Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dexter 2024. 04. 11. 13:30
Előzmény: #1499  badsector1
#1520

A momentum azért támadja ennyire MP-t, mert az ő szavazóik egy nagy részét el fogja vinni.
Valaki az FB-re kirakott egy kérdőívet azzal kapcsoaltban, hogy 2019-ben kire szavazott.
Ebben az látható, hogy a momentumra 30%, a fideszre 10%, a nem szavazó 20% (ezekre emlékszem fejből, a többire nem, de most nem találom azt a szavazást, ha meglesz beteszem ide a linkjét).
Ha ezek az emberek most júniusban mind MP-re fognak szavazni, akkor a momentum nincs jó helyzetben.
ngergo1985 2024. 04. 11. 13:21
Előzmény: #1518  badsector1
#1519
Kérdés, hogy ezen felül majd még mennyit kell pluszba lehúzni,mert nem lesz rá pénz. Ez is mind még jobban csökkenteni fogja a GDP-t, szinte teljesen leáll a kormányzati beruházás. Amivel nagy többségéért úgysem nagy kár, legalább nem lesz betonba öntve a fél ország, felesleges építkezésekkel. Remélem ma este hájfejű Marci még egy jó kis üzemanyagár stoppot is bejelent június 9.-ig, jól szétcseszve megint a piacot, ellátási problémákat okozva a vidéki kutakon. Dilettáns banda, nem kérdés, totálisan alkalmatlanok az ország vezetésére.
badsector1
badsector1 2024. 04. 11. 13:11
#1518
"A KORMÁNY ARRÓL DÖNTÖTT, HOGY 675 MILLIÁRD FORINTNYI BERUHÁZÁST ÜTEMEZ ÁT, HALASZT EL. NEM TÖRLIK EZEKET A BERUHÁZÁSOKAT, EZEK NEM VESZNEK EL, CSAK A JÖVŐBEN VALÓSULNAK MEG."
   
rubel szakmailag alkalmatlan az ország vezetésére.
Schmidt
Schmidt 2024. 04. 11. 13:03
#1517
Aprilis 27, Magyar Péter-Puzsér Róbert vita
Vegre valami!!
Sehmet 2024. 04. 11. 11:16
Törölt hozzászólás
#1516
Heisenberg
Heisenberg 2024. 04. 11. 10:55
Előzmény: #1512  badsector1
#1515
Egyetértek, rubeléknek az a rövidtávú életveszély, ha MP elindulhat.
1. Nem igaz, hogy nem visz fityeszes szavazókat
2. Emelni fogja a részvételi arányt, ami a fityesznek sem jó, mivel ez az a választás, ami inkább a városokban érdekli az embereket és az ország egyetlen nagy választókerület 
3. Nem igaz az, hogy csak az ellenzéki pártoknak kedvezőtlen, ha csökken a támogatottságuk. Minél gyengébbek, annál kevésbé tudják őket támadni.
4. Ha MP bizonyít pl. 15 % ér el, akkor komolyabb alternatíva lesz, mint bármilyen formáció az elmúlt 14 évben
5. Ha viszont most nem engedik elindulni, max békés tüntizés lesz, az alacsony részvételű választás pedig a fityesznek fog kedvezni. S utána lesz 2 évük, amíg a propaganda semlegesíti MP- t.
Second Wave 2024. 04. 11. 10:34
Előzmény: #1512  badsector1
#1514
Szerintem ennek már kampó. Ha nem engedi, akkor megint egyre több embernél esik le a tantusz. 
Ahogy most is minden nyilatkozatuk már nevetséges, mindegy, hogy ki mondja, Szíj Ártó, Menczer, Szippantós Tomi, mindegy. 
Ciki lett fideszes szavazónak lenni, főleg, hogy mostmár van alternatíva: MP. 
Persze a szolgahad még tolja az igét, de az önkéntesek eltűnnek. Hogy klasszikust idézzek: ez tisztességes jobboldali ember, "a mi politikai közösségünk értékrendjébe nem fér bele".
user01
user01 2024. 04. 11. 10:12
Előzmény: #1503  signal2
#1513

MP is ugyanazt a szöveget mondja, mint mindenki, aki a NER ellen beszél? Ebből is leszűrhető, hogy nem mindegy, hogy ki, mikor, kiknek, hogyan, mit hangsúlyozva mondja ugyanazt. Nem mindegy, hogy hol tart 3mp szünetet. Nem mindegy, hogy hova teszi a vesszőt, hogy mit mond halkabban, mit ismétel többször.
Vannak jó előadók, vannak unalmasak, vannak nevetségesek.
Nézd meg a pedofil ügy utáni megmozdulásokat. Az influenszerek 50e-es tömeget rántottak össze, a momentum 500 embert tudott megmozgatni, az mszp meg kb. annyit, hogy kirendelt egy tucat aktivistát.
Nem látod a fidesz kommunikációjában, hogy most valami egészen más történik, mint történt az elmúlt 10 évben? Nem azért búsak a fideszes politikusok, mert minden qrva jó, csak múlt hónapban 2 nap csúszással utalta Putyin az orosz gázvásárlás után járó 10% jutalékot a szingapúri alapba. Itt most más történik.
badsector1
badsector1 2024. 04. 11. 09:59
Előzmény: #1510  euler
#1512
nagyon az út elején jár mp.
ha már lesz egy pártja, amit enged rubel elindulni a júniusi választásokon, utána lehet értékelni.
rubelnek szerintem létérdeke, hogy mp pártja nem indulhasson el a következő választáson, nekem az lenne a kellemes meglepetés, ha mégis indulhatna.
user01
user01 2024. 04. 11. 09:57
Előzmény: #1505  signal2
#1511

Orbán a 2022-es választást azzal tudta megnyerni, hogy a nagyon eltérő "ellenzéki pártokat" terelte egybe, így elérve azt, hogy a szavazóik jó része távol maradjon, miközben a saját híveit ellenük hergelve, végveszélyt vizionálva elvitte.
Végül pontosan az történt, amit előre lejátszottak.
Most viszont nagyon úgy néz ki, hogy valami egészen más történik. Nem az "ellenzéki pártok" terelődnek össze fideszes szavazóknak eladható ellenségképnek, hanem a választók egy új erő mögé állnak össze, és nemcsak az ellenzékből, hanem a fideszből is. A fidesz kommunikációja egyértelműen ezt mutatja. Próbálják MP-t összemosni a többiekkel, mert az a recept két éve bevált, de most nemhogy nem válik be, de a saját szavazótáboruknál is nagyon furcsa jelenségeket tapasztalhatnak. A kommunikáció iránya, hetente változása azt mutatja, hogy a korábbi recept nem működik.
Június 9. sok mindenre választ fog adni. De egy valamire azért készülj fel: volt momentum, nincs momentum. Az EP választás fogja mutatni a hangulatot. Az onkoris választáson még nem nagyon fog MP erőt mutatni, arra nincs idejük jelölteket állítani, ott még akár "tündökölhet" is a momentum. De szerintem erős lesz a kontraszt az EP és önkori eredmények között, és az EP eredmény fogja a június 9. utáni időszakot dominálni. A két eredmény közötti különbség mutatja majd azt is meg, hogy MP mely ellenzéki pártoktól szedi el a szavazatokat.
Az is érdekes lesz, hogy a fidesz hogyan tud mozgósítani. 5 éve 1,8M fideszes szavazó volt, 3,5M-es részvétel mellett. Ami most jön, az egy nagyon erős közvéleménykutatás.
És ha a fidesz a 2019-hez képest jelentősen rosszabbul szerepel, MP meg akár Gyurcsányt is kiüti, akkor jön csak el az igazi pokol a fidesz számára. Az ellenzékről ne is beszéljünk.
euler 2024. 04. 11. 09:53
Előzmény: #1507  badsector1
#1510
Reálisan abban bízhatunk - ebben a torz választási rendszerben -, hogy két év múlva orbánék nem tudnak többséget szerezni.
Nagyon fontos ehhez, hogy MP pártja kellő számú eddig nem szavazót és fideszest vonzzon be. Kellő számút az eddig is ellenzékre szavazókon felül. Aztán jöhet egy koalíciós kormány, de az úgy nem fog menni, hogy MP mindenkivel elutasítja az együttműködést.
Két év viszont nagyon nagy idő ... Jobban járnánk ha korábban előkerülne az a bizonyos, "kormánybuktató" valami, ami úgy látszik csak ígéret marad.
nyuszibroker 2024. 04. 11. 09:53
Előzmény: #1508  nyuszibroker
#1509
én ugyan igy jártam el a Facebookon, minden 3. 5. bejegyzés MP lejáratása volt... 
nyuszibroker 2024. 04. 11. 09:51
Előzmény: #1506  Törölt felhasználó
#1508
Szerencsére a mi pénzünkböl ment ez is! 
badsector1
badsector1 2024. 04. 11. 09:23
Előzmény: #1505  signal2
#1507
ne légy már kockafej, mikor azt írom, hogy mp elzavarhatja rubelt, ezt úgy kell gondolni, hogy a rá szavazó szavazók segítségével teszi meg, ha megnézzük mp nem létező pártjának támogatottságát, akkor jók az előjelek
Törölt felhasználó 2024. 04. 11. 09:15
#1506

Nagyot mehet a fideszes közvélemény kutatások szerint MP.
Ma reggel kb. 15 insta hirdetést jelentettem, amiben fake profilok hazudtak (letartóztatták élő adásban MP-t), pedig alig tekertem lefelé. Más hirdetés szinte nem is volt.
signal2
signal2 2024. 04. 11. 09:10
Előzmény: #1504  badsector1
#1505
Te is félreértelmezel valamit. Nem egy ember, de még csak nem is pártok zavarják el Viktort, hanem a választók. Akik ezt eddig is megtehették. 
Továbbra is csak akkor zavarható el, ha a fidesz eddigi szavazóit sikerül leválasztani a fideszről. Ez tény.
Aki eddig is ellenzéki volt, annak felesleges MP-t támogatni. Sőt, ha az eddig fideszes szavazó szemében taszító lehet MP úgymond balos szavazótábora, azaz Viktor elkergetése szempontjából még káros is lehet ellenzékiként MP-nek csápolni.
badsector1
badsector1 2024. 04. 11. 09:05
Előzmény: #1503  signal2
#1504
vállalom a kockázatot, hogy valaki elzavarja rubel viktort
signal2
signal2 2024. 04. 11. 08:55
Előzmény: #1495  ngergo1985
#1503
Azért hihetetlen, mert Magyar Péter sem más. Sőt, én eddig azt tudom róla, hogy 15 évig a jelenlegi korrupt, nemzetmegosztó rendszert építette. Egészen mostanáig megfelelt neki. Még azt is tudom róla, hogy jól szónokol. Mint Orbán Viktor ...
Semmi értelme egyebet nem tudunk róla, tehát a részemről az óvatosság indokolt vele szemben.
Tucatnyi ember sokszorosan többet dolgozott már azért, hogy rá szolgáljon a bizalomra. Amit most látok, az csak a messiásvárók egyirányba állása, csukott szemmel.
signal2
signal2 2024. 04. 11. 08:50
Előzmény: #1496  Csibefasirt
#1502
Részemről ez érdekes. Az én tenni akarásom a hazáért sosem függött a hangulatomtól. 
signal2
signal2 2024. 04. 11. 08:49
Előzmény: #1499  badsector1
#1501
Nem lát bele, az eddigi nyilatkozatait idézni. 
Ugyanakkor szemmel láthatóan rengeteg dologban pont ugyanazt gondolják, tehát az ún. nemzeti minimum létezik. Talán itt a lehetőség megteremteni azt.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók