Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
oxylant
oxylant ma, 18:58
Előzmény: #113641  balentum
#113642

Oxy!
Vigyázz magadra!  :)))
balentum
balentum ma, 18:52
Előzmény: #113639  oxylant
#113641
Jo, akkor inkabb cseret kerek es megyek zuhanyozni. Sok sikert, aztan nyerjetek meg a meccset.:))
pancserlama.
pancserlama. ma, 18:47
#113640
Bármi lehet:
-A Rába nem váltott szektort,  hanem státuszt, de azt rendesen.
-Nem egy iparágat hagyott el, hanem szerepet váltott, lépett, de azt rendesen.
-Beszállítóból stratégiai ipari eszközzé vált de azt rendesen !
Viszonyításban a társak mások, matek más a narratíva más, de az rendesen !
Lássuk a SRV szán
Mama mondta ennyi
oxylant
oxylant ma, 18:27
Előzmény: #113638  balentum
#113639
Tisztelt Fórumozó Bajtárs!
Nagy tisztelője vagyok a 'munkássága iránt, meg is értem!?
Kérem, hogy a pöttyest ne rugdossa állandóan,  mert bokasérülése miatt  gipszrögzítést fog kapni!!
balentum
balentum ma, 18:22
#113638
Megy az almodozas, fantazialas, de nem lenne jobb visszaterni a foldre es inkabb kellemesen csalodni?
pancserlama.
pancserlama. ma, 18:12
Előzmény: #113636  Pepo
#113637
Gondolatom sorát veti fel, hogy melyik erő kedvez a védelemnek a hadiiparnak .
Pepo ma, 17:52
Előzmény: #113635  pancserlama.
#113636
Ha az áprilisi választást a Tisza nyerné, akkor a pénzek allokációja (ha lesz), nem biztos hogy a Rábábak kedvezne. Igaz, ezért is próbálnak kifelé terjeszkedni.
pancserlama.
pancserlama. ma, 16:15
Előzmény: #113634  Pepo
#113635
Konkrétabban ?
Elviekben a Rába szempontjából ez már "csak" előnyösebb lehet .
Pepo ma, 16:00
Előzmény: #113632  pancserlama.
#113634
Jó lenne tartani a 10 e-es 'ütemtervet' idén. De azért talán a választási akadályon is át kell lendülni előtte. Szerintem annak azért van meghatározó szerepe.
Shortelek ma, 10:45
Előzmény: #113632  pancserlama.
#113633
Láma ne már, ha ezt a korcsma népe megtudja és Ica is:))
pancserlama.
pancserlama. ma, 10:42
Előzmény: #113631  oxylant
#113632
Óvatosan kell kezelni az árfolyam jóslásokat ,De jelzésértékű, hogy egyre többen beszélnek a 10 e feletti értékről !
Legyünk reálisak, úgy tűnik egyre jobban letisztuló alappal beszélnek erről.
oxylant
oxylant ma, 10:20
Előzmény: #113627  pancserlama.
#113631

Jövőjét a "füstös korcsmai levegő" kiszellőztetésé lesz, javul az idő, múlóban a ködös- párás szmog.
Nyílik a tél első virágai, a Rába(hó)virág!!🤣
....remélem már hétfőn gyönyörködhetúnk a látványban....😊🙏👀
eredmeny ma, 09:59
Előzmény: #113629  pancserlama.
#113630
Mai meglátásod is reális, és elérhető.
Persze nem kívánnék semmi rosszat a részvényeseknek 2026 ra csak olyan évet mint a tavalyi volt.
Persze ez nem kívánságműsor, de erre minden esély adott.
A kisbefektetők , a kemény mag ( a cseh kisebbségi nem ide sorolhatjuk) továbbra is itt van a "'* kocsmában*"' és itt is megvitatja az aktuális témákat eseményeket.
Aki a közgyűlés miatt útra kel az autópálya helyzetet vegye figyelembe ( részleges lezárások) egyébként szerintem a téli útviszonyokhoz képest ideális a helyzet.
Mindenkinek türelmes közlekedést, jó hétvégét, és sikeres kereskedést kívánok!
pancserlama.
pancserlama. ma, 09:13
Előzmény: #113628  Researcher
#113629
A korcsmának van egy belső tanulmánya, ami szerint a Rába évtizedes növekedési pályára állt !
.
Távolabbi időhorizontban kell gondolkodni .
A speki közeli az alapok közepes a befektetők távolabbi időben  gondolkodnak.
.
A Rába termelése 10-30 éves növekedési pályára áll , ütősen felfutó piaci keresleti pályára "akar" állni.
De egyúttal a következő, a béke ciklusa is biztosított ezen a pályán.
Bővebb magyarázatot igényelne de szűkítve 2 mondatban:
A Rába nem vagy-vagy narratíva !
A Rába is-is kategória
És ezt tudja, /vagy simán zsigerből adja magát/  a cseh !
Lőszer háborúban kell a platform akkor is ha kitör a világbéke 
Researcher
Researcher ma, 08:38
Előzmény: #113627  pancserlama.
#113628
Igen 😀 Túl sok olyan nagy névvel, brand- el hozták rábát kapcsolatba , amik ismét brutálisan jó céget, aranybányát csinálnak belőle. 4IG eléggé agilis cég, akik Rábába való bevásárlásával rosszul biztosan nem akarnak belőle kijönni. 
pancserlama.
pancserlama. ma, 08:03
Előzmény: #113626  oxylant
#113627
A sajátrészvény vásárlást nem érti a korcsma, a logikát nem tudja követni...
A tudatlanság ötletekkel teli feszítő perceket hoz.
.
Hol a küszöb ?
Esetleg emeletről kell beszélni ...?
Megjósolhatatlan 
A Rába Ede úr idejében világszinten dobogós giga növekedéssel és nyereséggel teli homokozó volt.
.
Nem kizárt, hogy a politika ismétli önmagát (?!)
Dézsavu érzés kering a füstös korcsmai levegőben.
oxylant
oxylant péntek, 21:28
Előzmény: #113624  Researcher
#113626

Értem!😊
..szerintem...🫨👀
Ha bezártak a bezárt hétfőn (nyitás előtt, v.kgy.előtt), akkor az intézmények is lehasalnálak...😉🙏😊
Researcher
Researcher péntek, 21:22
Előzmény: #113624  Researcher
#113625
.... és zártkörű tokeemelést várok.
Researcher
Researcher péntek, 21:17
#113624
Túl alacsony a közkézen ( valós)lévő db szám. Ha jönnek konkrét hírek, megrendelések 10k Ft árfolyamnál split , és tokeemelést vizionálok.
oxylant
oxylant péntek, 20:57
Előzmény: #113622  pancserlama.
#113623
T. Láma!
Szerinted hol a köszöb??
pancserlama.
pancserlama. péntek, 20:16
Előzmény: #113621  Fugefalevel
#113622
A Rába új ligába jelentkezik !
Csak bekopogott, a küszöböt még nem lépte át .

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek