosszerződés segítségével a BTC csak arra lehetne használni, hogy átküldjük a pénzt és azonnal váltaná vissza stabilkoinra, akkor mégiscsak a tether lehetne a befutó, hiszen stabil és könnyen, olcsón utalható. Vagy nem? A bitcoin csak az eldobható boríték lenne, ami benne küldünk, az lenne az érték.
kukker 2018. 12. 26. 20:23
Előzmény: #7157  kimi99
#7158

"Coinok bcash monero dash sztem pattani fognak az égbe idovel es a blockchainek"
Ja, mert a "BBBBBBáááááálnák" meg a "nagyok", igen, tudjuk, ja-ja....
kimi99
kimi99 2018. 12. 26. 20:19
Előzmény: #7149  kukker
#7157
Bankkártya?  azt le ne masoljak ill arrol is adj jattot mert beleköpnek a kajadba 2xorra 😀
Coinok bcash monero dash sztem pattani fognak az égbe idovel es a blockchainek
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 26. 20:13
Előzmény: #7154  Törölt felhasználó
#7156
Ez is csúsztatatás, mert egy decentralizált rendszert nem lehet lekapcsolni. A nyomtatás helyett meg nyogodtan mondj bányászatot, a BTC-t így generálják. 140 év mulva lesz véges.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 26. 20:12
Előzmény: #7153  Törölt felhasználó
#7155
Szerintem pont a 10 év a csúsztatás. Azóta sok minden megváltozott a kriptok körül. A lényeg, mint azt az előbb is írtam, ha ma 100USD-ért veszel BTC-t, nem tudhatod, hogy egy hónap múlva 10USD-t, vagy 190-et kapsz majd érte. Ezért fizetésre, értékörzésre alkalmatlan jelenleg.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 19:57
Előzmény: #7151  Tazsomaru
#7154
Sztem jobban jár az ember ha egy véges számú valamiben van a pénze, mintha egy olyanban amiből bármikor nyomtatnak ha valakik úgy gondolják. Vagy bármikor lekapcsolhatják ha valakik úgy gondolják.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 19:54
Előzmény: #7152  Tazsomaru
#7153
És 10 év alatt? Ne mondjunk már hülyeségeket. Ne csúsztassunk.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 26. 19:47
Előzmény: #7142  Törölt felhasználó
#7152
"oha nem fogsz olyan olcsón utalni mint btcvel tudnál,"
szerintem teljesen ingyenes lesz az utalás és a fizetés is. Máshol/ról fogják leszedni a sápot, mint ahogy most is ingyenes a legtöbb szolgáltatásuk.
"Sok országban van az embereknek okostelojuk" 
és az okostelójukon FB fiók, vagy Google fiók.
"nézd meg mit ért 1000 dollár akkor és ma. Ha ezt Hufra nézed sírva is fakadsz."
ha BTC-re és társaira nézel, az mindent visz. Egy év alatt tizedelődtek.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 26. 19:40
Előzmény: #7144  Törölt felhasználó
#7151
Pedig szerintem pont ez lesz a lényege. A rendszer teljesen decentralizált lesz, az árfolyam USD-hez kötve teljesen stabil.Köthetnék bármilyen stabil devizához, hisz a lényeg nem az árfolyam lesz, hanem hogy fizetésre átutalásra használják ne spekulációra, arra ott vannak a magánkiadású coinok. És szerintem nem fogja a FB megtartani magának a coinok egytizenheted részét manupulációra. Ha ők nem így fogják megcsinálni, majd megcsinálja valamelyik másik nagy cég, vagy központi bank, esetleg IMF. A lényeg az, hogyha veszel 100USD-ért 100 FBcoint, akkor azt egy hétmúlva vissza is tud váltani 100USD-re.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 18:32
Előzmény: #7149  kukker
#7150
Mit akartál ezzel közölni? Vannak szövegértelmezési problémáid igaz? Készpénzről beszélt, tudod mi az?
kukker 2018. 12. 26. 16:21
Előzmény: #7147  Törölt felhasználó
#7149

"Én rühellek kpval szórakozni nem tudom miért jó a retkes pénzt fogdosni, szarakodni az apróval stb"
"A bankkártya egy olyan készpénzfizetést helyettesítő eszköz, amelyet a bank ad(hat) a nála számlát vezető ügyfeleinek. Szinte mindegyik bankszámlához kapcsolódhat valamilyen típusú bankkártya. Használatával lehetőség van vásárolni és ATM-ekben készpénzt felvenni.[1] A bankkártyás fizetési mód elterjedése a számítástechnika fejlődéséhez kapcsolódik. Magyarországon az 1990-es években vált általánossá. A bankkártyák mikrochipet tartalmazhatnak, amelyen a bank és a kártyabirtokos azonosító adatai szerepelnek. "
https://hu.wikipedia.org/wiki/Bankk%C3%A1rtya
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 16:18
Előzmény: #7146  Törölt felhasználó
#7148
Nem tudok németül, de te majd lefordítod hogy miért a közösség érdekében igaz? 😀
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 16:16
Előzmény: #7145  Törölt felhasználó
#7147
Vannak már ilyen intézmények már ha a privát kulcs tárolására gondolsz. A hálózat biztonsága meg adott. Onnan neked nem fog kihekkelni senki semmit max. az erre épülő szolgáltatótól, de ez van a bankoknál is majd aki ebből él, vállalja a kockázatát. Én rühellek kpval szórakozni nem tudom miért jó a retkes pénzt fogdosni, szarakodni az apróval stb. De visszaszorulóban is van kormányzati szándékoknak is megfelelően. Drága is fenntartani, ezért se szeretik a kormányok. Az utalás költsége annál több minél gyorsabban akarod, most ha lassúra állítanád nem lenne több pár fillérnél és napon belül meg is érkezne. LN el meg gyakorlatilag ingyen lesz és azonnal, mert ott a hálózat résztvevői versenyeznek majd, hogy ki legyen a közvetítő. Tehát ez sem állja meg a helyét lassan. Árfolyamkockázat simán kiküszöbölhető, okosszerződés átváltja neked azonnal egy stabil coinra ha erre van igényed. Ezt se nagy dolog megoldani a jövőben. Szerintem megfelelő nagyság mellett megbízhatőbb lenne mint az államok valutái, amik ugye politikusok játékai sokszor, az egész világban meg csak nem cseszik el egyszerre a gazdaságot. Ahol elcsesznék azt jobban kiegyensúlyozná az ahol jól megy. Nem pénzpumpa ciklusok lennének. Paypallal meg a már jól ismert szarrá inflálódó devizákkal tudsz fizetni ahogy mondod.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 16:03
Előzmény: #7138  Törölt felhasználó
#7146
Pedig lehet h. nem volna minden "haszon" nélkül való alaposan elolvasnod és megértened (akár gúgli segítséggel), hogy a BIS-nek mik is pontosan a problémái a mostani kriptókkal, és miért tartja őket az eredetileg deklarált koncepciójuk mentén ("decentralizált konszenzus") már középtávon is működés- illetve fejlődésképtelennek. 
 
;)
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 15:28
Előzmény: #7140  Törölt felhasználó
#7145
"Van-e megbízható BTC "bank"? mint pld az OTP.  Ez a legfontosabb. Hogy nem lopják el a pénzem hackerek, vagy nem szűnik meg a bank. Esetleg állami kezsségvállalás van rajta x millióig...
Készpénzzel nem fizethetek vele,ami a FIAT valutákkal lehetséges. nem nagy szempont,de én pld még mindig szeretek kpban fizetni, magamnál tartani pár tízezer Ftig.
mennyi az utalási költség?  a pénztárca amiben legutóbb (Uphold) tartottam BTC-t most néztem 0.0003BTC  kb a mostani árfolyammal 300Ft  ha más BTc számlára utalok.... ez magas kb 3szorosa a bankinál, vagy aha közértben veszek valamit akkor ott ingyen megtehetem.
átváltás 1% ugyanennél a tárcánál más pénznemre. tehát,ha az árfolyamkockázatot el akarom kerülni 2% le is jön rögtön / tranzakció és akkor még plusz időt is tölthetek vele.de tegyük fel, hogy megbízom a BTCben és nem váltok. Ebben az esetben az a valószínű,hogy csak kis összeget tartok BTCben, tehát megint az van,hogy ebből hogyan lesz világpénz,ha nem merem ebben tartani a lovét, csak egyes tranzakciókra és kis összeget. 
". A mögötte lévő gazdasági teljesítmény meg a bolygó együttes gazdasági teljesítménye lehet, hiszen emberek adják veszik. "
Ezt  nem lehet elemezni... tehát marad a teljesen kiszámíthatatlan árfolyammozgás,amit a szabályozatlan BTC tőzsdéken keresztül  lehet akár manipulálni akár. Ugyanaz, mint az elinflálás,csak itt még a kezdeményező se lesz ismert, se az inditéka.
paypallal a hagyományos, jól ismert valutákkal tudsz fizetni,nem kell megszokni egy újat azonnal és viszonylag megbízhatónak gondolom.
Tehát bizonyos keretek közt jó ez a BTC,de sztem a helye a nagy valuták mögött kellene lennie egyfajta kuriózumnak és nem azok helyett általános jelleggel, mivel az előnyei nem sokrétűek,nem lehet a mindennapokba átültetni h a közember is kétségek nélkül használhassa.
A megbízható banki/onlinebanki háttér és az árfolyamkockázat önmagában kizáró tényező sztem.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 14:27
Előzmény: #7134  Tazsomaru
#7144
Ebben egyetértek. De a nagykutyák látni fogják a különbséget, hogy miért ne ezekbe rakjanak casht, azaz fognak rakni mert olyan lesz mint a részvények, de ott kesz felettük mindig h centralizált pl egy facebook coin, bármikor megggondolhatják magukat. Mert kétlem, hogy full decent formában jönne ki.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 14:23
Előzmény: #7133  kukker
#7143
Akkor szedd szét kérlek!
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 14:21
Előzmény: #7133  kukker
#7142
Soha nem fogsz olyan olcsón utalni mint btcvel tudnál, a közvetítők sápja miatt. Arról ne is beszéljünk, hogy egy relatíve jól bankosított ordzágban élsz. Sok országban van az embereknek okostelojuk, de a bankszámla tartása túl drága lenne, mert fejletlen a bankrendszer. A lényeg nem is ez. Hanem hogy még a dollár is borzasztó sokat veszít a vásárlóértékéből, nézd meg mit ért 1000 dollár akkor és ma. Ha ezt Hufra nézed sírva is fakadsz.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 14:17
Előzmény: #7132  kukker
#7141
Fű alá lehet söpörni és lassítani ez tény. De az csak lassítaná a dolgokat. Sztem egy Oroszo vagy Kína jobban szeretne egy btc elszámolású világgazdaságot mint  a jelenlegi usdt.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók