Topiknyitó: saru 2007. 05. 02. 16:07

Felbontották Kádár János sírját !  

Meggyalázták Kádár János sírját

2007. május 2. 14:15



Meggyalázták Kádár János síremlékét a fővárosi Fiumei úti temetőben szerdán - közölte a rendőrség az MTI-vel. Kormos Endre, a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese elmondta: ismeretlenek leszedték Kádár János és felesége síremlékének márvány fedlapját, a földet pedig kidobálták. A történteket először a sírkert biztonsági őrsége észlelte. A VIII. kerületi kapitányság rongálás miatt rendelt el nyomozást, a helyszíni szemle jelenleg is tart - tette hozzá. Az MTI helyszínen tartózkodó tudósítója azt látta, hogy a temetőben a munkásmozgalomi panteonjára fekete festékkel gyalázkodó feliratot írtak: "Gyilkos és áruló szent földben nem nyughat". Ez az idézet a Kárpátia együttes "Neveket akarok hallani" című dalából származik.



A 2003-ban alakult magyar zenekar a Wikipedia nevű internetes lexikon szócikke szerint "magyar nemzeti-rock stílusú", "erős nemzeti identitású és revizionista" zenét játszik. A BRFK vizsgálja, hogy van-e köze a feliratnak a sírrongáláshoz.



A Magyar Kommunista Munkáspárt minden parlamenti és parlamenten kívüli párttól azt kéri: függetlenül attól, hogy mit gondolnak Kádár János történelmi szerepéről, ítéljék el a sírrongálást.



A Magyar Kommunista Munkáspárt elnöksége közleményben tudatta: a párt "mélységes aggodalmának és felháborodásának ad hangot Kádár János sírjának meggyalázása miatt", és elítélik mindazokat, akik a sírgyalázást elkövették, vagy elősegítették. A párt azt követeli, hogy a kormány "azonnal és a leghatározottabban ítélje el az eseményt", a nemzetbiztonsági szolgálatok és a rendőrség pedig találja meg a tetteseket.

(MTI)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 07:24
Előzmény: #39  csuloktata
#40
miota ez a gyurcsány bohoc a porondon van, már kádárt sem hagyják békén!

nem az a kérdés hogy kik követték el,hanem hogy ki volt a megrendelő!

csuloktata 2007. 05. 03. 07:13
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Valahogy az az érzésem nekem is, hogy figyelemelterélésről van szó, hasonlóan a rendőrpalotára leadott sorozatnál. Abban az ügyben megtalálták már a felelős titkosszolgákat?
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 06:30
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
de az is igaz ,hogy a sírba nem tudja magával vinni!

(de mit akar a hatalom?mégtöbb hatalmat!)
de ha az állampolgár megkapja cserébe mindazt ,ami kell neki ,akkor kusban marad!
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 06:26
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
Az M5 autopálya állami részét kivánja az állam eladni ez cirka 45milliárd!

ez a hír szvsz kiütöte a nyeregböl!!!!
ugyhogy mig ezzen csámcsogtok és elvagytok mint kutya a csonttal ,addig ujabb 45 milliárd "tünik " el csendben ,észrevétlenül,valamelyik zsebe! :)))

Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 01:52
#36
egyébként csak azért néztem be, hogy kifejtsem, hogy szvsz
"Kádár a Magyar Történelem egyik (számomra legalábbis) egyértelműen +ív alakja. Igaz reális politikus volt, nem egy általam nagyrabecsült tinédzser forradalmár mint pl: Mécs Imre, Gönz Árpi. (Hogy az szdsznél maradjunk.) nagy szerencsénk volt vele."

Nacsak ennyi.
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 01:39
#35
conq egy liberális jellemzően nem "köcsögöz" és nem mondja vkiröl pl, hogy az ha meghó akkor azért nemkár.
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 00:24
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
Igazad van. Részemről így lesz.
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 00:03
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
ne haragudjatok, en olvastam mindkettotok hozzaszolasat DLPH es con... is.
Addig jo hogy kulon velemenyen vagytok, de kerlek hogy ha lehet ne zulleszetek le ezt a forumot arra a szintre, amire egyesek mar lezullesztettek.
Mindkettotoknek van ertekelheto velemenye es bevallom sokat olvasom is amiket irtok, de ha lehet a jovoben mellozetek a "csunya" beszolasokat.
Koszonom
Törölt felhasználó 2007. 05. 02. 23:43
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Neked? Velem? Normálisan? Beszélgetni?
Kizárt.
Törölt felhasználó 2007. 05. 02. 23:39
#31
amig jönnek a milliärdok az adofizetöktöl a különbözö ut epiteseket, villamos szällitäsokat vegzö, vizitdij automatäkat felszerelö koväcs pisti barät cegeken ät, bizonyos pärtokhoz, dominäns emberekhez, addig ez a kis pärt tulajdonkeppen a legnagyobb penz eloszto ceg szrepet jätszva idötlen idökig pärt marad a parlamentben, söt, meg azt is megszabhatja köszönhetöen a sulyos milliärdjainak, hogy kik legyenek velük a parlamentben!
Törölt felhasználó 2007. 05. 02. 23:38
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
Te beszelsz a normalis vitatkozasrol???Ahogy olvastam eleg jo beszolasaid voltak.(eleg kemenyek)
Törölt felhasználó 2007. 05. 02. 23:32
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
Kurva fárasztó vagy. Azt hittem esetleg normálisan tudunk vitázni, de ez neked látom nem megy...
Törölt felhasználó 2007. 05. 02. 23:26
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
Konki, tudd meg, hogy amit művelsz egészen kiábrándító siralmas és szánalmas.

Kiss János, Tamás Gáspár Miklós (elnézést a többitől hogy nem sorolom fel) az SZDSZ alapítói között voltak. Hogy "civilben" mivel foglalkoznak, ne érdekeljen, úgysem éred fel ésszel.

Ja, képzeld, 1990-ben rájuk szavaztam. Jó mi? Na azóta se, de már ők sincsenek ott.
Meg még vagy ötvenen.

A mai szadesz? Na az vagy te meg a hozzád hasonló többi ilyen alak.

De hogy egy ilyen ember mint te, azt mondja TGM-re, hogy őrült, na kérem itt tartunk most.

Nyúl viszi a puskát, hülye hülyéz le mindenkit, a ronda a szép, a hazug az igaz, az SZDSZ meg parlamenti párt. Na ja.

Ha van Isten,nem sokáig.
Törölt felhasználó 2007. 05. 02. 23:18
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
"DLPH
Te kis köcsög...
Az egész topicba egyetlen félmondatot írtam, mire rábuktál, mint prosti a farokra.
Egyszerűen nem tudod megállni, hogy ne köss belém, bárhol, bármit is írok.
Nem unod f@szkalap?
Menj vissza lelkisegélyt és elemzéseket osztogatni. Bizonyára ott értékelik a baromságaidat..."

Konki én a fenti, megalapozott, és szó mi szó a valóságtól nem sokban eltérő nagyon tartalmas hsz-edről kérdeztem, hogy ez az SZDSZ hivatalos álláspontja volna?

De édi ez a Konki is !

Nem, igazad van Konki, most véletlenül éppen nem anyáztam.

Még jó, hogy az ügyvéd úr viszont mindíg korrekt és tartalmas.
Törölt felhasználó 2007. 05. 02. 23:13
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
Mivel nem anyáztál ezért válaszolok.
Nem hivatalos álláspont, lévén, hogy TGM már régen nem szadeszes.
TGM egy őrült, ezért akkor sem lenne hivatalos álláspont, ha szadeszes lenne.
Ami pedig a lényeget illeti, miért ne lenne igaz?

Politikailag annyira kettészakadt az ország, hogy bármit mond az egyik oldal, a másik rögtön ellenvéleményét hangoztatja.
Ez nem normális dolog szerintem.
Az egyik szélsőség erősíti a másikat. Ugyanakkor ha elfogadnánk azt a tényt, hogy sem fasiszták sincsenek sem kommunisták, akkor sokkal könnyebb lenne a kommunikáció.
Szerintem persze a sok felesleges komcsizás váltotta ki a másik oldal fasisztázását, de hát erről bizonyára megoszlanak a vélemények.
Törölt felhasználó 2007. 05. 02. 23:10
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
www.politikafolio.hu...
Oda kellene átteperni, az esemény elemzésétől független.
Törölt felhasználó 2007. 05. 02. 23:02
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#24
Konki hagyd már ,ne kezdd te is ezt a netes baromságot.
Kezd lefárasztani :)
De ez nem a szadesz hivatalos álláspontja remélem.

Törölt felhasználó 2007. 05. 02. 23:02
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#23
Az ünnepeink lassan már csak így telnek el: tragédia, megbotránkozás, megalázás, stb.:
2006. augusztus 20.
2006. október 23.
2007. március 15.
2007. május 1.

Szomorú és egyben elgondolkodtató ez, nem röhejes!
Törölt felhasználó 2007. 05. 02. 22:57
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Sajnos én is.
Törölt felhasználó 2007. 05. 02. 21:47
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
"A polgári demokrácia kopott, foszladozó díszletei között a bolsevizmus és a fasizmus küzdelme folyik, bolsevizmus és fasizmus nélkül. Magyarországnak mintha nem is lenne többé politikai fantáziája. Jövője üresnek tetszik."
TGM
Nem szeretem TGM-et, de most igazat adok neki

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek