Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2023. 09. 25. 12:20
Előzmény: #49476  berlini
#49480
Az eredeti cél lehet, hogy maradt, de a villámháború egyértelmű kudarc. Anno nem is értettem, hogy az elitegységeket csak úgy nekizavarták reptereknek, mindezt úgy, hogy az ukránokat már Krím annektálása óta fegyverzi fel az usa és folyamatosak a kiképzések, stratégiai vonalon is. De most az a kérdés, hogy mit tanultak belőle, a védelmet mostanra elég jól kiépítették. Az idő meg - ahogy a cikkek is írják - egyelőre az oroszoknak kedvez.
bigyula 2023. 09. 25. 12:08
Előzmény: #49473  Sehmet
#49479
"A szövegértés nem volt éppen adekvát, ugyanis nem állítottam, hogy minden fegyver ócskaság, amit kapnak, csak azt írtam, hogy a lengyelek mit akarnak"
.
."A roncsokat megkapják az ukránok, a lengyelek pedig ennek fejében..."
.
Egyrészt a  fegyverek nagyon kicsi részét kapják az ukránok a lengyelektől, másrészt a lengyelek valóban a lengyel fegyverekért cserébe kapjak is ingyen, de pl. a Dél-Koreától vásárolanak.
berlini
berlini 2023. 09. 25. 12:05
Előzmény: #49475  Murdoch
#49478
akkor én is orosz zsoldban irok?
merthogy nekem is ez a véleményem.
A háború még hosszú ideig kitart ezen a takaréklángon, amit az amcsik megengednek.
Már sokszor leirtam, hogy a gyors befejezéshez ukrán győzelemmel szükség van végre egy komolyabb nehézfegyverzetbiztositásra.
Jelenleg egyik félnek sincsen ereje egy komolyabb tüzérségi támogatás utáni gyalogos rohamosztagokkal megtámogatott több száz páncélosból álló támadáshoz.
A különbség a jövőbeni esélyeknél van.
Nem látom honnan lennének az oroszoknak új nehézfegyvereik.
Az ukrán oldalon pedig ez egyedül az USAn múlik.
Addig marad a jelenlegi 100-200 fős támadgatás, az oroszok folyamatos hátraszoritása, ami ebben a tempóban bizony eltarthat 8-10 évig mig az utolsó orosz is elhagyja Ukrajnát.
bigyula 2023. 09. 25. 12:05
Előzmény: #49474  Murdoch
#49477

Ezt írta a  haverod:
."A roncsokat megkapják az ukránok, a lengyelek pedig ennek fejében..."
berlini
berlini 2023. 09. 25. 11:58
Előzmény: #49463  Murdoch
#49476
Olvastad a másik cikket (riport a professzor úrral idén tavasszal)?
Érdekelne a véleményed annak a politológusnak a pártatlanságáról, objetivitásáról, aki szerint az eredeti célokat az oroszok nem vétették el.
Hol él ez az ember?
Ha egy moszkvait megkérdeznek az utcán még az is bevallja, hogy ez a "különleges hadművelet" eddig kudarcos. (Az más kérdés, hogy a többség továbbra is hisz az orosz verhetettlenség mitoszában)
Ezen a fórumon nagyon szélsőséges vélemények láttak napvilágot az elmúlt másfél évben, de arról konszenzus van, hogy az oroszok villámháborúja kudarcba fulladt.
A professzor úrnak is el kellene ezt már valakinek magyarázni.
Murdoch 2023. 09. 25. 11:54
Előzmény: #49465  berlini
#49475
Még egy zsoldos, ezúttal oxfordi.
https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2023-09-24/ukraine-offensive-against-russia-is-too-slow-for-us-uk-and-eu
"General Christian Freuding, director of the joint planning and command staff of the German Defense Ministry echoed her words. “No one expects the war to be over within six months,” he said. The German government is planning with a “time horizon of 2032.” 
... 
"Ukraine’s Western allies are watching all this with disquiet. In the words of Victoria Nuland, US acting deputy secretary of state, “We haven’t seen defenses like the Russians’ in a hundred years”
Murdoch 2023. 09. 25. 11:27
Előzmény: #49471  bigyula
#49474
A lengyelekről van szó, bár ha csúsztatásnak szántad, akkor ok.
Sehmet
Sehmet 2023. 09. 25. 11:27
Előzmény: #49471  bigyula
#49473
A szövegértés nem volt éppen adekvát, ugyanis nem állítottam, hogy minden fegyver ócskaság, amit kapnak, csak azt írtam, hogy a lengyelek mit akarnak. Ez alkalmatlan az induktív módszerrel történő általános következtetésre. De nem szeretném megkerülni a kérdést. Az ukránokat már a háború előtt felkészítették arra, hogy regulárisan nem vegyék fel a harcot, hanem a gerillamódszereket alkalmazzák. Sokkal pontosabb és hatékonyabb fegyvereik voltak - és talán még vannak is -, mint az oroszoknak, akik ócska haditechnikával, katasztrofális stratégiával és taktikával, elképesztően dilettáns utánpótlással és még elképesztőbb harci morállal rendelkeznek. Persze ők agresszorként más helyzetben vannak, mint a saját hazájukat védő ukránok. De a háború kirobbanásának oka is megér egy misét, amiről már többször írtam, és az igazságos béke mellett fenntartható békét kell majd kötni a háború - remélhetőleg minél előtti - vége után, ami figyelembe veszi az etnikai, kulturális, azaz azt a civilizációs határt is, amely a kelet-szláv ortodox keleti és a nyugati orientációjú nyugati civilizáció között kialakult az évszázadok során. Az biztos, hogy mostanában Ukrajna sem NATO-, sem EU-tag nem lesz, és nemcsak belső okok miatt.
slash 2023. 09. 25. 11:22
Előzmény: #49471  bigyula
#49472
Nagyon kemény csávók az ukránok, el kell ismerni. Jó gyilkológépekké váltak. Sajnos minden lőszert ellőnek még aznap , (minek egy sebesültre lőni és drága drónokat még? ) így jó lenne spórolni, nem követelőzni.  
De nagyon jók. Csak sajnos őrültek is. Ne vesszünk össze velük. az a lényeg. 
bigyula 2023. 09. 25. 11:15
Előzmény: #49470  Sehmet
#49471
Milyen osztályzatúra értékelnéd az ukránok teljesítményét, hogy a kapott roncsokkal több, mint másfél éve nemcsak ellenállnak a világ 2. (volt) legerősebb hadseregének, hanem még offenzívában is vannak? 
Sehmet
Sehmet 2023. 09. 25. 11:08
Előzmény: #49468  Zsombéki
#49470
A roncsokat megkapják az ukránok, a lengyelek pedig ennek fejében - lehetőleg ellenszolgáltatás nélkül - modernizálják a haditechnikájukat. Ki van ez találva, mint az amerikai fegyverszállítások lend lease formája.
Sehmet
Sehmet 2023. 09. 25. 11:06
Előzmény: #49462  Zsombéki
#49469
Sajnos a mai világban, amikor az okostelefonokon ott a számológép is, a szorzótáblát még középiskolában sem tudják. Egyik hallgatóm alapvető szorzási művelethez is számológépet használt. De legalább az idegen-nyelvek területén előbbre tartanak. Volt Pécsett olyan évfolyamtársam, aki még Shakespeare nevét sem tudta helyesen kimondani anno, római jogból pedig latinból semmit nem értettek. Nekem szerencsém volt, mert abból érettségiztem Pannonhalmán. A lányom, aki már elmúlt 30 éves, még iskolába sem járt, amikor 100-ig tudott osztani, szorozni, összeadni és kivonni, valamint nagybetűket olvasni. Egy-két évtizede hatalmasat változott a világ! Az apró részletekre van megoldás pl. a Net-en vagy az okostelefonon, most inkább az összefüggésekre igyekszünk őket rávezetni. Töriből persze az is fontos, hogy például a II. vh. eseményei napra pontosan mikor történtek, de az második világháborúhoz vezető "ok", a harci-események összefüggései a nemzetközi politikai viszonyok tükrében talán még fontosabbak.
Zsombéki 2023. 09. 25. 11:06
#49468

"Lengyelország modernizálja a haderejét, de nincs arról szó, hogy teljesen leállítják az Ukrajnának szánt fegyverszállítmányokat – jelentette ki ma Andrzej Duda lengyel elnök. Varsó részéről folyamatos az enyhülés: a múlt héten még azt mondták, semmilyen fegyvert nem kap Ukrajna, aztán azt, hogy megkapják a korábban megígért fegyvereket, most pedig azt, hogy újabb fegyvereket is kapnak a jövőben."
https://www.portfolio.hu/global/20230925/totalis-fordulatot-vettek-a-lengyelek-megis-mennek-ukrajnanak-a-fegyverek-641583
Murdoch 2023. 09. 25. 11:01
Előzmény: #49464  Sehmet
#49467
berlini
berlini 2023. 09. 25. 10:59
Előzmény: #49457  Sehmet
#49465
Akinek kétségei vannak arról, hogy a professzor úr kinek a zsoldjában áll, annak javaslom elolvasni az alábbi cikket is
:https://furneytimes.com/2023/03/05/ukraine-war-escalate-nuclear-weapons-david-betz/
Ebben még azt is kétségbevonja, hogy az oroszok az eredeti háborús céljaikat nem tudták elérni.
Riporter kérdezi:
"As an expert on the mechanics of war, where do you think Putin and his generals’ strategy has gone wrong?
Professzor válasza:
"I don’t think that their strategy has gone wrong. I am pretty sure that they wished for a different result than what we see now, but they are perfectly able to sustain the path they are on now, which is leading either to the attritional defeat of NATO or to an escalation of the war that’ll mean you and I and everyone we know is dead or wishing they were dead. "
Miközben tudjuk, hogy az ukránok az elfoglalt területek közel felét már visszafoglalták.
Sehmet
Sehmet 2023. 09. 25. 10:57
Előzmény: #49463  Murdoch
#49464
Neki írhatsz bármit, ami a "legnagyobb prímszám" szintjét meghaladja! Csak az pártközpontból kapott instrukciók alapján másolja ide, amit mantrázni kell. :)
Murdoch 2023. 09. 25. 10:51
Előzmény: #49460  berlini
#49463
Mondjuk pont a legkedvesebb íróm (Sir Arthur C. Clarke) ott végzett matematika-fizika szakon, tudományos téren is letett pár dolgot az asztalra. Gondolom, a helyet ekézők is.
Zsombéki 2023. 09. 25. 10:09
Előzmény: #49460  berlini
#49462

azért a 8 általánost le kell tudni, meg az érettségit is - vagy ehhez elég volt az MSZMP párttagság?
ott kint talán komolyabb az oktatás
abban igazad van, hogy nem szükséges más tudományokban elmélyülni, de sokat nem várok attól, aki még a szorzótáblát sem ismeri, legyen ez az én korlátozottságom
goapsy1
goapsy1 2023. 09. 25. 10:00
Előzmény: #49459  berlini
#49461
"Oroszország győzelemre áll a háborúban," "Megengedhetik maguknak, hogy várjanak, amíg a Nyugat gyakorlatilag öngyilkos lesz."
      
Ha ilyen baromságokat kellene nyilatkoznod, te se nagyon igyekeznél, hogy a nép utána meg akarja vitatni. 😃
Csak a jól megszokott ruszki duma, a Nyugat halódik, meg éhenfagy, a ruszkik meg annyira győzelemre állnak, hogy napi szinten hátrálnak a védekezés (!) során, miközben lassan óránként robban cafatokra valamelyik hadianyagraktáruk, bázisuk, vagy parancsnokuk. 😃
       
1-1 lefizethető hülye nyilván Nyugaton is akad, kb ennyi a sztori. 🥱

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók