Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ktamask hétfő, 10:28
#44059

Yettel.
Telekom
Beharangozták a 4,4%-os inflációkövető emelést, július 1től.
ktamask hétfő, 10:24
#44058
EUR HUF 1W:
https://kephost.net/p/MjQ1NTUxMA.png
Iráni csetepaté újratöltve.
Fals örömködés v2.0
Az MNB kamatcsökkentésre készül, legutóbb, amikor Varga ezt említette, ott a charton a 380-400.
Most mindenki boldog.
MP is -7%-al tervez, az érem nem változott, csak elvileg jön 1-2-3-X MRD EUR az EU-tól, ami kicsit segít a rottyon.
Az előző hetes egy kalapács-dojis jellegű gyertya, a hetes aljak körül.
Hathor te még mindig 340 körülre várod? Vagy még lentebb?
Angelo hétfő, 08:13
Előzmény: #44056  Zoldnovegyzet
#44057

A hihetetlenséget a fidesz csúfos bukása okozza. 
Egyeseknek sok idő kell ennek feldolgozásához és ahhoz, hogy a bukott Orbán már soha többé nem lehet miniszterelnöke Magyarországnak.
Állampapír. 
Innentől kezdve én leálltam a vételekkel, nekem ezen a szinten már túlságosan kockázatos magyar állampapírokat tartani 6%-os kamatokkal évekre. A 7% és az fölöttiek maradnak a lejáratukig, ha nem lesz különösebb baj itt. 
A kapott kamatokat sem fektetem újra, ezeket index követő ETF-ekbe fektetem be. Most a dollár és az euró is jó áron van ahhoz, hogy több évre előre devizás befektetést tervezzek.
Nehéz lesz itt bevezetni az eurót szerintem és a kezdeti lendület után, el fog indulni ezzel kapcsolatban is a kijózanodás.  
Zoldnovegyzet hétfő, 06:55
#44056
Hihetetlen mi megy itt is.
rrrobi
rrrobi hétfő, 06:53
Előzmény: #44053  kkv14
#44055
Még a gyász első szakaszában vagy? 
Ishar
Ishar vasárnap, 22:48
Előzmény: #44053  kkv14
#44054
Még mindig nem sikerült lejönni a HírTV-ről?
kkv14 vasárnap, 13:06
Előzmény: #44052  Angelo
#44053
Birkának születtek, most a  Tiszára szavaztak.Feltűnt! 
Angelo vasárnap, 12:35
Előzmény: #44051  kkv14
#44052
Birka? Arra születni kell. Nem tűnt fel? (Megértem.)
kkv14 vasárnap, 08:32
Előzmény: #44041  ktamask
#44051
Birka , olyan már nincs, nem tűnt fel?
bronz 2026. 06. 20. 20:43
Előzmény: #44047  ktamask
#44050
Nagyszerű.
Jó lenne, ha a béke országa elgondolkozna lassan azon, hogy miért utálják őket rengetegen a nagyvilágban.
Rincewind2 2026. 06. 20. 19:42
Előzmény: #44045  ktamask
#44049
"Ha úgy érted,h a Mák-nak vissza kellene dobni a transzfer-t, mondván, náluk már van 250M értékű  papír, nem teszik valószínűleg. Ennyi erővel megveszed a banknál, transzfer, 1 nap múlva újabb buy, újabb transzfer. Akárhányszor eljátszható? Érdekes."
Olvassátok már el a nyilvános ajánlat tételt:
'7. Forgalmazókra vonatkozó Értékesítési Korlát A Magyar Állampapír Plusz ezen sorozatából az adott Forgalmazó egy befektető részére a forgalombahozatali időszak alatt, a forgalomba hozatal során (elsődleges piacon) összesen legfeljebb 50.000.000 darab,
azaz Ötvenmillió darab (egyben 50.000.000,- Ft, azaz Ötvenmillió forint együttes névértékű) mennyiséget
értékesíthet (továbbiakban: Értékesítési Korlát). Félreértések elkerülése végett a Kibocsátó, illetőleg az ÁKK
Zrt. rögzíti, hogy az adott befektető részére értékesített mennyiségből a forgalomba hozatali időszak alatt
bármilyen jogcímen átruházásra, eltranszferálásra, stb. kerülő mennyiség(ek) az Értékesítési Korlát szerinti
mennyiséget nem csökkenti(k)."
Ha valakinek nem világos akkor általános iskola szövegértés....
ktamask 2026. 06. 20. 17:19
#44047
ktamask 2026. 06. 18. 20:49
Előzmény: #44043  spartacus85
#44045

Ha úgy érted,h a Mák-nak vissza kellene dobni a transzfer-t, mondván, náluk már van 250M értékű  papír, nem teszik valószínűleg. Ennyi erővel megveszed a banknál, transzfer, 1 nap múlva újabb buy, újabb transzfer. Akárhányszor eljátszható? Érdekes.
ktamask 2026. 06. 18. 20:48
Előzmény: #44043  spartacus85
#44044
Ez egy kiskapu."forgalmazóként"
bankonként veszed meg.
Az, hogy utána mégis áttranszferálod, az megint egy másik kérdés.
Nem egy forgalmazótól veszel 500 M-t, hanem 2-től, és utána mergeled. ennyi.
spartacus85 2026. 06. 18. 18:44
#44043
Az állampapírok többségénél 250 milliós korlát van forgalmazóként. A chatgpt szerint lehetséges, hogy más-más banknál több nagyobb pakkot veszel, aztán áttranszferálod az államkincstárhoz. Így minden egy helyen van. Valóban így van ez? Ill. ha valaki több száz milliót tart állampapírban, az feltűnő? Jelenti a MÁK ezt valakinek? 
forster0123 2026. 06. 18. 12:03
Előzmény: #44041  ktamask
#44042
Én a 29N-ből meghagytam a portfólió alig 3%-át csupán kíváncsiságból, hogy mi lesz vele.
ktamask 2026. 06. 18. 11:51
Előzmény: #44039  Ishar
#44041

A MÁK feladata a minél olcsóbb forrásbevonás, ez már Marci idejében is így volt.
MP-vel kicsit jobbnak tűnik a szitu, nadrágszíj, tehát korrigál a piac, ezt látjuk a kamatoknál is.
Én nem látok bele többet, nem is agyalok ezen.
Leváltottam a 2029N-t is 7% fixmápra és tartom őket, eleve +2év.
Nem érdekel a mi lesz ha többet a +2,5%-al, ha meg nem, akkor birka voltam.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek