Topiknyitó: feel 2020. 01. 19. 14:04

4IG Nyrt reszvenyesek.  

4IG topic reszvenyeseknek es hasznos forumozoknak.
Moderacio alatt lesz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Marina5
Marina5 hétfő, 11:32
#96940
Vételi DbV. Ár    Eladási ÁrE. Db
1801,9221,923513
2,7701,9201,928253
3811,9181,9296
2,0001,9161,93473
2,0001,9131,940500
3981,9121,954290
2,0001,9111,955100
1501,9081,9564,188
2,0001,9071,9581,000
5701,9061,960544
Piaci információk
Napi min1,924 HUF5 napos vált.-4.40%
Napi max1,960 HUF13 hetes vált.-36.27%
Nyitó ár1,926 HUF26 hetes vált.-54.15%
Utolsó kötés1,924 HUF52 hetes vált.6.46%
Utolsó kötés ideje2026.06.22. 11:31YTD árfolyam vált.-54.15%
Napi változás (HUF)-33.0000052 heti min. záró1,600 HUF
Napi változás (%)-1.69%52 heti min. dátuma2026.05.15.
Előző záró1,957 HUF52 heti max. záró4,965 HUF
Forgalom (db)9,11752 heti max. dátuma2025.11.12.
Forgalom (HUF)17,609,10810 napos átl. forg.100 e db
Piaci kapitalizáció572 Mrd HUF3 havi átl. forg.4,820 M db
PiacBÉTBéta (S&P500-hoz mérten)0.62
tschi- hétfő, 11:28
Előzmény: #96937  OSZLOPOS
#96939
Nekem erről az jut az eszembe, amikor valaki eladja a viseltes állapotú nyaralóját, majd amikor az új tulajdonos felújítja és kétszer annyiért eladja, akkor rájön, hogy ezt ő is meg tudta volna csinálni, ha lett volna pénze felújítani. Csak az N7-nél az infrastruktúrát nem adták el, azokat bérli a 4iG.
BT55
BT55 hétfő, 11:21
Előzmény: #96929  timbuktu
#96938
Ez a koholmány egyre jobban szembe megy a racionalitással és olyan dolgokat akar eszmei alapon importálni amire ez a közeg az elmúlt 16 év alatt korántsem képes befogadni. Agyban lehet, de megvalósításban nagyon nem. Egy olyan légvárat kerget, ami lehet pár évtizede még jó volt, de ma már enyészedik és teljes szembe irányba rohan, aminek tapsol a sok ideológus. A racionalitás más. Azzal ha megszünteti a ner cégeket, amelyek amúgy maguktól fognak megszűnni, szerinted mi lesz helyettük? Megmondom: munkanélküliség... illetve megérkezett a rendszerváltás helyett az újrafelosztás, mert ez erről szól. Óriási káosz felé tartunk, amit az ideiglenes folyamatos véráldozatokkal próbál ellensúlyozni és amikor azt hinnéd, hogy ez taktika, sajnos nem az, hanem rájössz, hogy erre képes. Egy 16 évig működő fogaskerékbe hirtelen belevágod a villáskulcsot, szerinted mi lesz? Pont amit látunk. Ha így folytatják 2 évet sem adok az ideiglenesnek. A 4IG pont ezért  lehet nyertes, mert már sérvet kapnak, nem tudják megkerülni jelenleg. Remélem így lesz! Száradjon!
OSZLOPOS hétfő, 10:29
Előzmény: #96924  cclarinet
#96937
nem vagyok benne mélyen a 4ig dolgaiban, de speki tapasztalataim alapján most azon megy a gondolkodás, hogy az N7 reális értéken került-e át. jogos volt-e a privatizáció és a mértéke, tekintve, hogy a SAFE nagy része itt landolhat, és akkor ennek a 3/4-ét pont előtte átpasszolta az állam. És szerintem ebben van a kockázat és a kivárás, lehet, ezt újrafutják. Ezt le kell tolni a választók torkán: az állam felvesz egy giga hitelt hadipari fejlesztésekre, és a nyerő egy NER cégbe megy úgy, hogy nem is olyan rég az államnak ment volna. Azért ez nehéz....még akkor is, ha tudjuk, hogy az állam a legrosszabb tulajdonos.Lehet, erről a 75%-ról kell elmozdulni, na persze a vételár marad (azaz ugyanannyi pénzért kisebb tulajdonrész). Mindegyis, bárhogy alakul úgy, hogy az N7 valamilyen mértékben marad a 4ig-nél, tisztázódik a helyzet és jönnek a megbízások, akkor az jót tesz majd az árfolyamnak.
Csomi_1977 hétfő, 10:06
Előzmény: #96935  Rellim
#96936
Vagyis lassan elérjük az amit hónap óta mondok ? A befektetői bizalom eltűnt ? Már csak a játszos banda maradt itt ?
Rellim
Rellim hétfő, 10:02
Előzmény: #96933  Csomi_1977
#96935
Csodálod?!
Érdemes visszanézni a kötéslistát.
1 db-os vételekkel van tele...
Tutidolog
Tutidolog hétfő, 10:01
#96934
Valakinek beragadt a billentyűzete a 4ig vételnél ezzel a sok 1 darabos kötéssel? :)
Csomi_1977 hétfő, 09:44
#96933
Ilyen kicsi forgalmat .. lassan senki nem akar kereskedni ezzel a részvénnyel ? 
feel
feel hétfő, 09:06
#96932
1957ft kb 4.800db van bent 2000ft-ig
IstiSan
IstiSan hétfő, 09:01
#96931
Ny. 1926
HunSuccess vasárnap, 12:42
Előzmény: #96928  scalad2
#96930
Még jó hogy vasárnap van. Az Úr is megpihent a 7. Napon:)
timbuktu vasárnap, 11:10
Előzmény: #96927  Lou70
#96929
Ez a kormány nem engedheti meg magának, hogy ne a racionalitás győzzön. A nagy pénzt meg kell szereznie az országnak. Nem lehet megismételnie  az előző időszak (NER) belsőseinek korlátlan, gátlástalan, az államot, köznépet relative elszegényítő fosztogatásait.Még akkor sem tudja ezt megtenni, ha egyeseknél meglenne a szándék.
Lou70
Lou70 vasárnap, 10:55
Előzmény: #96926  timbuktu
#96927
Reméljük, hogy ez jobban fog számítani, mint a bosszúvágy. Hajrá
timbuktu vasárnap, 09:21
Előzmény: #96925  Lou70
#96926
Hol van az a konkurencia, amely képes/tud nagy mennyiségben a honvédség számára szükséges termékeket előállítani? Hajrá 4IG!
Lou70
Lou70 vasárnap, 07:49
#96925
"2028ig folyamatosan vannak megrendeléseik a Magyar Honvédség számára" - ha az új kormány is úgy akarja...
cclarinet vasárnap, 00:09
#96924
A Rheinmetall Hungary Zrt. egyik tulajdonosa a 4ig, 2028ig folyamatosan vannak megrendeléseik a Magyar Honvédség számára, ebből is tud profitálni a 4ig. Az N7 holdingnak a 4ig a többségi tulajdonosa(75% plusz 1 szavazat), ezt a tulajdonrészt a 4ig megvásárolta (ezért is nőtt az adóssága), nem hiszem, hogy csak úgy el lehet ezt a tulajdonrészt venni. Az N7 Holdingban van benne szinte az összes hadiipari vállalat. Szerintem nem tudják a Safe hitellel megkerülni vagy kihagyni a 4ig-et, egyszerűen mindenhol ott van a cég.
https://mfor.hu/cikkek/vallalatok/jol-fial-a-hadiipar-elkepeszto-evet-zart-2025-ben-a-rheinmetall-magyar-cege.html
BigD21 szombat, 21:20
#96923
Miért ÉRDEKE a teljes összeg felhasználása?
  • Hatalmas kamatmegtakarítás: A SAFE-hitel kamata 200 bázisponttal (2 százalékponttal) alacsonyabb a piaci devizahitelekénél. Ha Magyarország a teljes összeget felveszi, és ebből fizeti ki a korábban tervezett védelmi kiadásait (vagy váltja ki a drága piaci devizaadósságait), az a Nemzetgazdasági Minisztérium számításai szerint évente mintegy 125 milliárd forint megtakarítást jelent a költségvetésnek.
  • Költségvetési tehermentesítés: A hitel nem új, extra adósságot generál, hanem a költségvetésben már egyébként is kötelezően előírt (NATO-célkitűzések szerinti, GDP-arányosan 2%-os) védelmi kiadásokat finanszírozza olcsóbb forrásból.

  • Hosszú távú stabilitás: A hitel futamideje rendkívül hosszú, és a lehívásra egészen 2030-ig van lehetőség, ami kiszámítható finanszírozást biztosít.
BigD21 szombat, 21:20
#96922
Miért ÉRDEKE a teljes összeg felhasználása?
  • Hatalmas kamatmegtakarítás: A SAFE-hitel kamata 200 bázisponttal (2 százalékponttal) alacsonyabb a piaci devizahitelekénél. Ha Magyarország a teljes összeget felveszi, és ebből fizeti ki a korábban tervezett védelmi kiadásait (vagy váltja ki a drága piaci devizaadósságait), az a Nemzetgazdasági Minisztérium számításai szerint évente mintegy 125 milliárd forint megtakarítást jelent a költségvetésnek.
  • Költségvetési tehermentesítés: A hitel nem új, extra adósságot generál, hanem a költségvetésben már egyébként is kötelezően előírt (NATO-célkitűzések szerinti, GDP-arányosan 2%-os) védelmi kiadásokat finanszírozza olcsóbb forrásból.

  • Hosszú távú stabilitás: A hitel futamideje rendkívül hosszú, és a lehívásra egészen 2030-ig van lehetőség, ami kiszámítható finanszírozást biztosít.
BigD21 szombat, 21:13
#96921
Amit mond, az szép és jó, DE ez teljesen más!Ez a hitel, nem oktatásra, egészségügyre van!Ne keverjük a dolgokat!
 A SAFE (az Európa biztonságát szolgáló cselekvési eszköz) az Európai Unió által nyújtott, kifejezetten a védelmi ipar fejlesztésére és fegyverkezésre létrehozott hitelkonstrukció. Lényege, hogy a tagállamok számára a piaci kamatoknál nagyságrendileg 200 bázisponttal kedvezőbb finanszírozást biztosít.

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek