Topiknyitó: buythedip 2024. 01. 22. 22:09

Eurós részvények vitasarok  

Nem tudtam valamiért a 'Külföldi tőzsde' kategóriát kiválasztani, de talán segít egy moderátor ha ez a topic lesz a fórum sztárja.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
5000 2026. 06. 19. 10:27
Előzmény: #14450  TheSnake2020
#14460
Mit látsz a Vonovia chartján, fel vagy le?
einstein 2026. 06. 19. 10:02
#14459
a lényeg és a "most importatnt think" hogy mindkét nagyöreg visszakerült az usa elemzők célkeresztjébe, és azt tudjuk, hogy onnan fújják a passzát szelet
ami még érdekes lehet, hogy a forint inga vissza menetben a gyengülésével emelni fogja a német papírok HUF-ban elszámolt értékét ( pl aki NYESZ-en kereskedik az így fér hozzá )
einstein 2026. 06. 19. 09:58
#14458
a THYSSEN-nél ez a csárt a releváns nálam 18euro körüli targettel 65-70% potenciállal, ami szintúgy dekoratív:
https://www.tradingview.com/x/VeTmygt3/
einstein 2026. 06. 19. 09:55
Előzmény: #14456  einstein
#14457
bocsánat !!!!!! 
hülyeséget írtam a végére, az már a következő papírra vonatkozik :)
a BAYER is visszakerült a portfóliómba mint nagy öreg, az a csárt erre vonatkozik és a target is értelem szerűen, a BAYER-é
einstein 2026. 06. 19. 09:54
#14456
kis szines :) :Thyssenkrupp hasonlóan a TKMS leválasztásához, menetel tovább a holdingá alakulás rögös útján. Az augusztusi közgyűlés után a TK ACCELIS külön életet élhet, tőzsdei bevezetéssel, mégpedig úgy, hogy a paírok 49% a régi THYSSEN tulajok kezében maradnak, azokat a részvényesek közt szétosztják, a múltkori tengeralattgyárzós példa alapján. Akkor jól sült el a deal, remélem most is hasonló lesz. A "nagyobb" invesztorok és a német papírokat ta alapján elemző algoritmusok listáján valószínűleg ezen, fundamentát hosszú távra pozitívan befolyásoló hírnek a hatására jelentősen felértékelődött a papír.a magam részéről ismét tulajdonos lettem a mai naptól :)
a havi csárton a hosszútávú leszorítóbol való kitörés, majd visszateszt után egy "tankönyvi" fordulós gyertya mutathatja az irányt target 66-70eur az innen kb 75% ....van benne potenciál
https://www.tradingview.com/x/7Beg0NBT/
lukskypoker
lukskypoker 2026. 06. 19. 09:51
#14455
Dajcse Telekomban csak én látok rémeket vagy tényleg II. Vonovia lett?
Nem tudott vissza kapaszkodni a 30-32 EUR sávba sem régóta és kicsit olyan mint a részeg festő. 
Egyre rosszabbul fest. Nagyon remélem nem cél a 20 körüli tartomány jövőre...
5000 2026. 06. 19. 09:19
Előzmény: #14452  todi
#14454
Akkor mi a fenére emelnek kamatot?
Goldstein17 2026. 06. 19. 09:02
#14453
DTE nálam lassan megint vétel.
todi 2026. 06. 19. 08:17
#14452
Németország: A termelői árak májusban 2,2%-kal emelkedtek az előző évhez képest. 2,5%-os növekedésre számítottak.
12 perccel ezelőtt
Rövid hírNémetország: A termelői árak májusban 0,3%-kal emelkedtek az előző hónaphoz képest; 0,7%-os erősebb növekedésre számítottak.
todi 2026. 06. 18. 23:08
#14451
Az IEA hatalmas olajtúlkínálatra figyelmeztet
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) arra számít, hogy a kínálat 2027-re napi 8 millió hordóval fog növekedni – a kereslet pedig mindössze 2 millió hordóval. Az iráni megállapodás tovább gyorsíthatja ezt a folyamatot.
TheSnake2020 2026. 06. 18. 22:07
Előzmény: #14449  Spiller
#14450
Mindenkinél meg van a saját Szent Gralja.  Kell az a kis adrenalin. 
Spiller 2026. 06. 18. 20:57
Előzmény: #14448  Spiller
#14449
a robot rajzolja a TA-t. tudja mikor hogy viselkedsz. Látja a formákat tudja a fibokat a mozgóátlagokat és tudja melyik formára veszel és hova rakod a stopod. Csinál neked szép kis gyertyákat. 
Spiller 2026. 06. 18. 20:55
Előzmény: #14447  TheSnake2020
#14448
Már 2 éve nincs TA. Hirek vannak. Már nem szektorok mozognak hanem egyszerre minden. Robotok kereskednek veszik el a pénzed. A gazdáik látnak mindent, shortokat vételi stopokat, látják az összes gazdasági adatot és tudják mire mit mozdul a piac. Nem látják hanem ők készítik az adatokat. lefutott meccsre fogadunk. 
TheSnake2020 2026. 06. 18. 20:49
Előzmény: #14446  Zoltanovitsch
#14447
Nekem most nem kell se SAP se Novo. Szerintem mind a kettő jó  lehet, de nem itt pont. Sajnos.  A SAPot különben írtam néhány hete a másikban,  akkor a 149rol meg lehetett játszani.  Most napos behalt kitörés nem túl biztató.  Novo még jó,  de megvarom , hogy hetesen megerősítést kapjon.  Naposon Sajnos nem néz ki jól a mai nappal 
Zoltanovitsch
Zoltanovitsch 2026. 06. 18. 20:43
Előzmény: #14428  TheSnake2020
#14446
Legyetek Bátorak és vegyetek mind 2 ből!   Ferrari, NOVO. Comprende! 
További érdekesség hogy ma SAP nál 134 re tettem be megbízást és bementem dolgozni.... (Bentről csak lesni tudom) :D  :D Vajon jól jártam? Hamarosan kiderül! :D 
TheSnake2020 2026. 06. 18. 18:13
Előzmény: #14439  Goldstein17
#14445
Nem néz ki úgy sajnos . Ha a hetes gyertya fehér lenne 21,05 feletti zárás az a dividend gap bezárás elhozna.  
buythedip 2026. 06. 18. 17:59
#14444
Lanxess, Diageo kis bennfentes vétel.
Carl Zeiss új CEO:  BRONWYN BROPHY, a Vitrolife-tól jön, ne nézzetek rá a Vitrolife chartra mert sírni fogtok
Gerresheimert tovább veszik az intézményi befektetők
Lenzing a Berenberg szerint buy, és ez short squeeze-t váltott ki, tegnap felment nagyon
buythedip 2026. 06. 18. 17:25
Előzmény: #14432  Goldstein17
#14443
Jókor adtad el a Porschét, mióta felminősítették az elemezők, folyamatosan esik :)
thinkpositive
thinkpositive 2026. 06. 18. 17:23
Előzmény: #14417  TheSnake2020
#14442
Nem csodálkozom, legfeljebb azon, hogy az elmúlt 1 évben milyen jól tartották magukat. :)
https://forum.portfolio.hu/prev/39216/9470340
TheSnake2020 2026. 06. 18. 17:16
Előzmény: #14439  Goldstein17
#14441
Orderbookban egyre nő az imbalance. Mondjuk 15 perc késleltetéssel látom.  Holnap nincs Amerika. 

Topik gazda

buythedip
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek