Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
benevez 2017. 01. 19. 07:44
Előzmény: #5132  pomperj
#5140
Fiatalság, bolondság, belevettem CCJ-be 11,74 átlaggal egy közepeset.

SDRL-ben minden egyes csomag (van bőven) tartva.

Közeleg az április 30. De mivel már többször halogatták, szerintem most nem várják meg a határidő végét, hanem korábban fogják bejelenteni az adósságrendezést, ami egybe fog esni az olajkitermelés érdemi csökkenésének érezhető hatásával, mikor is az olaj 59-62 dodó lesz és megy 64 felé, SDRL akkor éppen 4 körül lesz, ott kilő majd 5-5,5-re, ott eladom a 4,2 körüli átlagommal az összeset. :)

Na jól van, bilibe lóg a kezem, megyek inkább dolgozni.
Törölt felhasználó 2017. 01. 18. 21:30
Előzmény: #5137  tberki
#5139
Nem rosszbol es nagykepusegbol irom,de sokan europaban el sem tudjak kepzelni mi folyik azsiaban...
Europaban el kb. 500 millio ember...azsiaban ennek 6-7-szerese mar most es demografiailag az atlag eletkor joval alacsonyabb...
a kovetkezo 15-20 evben ez az arany meg jobban tavolodni fog egymastol kb. 8-9-szeresre...
az elet minoseg, szinvonal egyelore magasabb eu-ban mint azsiaban,de ez valtozni fog jelentosen...
Talan 10-15 evvel ezelott olvastam a Globalizacio valsaga cimu konyvet ahol is arrol irtak mar akkor hogy europabol biraltak a kinai vezetest, hogy az elektromos vezetek, csatornazas es viz szolgalttas milyen rossz szinvonalu, mire a valasz az volt a kinai vezetestol, hogy ez igaz de mar evek ota napi 50ezer ember koltozik a kisebb falvakbol a nagyvarosokba ill. az azt ovezo tersegbe...

Szoval kepzeld el, hogy mondjuk mo-on BP,Miskolc, Szegedre minden nap 50 ezer ember jonne aki, lakast, munkat keres es ehez mindenfele kozmuvek kellenek...
Ahogy elnezem talan most piciket mas a velemenyuk az eu-ban a vezetoknek miutan volt 1 kisebb migracios valsag...
Ha jol lattam a hirekbe, satorokat is felallitottak, hogy legyen hol elhejezni az ujonnan erkezoket...
Kinaban nem satrakat, hanem lakotelepeket epitgettek, a regi szep kommunista szokas szerint...nyilvan kapitalista kontosbe bujtatva...

Miert epultek a 70-80-as evekben mo-on lakotelepek, mert volt 1 demografiai robbanas es lakasokra volt szukseg..es akkor nem eppen azzal voltak elfoglalva hogy szep zold ovezetu, kertes hazakat epitsenek hanem ahol emberek szazezrei kepesek bekoltozni lehetoleg minnel elobb!!!
Törölt felhasználó 2017. 01. 18. 21:15
Előzmény: #5136  upgrayeddAKS
#5138
Felre ertettel!!!!

En is az olyan uj technologiak mellett teszem le a voksot mint napenergia, szel, ar-apaly eromuvek stb.stb...es igen evtizedek mulva, ugy fognak nezni a belso egesu motorokra es egyebb technologiakra mint a dinoszauruszokra...
a vilag viszont nem igy mukodik!!!

Mindenki tudja hogy a dohanyzas eszmeletlenul egeszsegtelen szokas, megis emberek millioi-szaz millioi betegednek meg benne evente...

Phillip Morris pedig az egyik legnyeresegesebb cegek egyike evtizedek ota, meg ugy is hogy folyamatosan kell alkalmazkodni a kulonbozo szabalyokhoz, torvenyekhez es extra adokhoz....
viszont a termekuk addictive es emberek millioi hasznaljak!!!!

En peldaul nem vennek benzinnel mukodo scootert vagy motort, es kepes vagyok kifizetni akar 2-szeres arat elektromos biciklire vagy mounten bike-ra mint amit egy uj scooter vagy motor kerul....,de mint irtam a vilagon emberek millioirol van szo...
Nincs szukseg az elelmiszerekben extra sora, vagy cukorra mert kepesek vagyunk barmilyen termeket megfelelo homersekleten tarolni ill. szallitani....
viszont a cegeknek gazdasagosabb, cukort vagy so-t hasznalni a kulonbozo termekekben esetleg mas tartositoszert hogy a termekuk ne rohadjon el a polcon...
az hogy az emberek millioit betegitik meg csupan azert hogy tobb profitot erjenek el...

tberki irta, es olvastam ill. lattam Elon Musk-tol, hogy kepesek olcsobban egy haz tetejet olyan napelemekkel ellatni amik energiat kepesek termelni, szoval olcsobb mint a cserep, viszont a szallitas joval korulmenyesebb!!!

Viszont ezt nem olyan hazak szaz millioira fogjak eloszor feltenni ahol meg nehany evvel ezelott villany se volt, hanem olyan hazak ezreire, majd tizezreire ahol szinte az osszes elektronikai berendezes benn van a hazban...

Igazad van es abban egyetertunk, hogy folyamatos technologiai fejlodesen megy keresztul az emberiseg,de az atom energia nagyon nagy valoszinuseggel meg velunk lesz a kovetkezo 15-25 evben es meg az is elofordulhat hogy tovabb...
meg leteznek szen eromuvek is, pedig a szen felhasznalasa nem eppen uj dolog!!!
tberki 2017. 01. 18. 20:35
Előzmény: #5135  Törölt felhasználó
#5137
Hmm... csak erdeklodes szinten hogy jon ide az energiasuruseg?
En is az atomenergiat tartom jelenleg az egyetlen tenyleg hasznalhato energiatermelesi formanak de el kell ismerni a napelemek terhoditasat, olyan semmire nem hasznalhato felulet amit erre be lehet fogni van boven. Nagyon tetszik pl az a megoldas amivel tenylegesen a napelem a tetofedo megoldas.

Azt is illik szem elott tartani milyen technologia kell akar csak az uran felhasznalhato allapotba hozasahoz ill az energiatermeleshez.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 18. 19:28
Előzmény: #5135  Törölt felhasználó
#5136
Az urán energiasűrűsége vitathatalnul jó. Még úgy is, hogy nagyrészt a 238-as izotóp alkotja, aminek még egy nagyságrenddel jobb is az energia-kibocsátása, mint a 235-ösnek, de a 238-ast nem tudod atomerőműben hasznosítani, mert túl gyorsak a kilépő neutronok. A hangsúly azon van, hogy 1. nem a bányászatuk a "nagy kunszt", de ettől még a kanadaiak és az aussie-k jól fognak járni vele, mert magas a 235-ös izotóp aránya egyes lelőhelyeiken. Így ők többet kérhetnek az uránért.
2. vannak konkurens technológiák.

A fúziót nem számoltam bele, és ez nem véletlen. Bár optimista vagyok, és laikusként azt várom, hogy az egyik technológia csak "bejön" majd. (Van, amiben lézerrel érik el a kellő nyomást és hőmérsékletet, van ahol mágneses erővel (tokamak) és van, ahol jól irányított "kalapácsütésekkel" igyekszenek összepréselni az anyagot. Utóbbi elnevezést nem én találtam ki, hanem az a szintén kanadai mérnök, aki a "szülőatyja" a szinkronizált "kalapácsütéses" technológiának.) Szóval van jó sok jelentkező erre, de nagy lutri szvsz. Az elektromágneses erő a 2. legerősebb, és azt a Coulomb-taszítást ill. Coulomb-erőt kell leküzdeni, ami a protonokat taszítja egymástól. Mindezt úgy, hogy ki lehessen nyerni belőle energiát... nem lesz könnyű meccs.
Törölt felhasználó 2017. 01. 18. 19:08
Előzmény: #5133  upgrayeddAKS
#5135
Szep hogy megosztottad....
Azonban a tenyeken semmit nem valtoztat, ha akarod ill. van idod nezz utana, hogy 1 hordo olajbol mennyi ill. mekkora menyisegu energiat vagy kepes felhasznalni, majd nezz ra az uraniumra itt nem 5,10,100-szor tobb energiat fogsz kapni hanem???
Na eppen ezen lenne a hangsuly...
Szep dolog a technologia ill. a kornyezet vedelem a valosgban viszont vannak orszagok ahol tobb szaz millios tomegek kezdenek egyre tobb elektromossagot hasznalni...
(eloszor csak villany, majd huto,tv, szamitogep egyeb elektronika, legkondi stb.stb....most olyan uj iparagakrol mint elektromos auto ne is beszeljunk...mert 5-10 ev mulva a tehetosebbje meg fogja venni azt is.
Szoval ha az orszag vezetesere harul 1 kis nyomas mert tobb szaz millio ember fogyasztgat egyre tobb elektromossagot, akkor nem nehez belatni, hogy melyik energia forrast fogjak valasztani....
Hidd el ertem en hogy Daniaban, Norvegiaban ahol el nehany millio ember es 1 fejlett gazdasagrol van szo, es az emberek atlag jovedelme 40-80kEUR ott nem gond venni 70k-ert 1 Tesla-t, ezzel szemben Indiaban, Kinaban,Indoneziaban emberek millioi gyujtogetnek penzt hogy megvegyek az elso robogojukat (ami 5-10 eves) ill. olyan regi autokat, amit fejlettebb orszagokban nem engednek hasznalni mar az utakon....

Ha megemlitenek neveket hogy kik azok akik a hideg fuzion dolgoznak es velemenyuk szerint 5 ev mulva kesz lesz a technologia meglepodnel....de ugye az ember tervez es amire az ember azt hiszi, hogy kepes 3-5 ev alatt elerni lehet hogy csak 10-15 ev alatt lesz kepes,de hosszabb tavon altalaba alul becsuljuk azt hogy mire illetve milyen technologiai ujitasokra vagyunk kepesek...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 18. 17:08
Előzmény: #5133  upgrayeddAKS
#5134
bocs, a kötőjelek kimaradtak, de szvsz így is érthető...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 18. 17:07
Előzmény: #5124  pomperj
#5133
Sziasztok!

Urán és Sz-A. témához tennék pár kiegészítést. Afféle "nézzük meg természettudományos szempontból is" járjuk körbe a témát elv mentén:

1. a természetben az U235 ritka (ezt használják atomerőművekben), és leginkább az U238 (tehát az urán 238-as izotópja) van jelen. Az U235 átlagos előfordulási gyakorisága minössze 0,72%, de egyes kanadai ill. aussie bányákban olyan uránércet is bányásznak, ami ettől nagyságrendekkel jobb "tisztaságú". Ez miért fontos? Mert az urán önmagában nem drága, hanem a dúsítása egy igen költséges eljárás. Tehát korántsem biztos, hogy a hasznot a bányászcégek fogják lefölözni.
2. a VVER (nyomottvizes) technológia kiváló, de egyben az egyik legdrágább. Érdemes megnézni, mit tud a tóriumra alapozó technológia: EBR II ill. LFTR (gugliba)

Tehát hiába vagyunk bizonyos szempontból egy energia-krízis kellős közepén, még nem dőlt el az irány (részben pont ezért vagyunk egy energia-krízis kellős közepén, mert még nem dőlt el az irány :) ...az igény már meglenne az energiára, már csak azt nem tudni, mivel fogjuk előállítani a kereslethez a kínálatot...) a szolárban és a szélben is van még potenciál (hogy mennyi, az földrajzi fekvés kérdése is ugyebár)

Nota bene: a vízerőművek hatásfoka 85-95%, míg a turbinás erőműveké (szén- vagy gáztüzelésű, atomerőmű, stb.) inkább 30-35% körüli. A vízforralás brutális hatásfok-veszteséggel jár, ezért is van még kraft az árapály-erőművekben, stb.

Kiemelném a szaúdiakat: nem olvastam utána, mihez kell nekik az atomerőmű, de én speciel egy atomfegyver-programot sejtek mögötte. Nappal ott van nekik a sivatag (lehet benne napelemeket kihelyezni és/vagy parabolatükrös megoldással termelni az áramot), mellette meg a sok olaj, amikor nem süt a nap. Persze simán lehet, hogy rábeszélték őket :) pár atomerőmű megépítésére, mert annyira nem bírnak a pénzzel. Biztos van elég vizük az atomerőművek hűtésére :) és majd az atomerőművek által termelt áramot és/vagy hőt felhasználják a tengervíz lepárlására, hogy ivóvizet is előállítsanak maguknak... fene se tudja, mi jár a fejükben.
pomperj
pomperj 2017. 01. 18. 10:42
Előzmény: #5131  benevez
#5132
Igen, van ra eselyed;-)
Cameco fo baja az, hogy nagy felgyulemlett keszletek vannak most uranbol. Az nem fogy le hamar.
Viszont piac hihetetlenul eros technikai alapu rallyt csinalt a javulo keresleti kilatasokra. A Japan eromuvek ujra indulnak de lassan megy mert oriasi a regulacios teher. Az uj eromuvek epitese is vontatot most meg. Es nyilvan short-cover nyomta fel CCJ-t, de nem fundas kereslet novekedes.
Innen tobbhetes, jellegzetesen csillapodo amplitudos eses lehet; de mar nem varnek uj melypontot; am egy 63-73% korrekciot igen.

Tartod meg SDRL poziciod?
Egy ideje nezegetem, az a veszett nagy adossag aggaszto, meg csak pici proba-poziciom van.
benevez 2017. 01. 18. 09:23
Előzmény: #5124  pomperj
#5131
CCJ kiadott egy profit warningot, after hours ker.-ben majdnem -8%.

Ha lett volna szabad cash, 90%, hogy beleveszek tegnap, de így talán még jobb long pozíció is fog adódni, addigra pedig lesz újra szabad tőkém.
Cipolla22 2017. 01. 17. 21:59
Előzmény: #5125  pomperj
#5130
A brazil CIA néz ki érdekesen az utóbbi napokban. Mintha elkezdene megindulni felfelé.
pomperj
pomperj 2017. 01. 17. 17:18
Előzmény: #5125  pomperj
#5129
ez igen: a pf. maris reagalt a
"DelAmerika es benne Mexico bull" velemenyemre

link

Ismetelten kivalo contrary Indikator.

Ahogy a torok fordulat napjan azt irtak, hogy "megallithatatlanul zuhan", lasd #5056, es TUR azota epp +10%,

ugy ma azt irja pf. Mexicorol, hogy
"minden jel arra utal, hogy valósággá válik Mexikó rémálma",
"peso... sem tudta megállítani a zuhanást, hogy közben a mexikói jegybank 2016-ban ötször is kamatot emelt"

Szoval, erdemes szorosabban figyelni a Mex. piacot. A chart fokozatosan egyre baratsagosabbnak nez ki: az EWW tozsdenek is, pesonak is.

goapsy1
goapsy1 2017. 01. 17. 11:32
Előzmény: #5127  kimpaa
#5128
Igen, némi orosz hekkeri segítséggel... :)

Bár még így is csak az amcsi rendszer sajátosságai miatt lett ő az elnök, mert számszerűleg Clinton több szavazatot kapott (és hát ő is elég messze volt az eszményi jelölttől...)
kimpaa
kimpaa 2017. 01. 17. 11:07
Előzmény: #5126  goapsy1
#5127
És mégis megválasztották látod :)
goapsy1
goapsy1 2017. 01. 17. 09:17
Előzmény: #5121  pomperj
#5126
" Szeretnem latni a heten a Trump twitteren: "Ujra olvastam a Haboru es beket. Meg Kostler Arthurt. Es picivel jobban ertem Europat es az oroszokat."

Na, erre asszem várhatsz.
Állítólag maga dicsekedett vele, h soha életében egyetlen könyvet sem olvasott végig.

Mit mondjak... Látszik. :D
pomperj
pomperj 2017. 01. 17. 09:13
Előzmény: #5108  pomperj
#5125
Del-Amerika 2017ben is kivalo potencial.
2016 evben a legjobb rallyk Del-Amerikaban voltak.
Brazil +67%
Argentina +22%
Chile +22%
Columbia +16%

1)A Brazil piac a tavalyi rally utan korrekcioban van. A Bovespa piaci ertekelese, koztuk PBR ara is, alaposan eloreszaladt a fundamentumok javulasahoz kepest. Itt tovabbi nehany honapos korrekciot tartok valoszinunek. A kamat 13% meg most is, am a Brazil Bank mar megkezdte a csokkentesi ciklust. A gazdasag fokozatosan javulo szamokat mutat, az allami beavatkozas csokkeno tendenciaju.

2)Argentinaban uzletbarat kormany van hatalmon, es intezkedeseiket a piac [pozitivan fogadja. A legnagyobb potencial a Vaca Muerta olaj-gaz mezo, ami a masodik legnagyobb a vilagon, es orias-beruhazasok indulnak. Ebben YPF 50% koncesszioval rendelkezik; a piac maris elesen veszi. A kilatasok a tobbi szektorban is javuloak.

3)Columbiaban a FARC-al kotott uj megallapodas nyugalmat es stabilitast hozhat. Az ICOL igen jo potencial 2017 evre.

4)Mexico most meg a trumpizmus aldozatanak latszik, es a 2016 evi eses utan 2017 eleje is negativ. A tozsdei chart azonban 3 ev utan elkeszult korrekciot jelez (bar meg egy eses lehetseges). A peso a nagy gyengules utan ugyanugy fordulatba latszik kezdeni, mint a torok lira csinalja. Elobb-utobb Trump beket fog kotni, es Mexico Index, EWW es a levert cegek a stabilizalodasban igen jo evet zarhatnak 2017 evben.

pomperj
pomperj 2017. 01. 16. 17:20
Előzmény: #5123  eurocent
#5124
Azert a cikk lenyege megis az, hogy 2 atomeromuvet is epitenek a Saudok. Az a gondolatmenet tegnaprol az uran temarol innen is es ujra megerositest nyert.

Viszont az olaj temahoz: bemasoltam blogba az EIA chartjat az olaj-ar varhato mozgasarol, ahogy most a piac latja a futures arak alapjan.
link

eurocent 2017. 01. 16. 16:53
#5123
link
"Szaúd-Arábia a következő hetekben 30-50 milliárd dolláros megújuló energiaforrás-fejlesztési programot indít útjára – jelentette be hétfőn Khalid al-Falih energiaipari miniszter.

A 10 gigawatt áramtermelési kapacitásúra tervezett program első beruházási tendereit a következő hetekben írják ki, a nem fosszilis eredetű energiaforrások fejlesztésében elsősorban Afrikában terveznek kapcsolatokat kiépíteni – mondta a miniszter anélkül, hogy részletekbe bocsátkozott volna."

Kik lehetnek a beszállítók? Mely iparági cégeknek vannak Afrikai érdekeltségei?
pomperj
pomperj 2017. 01. 16. 10:16
Előzmény: #5117  eurocent
#5122
PACD
link

Szerintem veszettul rizikos...de ha olaj most felfele megy, az elkepeszto nagyot hozhat.
pomperj
pomperj 2017. 01. 16. 10:07
Előzmény: #5099  pomperj
#5121
1)AZ olajos leading indexek gyengek.

link

TASI ma is szakad lefele. ADX erosebb volt korabban is, az most meg tartja magat. Az olaj piac nyilvanvaloan ideges, es nem biztos hogy az OPEC kitermeles-csokkentesi aggalyok miatt.

2)Az Istanbul index megy fel, az USDTRY viszont korrekcioba kezdett felfele. Ebbol a combo-bol adodhat a heten egy ujabb jo lehetoseg.

3)A trumpizmust lehet ketfelekeppen latni.
a)valtozat.
Visszatert a kapitalizmus lenyegi mukodese Americaba. Uzletember az elnok, jobb lesz a vallalkozasoknak, a republikanus tobbsegi Kongresszus egyszerusiti a szabalyozasokat es 15%-ra csokkenti az adokat. Ettol felugrik a profit, meggyorsul a novekedes 2%-rol 3% szintre. A deficit alig no, mert a novekedestol tobb adobevetel termelodik.

b)Valtozat.
Kiszamithatatlan, ellenseg-kereso, es szabadkereskedelem ellenes, diplomaciat hirbol sem ismero agressziv America egy megvadul elefantkent viselkedik a porcelanboltban. Szetveri a finomhangolt strukturakat, kamat emelkedest es kaosz-kilatast, defenzivebb vallalati startegiakat, ovatosabb fogyasztoi koltekezest okoz, vegso soron lezuhano novekedesi kilatasokat hoz.

A piac egyelore az a)valtozatot diszkontalta le a 2 honap alatt.
Eddig nagyon hasonlo amit Nixon es Reagan elnokke valasztasa idejen lattunk; aztan a beiktatas utan -30% eses kovetkezett.

link

Szeretnem latni a heten a Trump twitteren: "Ujra olvastam a Haboru es beket. Meg Kostler Arthurt. Es picivel jobban ertem Europat es az oroszokat."

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek