Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2019. 08. 18. 17:52
Előzmény: #91938  Törölt felhasználó
#91940
Lehet
De o legnagyobb kisrészvényes 
Törölt felhasználó 2019. 08. 18. 16:50
Előzmény: #91936  pancserlama.
#91939
Neem ismerem.
Ki ö?
Törölt felhasználó 2019. 08. 18. 16:46
Előzmény: #91936  pancserlama.
#91938
Szakmailag nincs baj Robival, de inkább a norvég alap képviselőjét mondanám. Őket kevésbé hatja meg egy belpolitikai fenyegetés. A Generali sajnos túl könnyen zsarolható és a vételi ajánlatnál oda is dobta a részvényeit.
Törölt felhasználó 2019. 08. 18. 16:43
Előzmény: #91934  Wisy
#91937
Volt ilyen próbálkozás korábban (FB-be könyvvizsgálót), és leszavazták. Igazgatóságot pláne nem engednék szerintem. Túl sokat lát.
pancserlama.
pancserlama. 2019. 08. 18. 16:19
Előzmény: #91935  Törölt felhasználó
#91936
A Pallag Róbert urat eltudnám képzelni 
Törölt felhasználó 2019. 08. 18. 15:51
Előzmény: #91934  Wisy
#91935
Igen, tök jó lenne ha a kisrészvényeseket is képviselné valaki a vállalat vezetésében és időnként "valós" tájékoztatást  is adna az eredményekről, tervekről.
Nem a kötelező negyedéves jelentésekre gondolok.
A szomorú az, hogy a menedzsmentnek ez még nem jutott eszébe és hűen szolgálja a 75%-os nagytulajdonost.
Persze nagyon jól tudom, hogy 75% sokkal több mint 25 %, de mégis..........
Wisy 2019. 08. 18. 15:16
#91934
Biztosan volt róla szó, de a 7 tagú IG-ben "nem férne el" a Generali és egy másik kisrészvényes??? Akkor nem csak perelni, de komolyabban beleszólni is lehetne a dolgokba.... Bár gondolom ezt az állam bácsi és a menedzsment nagyon nem akarja :) :) 
Törölt felhasználó 2019. 08. 18. 11:14
Előzmény: #91932  pancserlama.
#91933

Te beletörődhetsz, ha akarsz.
Én esetleg békülök, ha látom, hogy tartósan emelkedik az árfolyam minimum a valódi saját tőke értékére. Máskülönben számonkérés a műsor címe.
pancserlama.
pancserlama. 2019. 08. 18. 10:19
Előzmény: #91930  Törölt felhasználó
#91932
Én eredményre vezetöbbnek gondolom
A beletörődést a békülést az együttműködést 
És vétel ezerrel !
Törölt felhasználó 2019. 08. 18. 10:17
Előzmény: #91930  Törölt felhasználó
#91931
Akkor én segítségre szorulok, mert egyedül nem vagyok képes "támadást" indítani.
Aki esetleg tud segíteni vagy csatlakozhatokmhozzá kérem jelezze, csak történjen már valami.
Az utolsó határidő a tűrűsre: 2019.08.31., ha addig nincs változás, akkor lépni kell.
Törölt felhasználó 2019. 08. 18. 10:11
Előzmény: #91929  Törölt felhasználó
#91930

Nem nagyobb, amíg az nem valami fideszes főember. Az meg gondolom nem vagy, mert akkor már más módon elintézhetted volna.. A több fronton támadással nagyobb a remény hosszútávon, mert nagyobb a bírói érvelés bukásának a kockázata egy esetleges részrehajlás esetén.
Törölt felhasználó 2019. 08. 18. 09:58
Előzmény: #91928  Törölt felhasználó
#91929
Ebben igazad van, de nem nagyobb az esély a nyerésre ha több, nagyobb erő támogatja.
Nekem sem végzettségem, sem jártasságom nincs ebben a dologban ezért én nem nagyon tudok lépni.
Viszont ha lép valaki és úgy látom nekem is megérheti a dolog, akkor szívesen szállok be és természetesen a rám jutó költséget is vállalom, hogy ne más kaparja ki teljesen nekem a gesztenyét.
Egyébként szerintem pontosan most kellene egyesülni és közösen fellépni és nem "széthúzást" generálni.
Törölt felhasználó 2019. 08. 18. 09:48
Előzmény: #91925  Törölt felhasználó
#91928
Több hónapja is van annak. És amit erről itt és most  hajlandó vagyok írni az annyi, hogy alakul. És jó eséllyel egy év múlva is maximum ennyit fogok ide írni, bár teljesen más lesz az állapot, mint most. Ez nem egy nyilvános tárgyalás, hanem egy vélemény ütköztető fórum, ahová mindenki azt és annyit ír, amit indokoltnak lát. Egyébként pedig senki ne számítson arra, hogy mások fogják kikaparni a nekik megfelelő megoldást. A különböző jogalapok más-más kimenetellel járhatnak. Ami nekem megoldás, az nem biztos, hogy neked is.  Ha perelhetőnek látod a saját állapotod, akkor tedd meg, ne várj rám, vagy másra. Mert pl. mi lesz akkor, ha peren kívül én megállapodom valahogy?! Minél többen másznak az arcukba jogosan, de különböző irányból, annál nagyobb mutatvány a bíróságnak egy mindenkire érvényes hazugságot kitalálni érvelésként, ha felsőbb parancsra ki akarják mosdatni a szerecsent.
Törölt felhasználó 2019. 08. 18. 09:41
Előzmény: #91926  pancserlama.
#91927
Rendben.
Ki fogja megszervezni és mikor?
Ha bármi szerveződik rám lehet számítani én ott leszek.
Egyébként egy gyárlátogatás tényleg jó lenne, legalább látnánk mit csinálnak a pénzünkkel.
pancserlama.
pancserlama. 2019. 08. 18. 09:38
Előzmény: #91925  Törölt felhasználó
#91926
Javaslom a részvényeseknek :
Üljenek le a menedzsmenttel
- Gyárlátogatás
   a.Beruházás megtekintése
   b. Akvizíció megtekintése
 - Menedzsment-részvényesek     
       érdekegyeztetése.
 - Közös érdekek teendői 
  - Sajtó 
    a vállalati sajtó
    b. HVG
    c. Portfolió !
    d.  Stb stb 
Menedzsment !!
Sajtó osztály,befektetési kapcsolattartó !
Tessék felébredni és aktíválodni. 
Törölt felhasználó 2019. 08. 18. 09:27
Előzmény: #91923  Törölt felhasználó
#91925
Na és ki fogja előbb megúnni??
Már egy hónapja is van, hogy írtad szerveződik valamilyen jogi út.
Hogy áll a dolog most??
pancserlama.
pancserlama. 2019. 08. 18. 08:55
Előzmény: #91923  Törölt felhasználó
#91924
1. Alternatíva az általam leírt
2. Kisrészvényesek kivéreztetése a “hőzöngés” miat
3. Nem értik a jelentőségét, le se sza@&Jáksó
Persze lehet hogy 1-3 minden összejátszik
Törölt felhasználó 2019. 08. 18. 08:44
Előzmény: #91922  pancserlama.
#91923

Ennyire nem (lehetnének) hülyék. Valami egyéb oka is kell legyen. A legvalószínűbb, hogy ezzel akarták elriasztani a maradék kisbefektetőket. Viszont elszámolták magukat, mert van pár ember a tulajdonosok között, aki nem lopta a pénzét, hanem megdolgozott érte, és ezért nem is adja oda féláron. Biztos furcsa a fideszes hölgyeknek és uraknak, hogy van ilyen, de van, így aztán erősen zsákutcába navigáltak ezzel. Ideje lenne kitolatni.
Ha úgy lenne, ahogy írod, hogy Pintéren múlik, akkor már régen nem lenne a székében. Egy gondos, szakmai alapon döntő MNV nem hagyná magát ilyen támadásoknak kitenni egy alaptalanul handabandázó, vagy cselekvőképtelen menedzser önkényes nyafogása miatt. Következésképpen pont fordítva kell legyen. Az MNV-től jön a rosszindulatú döntés, és Pintér kiszolgálja az igényt. (A bársonyszékért, vagy egy jelentős nyugdíj reményében?) Ha lenne ugyanis bármilyen értelmes kommunikálható indoka az egésznek, akkor ennyi sárdobálás után valamikor csak az arcunkba mondták volna ahelyett, hogy sunyin lapítanak, és várják, hogy ki unja meg előbb.
pancserlama.
pancserlama. 2019. 08. 18. 08:21
Előzmény: #91921  Törölt felhasználó
#91922
A telek a mérlegben vita egy téves menedzsment logika miatt van.
Azt velelmezik hogy az ingatlan árazás olyan hektikus hogy az évenkénti becslés miatt ez egy negatív tendencia esetén veszeségbe vinné a céget.
Érthető de hibás logika.
Hasonlóan hibás mint mikor 6 Mrd veszteséget logikáztak ki a hedge pozíciókon.
Egy jógazda gondoskodás az ingatlan értéket megőrzi mi több növeli 
Mama mondta
Itt a problémàk gyökere 
És ez a menedzsment nyugdíjazásáig nem is fog változni
Törölt felhasználó 2019. 08. 17. 21:09
Előzmény: #91920  Törölt felhasználó
#91921
Szerintem egyik sem. Azért kellene engedniük (sőt támogatniuk!) a felértékelődést a valós saját tőkéig, hogy megtisztuljon a cég a jogviták árnyékától, és valóban a fejlődésről szóljon a történet. Márpedig ez közel egy évtized alatt sem sikerült nekik.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek