Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csongor64 2021. 05. 10. 15:20
Előzmény: #102236  sokmani
#102240
Nem Palkovics mondta
raus 2021. 05. 10. 14:56
#102239
Veterán Pintér lehet a győri komcsi vasut fc t támogatta?!
Mostani Führer a Béla viszont Kispest szurkoló!! Szóval az ajánlás vétel!!
pancserlama.
pancserlama. 2021. 05. 10. 14:45
Előzmény: #102235  Törölt felhasználó
#102238
Mondhatni el tapsolták
Törölt felhasználó 2021. 05. 10. 13:12
Előzmény: #102236  sokmani
#102237
Nem Győr belvárosában van a Rába gyár, hanem az Audi mellett. 
sokmani
sokmani 2021. 05. 10. 13:09
Előzmény: #102232  pancserlama.
#102236
Ebben a Rába nem rúg labdába,megmondta Palkovics hogy hadiiparra nem alkalmas,meg egyébként is el nem tudnám képzelni hogy Győr belvárosában tankokat,lövegeket gyártsanak.
Törölt felhasználó 2021. 05. 10. 13:08
Előzmény: #102233  pancserlama.
#102235
Osszad meg velünk. 
pancserlama.
pancserlama. 2021. 05. 10. 13:05
Előzmény: #102225  totoro
#102234
Van pár tipp
pancserlama.
pancserlama. 2021. 05. 10. 13:05
Előzmény: #102225  totoro
#102233
Van pár tipp
csongor64 2021. 05. 10. 11:33
Előzmény: #102227  kupec
#102231
Pontosan így van.a szerződés kötelezi az eladót ill vevőt.még akkor is ha az átutalás időpontjában lép életbe a szerződés.tájékoztatni ekkor kell Nyrt esetén ui dánatpénz minimum ugrik ha nem fizetnek és már nem értékesítheti a cég a hotelt. Persze utalás időpontját is illene közölni.
csa-csi
csa-csi 2021. 05. 10. 11:29
Előzmény: #102228  csa-csi
#102230
Steszli Ádám kapcsolattartót illettem néhány kritikai megjegyzésben.  Úgy tűnik   már a neve említése is szabályt sért.  Lehet, hogy némasági fogadalom hatálya alatt áll?
csongor64 2021. 05. 10. 11:27
Előzmény: #102222  VUK1980
#102229
Ez óriási tévedés.a licit tevőnek ki kell szurkolni a a lóvét és szerződéses vállalással.tehát előszerződés biztosan van .ettől kezdve eladottnak tekinthető a hotel
csa-csi
csa-csi 2021. 05. 10. 11:08
Előzmény: #102227  kupec
#102228

kupec 2021. 05. 10. 10:53
Előzmény: #102222  VUK1980
#102227
Hát ez számomra érdekes, köszönöm. Azt még el tudom képzelni, hogy a trigger esemény az adásvételi szerződés megkötése - de, hogy a pénz átutalása, vagyis a szerződés teljesülése lenne, az picit szokatlan nekem, különösen, ha a kettő időben elkülönül. Legalábbi az eddigi, más cégek által tett bejelentések alapján azt szűrtem le, hogy a szerződés nyélbe ütése a fontos infó, azt jelentették. Gondolom jelen esetben ez utóbbival ekvivalens, hogy sikeresen végződött az aukció, hiszen ott kötelező érvényű az ajánlat. Nyilván, ha a cégnek/vezetésnek érdeke, hogy egyelőre ne kerüljön középpontba a dolog, akkor halogathatják a bejelentést. Egyébként mindegy, ráérünk, csak hát így hiányzik a transzparencia... :-)
Törölt felhasználó 2021. 05. 10. 10:35
Előzmény: #102225  totoro
#102226
Ráadásul úgy, hogy több mint 1700 alkalmazott van. 
Az új menedzsment, ugyanolyan, mint a régi, impotens. 
totoro
totoro 2021. 05. 10. 10:19
#102225
Én nem tudom mi ment eddig a Rábánál, de el nem tudom képzelni, hogy lehetett az eddigi vezetés annyira szerencsétlen, hogy a cég még itt tart. Komolyan, több "garázscéget" ismerek, akik bekapcsolódtak beszállítóként az alkatrészgyártásba, majd cnc marókat vettek, majd terjeszkedtek, bővítettek és ma már sokmilliárdos cégek. Egyik ilyen cég tulaja esztergályos volt az első munkahelyemen 25 éve, ma sok tízmilliárdokat érő cége van, gyűjti a sportkocsikat, jobb napokon egy ferrarit veszi elő garázsból, rosszabbon a porsche-t.
Törölt felhasználó 2021. 05. 10. 10:01
Előzmény: #102223  sokmani
#102224
????? 
sokmani
sokmani 2021. 05. 10. 09:58
Előzmény: #102222  VUK1980
#102223
Mi van akkor ha a pénz megérkezett csak nem a Rábához?
VUK1980
VUK1980 2021. 05. 10. 09:29
Előzmény: #102221  kupec
#102222
Na Kupec mivel jó pár alkalommal volt lehetőségünk személyesen is találkozni, és jó fej embernek ismertelek meg ezért elmondom neked, hogy :
1; - nem hivtam fel oket, de megkerdeztem egy ismerosomet es o azt mondta hogy torvenyileg onnantol indul nekik a jelentesi kotelezettseg hogy a penz beerkezett.
2..; Ezutan ugy dontottem hog nem hivom fel oket.
3. Szerintem ez a kerdesem nem.olyan ketegoria amiere azt mo dhatnak hogy semmi kozom hozza....
kupec 2021. 05. 10. 08:51
Előzmény: #102220  VUK1980
#102221
OK, majd röviden írd meg, ha megtudsz valamit. Bár szerintem azt a sablonválaszt fogod kapni/kell kapd, hogy mivel ők tőzsdei cég, Neked külön nem adhatnak infót, de figyeld a közzétételeket, ott mindenről hivatalosan tájékoztatni fognak. :-)

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek