Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2026. 06. 19. 14:07
Előzmény: #82439  the_outsider
#82440
Te a megosztottak táborát erősíted egyébként azokkal, akik az oroszoknak szurkolnak. Az ősember kora óta jól működik a megosztás elve. Állati nagy business.
    
Tudod mi a hibája? Az, hogy ha valaki leírja, hogy esik az eső, a megosztottak abba is belekapnak miszerint ez vagy Zelenszki-nek vagy Putyinnak köszönhető. Most éppen nem esik, tehát fordul a két pólus ellenkező irányba. Akik viszont pénzelik, nekik mindenhogyan jó. Évezredek óta a legtutibb business.
    
Nos mindkét népet sajnálom, ha ezt kérdezed és ezért is vagyok a tárgyalás híve. Nem értem, hogyha még több hullával jutnak el oda, ahova egyébként is eljutnának egy megegyezéssel, az miért jobb mindkettőjüknek? Erre mondják azt páran, hogy "le akarják játszani". Na ebbe nem szólok bele, ha megunták üljenek már le tárgyalni! Ennyi a kívánságom, de majd a nagy fiúk eldöntik.
the_outsider 2026. 06. 19. 13:31
Előzmény: #82436  Phylaxa
#82439

Valóban nem régen kapcsolódtam be, csak kb. a regisztrációm óta, azaz 2023 márciusa óta.       
Valóban hibás lehetett a többes szám használata, és ezért elnézést kérek, ha ez sértő! Talán az zavarhatott meg, hogy a putyinistákkal kvaterkázol, és a következő viszonylag friss kommented is eléggé félreérthető:       
"Ha jól tudom, akkor nem kellenek már atomfegyverek. Pl. visszatolják Kievet az elektromosság előtti korba pár másodperc alatt. Akkor hol lesznek a szurkolók? Meg kell beszélni a dolgokat rendesen."       
Tehát "szurkoló"-ként a putyinizmust támadókat érted, ha jól értelmezem, miközben Kijev technológiai visszavetését burkoltan is, de támogatod.         
És láthatóan, sőt feltűnően, nem említetted, hogy mennyire támogatod putyin terrorizmusát, miközben érzékelhetően érzelmileg ehhez támogatóan viszonyulsz a kommentjeidben. Többek között azt sem érzékelve ezekben, hogy nem csak Ukrajna szenved putyin háborújában, hanem putyin országa is, de az számodra mellékes. S eközben putyin sem akar tárgyalni, de ezt a tényt valahogyan fura(?) módon eliminálod a kommentjeidben.
Murdoch 2026. 06. 19. 13:00
Előzmény: #82436  Phylaxa
#82438
Te most ennek a folyamatnak az első lépcsőfokát látod, szvsz:
https://moderndiplomacy.eu/2026/06/01/the-end-of-the-american-century-and-a-multipolar-world/
Ukrajna, Irán, Venezula, Kuba nemsokára Tajvan stb. mind erről fog szólni.
Itt most a globalista hegemónia reccsent meg, Ukrajnáról lepattantak. És piszok nehéz lesz úgy tárgyalni, hogy nekik tudomásul kell venni, engedniük kell, mert erősödnek vagy ellenállnak a játékosok, ebben egyébként szemlátomást Trump racionalista, ezért akar visszatérni a Monroe-elvhez, szvsz. Szóval itt aligha tárgyalások lesznek, mármint lesznek, de előtte mennek a rakéták, erő nyelve és társai. Aztán majd cca 5-10 év múlva kialakul vmi, kérdés milyen áron. 
Phylaxa 2026. 06. 19. 12:45
Előzmény: #82427  Istvan78
#82437
Abszolút nem felháborító. Így védi magát. A kérdés az volt, hogy megéri-e?
Phylaxa 2026. 06. 19. 12:42
Előzmény: #82417  the_outsider
#82436
Te valószínűleg nem rég kapcsolódtál be ezen a nicken ebbe topicba. A legelejétől tartom a véleményem. Le kell ülni, átbeszélni mindent és megegyezni. Na nem úgy, hogy utána fülbesúgós módszerrel nyomulunk és szarunk bele a megállapodásba, mert annak akkor sosem lesz vége.
     
Köszi a többesszámot, de ebben a topicban mindig is az aggódott egyáltalán, aki a tárgyalást sürgette. Minden más a videojátékok világa. Ami persze egy kicsit kényelmesebb dolog mint a valóság. Itt nincs újrakezdés.
GrizzlyG
GrizzlyG 2026. 06. 19. 12:40
Előzmény: #82422  Istvan78
#82435
Biztos bevetik, ha már van. Nincs is jobb, mint eltörölni Európát a térképről. Egyéb ötlet?
Komolyan gondolod ukrajna miatt a franciák/angolok atommal fognak lövöldözni? Kizárt. 
andras-80 2026. 06. 19. 12:38
Előzmény: #82429  Murdoch
#82434
Irány moszkva! Nektek az az édenkert! 🤣
Robben 2026. 06. 19. 12:38
Előzmény: #82403  andras-80
#82433
és te mikor indulsz Kijevbe, majd onnan a frontra, hogy segítsd ukrán elvtársaidat, propagandista?
kell nekik nagyon és sürgősen ember, pénz és humanitárius segítség egyaránt:
tehát lehetnél drónpilóta, anyagszállító, sofőr, beteghordozó és ápoló, raktáros, takarító, konyhamalac, hullamosó és -szállító is!
sok pénzt is vigyél de saját zsebből a sajátod, mert úgy illik, ha igazi ukránbarát vagy, és nemcsak propagandista! szóval, mikor indulsz?!
Phylaxa 2026. 06. 19. 12:33
Előzmény: #82415  tom122
#82432
Senki sem akar ekkora gazdasági válságot. Mindenre hatással lenne. Gondolom én.
Phylaxa 2026. 06. 19. 12:32
Előzmény: #82413  tom122
#82431
Háát hogy mennyire pontos, abban igazad lehet, de a hatósugár a magasságtól függ, ha jól tudom. Újból kellene vezetékezni mindent, és az összes hardver kuka. Baromi sok pénz lenne. Szerintem erre senki sem készült még fel. Mindenesetre az élet megmaradna, csak el kellene vándorolni, amíg újból felépítik.
tom122 2026. 06. 19. 12:24
Előzmény: #82428  Istvan78
#82430
Az tetszik,hogy már olyan magas szellemi szintre jutottál, hogy még azt is tudod,hogy ki mikor ironizál és mikor nem,szerintem szólhatnál Istennek,hogy ideje lenne takarodni,mert itt vagy  te.....
Murdoch 2026. 06. 19. 12:16
Előzmény: #82426  the_outsider
#82429
Van egy kis különbség szapulni valakit, meg őrjöngve leterroristázni. Most is szapulom őket, amikor kell, lásd az iráni iskola lerakétázása, ahol közel 200 gyerek és tanár halt meg. Meg egyébként négy éve arról írok, hogy az elmúlt 30 év az usa agressziókról szólt, csak amíg pár adminisztráció ezt demokráciás sztaniolpapírba csomagolta nektek, addig Trump nyíltan bejelentkezett az egyes országok javaira. Ja, igen, mert arrghh, borzalmas, Ukrajnában is 2014 előtt orosz befolyás volt, az szörnyű rettenetes, micsoda diktatúra, ilyet sose szabadni engedni...ja, kár hogy az egész földtekén ez megy. 
Istvan78 2026. 06. 19. 11:36
Előzmény: #82425  tom122
#82428
Nem irónia volt az.
Istvan78 2026. 06. 19. 11:35
#82427
Érdekes az a megközelítés, amelyik felháborítónak tartja, ha az ukránok támadják Moszkvát, szerintük emiatt elfogy az oroszok türelme, de az ukránok viseljék csak türelemmel, hogy Kijevet és az országot négy és fél éve támadják az oroszok. 
the_outsider 2026. 06. 19. 11:34
Előzmény: #82424  Murdoch
#82426
Ne röhögtess propagandista!       
A hivatalos álláspontot? Mármint a "yenkikét"? Amikor tetszik számodra a "yenkik" valamilyen aspektusa, akkor rájuk hivatkozol, amikor meg nem, akkor őket szapulod, de most ez számodra a "hivatalos álláspont".       
Ezt a hazudozást is úgy míveled mint Orbánék, azaz gátlástalanul.
tom122 2026. 06. 19. 11:33
Előzmény: #82422  Istvan78
#82425
És.ettől még felvethette volna .Egyébként irónia volt ha nem tűnt volna fel.
Murdoch 2026. 06. 19. 11:26
Előzmény: #82419  the_outsider
#82424
Ne zavarjon, én csak belinkeltem a hivatalos álláspontot, melynek tükrében nemes egyszerűséggel hazudtál. Megesik.
Istvan78 2026. 06. 19. 11:25
Előzmény: #82416  Murdoch
#82423
Trumpnak most jól jönne, ha ki tudná kényszerÍteni a békét, a nagy iráni blama után.
Istvan78 2026. 06. 19. 11:23
Előzmény: #82415  tom122
#82422
Talán mert azoknak a NATO országoknak is van atomfegyvere?
andras-80 2026. 06. 19. 11:22
Előzmény: #82419  the_outsider
#82421
Őt így szeretjük, fotelból kapálózva, visítva 😆

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek