Topiknyitó: lea39 2021. 01. 25. 09:52

Akko fórum  

Moderált topic
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
LACI82 2024. 05. 16. 14:03
Előzmény: #6457  tommanto
#6460
"Nem elég a célt látni,
járható útja kell!
Nem elég útra lelni,
az úton menni kell!
Egyedül is! - Elsőnek,
elől indulni el!
Nem elég elindulni,
de mást is hívni kell!
S csak az hívjon magával,
aki vezetni mer!
Idézve:
Váci Mihály - Még nem elég
Továbbá nagyapám útravaló szavai is egyben felém vezetői tapasztalatairól, melyet hűen őrzök a mai napig és egyre kevesebb helyen tapasztalok.
Valahol itt kezdődik és ér véget minden.
Szóval a vezetés értelmezését valahol itt kell kezdeni....
LACI82 2024. 05. 16. 13:31
Előzmény: #6458  tommanto
#6459
Ha nem jelzem, fel sem tűnik senkinek, hogy a saját honlapjukon tavaly szeptemberi volt az utolsó hír és a nagy szerzemény (Szerémi Irodaház) nincs a portfólióban. De korábban már számtalan hibát jeleztem, pedig sokszor nem nyilatkoznak meg, ha meg megteszik, néha hagynak bennem kétségeket mi a céljuk (háttérbizniszek a pakkátadásoknál, sokszor/vagy mindíg maguk között, vagy saját maguktól. Egy transzparens cég nem így működik. Amúgy meg igazgatói tanácsi ülés egy évben négyszer van (minimum, de gondolom itt ez a maximummal egyenlő). Szóval szerintem döntöttek, vagy nem kapkodják el. Részvényesi értékteremtés? Hagyjuk, ez is .... beállt a .... sorba régen.
tommanto 2024. 05. 16. 13:10
Előzmény: #6457  tommanto
#6458
egy prémium kategóriás részvénytől az ember joggal várja a kötelező tájékoztatásban szereplő tények korrekt megvalósítását, nah de ezek.....pfujj 
A Panny, opus, masterplast bluek stb korrekten nyilatkozik s teljesíti a várakozásokat, de még az illikvid kulcs, vagy dmker is.
De az akko az dehogy is...
tommanto 2024. 05. 16. 13:06
Előzmény: #6456  LACI82
#6457
Így van, ha akarnák már réges rég csinálhatnák.. Mire várnak, újabb hiteltelen cselekedet a jól megszokott Akko vezetéstől!
LACI82 2024. 05. 16. 13:02
#6456
A tegnapi naphoz képest hatványozottan csökkent a forgalom, ami a korábbi teóriámat látszik alátámasztani (pakk átadás). Annyi plussz pénzem maradt erre a célra, hogy plusszba tegyem, bár erre lett volna lehetőség napközben egy nagy időintervallumban másnak is... Nálam egyenlőre maradt a korábbi felállás: várok, mert jó a cég, elérhetőek, korrektek, de a stratégiai célok csak részben (saját-belső célkitűzések alapján) teljesülnek. Jól járni vele rövid és középtávon lehetetlen, mint ahogy a korábbi hozzászólások is ezt igazolják. SRV? Hagyjuk, ha akarták volna, már elkezdték volna...
tommanto 2024. 05. 16. 11:51
Előzmény: #6451  orbitalis
#6455
ezzel a hozzászólással teljesen egyet tudok érteni.
Ha ár itt vannak a Bét-en kutya kötelességük a tulajdonosok felé a részvényesi értéket maximalizálni. S nem egy érdekcsoport, vagy egy nagyobb tulajdonos érdekeit szem előtt tartva a béka segge alatt szándékosan ott tartani az árfolyamot, ha már osztalékot az urak nem méltóztatnak fizetni.
Eddig lehetett kifogás, hogy nincs felhatalmazásuk srv-re.
Áprilistól már ez is van, akkor mire is várnak???
stacstac 2024. 05. 16. 11:01
Előzmény: #6453  orbitalis
#6454
érdekes beszélgetés volt - tudtam belőle tanulni - köszönöm
 
örülök, hogy sikereket tudtál elérni, mert nem adtad fel - egyébként én sem adok fel semmit, ami fontos nekem  
 
további jó evezést a BÉT "posványban"
 
és jó spekit
orbitalis
orbitalis 2024. 05. 16. 10:52
Előzmény: #6452  stacstac
#6453
Diverz a portfoliom, van benne minden, viszont tbsz miatt a legtöbb része itthon van.
Igazad van, idegeskedni felesleges, de belenyugodni meg szvsz nem okés.
Mi alakítjuk a saját pénzügyi kultúránkat.
Ha a befektetők hagyják, hogy rászarjanak a hátukra, akkor rá fognak szarni. :)
Idén volt olyan példa, hogy adott cégnél én magam írattam meg a chatgpt-vel :):):) a kommunikációt, ami kikerült "valahogy" a médiába és a papír azóta kimozdult a holtpontból.
A management ott nem ért hozzá, hogyan adja el az eredményeit.
De volt az elmúlt pár évben, hogy befektetői nyomásra mozdult el ember az adott cégen belül...
És történt változás.
Szóval szerintem a fórumon picsogás mellett azért vannak eszközök, amikkel lehet hatni.
Node ezt már elengedem.
stacstac 2024. 05. 16. 10:40
Előzmény: #6451  orbitalis
#6452
amiket leírtál, azokban a dolgokban teljesen igazad van - de:
 
az egy döntési pont, hogy amennyiben tőzsdén kockáztatod a pénzed, akkor melyik tőzsdén csinálod ezt
 
ha nem tetszenek ezek a BÉT-en lévő "feltételek", akkor dönthetsz úgy is, hogy Te ide nem fekteted a pénzed
 
én úgy gondolom, hogy vannak olyan dolgok, amiken nem tudsz változtatni - én ezt hívom fűrészpor fűrészelésnek - ha valamin nem tudsz változtatni, akkor azon szvsz nem érdemes idegeskedni és meg sem szabad próbálni változtatni rajta, mert az Téged fog folyamatosan idegesíteni és mindig csak falakba ütközöl
 
persze mindenki másképp tőzsdézik - de az szerintem fontos, hogy komfortos legyen a befektetésed, mert különben csak folyton idegeskedni fogsz, az pedig nem tesz jót sem Neked és sem a befektetéseidnek
 
de ez csak egy vélemény, mindenki a maga szerencséjének a pogácsa   :-)
 
jó spekit Neked
 
orbitalis
orbitalis 2024. 05. 16. 10:29
Előzmény: #6450  stacstac
#6451
így fogalmaztam: "ha sokan egyetértenek"
A tömeg határozza meg a sentimentet. A sokan vennének de kevés az eladó, akkor száguld fel.
Ha sokan adnának de kevés a vevő, akkor zuhan.
Az, hogy egy cég leszarja az árfolyamot, mert ő "céget menedzsel" egy magyar mentalitás.
Minek van akkor egy cégnél befektetési tanácsadó?
Minek van egyáltalán árfolyam? :):):)
Minek vannak végülis a részvényesek mint tulajdonosok?
Én kikérem magamnak, ha pl egy management osztogatja magának a bónuszokat, mert milyen jól megy a buli, de én mint tulajdonos sem osztalékot sem árfolyamnyereséget nem könyvelhetek el a cég eredményességéből. A cég menedzsmentjének feladata pl, hogy ha alulértékelt az árfolyam a cég teljesítményéhez képest, akkor akár srv keretein belül ne hagyja "elértéktelenedni" a részvényt.
Ha jól megy a cég, akkor tessék azt kommunikálni és további befektetők és tőkeemelés révén megnyitni a kaput az árfolyam emelkedés felé.
Nem kötelező NYrt-ként tőzsdére jönni, lehet zrt-ben ugyanezt csinálni.
De ha már idejött, akkor nem szarhatja telibe a tulajdonosokat azzal, hogy nem kommunikál, vagy a cég fundamentális értékének töredékén hagyja az árfolyamot.
Illetve lehet ezt csinálni, de az usa-ban emiatt a kisbüfik palotaforradalmat csinálnak.
stacstac 2024. 05. 16. 10:00
Előzmény: #6448  orbitalis
#6450
én úgy gondolom, hogy amennyiben mindenki úgy gondolja, hogy egy cég többet ér, mint amennyi a jelenlegi árfolyam, akkor nem tud változni az ára, mert nem lesz eladó, hiába lenne vevő 
 
az árfolyam pont attól tud emelkedni (mert ugye az árfolyam emelkedéshez eladó is kell), hogy valaki úgy gondolja, hogy nem ér többet, ezért elad
 
az eladó és a vevő mást gondol a cégről - az eladó úgy gondolja, hogy nem ér többet, a vevő úgy gondolja, hogy többet ér, ezért létrejön közöttük az ügylet 
 
szerintem a menedzsmentnek elsődleges feladat a cég menedzselése - minél nagyobb részvényesi érték teremtése (eredményes működés)
 
jó spekit Neked és persze sok pénzt
raus 2024. 05. 16. 09:57
Előzmény: #6447  Donqatto
#6449
Ja mondjuk az igaz! crypto ok hogy én mint kisember de egy tőzsdei más profilú cég a befektetők pénzén lottózzon az bóvli.
Futur az a jövő aranya a víz.
Nordt ki tudja 
orbitalis
orbitalis 2024. 05. 16. 09:49
Előzmény: #6444  stacstac
#6448
sztem pont attol mozog nagyot az árfolyam, ha sokan egyetértenek. 
ez a pszicho része :)
itt az az egyetértés inkább jelenleg, hogy egy link csürhe a management aki teliszarja a befektetők száját.
ha nem így lenne, akkor felfelé is mozogna, de csak tapicskol a szarban.
Már bocs.
Donqatto
Donqatto 2024. 05. 16. 09:49
Előzmény: #6446  raus
#6447
Mindenki a saját pénzével kereskedik, de azért meg nem érdemli, hogy jó cégekben üljön és felezze a pénzét...és itt az AKKO-ra  meg Őrmesterre gondolok, nem a szemét Futur/Nord/Megakrán cégekre...Megakrán elkezdtett cryptozni :D Hát eszem megáll...mindegy is...ez a 3 cég mind mehetne a süllyesztőbe
raus 2024. 05. 16. 09:45
Előzmény: #6445  Donqatto
#6446
Mit szóljon?
Delta ok indult
Akko Nordt Futur Őrmester Megakran tulajok mit szóljanak? 4-5-6 eve semmi
Bár ha egyszer elindulnak kurvara mehetnek hisz sztem a közkéz lófütty lett lehet!
Aki maradt ezekben rendesen megérdemlik 🍀☘️✌️
Donqatto
Donqatto 2024. 05. 16. 09:00
#6445
Pannergy is volt 250 körül...látjuk most mizu ott is...:) Van még sok ilyen példa...
stacstac 2024. 05. 16. 08:53
Előzmény: #6443  orbitalis
#6444
ezért működik a tőzsde - mert nem értünk egyet - ha egyetértenénk nem mozogna az árfolyam
 
jó spekit Neked
orbitalis
orbitalis 2024. 05. 16. 08:46
Előzmény: #6441  stacstac
#6443
Egészen más véleményen vagyok.
Egy olyan papírba, amely vezetőségének a tulajdonosi, értsd részvényesi értékteremtés nem célja, abban óriási kockázat belevenni és ez teljesen független annak eredményességétől.
Ez nem csak az Akko-ra igaz. A BÉT tele van olyan kisebb nagyobb papírokkal, amiknek kimondatlan célja, hogy csak alibizzen a tőzsdén. A bluek közül az OTP, MOL, Richter szokott a befektetőkre hivatkozni, talán mostanság már az MTEL is. A legtöbb midcap csak besöpri az elsődleges piacról a pénzt és leszarja, hogy a másodlagoson mi történik. Megteremtik maguknak a javadalmazást a cégen belül és kész.
A spekuláns tőke mozgását az MNB tavaly óta tűzzel vassal igyekszik kordában tartani. Emlékszünk még a 2018-2019-es évekre amikor még gyakori jelenség volt a 20%-os napi limit mellett a felfüggesztés?
Ma már senki nem mer belefenni egy kis papírba, mert ha felrántod az árát 8-10%-kal, a nyakadra kerülhet a hurok. Az AKKO mindig is szürke szamár volt a ködben. Mindenki tud vagy gondol valamit róla, de konkrétumokat soha senki nem tud. :) Mint egy vallás.
Manufacere
Manufacere 2024. 05. 16. 08:46
#6442
Szép a könyv!🙂
stacstac 2024. 05. 16. 07:13
#6441
ehhez a papírhoz sok türelem és idő kell - ha egyszer elindul, az nem 3%-os emelkedés lesz szvsz
 
a fundamentumok jók, a cég folyamatosan eredményt termel, olyanok is beszálltak a közelmúltban a cégbe, akik jól mozognak a mostani környezetben, a tulajdonosi kör szerintem tudja mit csinál
 
egyszer el kell indulnia felfelé és akkor, vagy benne vagy éppen, vagy csak futni fogsz a rakéta után - mint pl: OTP, TELEKOM, ALTEO, OPUS, APP, AW vagy most a DELTA (bocs hogy a lista nem teljes) - és azt fogod mondani, hogy most már egy csomót emelkedett és már nem éri meg beszállni - na és akkor újra megy felfelé, mint az előbb említett papírok
 
persze minden cég annyit ér amennyit a vevők hajlandóak fizetni érte
 
viszont a tőzsdén kereskedő emberek közel 90%-a nem képes nyereséget elérni, ezért talán jobban megérheti, ha nem a többség véleményét követve kereskedik az ember, hiszen a többség az nem képes nyerni
 
amikor kb egy éve voltam az egyik legnagyobb magyarországi brókercég egyik vezetőjénél, akkor megkérdeztem tőle, hogy venne-e OPUS részvényt (110-120 FT között volt éppen az árfolyam) - ő azt mondta, hogy semmiképpen, mert soha nem fog emelkedni és nem is ér többet, mint a mostani árfolyam - én már akkor poziban voltam, de ezután a beszélgetés után többszörösére bővítettem a pakkomat - majd az egészet eladtam 400 Ft fölött - biztos hogy szerencsém is volt, de számomra a nagy tanulság az, hogy ha egy cég folyamatosan képes eredményt termelni, stabil a finanszírozottsága és/vagy a tulajdonosok már bizonyították, hogy képesek értéket teremteni, akkor annak a cégnek az árfolyama pár éves távlatban biztosan meg fogja közelíteni a tényleges értékét
 
bocs hogy ilyen hosszúra sikerült, aki bánja hogy elolvasta, az nyomhatja a mínuszt, nem sértődök meg miatta - amit leírtam csak egy vélemény egy kis spekitől
 
jó spekit mindenkinek és persze sok pénzt és hajrá AKKO
 

Topik gazda

lea39
lea39
3 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek