Topiknyitó: ecofun 2021. 11. 04. 08:14

Bige László vörösbáró a baloldal oligarhája  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Giovanni_Gatto
Giovanni_Gatto 2021. 11. 07. 20:46
Előzmény: #157  geza77
#160
Nahát maga ezt honnan tudja? Mi maga talán matematikus? (az utolsó kérdéshez képzelj el egy nagy toka rázást)
totoro
totoro 2021. 11. 07. 20:42
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#159
Fogalmad sincs mit jelent az oligarcha szó.
Törölt felhasználó 2021. 11. 07. 20:36
#158
Bige egy oligarcha ,kb 70 milliárdos vagyonnal rendelkezik,ne mondja azt nekem senki,hogy az az ember egy sima vagyonos ember.Egyértelmű,hogy piszkosul nagy befolyással rendelkezik a saját üzleti köreiben és ezt ki is használja.Egyébként szerintem nem Orbán hanem Csányi az ellenfele,kétlem,hogy Orbánt érdekelné a vagyona,Csányi viszont egy cápa,akinek már régen a börtönben lenne a helye,de valahogyan mindig jó segget nyalt,ezért van még szabadlábon.
geza77
geza77 2021. 11. 07. 19:53
Előzmény: #155  oldrider
#157

van e még valaki a földön, aki ekkorát hasított, mint lölő? ilyen rövid idő alatt ekkora gazdagodás a semmiből az élre NA EZ ÁM AZ ÉRDEKES!!!
Csányit is állva hagyta, a 2000. világ leggazdagabb embere volt még amikor a feleségével együtt volt.
Bige a portásának mehetne csak el, nem is beszélve arról, hogy mennyi idő alatt érte el Bige?
2010 előtt még lölő bringával járt gázkészüléket javítani, aztán elvégezhetett 1-2 okj képzést és tessék!
**************************Lölő és Tiborcz a fő narancsbárók*********************
totoro
totoro 2021. 11. 07. 19:31
Előzmény: #154  oldrider
#156
Félreérted, ha személyeskedésnek veszed. Én azt látom, hogy fenntartjátok és rendre felhozzátok ezt a topikot, aminek már a címe is hazugság, és semmi más célt nem szolgál, mint a Fidesz oligarchák lopásainak relativizálását.
oldrider 2021. 11. 07. 19:29
Előzmény: #153  geza77
#155
Nem tartom szerencsésnek a sztereotipizálást. Nincs kollektív bűnösség. 
Be kell tartani a törvényeket. Ha ez nem sikerül, az anarhiához vezet, ami a lehető legrosszabb a társadalomnak. 
oldrider 2021. 11. 07. 19:23
Előzmény: #151  signal2
#154
geza77
geza77 2021. 11. 07. 19:19
Előzmény: #150  oldrider
#153

-azért a büntetés mértéke érdekes, kérdés kövér elvtárs segített-e kiszabni, mint Jakabnak a burgonyáért, ellenben Kaleta a 19000db képért  500e.
- összevetve Lölőt Bigével, és a politikai hátszéllel ésszel, hogy látod, lölő ennyivel okosabb? vagy ennyivel nagyobb a hátszele?
Pedig lölő sosem fog relativitáselméletet írni, de szerintem a lemásolása is problémát jelentene neki.
oldrider 2021. 11. 07. 19:17
Előzmény: #151  signal2
#152
Amikor idén tavasszal házi őrizetben volt, Horn Gábor meglátogatta a Nyíregyházi birtokán. Hazafelé menve közlekedési balesetbe keveredett, így kitudódott, hogy reprezentatív közvélemény kutatást rendelt meg, illetve finanszíroz, mert szeretné tudni milyen esélyei vannak a jövőre esedékes választáson a kormányváltásnak. 
Ekkortájt - tehát a házi őrizet idején - forgattak a lakásán róla egy filmet, melyben gondolom az általa vele egyeztetett kérdésekre válaszol. 
Itt mondja el többek között, hogyan jutott a Tiszamenti Vegyiművekhez. Ő maga mondja el, hogy Horn Gyulával való személyes találkozója után, Horn Gyula utasította az illetékeseket, hogy neki kell megkapnia a céget, mivel már volt néhány eredménytelen próbálkozás és ő ajánlotta a legtöbbet. Keress utána, lehet megvan a film a yutuben! 
signal2
signal2 2021. 11. 07. 18:49
Előzmény: #148  oldrider
#151
A Horn-szálról, amit írsz, eddig sehol nem lehetett olvasni. Arról viszont igen, hogy mind a TVM-et, mind a Péti Nitrogénműveket Csányi segítségével vette meg, ami igaz lehet, tekintve, hogy mindkétszer kapott OTP-hitelt.
 Egyik korábbi interjúban, portéban sem jellemezték baloldaliként, sőt 2016-ban fideszes kormánytagokkal tartott bejárást 10év 140 milliárdot litevő beruházassorozatáról Péten. Tehát ha muszáj politikusokhoz kötni, akkor inkább a fideszhez lehet.
Akkor folytassuk innen....
oldrider 2021. 11. 07. 18:39
Előzmény: #149  qpec
#150
Sokkal jobban élek itt, mint otthon az MSZP és a FIDESZ kormányzása alatt. Az emberek mentalitása teljesen más és anyagilag is jobbak a lehetőségek. 
Azért mertem bátorkodni Bigéről írni, mert anno 10 évig a TVM -ben dolgoztam. El kell osz lssam azt a téveszmét, hogy ő mindent a munkájának, tudásának, tehetségének köszönhet. Volt jócskán kedvező politikai hátszél mögötte. Azt, hogy séttett-e törvényt, a bíróságnak kell eldöntenie. 
qpec 2021. 11. 07. 18:22
Előzmény: #146  oldrider
#149
Messsziről jött ember azt mond amit akar.Kintről könnyű okosnak lenni.Felszólított nagy és bölcs vezérünk,hogy szavazatotokra keményen számít! ne csalódjon,gyere haza oszt jónapot.Legalább jól élsz?
oldrider 2021. 11. 07. 18:15
Előzmény: #145  geza77
#148
Én konkrétan Bige esetéről írtam, ti pedig általánosítotok, vádaskodtok, személyeskedtek velem (amit egyébként a fórum moderációs szabályzata tilt). 
badsector1
badsector1 2021. 11. 07. 18:09
Előzmény: #146  oldrider
#147
"Ha nem húz sehová, akkor miért akarja pénzzel támogatni a - nevezzük így - ellenzéket? "
  
a fidesz ki akarja nyírni a cégét, ezért elég nyomós érdeke bigének, a fidesz bukása.
ha te cégedet akarná kinyírni a fidesz, akkor szerintem te is ez ellenzékre szavaznál.
oldrider 2021. 11. 07. 18:04
Előzmény: #144  totoro
#146
Én a tényeket írtam le. Nem állítottam, hogy oligarcha. 
Ha nem húz sehová, akkor miért akarja pénzzel támogatni a - nevezzük így - ellenzéket? 
Nem vagyok fideszes sem, meg semmi más sem, de látom én is mit művelnek a NER lovagok. Választani sem megyek el jó ideje. Németben élek 8 éve. 
geza77
geza77 2021. 11. 07. 17:58
Előzmény: #143  oldrider
#145

azzal, hogy orvbán nem fogadta, egyszerűen tudomására hozta, hogy haver kéne nekem amid van!
nem egy embert nyúltak már le, hány ember vesztette el a dohány árusító helyét, trafikját...
ez helyes mindenki legyen rabszolga és majd ő megmondja ki mi lehet, se piaci, se hatékonysági, semmi sem számít, ha valaki túl jó, attól elveszik, vagy tönkreteszik, vagy, ha nem boldogulnak vele, akkor felvetetnek vele egy adag hitelt, megmondják, hol, mekkora összeget, milyen feltételekkel, kell felvenni, hol, mire és milyen árakon elkölteni. ez ilyen egyszerű. még gondolkodni sem kell
totoro
totoro 2021. 11. 07. 17:50
Előzmény: #141  oldrider
#144
Bige nem húz sehová, egyike azoknak az ügyes, jó pozicióban lévő embereknek akik meggazdagodtak a rendszerváltás után. Minden, csak nem oligarcha. Az viszont szánalom, hogy a számos Fideszes potentált, valódi oligarchát azzal akarjátok felmenteni, hogy kreáltok egyet a másik oldalon is. Szánalmas, és aljas, ahogy állandóan bűnbakokat kerestek, akik ellen lehet hergelni, akik elterelik rólatok a figyelmet. Bige lehet, hogy törvényt sértett, lehet hogy nem tiszta ahogy meggazdagodott, nem ismerem, de az biztos, hogy nem egy oligarcha, nem egy olyan ember akit a politikusok tömnek és hoznak helyzetbe. Azok mind a Fidesz oldalán vannak.
oldrider 2021. 11. 07. 17:47
Előzmény: #142  badsector1
#143
Ugye direkt nem akarod érteni?
Bige maga mondta el, hogy annak idején találkozót kért Horn Gyulától, aki fogadta is és megegyezésük eredményeként övé lett a TVM. 
A közelmúltban szintén Bige nyilatkozta, hogy találkozót kért Orbán Viktortól, nyilván valamiféle egyezség megkötése céljából, viszont a miniszterelnök nem fogadta, nem állt vele szóba. 
Hogy Horn meg Orbán milyen politikai oldalon áll(t) , azt meg döntsék el ti! 
badsector1
badsector1 2021. 11. 07. 16:58
Előzmény: #141  oldrider
#142
"A lényeg, hogy a Bige féle oda húz, ahol büntetlenül disznólkódhat. "
    
ezek szerint most bige féle a fideszhez húz?
   
oldrider 2021. 11. 07. 16:28
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#141
Felőlem annyiszor írhatjátok le, ahányszor akarjátok. Nem politizálok. 
A lényeg, hogy a Bige féle oda húz, ahol büntetlenül disznólkódhat. 

Topik gazda

ecofun
4 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek