Topiknyitó: zolifiazoli 2021. 02. 18. 21:14

Backtest és ami mögötte van  

Kulcsszavakban: backtest, indikátorok, adatok, algoritmusok, programozás, matematika és persze a kapott eredmények…, valamint minden más, ami érdekli az erre járókat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukacponthu 2023. 04. 28. 16:05
Előzmény: #9698  Balin2020
#9700
De 2200 korul mar visszacsipegetnem, egy szuk stoppal.
kukacponthu 2023. 04. 28. 16:05
Előzmény: #9698  Balin2020
#9699
Kivagtam a Market megjelenese utan nem sokkal, budos lett es milyen jol tettem.
Vettem helyette Alteo-t…2850-es beker aron:)
Balin2020
Balin2020 2023. 04. 28. 12:31
Előzmény: #9696  kukacponthu
#9698
MP-t szétverték. Januárban még 3900 is volt. Számítottam rá, hogy esni fog, de ez még engem is meglep. Valószínű még nem az alja!
himihumi 2023. 04. 25. 17:08
#9697
https://www.youtube.com/watch?v=4vPpBNugHYw
.
Nem tüntetni kell, meg a csodát várni a Brüsszeltől (akinek sem joga, sem felelőssége nincs egy tagország oktatási rendszerére), hanem FEL KELL MONDANI.
Most úgy őszintén:
1. Ha a tanár annyira szeret tanítani, meg annyira szereti a gyerekeket, akkor kutya kötelessége nem toldozni-foldozni a rendszert, hanem felmondani.
2. Mitől fél egy tanár? A Lidl-ben pénztárosként megkeresi a tanári jövedelmét röhögve. Sőt, ha fiatal akkor többszörösét 1-2 év múlva. Ha elmegy büfézni a Balatonra, ott többszörösét megkeresi a pénznek minden szaktudás nélkül. Ha tud járni, meg van keze, akkor röhögve talál olyan munkát, ahol bőségesen megkeresi a pénzt, amiből fedezni tudja az életét.  Ha meg elmegy egy SSC-be dolgozni, akkor 2 év múlva a mai jövedelme 3x-osát megkeresi, ha nem teljesen kókler.
Szóval fel kell minden becsületes tanárnak mondani, oszt utána amikor az Audiban robotoló szülő nem tud mit csinálni a kölkével, akkor majd orbán egyből rájön, hogy rendbe kell tenni az oktatást. A cigány, akarom mondani a miniszterelnök úr csak a pofánbaszásból ért.
kukacponthu 2023. 04. 25. 11:57
Előzmény: #9695  Karvalytokes
#9696
…es mikor vennel, nem lesz, nem hule a multi.
Karvalytokes
Karvalytokes 2023. 04. 24. 18:51
Előzmény: #9687  stolz
#9695
Nincs ebben semmi szenzáció.Ujsagos akciók eddig is voltak(Tesco,Lidl,Auchan) csak most a kereskedőknek nem kell kinyomtatniuk szoroanyagot hanem lehozza a Magyar Közlöny.:))
himihumi 2023. 04. 24. 17:53
Előzmény: #9693  stolz
#9694
Az EU bürokraták, akár csak USA beli társaik, mind a nagytőkések kinevezettjei. Ennek okán a nagytőke érdekei szerint járnak el. S mivel Orbán a nagytőke legalávalóbb kiszolgálója (meg persze a módszereik szolgai másolója - saját burzsoázia..), ezért persze hogy nem buktatják meg, és megkap minden pénzt is.
Ennyi. Sajnos el lehet felejteni a naiv álmodozásokat...
stolz
stolz 2023. 04. 24. 17:16
#9693
https://www.portfolio.hu/unios-forrasok/20230424/az-europai-parlament-5-frakcioja-levelet-irt-a-bizottsagnak-aggodnak-a-magyarorszagi-helyzet-miatt-611114
a karaván halad, a kutyák meg csak had ugassanak...szánalmas színház az egész EU...reggel oda adják a pénzt, délután meg sírnak, hogy nincs jogállam. :DD
EURHUF_goes_to_haven 2023. 04. 21. 13:21
Előzmény: #9691  himihumi
#9692
Nem hülyék, pontosan amiatt nem adó jogcímen rójják, ki mert akkor a vállalatok felől támadhatóak lesznek, hogy adóztatják (a ténytől eltekintve hogy amúgy rohadtul így van).
Ők úgy akartak elvonni, hogy lehetőleg abba, ha bele is tudjanak kötni ne legyen olyan egyszerű ezért csinálták így. Mint a villanynál, hogy nem a villany ára emelkedett, hanem az elosztói díjj... azt meg 1000 féleképpen meg lehet magyarázni, hogy az miért emelkedett. 
himihumi 2023. 04. 21. 13:13
Előzmény: #9690  stolz
#9691
De stolz. Ezt sokkal egyszerűbben meg az ő szempontjukból hatékonyabban is lehet csinálni.
Ennek az ellenőrzési apparátusa akkora lesz mint egy nagyobb vállalat dolgozói létszáma...
Ha ez a cél, csak meg kell emelni a kiskereknek valamilyen adóját, aztán ezzel nő az infláció (nő az adóbevétel, mert áthárítják), és nem lehet alóla kibújni, ellenőrizni meg nem is kell.
Ezzel szemben...
stolz
stolz 2023. 04. 21. 08:49
Előzmény: #9688  himihumi
#9690
Nem nem. Egyszerre emelik tovább az árakat, ami jó az áfa bevétel miatt és fingatják a kiskert. Beteg, de zseniális...
EURHUF_goes_to_haven 2023. 04. 21. 08:01
Előzmény: #9688  himihumi
#9689
Szerintem ez a nép nyílt hülyének nézése. Nyíltan ki lett mondva, tényekkel alátámasztva, hogy az árstoppok árfelhajtó hatásúal, nincs olyan profit orientált szegmens ahol a különadót ne próbálnák meg valamilyen módon behajtani + ha ehhez még jön az is,hogy ezt kommunikáció nélkül és kiszámíthatatlan módon csinálják akkor még többet emel, hogy a jövőbeli veszteséget előre kompenzálja. 
Ehhez elég csak megnézni, hogy mióta van infláció, mióta van háború, mióta vannak árstopok és bízni benne, hogy a a KSH nem hazudja le a csillagokból a számokat... (erre azért mérget nem vennék).
A tanárok, orvosok, és a főváros kisemmizése iskolapélda lesz minden közgazdaságkönyven, hogyha egy országot alapjaiban akarsz tönkretenni, akkor 1 a hatalmat centralizálni kell + médiával nyomni az agyrohasztó propagandát, az oktatást lezülleszteni mert előbbi hatékonyságát drasztikussan rontja egy ezt megkérdőjelező analitikus gondolkodás, folyamatos ellenségképpel való riogatás ( itt egy pici zavar van az erőben mert migráns, soros, brüssze stb... -->Ez a példa a bajuszos osztrák festő bácsi könyvéből van !!!) 
Illetve ez a kiszolgáltatott rendszer kineveli a NER-t így a probléma olyan rendszer szintű, hogy apró változással nem lehet orvosolni, a választási törvény a győsztes kompenzációval és a kerületek átrajzolásával a demokrácia, és a polgári érdekek képviselete elbukott. 
Ez egy diktatúra.. soft, nem nyíltan kimondott, de az. Ezt külső hatás megváltoztatni nem foglya/tudja.
Az összes gazdasági szegmensben jelenleg kapkodás és tűzoltás látszik, hogy csak ne ma dőljön össze... a jővő teljes felélése az ország kiárusítása. 
Innen én 2-3 éves távon egy legalább akkora Ft romlást várok mint az elmúlt 5 év 314 @400.
Az előttem szóló kommentjáre, valami történni fog, vagy ha nem akkor az emberiség 50-100 éven belül kiírtja saját magát ez kb tény, hogy mi lesz az okozója az még kérdéses, piros gomb és egy idióta, vírus, klímaváltozás, vagy háború, vagy ezek tetszőleges egyvelege. Nem látom túl fényesen a jövőt, de attól még a mindennapokból tényleg ki kell hozni amit ki lehet és bízni benne, hogy nem ma jön ez az a nem visszafordítható pillanat.
himihumi 2023. 04. 21. 06:35
Előzmény: #9687  stolz
#9688
Valljuk be: nem vagyok egy piaci fundamentalista. De aki ezt az akciózást kitalálta, az egyszerűen elmebeteg.
stolz
stolz 2023. 04. 20. 10:14
#9687
kukacponthu 2023. 04. 16. 13:28
#9686
lombkorona setany long, azt kellett volna nyitnunk, nem itt bohockodni a reszvenyekkel:
https://telex.hu/belfold/2023/04/16/balatonboglar-lombkoronasetany
emerald 2023. 04. 14. 09:46
Előzmény: #9682  himihumi
#9685
Humi, én bevallom depressziós vagyok, mert egyedül töltöm napjaim 95%-át. A barátaim megrökönyödve hallják, ez nem lehet, hisz mindig nevetek, mosolygok. Született optimistaként, én egy optimista-depressziós vagyok, szoktam mondani!
.
Értem amit írsz, de ez olyan mint hogyan kelljünk át a folyón. Majd ha oda jutunk, foglalkozunk vele.
Nem mérgezhetjük meg a napjainkat, azzal hogy várjuk, tudatosítunk magunkban egy rosszat.
Tegnap elgázoltak egy cicámat, a döntésem: többit már nem engedem ki, mindaddig amíg nincs zart kifutójuk.
Gyerekkoromban, a bennem élő analitikus, azon tanakodott, hogy már eltelt egy emberöltő háború nélkül magyarországon.
S féltem, ha szüleim generációja megúszta, én már nem fogom. Hisz ez a történelmi tapasztalat.
Erre nem adtam el sztendrét(mondjuk nem is bizonyult komolynak a vevő)
Kiadom....., és innen tervezek tovább.
Ha mégis háború lesz, akkor majd újra tervezek.
A férjem 48évesen ment el infarktusban, én elmúltam ötven. Azt hiszem minden esős, napos és borus napban meg kell találnom a szépet!
Ezért élünk, s majd ha szenvedni szomorkodni kell, mert azt hozta a nap, akkor pedig a jövő örömeire gondolva  várom a jobbat :)
.
Puszi egy " vénasszonytól" és egy virtuális ölelés :)
emerald 2023. 04. 14. 09:20
Előzmény: #9683  kukacponthu
#9684
Jót nevettem, pedig biza sírnom kéne.
kukacponthu 2023. 04. 14. 07:09
Előzmény: #9680  stolz
#9683
Amikor egy bohoc bekoltozik a palotaba nem valik kirallya, hanem a palotabol cirkusz lesz…mar sokadszorra jut eszembe ez a Moliere mondat, a Karmelita utan ujra.
himihumi 2023. 04. 13. 20:19
Előzmény: #9678  stolz
#9682
:)
Az őrület egyre inkább a tetőfokára hág kicsiny hazánkban. Meg a nagyvilágban is. Úgy érzem, hogy valami tragikus kifejletnek vagyunk egészen a küszöbén. Általában az őrületnek ezt a fokát valami tragikus összeomlás (nem tőzsdei, hanem inkább háborús) szokta koronázni. Egyszerűen érezni lehet a levegőben...
RangerHU 2023. 04. 13. 20:16
Előzmény: #9680  stolz
#9681
Valahogy nyomot kell hagyni Katikának…
S ez sikerült…

Topik gazda

zolifiazoli
zolifiazoli
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek