Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2026. 05. 20. 12:01
#43340
Amúgy ma lehet utoljára venni 7%ost akkor vagy még holnap is kapunk? Ma 15.00kor kb vége?
Hathor
Hathor 2026. 05. 20. 11:58
Előzmény: #43328  Freeshark
#43339
Nekem nincs, nem is volt BMAPom.
Fix és MAP+van.
Sajnos egy kis 2027I PMAP is, de az is 5.9% most, meg hozzájön még vissza az 1% vétel a végén, az is 7% lesz. Nem látom át miért törjem fel.
Akkor éri meg feltörni, bukni a múltkori vétel 1%ot, meg a mostani vétel 1%ot, és Fixálni 5évre, ha tartós alacsony kamatok jönnek. Nem hiszek benne.
Ha mégis. Na akkor lesz ingatlan vétel vagy tőzsde maximum. 2028-2031es lejáratokban lesz idő átgondolni. Addig ázlag 6.5% megy kb kamatokkal
Csiszarg 2026. 05. 20. 11:55
#43338
megy itt a beszélgetés a hozamesésről, a PF is csodaszámba írta, hogy mi történik idehaza.
valójában semmi extra, volt honnan essenek a hozamok, magasról lehet nagyot esni.
4,5-5%-os 3 havi DKJ reális 1 éves távon, ami a 29/N-nek nem rossz. az a rossz, hogy hamar jár le.
jómagam nagyjából 50-50%-ban vagyok fixben (fix és máp+) és Bmápban (29-30/N).
Ishar
Ishar 2026. 05. 20. 11:53
Előzmény: #43335  ktamask
#43337
A napokban átrendezem a portfólióm, aztán majd beírom az eredményét.
z0li23
z0li23 2026. 05. 20. 11:52
Előzmény: #43334  Ishar
#43336
Nem váltok én sem. 0,5 % -ért nem ugrabugrálok. Értem, hogy a kamat kevesebb, 0,5 % -kal , de a névérték is számít. 
ktamask 2026. 05. 20. 11:42
Előzmény: #43334  Ishar
#43335

Az infláció kb. nálunk a legkisebb, az alapkamatunk meg a DKJ szintjeink a legmagasabbak, amiket a FIDESZ indokolt, nem Magyarország.
FIDESZ kuka, Árad a Tisza, kicsit realizálódik a "valós" kép az országról.
Én ezt látom bele. És mint írtam, emiatt jön a -50BP, mert ez a realitás.
Ishar
Ishar 2026. 05. 20. 11:39
Előzmény: #43332  SpKj
#43334
"Szóval szerinted érdemes a djk+1%os bmápokat eladni? Én is ezen lamentálok." --- Bár nem nekem szólt a kérdés, de a DKJ +1% BMÁP-ok nálam maradnak. Gyanús ez a nagy hozamesés itthon, míg a világban inkább felfelé indultak a kamatok és a nagy jegybankoknál is inkább kamatemeléseket vetítenek előre. 
Freeshark 2026. 05. 20. 11:35
Előzmény: #43325  Hathor
#43333
Ha vmivel nő az infláció azt nem biztos h a DKJ követi le hanem a pmáp hiszen az inflációkövető.
A nagy kérdés h a DKJ hozam mennyire követi le az inflációt?
SpKj 2026. 05. 20. 11:35
Előzmény: #43331  Freeshark
#43332
Szóval szerinted érdemes a djk+1%os bmápokat eladni? Én is ezen lamentálok.
Freeshark 2026. 05. 20. 11:33
Előzmény: #43329  ktamask
#43331
Ami biztos h az új bmáp már nem éri meg hiszen csak +0.75% a prémium.
Az mennyire reális v akár éven belül 4% közelébe csökken a DKJ hozam?
ktamask 2026. 05. 20. 11:14
Előzmény: #43328  Freeshark
#43329

Nem vált le semmit, ezt írta.
Mert ő emelkedő inflációt vár, tehát a BMÁP marad itt, vagy még felfele is halad szerinte majd.
8-9%-os DKJ is akár, ha a világ összeomlik, amit 2022 óta várunk.
Freeshark 2026. 05. 20. 11:12
Előzmény: #43325  Hathor
#43328
Te milyen bmápokat tartasz meg?
Én csak azokat amelyek min DKJ+1.5%-t fizetnek, a +1% már kevés hiszen ha 5%-ig v alá csökken a hozam akkor 6% v kevesebb lesz a kamata.
2021 elejéig alig 1% v alacsonyabbak voltak a DKJ hozamok, hosszú éveken keresztül fokozatosan csökkentek!
ktamask 2026. 05. 20. 10:10
Előzmény: #43325  Hathor
#43327

Köszönöm a magyarázatot.
Tisza szerint még 1-2 hónapig maradhat fenn az üzemanyag stop, mert fenntarthatatlan.
Sugimoto 2026. 05. 20. 09:59
Előzmény: #43324  Freeshark
#43326
Egyetértek, én is így tennék.
Hathor
Hathor 2026. 05. 20. 09:59
Előzmény: #43322  ktamask
#43325
Nem a vulág, de most 0.5%-ért megint benyelni 1% bukót nem nagy pálya.
Mivel semmit nem lehet tudni a jövőről, pont annyira nem biztos 7% jó lesz 2év múlva. Lehet 10%os inflácios balhé lesz. Árstopok, üzemanyag stopokat is ha kiviszik, lesz itt visítás.
Szerintem ez most egy kiugrasztás.. valószínűleg már nem ugrálok, ahogy írtam is.
Ha MÁP+ lenne 250milliós határral lenyelem a békát és vágjunk bele, most már maradok így, max átforgatom tőzsdére később, ha itt nem lesz megfelelő kamat. Végre lassan minden behozza az 1%os vételi büntit. Nem fogom újra kezdeni most..
Béke
Freeshark 2026. 05. 20. 09:46
Előzmény: #43323  Sugimoto
#43324
A DKJ + 1%-t fizető bmápokat érdemes lehet eladni hiszen könnyen lehet h a DKJ aukciók őszre v legkésőbb év végére 5%-ra esnek és úgy már 6% v az alatti lesz a bmáp kamat, emellett reális h jövőre 5% alatti DKJ hozamok is lesznek.
Sugimoto 2026. 05. 20. 09:36
Előzmény: #43310  Atgeda
#43323
Mivel mindenkitől kérdezted, én is elmondom a véleményem, hátha tudok valamit hozzáadni az eddigiekhez.
Itt a fórumon sok, nagyon jó hozzászólás elhangzott a kérdésedre.
Amit én gontolok: 0,5% csökkentés nem nagy szám, millió forintonként 5000 forint differencia. Csak emiatt nem ugrálnék ki-be hasonló állampapírokból. Ami kérdés felmerül, hogy ez egy első lépés-e a kamatcsökkentés útján, vagy marad-e így hosszabb ideig. Itt megoszlanak a vélemények. Másik: tipikus értékesítői trükk, és ez minden boltban így működik, hogy a kedvező ajánlat (itt most a magasnak számító 7% kamat) csak korlátozott ideig érvényes, így nyomás alá helyezik az ügyfelet/vevőt.
Én az 5 éves állampapírt nem tekintem befektetésnek, hanem likvid, de kamatozó pénzeszköznek. Folyószámla helyett tartok itt akkora összeget, ami kellhet ennyi idő alatt a családnak. Esetleg további részvénybe ugorhatok be, ha olyan a helyzet. Rugalmasságot ad a változó, és számomra kiszámíthatatlan környezetben, mivel nem vagyok pénzügyi szakértő. 33% 1,25%-os BMÁP-m van, kb 10% MÁP+, a többi FixMÁP, vegyesen 7% és tavaly nyári vétel 6,5% kamattal. Ha csak BMÁP-ben ülsz, az valóban némi kockázat a diverzifikáció hiánya miatt, ha döntenél a 7% FixMÁP-ra váltás miatt, azt csakis megfontoltan, és csakis a diverzifikáció miatt tedd, ne pánik miatt.
A jövőt senki sem látja, csak többé-kevésbé megalapozott vélemények vannak, amikből valamelyik bejön, valamelyik nem. Remélem segítettem, szép napot kívánok!
ktamask 2026. 05. 20. 09:04
Előzmény: #43314  SpKj
#43322

Úgy értettem, hogy a 2 hónapot, hogy ennyit vesztettél "időben", kb 51-52 nap az 1%.
2 hónap nem a világ, főleg ha +0,5%-al többet kapsz évente, és +2-3 évvel kitolod a 7%-ot.
fej váll
fej váll 2026. 05. 20. 08:43
Előzmény: #43320  fej váll
#43321
De azért azt még hozzá kell tenni,hogy az uniós pénzeknél általában nem úgy működik, hogy „egyik napról a másikra” megérkezik minden. Még egy politikai megállapodás után is hónapok, sőt akár 1–2 év is lehet, mire a gazdaságban teljes erővel érződik a hatás.Nagyjából így nézhet ki az idő rend.Piaci reakció, akár azonnal vagy néhány héten belül.Ha hiteles megállapodás születik az EU-val, azt a forint, a kötvénypiac és a befektetői hangulat gyorsan árazhatja. Ilyenkor már önmagában a várakozás is csökkentheti a hozamokat.Tényleges pénz beáramlás jellemzően néhány hónapos csúszással.Az EU-s kifizetések adminisztratív, jogállamisági és projekt szintű feltételekhez kötöttek.Gazdasági hatás, inkább 1–2 éves folyamat.Mire a beruházások elindulnak, a cégeknél megjelenik a kereslet, az államháztartás könnyebben lélegzik stb.A piac ezért sokszor előbb reagál, mint maga a gazdaság. Ha a befektetők elhiszik, hogy:stabilabb lesz a finanszírozás,javul az EU-kapcsolat,kisebb a költségvetési kockázat,akkor a hozamok már jóval a tényleges pénz beérkezés előtt eshetnek.Ezért nehéz tökéletesen időzíteni a BMÁP vagy fix kérdést is. Mire mindenki számára nyilvánvaló lesz, hogy „rendben vannak az EU-pénzek”, addigra lehet, hogy a piac már régen lejjebb vitte a hozamokat.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek