Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gykiss99 2017. 01. 23. 22:42
Előzmény: #5178  pomperj
#5180
UsdJpy lassan eléri a célárad. Onnan felfelé várod?
eurocent 2017. 01. 23. 22:41
#5179
EWZ 1M: link
Érdemes egy pillantást vetni EWZ-re. Mintha ki akarna törni a 2008 május óta tartó eső csatornából, fel. Amint visszateszteli a csatornát egy alsó tüskés gyertyával érdemes lehet megfontolni a vételt. A szintjelző szerint bull esetén az elsődleges célár kb 50.
Az előbbieket támogathatja BRL erősödése. Nekem úgy tűnik, hogy 3-2,8-ig fog erősödni real, utána viszont gyengülés jöhet kb 3,8-ig.

Nézegettem a brazil részvényeket. SBS-ről mi a véleményetek?
pomperj
pomperj 2017. 01. 23. 22:38
Előzmény: #5177  kozi723
#5178
Nem gondolom igy.
Ma alighanem kesz SPY-ban a (iv) minuett hullam, es elkezdodott (v) felfele. Es az olaj is szepen megy vele joval feljebb.
kozi723
kozi723 2017. 01. 23. 20:17
Előzmény: #5173  kurkuma
#5177
Szia! Sajnos elég szépen csúszik lefelé. De nem csak sdrl-lel van a baj, más szervízcégek is esnek. Amit ma látok: nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket a hétvégi megbeszélés. A nagyobbik baj pedig szerintem, hogy még sikerült is betartani a dolgokat, amiket ígértek és ennek ellenére nem történt kilövés. Nyilván egy ilyen piaci hatást ne egyik napról ítéljünk meg a másikra, de kicsit furcsa számomra, hogy 1,5%-os mínuszból tápászkodik fel nagy nehezen. DO is nagyot esik, most nap végére vissza fog kapaszkodni kicsit, de ha megnézed abban is alaposan megnyílt a tér lefelé. TA alapon ez szvsz egyértelmű short. A következő megbeszélés az OPEC és nem OPEC országok között egy hónap múlva lesz, és ha addig nem jönnek sokkal jobb adatok hét közben, szerintem csúszunk tovább lefelé. Nagyon jól be lehet majd szállni ezekbe a szervízesekbe, de úgy érzem nem jött el az ideje.

János már sokszor írta DO-t, viszont ugyanazt látom benne mint SDRL-ben. Ugyanaz a rés, ugyanaz a rövidtávú short jelzés.

Aztán lehet, hogy én várom túl a dolgokat és lemaradok róla, de szerintem 6-12% van még lefelé ezekben.

link

Meglátjuk! Sok sikert Nektek!
Törölt felhasználó 2017. 01. 23. 19:23
Előzmény: #5163  felcsorgok
#5176
kurkuma 2017. 01. 23. 15:26
Előzmény: #5174  kurkuma
#5175
Még a végén visszaállunk shortra, amekkora csibészek ezek.
kurkuma 2017. 01. 23. 14:52
Előzmény: #5173  kurkuma
#5174
Szerintem a következő adódó lehetőségnél legalább a feléből kiszállok, most úgy érzem, már pénteken, nyitás után is ez lett volna a jó döntés.
kurkuma 2017. 01. 23. 14:46
Előzmény: #5150  kozi723
#5173
Köszönöm Kozi! Igen, a rést nézegettem én is az SDRL-nél, de bennem is van egy nagy bizonytalanság az olajjal kapcsolatban is eleve. Bőven van pozim olajcégekben, ezért sem kapkodok vele. Pre-marketben már 3 USD alatt van jelenleg, a többi cég is elég gyenge volt pénteken, az olaj árának emelkedésének ellenére is.
Törölt felhasználó 2017. 01. 23. 12:38
Előzmény: #5169  tberki
#5172
Szia,

Nincs azzal semmi gond, sot az a jo ha kulonbozo velemenyek kerulnek megvitatasra, senki nem ismeri a jovot, es barkinek lehet igaza ill. tevedhet....
Viszont a kulonbozo velemenyek megvitatasanal mindenki extra informaciohoz jut...

Ha lesz idom kicsit alaposabban megvizsgalom a Vonovia-t, ha esetleg az europai valasztasok tovabbi meglepetessel szolgalnanak akkor erdekes lehet, inkabb a kerdes milyen aron celszeru elkezdeni a vasarlast...

Abban igzad van hogy a legtobb helyen a penz szinte ingyen van, de nincs ra semmi garancia arra sem hogy ez igy marad, a legtobb ember, csalad ill. ceg ha ingatlan vasarlast eszkozol altalaban hitellel teszi, legalabbis a tobbseg...ebbol pedig meg erdekes dolgok lehetnek...
tberki 2017. 01. 22. 20:20
Előzmény: #5168  pomperj
#5171
miert ilyen kicsik az osztalekok? Vonovia pl egesz ertelmezheto meretu osztalekot fizet.
McDee 2017. 01. 22. 15:32
#5170
Oppenheimer Funds szerint: link
tberki 2017. 01. 22. 14:39
Előzmény: #5167  Törölt felhasználó
#5169
Vonovia epit es berbead, kb 400.000 lakassal rendelkeznek Nemetorszagban.
En a magam reszerol nagyon nagy dilemmaban lennek ha a fricceknel elnek meg mindig es dontenem kellene a vetel bagy berles kozott. Baromi draga venni, atlag nemet keresettel nagyon hosszu kotottseget jelent. Viszont a penz meg jelenleg ingyen van es sokan gondolkoznak ugy, hogy biztos munkahelyuk van, sokaig ott akarnak lenni, ugyanaz a ppenz menne berletre mint a torlesztesre... Nem vitainditonak szantam, meg a sajat allaspontomat is nagyon sokaig kellene szamolnom hogy meglegyen.
pomperj
pomperj 2017. 01. 22. 14:09
Előzmény: #5167  Törölt felhasználó
#5168
Vitaba keveredtem masik topicban egyebkent ertelmes partnerekkel, de azonnal szemelyeskedesbe vadultak amint elfogyott az ervuk. Inkabb erre az ideara reagalok; kar belejuk a goz.

A lakasepites businessbe, az USA-ban most, talan tenyleg erdemes korulnezni. En a kozpekategorias, de legnagyobb Hortont (DHI) neztem mostanaban.

Az ara visszahuzodott 28 korulre, persze a lakasepitok nem vettek reszt a Trump rallyban. De igy 20% koruli profit margin van. Iden lehet egy 5% piaci expanziojuk. A varhato earnings 2.70-2.80/share, van naluk nemi cash es jo sok elore megvett telek (kb.100.000 hazra valo) is. Szoval, PE=10 es P/B=1.5 korul, es a sajat finanszirozasu konstrukciokban talan meg tobbet is kaszalhatnak. Es van 40 cent osztalek is.
A legnagyobb ellenerv persze az, hogy mostanaban a kerelmezok 25%-a nem kvalifikalt a mortgage hitelre, es ha a kamat meg emelkedik, akkor ottmaradhat a nyakukon egy ideig a haz-keszlet.

A LEN inkabb a luxury kategorias haz epito Calif-ban, igen szepket csinalnak, es ha jo a piac, akkor keresnek szepen. Es hasonloak a value szama: 4.0 koruli az Earings varakozas, PE=11, de dividend alig.
Az NRV-t nem ismerem.

Törölt felhasználó 2017. 01. 22. 11:30
Előzmény: #5166  tberki
#5167
Azt ne feledd, hogy a nemeteknel, nagyon magas %-ban kozel 50%-ban berlik a lakasokat es a bankok nagyon magas reszaranyra hiteleznek csak...
Viszont ha valakik kepesek tarsashazakat venni a keleti reszen ott meg 10%-os megterulest is el lehet erni evente..,
Es eleg jol le van szabalyozva...
Ismerek valakit aki 1Singapouri befektetesi alap eszkozrinek 1 reszet nemet tarsashazak uzelmeteteseben tartja...
Amcsiban en a LEN es NVR-be szalltam be...; de ez kb. 5-15 eves idotartamra szol ertek alapon....
tberki 2017. 01. 22. 10:48
Előzmény: #5162  Törölt felhasználó
#5166
Erdekes meglatas ez a home builder. Hasonlo gondolatok vezettek engem a nemet Vonovia-hoz.
Nem ismerem aznusa ingatlanpiacat, a nemetet kicsit jobban, de hasonlo folyamatok lehetnek ott is. Fura hogy mi magyarok szegenynek tartjuk magunkat, de a fricceknel sokkal nehezebb megfelelo ingatlant talalni mint nalunk.
Törölt felhasználó 2017. 01. 21. 19:46
Előzmény: #5163  felcsorgok
#5165
Szia,

Beszed hasonlo alapokra epult, mint a kampany beszede csak itt ugye az egesz orszaghoz intezte....
Ha igaz, hogy nemzeti unnepet csinal januar 20.-bol (amikor is vissza kerult az emberekhez a hatalom a politikusoktol) ill. erre hivatkozik a beszedben...
akkor az elso intezkedesei osszhangban van mint amire en szamitok...
Infrastrukturalis projektek epitese, utak, hidak es repuloterek epitese...(erre a tobbseg szamit) ill. a buy and made in America szlogen osszhangban van a kereskedelmi megallapodasok ujra targyalasaval ill. vedo vamok bevezetesevel...
Pl. itt az egyik ismerosom aki singapouri es ausztal kettos allapolgar kinai feleseggel, ok felnek ill. nekik nem tetszett a beszede Trumpnak...
szamomra Trump beszedeben vilagos volt, hogy minden orszagnak meg van a joga hogy a sajat erdekeit reszesitse elonybe; ez szerintem nagyon fontos elem, nyilvan tobbszor elhangzott hogy America first es hogy az Americai erdekeket fogjak mindennel szemben ervenyesiteni, szoval nem csak hazafias, de a csalodott tomegeknek szolt ill. elfelejtett milliok akik az utobbi evekben 10-15 evben a globalizacio hatasainak csak kedvezotlen hatasaibol reszesultek.

Sajnos Trump nagyon eros szembe szellel fogja magat talalni, lassulo vilag gazdasag es egyre gyorsabban novekvo hitelek ill. koltsegvetesi hiany...
Erre igazan 2 megoldas letezik, vagy meg kell szabadulni a hitelek nagy reszetol, ujra kell finnanszirozni oket ill. ujra targyalni ezeket....
vagy el kell inflalni....
ill. lehet mindkettot ugy kevesbe latvanyos a veszteseg....
Elobb-utobb az osszes jegybank QE-be kezd majd egymassal versengve fogjak ezt megtenni, mert a default helyett az inflalas mellet allnak ki...
Nem veletlenul Zsidayek vasarolgatjak vissza a sajat rv-ket, mert jelenleg rendkivul alacsony kamatok mellett tudjak ezt megtenni es sok real eszkozzel rendelkeznek.

Velemenyem szerint a Brexit, Trump es az europaban levo valsztasok, Francia, Holland, Nemet es a mar megtortent Olasz valasztasok arra utalnak nagyon uj korszak kezdodik...
Nem vagyok biztos, hogy az Eu a jelenlegi formajaban 5-10 ev mulva fenn all-e majd...
Mo szerencsejere megtartotta a sajat fizeto eszkozet ez meg jol johet,de az alacsony kamatok nem tudom meddig fognak fenn maradni...
Mo-on sokkal tobbet kellene foglalkozni a mezogazdasaggal, elelmiszer es viz iparral, sajnos ezek nagy resze mar nehany ember ill. csoport kezeben osszpontosul...ill. illene kapcsolatokat epiteni komolyabban Kinaval, ill. a del-azsiai regioval...
pomperj
pomperj 2017. 01. 21. 18:22
Előzmény: #5163  felcsorgok
#5164
Hogy mit gondolok az uj fonokrol a beiktatasi beszed alapjan?

1)Eloszor is, most eloszor hianyzott belole az adocsokkentes.
Ilyesmit a sugogepek nem szoktak elfelejteni. Azt hagyta el, amire raugrott az egesz SPY, es amiert megcsinaltak a Trump-rallyt?
Ha megegyszer kihagyja, az mar jelent valamit...pl. tul van arazva a piac.

2)Ujra tobbszor elmondta, hogy "America first", es megvedi a orszagot (ezt vajon honnan vette ??) a kulfoldi versenytol. Nocsak. Eddig is fenyegette az auto-importot meg a gyogyszereseket, meg beiktatas elott.
Dehat ha az amerikai nem a sz@r Dodge-ot akarja, hanem a BMW-t? Akkor fizessen tobbet, es raveri a 35% kulonadot?
Azzal hamarabb csinalhat inflaciot, mint uj munkahelyeket...szoval epp forditott a hatas mint amit szeretne.

3)Aztan uj munkahelyeket igert, 25 Milliot.
Nocsak. Most 4.8% a munkanelkuliseg, ilyen szintnel nagyjabol mindenkinek van munkaja aki akar dolgozni. Ja, most igy 92M munkvallalonak van munkaja.
Akkor kinek az uj 25M munkahely? Behiv 25M mexikoit, hogy legyen aki dolgozik is? Mind masszon at az uj keritesen, aztan majd kipaterolja oket?
Hulyeseg a kobon.

4)Az Obamacare visszavonasat a gyogyszer-akat elszaladasa kovetheti, es a nagyok profit-ugrasa.

5)Az infrastruktura-epites roviden emlitve volt. Ahhoz sok penz kell, azt kamatemelessel lehet becsalogatni. De akkor hogy lesz Dollar-gyengites, es abbol gazdasah-elenkites? Es ami problemat eddig a kinaiak nyakaba akart varrni?. Egyik kizarja a masikat.

6)Trumpnak ki kell neveznie 2 FED-tagot iden, es jovore meg kettot cserelhet. Beultetheti az embereit. Am, ha a FED tartja amit eddig igert, akkor az nagy likviditas-szukitest hozna.

Maradt a bizonytalan helyzet. Nem jo az ilyesmi.

felcsorgok
felcsorgok 2017. 01. 21. 16:50
Előzmény: #5162  Törölt felhasználó
#5163
Mit gondoltok Trump tegnapi beiktatásos beszédéről?

Én nem sok újdonságot hallottam az eddigiekhez képest a nagy lózungok mellett. A nagy infrastrukturális beruházásokra tényleg nagyon kíváncsi leszek, hogy be fognak e indulni, és felpörgetik e vajon az amcsi gazdaságot.
Törölt felhasználó 2017. 01. 21. 08:16
Előzmény: #5161  pomperj
#5162
Szia,

Europai kotvenyeknel, magyarnal es forintnal lehetnek erdekes dolgok ahogy megvaltozik a szeljaras....
USD erejeben nem vagyok biztos...
En mint korabban irtam USD/NOK-ot shortolom...
Fundasan es technikailag szerintem jo lehetoseg van benne, szoval egy aprocska orszemmel figyelem....
TUR nagyon olcso, value szempontbol eross vetel, persze az igazi elony nem rovid tavon hanem hosszabb tavon van benne...
TRY nem olyan egyertelmu, de en mar veszem JPY-el szemben...
EUR mozgalmas lehet a francia, holland es nemet szavazasok miatt...
US piacon, csak a nemesfem banyaszok, uranium es min 5-10 eves ido tavon a Home Builder cegek lehetnek erdekesek,mert a kovetkezo evekben 15millio amerikai eri el azt az eletkort amikor csakad alapitas, lakas ill. Haz vasarlase lehet a fo szerep.,,,
Tech szektor, amazon, facebook, netflix, de meg az utility cegek is extremly tul ertekeltek, szoval azoktol szabadulni kell ill. Kicst tobb gyakorlattal levok akar shortolhatjak ezeket....
Indonezia es Fulop szigetek szerintem hisztorikusan olcsok, es itt a demografiai folyamatok miatt lesz novekedes, magasabb mint a fejlett orszagokban, persze nem allitom hogy nem eshetnek, de hosszu tavon jo vetelek...
Es az oroszokrol se feledkezzunk meg RUB barmenyire sokan tartanak tole jo vetel velemenyem szerint, es van nehany orosz bank ami nem extremly tul ertekelt ha valaki a penzugyi szektorban keresgel...,

link

Szoval az eros dollar helyett tovabbra is tartom, hogy mivel szemben!!!
pomperj
pomperj 2017. 01. 21. 07:39
Előzmény: #5143  pomperj
#5161
1)A Dow szerkezete tisztabb, azt hasznalom. Az (a-b-c of iv) hullam eleg jol kiveheto a 120min charton, es kesznek latszik.

link

Es az is, hogy a Trump-happiness kirantotta tegnap az eso ek formabol folfele. Innen megnyilt az ut feljebbre. Tovabbi emelkedest varok, 2300 target. Erdemes tartani az olajosokat, ADX, Torok poziciokat, es lehet nezegetni a delamerikai lehetosegeket longra.

Azutan persze, ha jo ez a szamozas, akkor a (v of 3) emelkedes utan egy nagyobb korrekcio is johet.

2)A z EUREX kotvenyeket itt ritkan nezzuk. Most ujra felteszem a nemet Bund chartot.
link

Most a 2016 eleji szinten vagyunk es erdekes a helyzet. Ez a multheti gap-es leszakadas akar egy (iii of 3) hullam kezdete is lehet. Lehet persze egy )b) hullam is.

Namost ha (iii) volna, akkor Draghi akarmennyire is "kitartas" allasponton van, a piac nagyon kemenyen szembe-fordulhat vele. Ha 159 support leszakad, akkor azert ECB is kenytelen lesz hamarosan meghatralni...es azzal aztan igencsak orrbavaghatja a Eltolcsy trupp monetaris politikajat...ja, meg a HUF arfolyamot.

3)Az olaj tovabbra is bullos, a chart eppenseggel egy "aha" pillanat elott is allhat.

link

A stoploss is vilagos, nincs nagy riziko es az R/R igen baratsagosnak latszik.

4)Az arany viszont tulvett, es US happiness idejen ritkan emelkedik. A chart ugyan ket ALT. szamozast is kinal, de azert inkabb az elsot gondolom valoszinubbnek most.

link

Kozeptavon persze a struktura tovabbi emelkedest valoszinusit.

5)Az USD-ben nem latok valtozast, nalam a bull valtozat marad a fo trend.

link

Nincs kesz az az utolso lemeno (5) impulzus (tul kicsi es tul rovid idoben is, lasd szines kockak),

szoval hatra van 3-4-5 lefele, es maradt a paritas alatti, 0.95 koruli target par honap mulva.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók