Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
broccoli 2022. 04. 24. 15:42
Előzmény: #2635  Murdoch
#2640
Egy picit mintha elkanyarodtunk volna a témától, úgyhogy nem ártana egy rövid összefoglalás az eddig leírtakról. Én azt állítottam, hogy az orosz dezinformációs hadviselés miatt szükség van cenzúrára, mert különben szabadon terjeszthetnék a szentpétervári Internet Research Agency trolljai az orosz propagandahazugságokat a weben. Álláspontom szerint ez a gyakorlat nem fenyegeti a nyugati sajtószabadságot, hiszen az eddigi tapasztalatok alapján a tényfeltáró újságírók ugyanúgy kutatni és publikálni tudják a nyugati hatalom által elkövetett visszaéléseket és korrupciós ügyeket, mint ahogy tették azt a múltban is. Meggyőződésem továbbá, hogy mindez nem működik a keleti rezsimek esetében, hiszen ott minden létező módon próbálják ellehetetleníteni az újságírókat, bizonyos esetekben a gyilkosságtól sem visszariadva. A nagy közösségi médiaplatformok valóban több milliárd embert érnek el, de egyáltalán nem csinálhatnak azt, amit akarnak, hiszen a problémák napvilágra kerülésének következtében folyamatosan születnek a működésüket szabályozó törvények, részint meg egymás után érkeznek az újabb és újabb riválisaik. Ebből kifolyólag a nyugati sajtó működési módját én még mindig messze kiegyensúlyozottabbnak és normálisabbnak gondolom, mint a különböző önkényuralmakban vegetáló társaikét. Ha szerinted keleten sem rosszabb a helyzet, akkor kérlek, adj választ arra, hogy a kormánytól független szerkesztőségek bezárása, az újságírók munkájának ellehetetlenítése vagy szélsőséges esetben a megölésük mellett miként lehet biztosítani a sajtószabadság működéséhez szükséges transzparenciát és az objektív tájékoztatást.
Törölt felhasználó 2022. 04. 24. 15:34
Előzmény: #2638  Törölt felhasználó
#2639
Azt állították a lebukás után, hogy: jaaa...  azt csak "kölcsönbe kapták"... de má' törlesztik a fizujaikból... 🤥🧐🗽💸🤣
Törölt felhasználó 2022. 04. 24. 15:27
Előzmény: #2634  broccoli
#2638
vagy mire véljük az unios eü biztos ügyet amiröl a tenyfeltarok szinten melyen hallgatnak
Stella Kyriakides es ferje közös szamlajan varatlanul megjelenö negymillió eurora gondolok amire eddig semmilyen ertelmes hihetö magyarazat nem született
Placi82 2022. 04. 24. 15:22
Előzmény: #2632  broccoli
#2637
Nezd meg a Nagy dobas cimu filmet. Jo kis program, hetvegere. Kb igy mukodik a neoliberalis halozat, ahogy mikor a minosito nagy intezet, vezetojevel talalkoznak, vagy mikor a WSJ usagiroval beszelgetnek. USAban mar kialakult kulturaja van, hogy mihez tartjak magukat az emberek, es mirol nem szabad beszelni!!!!!!!!foleg a magasabb poziciokban, vagy sehol erted sehol a budos eletben nem kapnak allast. Mert kulonben el lehetetlenulnek. Ujsagirokent beszelhetsz barmirol hisz szabadsag van. De a neolib hatalomnak csak egyszer tegyel keresztbe,es jo esetben szabaduszo lehetsz 0 megbizassal, eleted vegeig. De ha nagyon a labukra lepsz, akkor....
Törölt felhasználó 2022. 04. 24. 15:20
Előzmény: #2634  broccoli
#2636
akkor mit tippelsz mivegre voltak azok a titkos sms-ek? 
Murdoch 2022. 04. 24. 15:19
Előzmény: #2628  broccoli
#2635
Mit nem értesz? Kémkedés, hírszerzés, beavatkozás választásokba, belügyekbe stb. Ez megy mindkét oldal esetén, nem látok semmilyen különbséget. Az, hogy mennyire van súlyozva valamelyik fél viselt dolga, az pedig a média irányultsága alapján bukik ki. Nem véletlenül írtam az FB-t is.https://24.hu/tech/2018/03/29/facebook-botrany-mark-zuckerberg-amerikai-kongresszus-elott-felel/
Az ilyen ügyekhez képest az orosz propaganda nudli. A nyugati tech oldalakon keresztül több milliárd ember érhető el, gyakorlatilag azt csinálnak, amit akarnak.
broccoli 2022. 04. 24. 15:16
Előzmény: #2630  Törölt felhasználó
#2634
Még nem, de remélem, hogy már nem kell sokáig várni rá: „Ursula von der Leyen szóvivője szerint április végéig válaszolnak majd az ombudsmannak.” Abban mondjuk nem nagyon hiszek, hogy bármi eget rengető ki fog derülni azokból az sms-ekből, hiszen a vakcina-beszerzések minden létező paramétere (mennyiség, darabár, szállítási idő…) publikus: https://www.napi.hu/nemzetkozi-vallalatok/eu-kozos-vakcinabeszerzes-2021-2022-pfizer-astrazeneca-moderna.734002.html
Törölt felhasználó 2022. 04. 24. 15:13
Előzmény: #2630  Törölt felhasználó
#2633
Mongyuk ez a nem-túl-okos-arcú von der leyen se' tanult sokat az egykori főnökasszonya mobiltelefonos pofáraeséséből... bár az is lehet h. csak arra emlékezett még kb. 30 évvel ezelőttről, hogy "az sms biztonságos"... 🤪😱🥳🤭
broccoli 2022. 04. 24. 15:10
Előzmény: #2622  Placi82
#2632
Konkrétumokat szívesen olvasnék erről. Remélem, hogy az ellehetetlenített újságírók alatt nem olyan futóbolond hazudozókat értesz, mint Alex Jones, akinek a cenzúrázása fölött a KisLily #2604 számú hozzászólásában linkelt cikk írója sajnálkozik. Őt ugyanis nem ellehetetlenítették anyagilag, hanem egyszerűen csődbe ment a hazudozása miatt ellene indított perek eredményeként: https://24.hu/kulfold/2022/04/18/csod-alex-jones-infowars/
Murdoch 2022. 04. 24. 15:05
Előzmény: #2625  broccoli
#2631
Jaja, jók ezek az ismert dolgok, pláne ha véletlenül szivárognak ki. Kicsit többről szól ez, mint egy alkoholista kamu állás.
https://www.youtube.com/watch?v=WV9J6sxCs5k
Törölt felhasználó 2022. 04. 24. 15:03
Előzmény: #2629  broccoli
#2630
nocsak 
kiderült az sms-ek tartalma?
lett következmenye az ügynek? 
broccoli 2022. 04. 24. 15:01
Előzmény: #2624  Törölt felhasználó
#2629
Igen, ezért jelent meg az általad hivatkozott cikk is. Nem volt könnyű, mert hátráltatni próbálták az újságírót, de végül sikerült publikálni az ügyet. Ha nem így történt volna, akkor erről sem tudnánk. 
broccoli 2022. 04. 24. 14:58
Előzmény: #2623  Murdoch
#2628
Ismét nem értem pontosan, hogy mit szeretnél mondani. Az általad linkelt szócikk pont azt támasztja alá, amit én állítottam: a nyugati világban szabadon dolgozhatnak a kormányzati visszaéléseket és korrupciót kutató tényfeltáró újságírók, az eredményeiket szabadon publikálhatják, a munkájuknak van következménye, és nem fenyegeti őket gyilkosság. Mindazt a borzalmat, amit az általad linkelt szócikk bemutat, újságírók nyomozták ki, publikálták, és ez által vált a közbeszéd témájává. Szerintem ez így helyes, és pont az a tragikus, hogy a szabad világon kívül ez nem így működik, hiszen ott a kormányzati gaztettek többségükben kivizsgálatlanok és publikálatlanok maradnak, sőt, az érintett rezsimek előszeretettel ölik meg a kellemetlenkedő újságírókat. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 24. 14:53
Előzmény: #2616  Placi82
#2627
Ezt szépen összefoglaltad. 👍
Murdoch 2022. 04. 24. 14:49
Előzmény: #2620  broccoli
#2626
broccoli 2022. 04. 24. 14:49
Előzmény: #2619  Murdoch
#2625
Nem teljesen értem, hogy az általad küldött linkekkel mire célzol. Ha arra, hogy a farkashorgot is be kellene tiltani önkényuralmi jelképként, akkor az ellen semmiféle kifogásom nincs, végtére is tényleg egy náci szimbólum. Biden fiának ügyét meg tudtommal nem leplezte el senki a közvélemény elől. Én már 2019-ben olvastam a HVG-n olyan cikket, amelyben szerepelt, hogy Hunter egy alkoholista (az általad linkelt cikk szerint meg alkalmi drogfogyasztó is), akit azért alkalmaznak egy ukrajnai vállalat igazgatótanácsában, hogy legyen amerikai kapcsolatuk. Szóval én itt semmiféle elleplezést nem látok, ezek teljesen nyilvános, és az amerikai közbeszédben jelen lévő témák voltak már a választás előtt. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 24. 14:48
Előzmény: #2620  broccoli
#2624
Murdoch 2022. 04. 24. 14:38
Előzmény: #2620  broccoli
#2623
Placi82 2022. 04. 24. 14:38
Előzmény: #2620  broccoli
#2622
Azokat a tenyfeltaro ujsagirokat, akikrol beszelsz, anyagilag, karrierileg, emberileg ellehetitlenitik ,ha a neoliberalis hatalommal szembe mennek,es kenyelmetlenek. Hajaj, vagy csapdaba csaljak mas módon.  Olvastam olyanrol akit kiskoru lenykaval behaloztak, amirol nem tudott, aztan hogy hogy nem, veletlenul rajtakaptak. Es sorolhatnam ezeket a huzasokat, zsarolasokat. Fogalmazzunk ugy hogy a neolibeknek finomabb,de hatekonyabb modszeruk van az ilyenek elhallgatatasara!
Törölt felhasználó 2022. 04. 24. 14:33
Előzmény: #2613  broccoli
#2621
https://swprs.org/wikipedia-disinformation-operation/
a wikipedia meg vegkepp nem a leghitelesebb forras
allitasod szerint az orosz fél dezinformal a masik meg az igazsag letetemenyese
eleg megmosolyogtato

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók