Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gpeti
gpeti 2022. 03. 16. 09:30
Előzmény: #97378  nyugdijas
#97380
Én valahol a kettő közt vagyok. Kell vele foglakozni, mert ha még nem is látjuk tisztán, nemcsak a jelenünket, de a jövönket/EU jövőjét nagyon megváltoztatja ez a konfliktus. Ugyanakkor látom benne a hatásvadász, pánikkeltős befosatós vonalat is, amit már majdnemhogy igényel is a nagyérdemű. Ha nincs már 2naponta valami világrengető szar, akkor kreálni kell, vagy fel kell fújni valamit..
 
Öregapám mondta, hogy jó az öreg háznál - ha nincs gond, csinál!
Fabrizio66
Fabrizio66 2022. 03. 16. 09:23
#97379
nagyon erős az OPUS...
nyugdijas 2022. 03. 16. 09:07
Előzmény: #97376  gpeti
#97378
Pozsar szerint az oroszok haborujara nem kell sehogy reagalni, mint ha nem is lenne. Csodalom, hogy valaki is alkalmazza.
guty1 2022. 03. 16. 09:06
Előzmény: #97375  gpeti
#97377
162
gpeti
gpeti 2022. 03. 16. 08:50
#97375
Jó reggelt, sziasztok!
 
Eredményes kereskedést!
HAJRÁ TE HÍGFOS!
gpeti
gpeti 2022. 03. 16. 08:50
#97374

Mindmeghalunk!
 https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220316/pozsar-zoltan-csunyan-labon-lotte-magat-a-nyugat-az-orosz-szankciokkal-es-fel-nem-fogom-ezt-hogy-nem-lattak-elore-533009
KKR13
KKR13 2022. 03. 16. 07:46
Előzmény: #97370  Rittyencsunk
#97373

Még egy dolog.
Amennyiben valaki végigolvassa az eszmecserénket, egyértelművé válik az a tény, hogy bár először nagyon bennfentes, aggódó vagy a témában (vágod itt szakterminusokat), aztán mégsem vagy érintett, csak ezek szerint biztos teljes erőből szolidaritasz. Ez így nagyon nem kerek, de biztos lesz egy frappáns válasz rá.
Nem tudom, nekem már több, mint két évtizedes tapasztalatom van a feleségem által a témában és több, mint 25 éve dolgozom ebben a gazdaságban, szóval engem nem kell meggyőznöd az újságírós látásmódoddal, engem mindig is a valóság érdekelt, nem az, amit feltálalnak nekem.
A feleségemnél egy percig nem merült fel, hogy sztrájkoljon, de biztos most Ő lesz a rendszer leépítendő köve. Nem baj, majd bemegy mai is ahhoz a végzős osztályhoz, ahol a korábbi helyettesítése során már kiderült, hogy a linkelő folyamatosan hiányzó pedagógus társát egy percig nem hatja meg, hogy mi lesz a végzős osztály sorsa, a lényeg, hogy az élet könnyű legyen.
KKR13
KKR13 2022. 03. 16. 07:23
Előzmény: #97370  Rittyencsunk
#97372

Ignorálod a megtörténteket vagy fiatal vagy, így nem életed meg a valóságot annak idején és csak nyomod a rizsát arról, amiről fingod nincs.
A KSH azokból az adatokból dolgozott, ami a látókörébe került.
Szerinted a fekete, szürkegazdaság milyen adatokat szolgáltatott?
Ennek a kormánynak a legsikeresebb intézkedéseit, az élő munkára rakodó adók leépítése és a gazdasági kifehérítését akarod elkendőzni.
Hamisítsd nyugodtan a "történelmet," ha ezzel igazoltnak látod a beszűkült szelektív látásmódodat.
Luigi55
Luigi55 2022. 03. 15. 23:01
Előzmény: #97370  Rittyencsunk
#97371
Jelenlegi/sztrájk előtti kezdő ped.bér 260eFt+52eFt/pótlék azaz 312eFt.
Rittyencsunk 2022. 03. 15. 15:20
Előzmény: #97368  KKR13
#97370
Nem pedagógusként dolgozom, itt befektetőként vagyok jelen.Ha azért látsz tanári attitűdöt az írásomban, mert megpróbál tényeket szembeállítani csusztatásokkal, tévedésekkel, félreértelmezésekkel, akkor eben igazad lehet. De ehhez nem kell pedagógus diploma.Te "rinyálásnak" nevezed, mikor súlyos értelmezési hibákra mutatok rá az írásodban, ahelyett, hogy felvállalnád az egyszerű számolás eredményét.A realitásérzékkel, attól tartok, te állsz hadilábon!Körtét hasonlítasz krumplival, és nem akarod belátni ennek hibás voltát. Azt elismerem, hogy egyetlen felmérés sem tükrözheti pontosan a viszonyokat, de mégiscsak a KSH ellenőrizhető adataira kell alapoznunk, a többi bizonyíthatatlan süketelés.Ha azt a kijelentésedet nézzük, hogy a csalás kizárólag az előző rsz. bűne, akkor ez olyan mérvű korlátoltságról árulkodik, ami számomra feleslegesé teszi a korrekt eszmecserére való törekvést... (Ezzel Polt Péterrel is súlyos ellentmondásokba keverednél.)Való igaz, hogy ritkán olvasom a fórumot, most éppen belefutottam ped. bérekről szóló hétvégi off-ba, erre reagáltam.Úgy tűnik a javasolt összehasonlítást vagy nem is próbáltad megtenni, vagy ha megtetted, nem mered itt megjeleníteni. Tegyem én? Rendben. 
Átlagbér 2009: 199 387 Ft, kezdő ped bér: 129 500 Ft
Átlagbér 2021 december: 492 800 Ft,  kezdő ped bér: 219 000 + 21 900 (pótlék) = 240 900 Ft
Az adatok a KSH-tól, ill., a hivatalos bértáblákból vannak, azaz a kormánytól. Ha ezt vitatod, velük tedd!
Ezek szerint 2009-ben a kezdő ped bér az átlagbér 65%-a volt (ez is gáz), míg 2021-ben 49%-a. 
Ezek számok és tények. A többi rizsa. 
És ezen a fórumon, nem kívánok erről többet írni, egyszer elment offként a hosszú hétvégén!
Dale
Dale 2022. 03. 15. 12:55
Előzmény: #97368  KKR13
#97369

"Döntsd már el végre, hogy spekulánsként vagy tanárként vagy jelen"
.
Popeye-nek is tedd fel légyszíves ezt a kérdést! (Igaz, ő mindkettőben rossz.)
KKR13
KKR13 2022. 03. 15. 08:40
Előzmény: #97367  Rittyencsunk
#97368

Döntsd már el végre, hogy spekulánsként vagy tanárként vagy jelen, a kettő elég nehezen fér össze, főleg a rinyálásod tükrében, ha csak nem azon tanár típusok egyike vagy, akire már korábban céloztam.
Látom kiverte a biztosítékot nálad a valóság és engem próbálsz itt tornáztatni, holott a vádló felelőssége a bizonyítás.
Én teljes őszinteséggel minden hazugságtól mentesen adok meg néha olyan információkat a magánéletünkből, amire nem hiszem, hogy itt sok embernél példát látnál.
Azt sem szeretnéd elfogadni vagy megérteni, hogy egy évtized alatt jelentősen "kifehérült" a munkaviszonyból származó jövedelmek körüli helyzet, így sem a minimálbér, sem az átlagbér nem mérvadó, mivel az a 2000-es években színlelt volt, köszönő viszonyban nem volt a valósággal (többől éltek az emberek - nem közalkalmazottak -, mint ami a "papíron" volt). Ma már jóval közelebb állunk a valósághoz, de még most is bőven jelen van a csalás, amely meghonosodása a társadalmi gyakorlatban pontosan az előző rendszer bűne.
Az is részrehajlás, hogy "elfelejted" milyen évek vannak mögöttünk, sőt jelenleg is milyen krízis van, mi ma a realitás, a mozgástér.
Továbbra is tartom, hogy ez az egész sztrájk egy színtiszta politikai megbízás, még ha rendezni is kell a béreket (ám nem különösen rosszabb a helyzet, mint a korábbi évtizedekben), de aki látja, hogy mi van az oktatás körül, az nem csak ebben keresné a megoldandó feladatokat.
Én az egészségügyön keresztül (minimál TB) láttam annak idején, hogy ha valaki a társadalmi szolidaritásra számít (fizessük meg mindennek a valós árát), arra képtelen ez a társadalom.
Tudod, ha évek óta olvasod a fórumot, akkor nagyon jól tudod, hogy mi a politikai állásfoglalásom, sőt miket írtam már akár egy-két éve a pedagógusok bérezés (főleg felső és közoktatás összevetése) kapcsán, szóval én nem hozok újat és nem takargatom a véleményemet, sőt nem is játszok kamu gyáva semleges attitűdöt, a minden szar, csak én vagyok a csodálatos megmondó embert.
A tőzsdéről is megírtam már számtalanszor a véleményemet, ha nem tetszik, lapozz tovább, én továbbra is egy olyan befektetési lehetőségnek tartom, ahol olyan vállalkozások hosszú távú együttműködésében lehetek részes, amelyeket egyedül vagy akár az egész családot illetően sosem lenne módom kivitelezni.
Az, hogy a többséget nem zavarja az érték teremtés nélkül gyors gazdagodás akár mások kárára, sőt valakik természetesnek veszik az efféle munka nélküli gyarapodást ("kereskedést") és ezzel foglalkoznak "fő műsoridőben", az igazából az elmúlt három évtized hozadéka.
Rittyencsunk 2022. 03. 14. 20:53
Előzmény: #97364  KKR13
#97367
Ha esetleg rám is céloznál ezel a hozzászólásoddal, közlöm, hogy volt és (sajnos) van opusz részvényem. Elismerem rossz befektetés volt, de vagyunk ezzel így páran e fórumon.
Az valahol ironikus, hogy egy tőzsdei topikban, a tőzsdén kereskedőket nyerészkedés bűnében fetrengő vétkeseknek állítod be...
Viszont még nem írtad meg, hogy sikerült- e a korrekt összehasonlítást kiszámolnod A 12 évvel ezelőtti és mai pedagógusbérek és átlagbérek arányát tekintve.
Ha nem sikerült, kérj segítséget és mellesleg kerüld a tőzsdét!
Ha igen és elhallgatod, akkor te tűnsz fel politikai agitátornak.
Igen off a ped. bér itt, nem is én hoztam be a témát, de olyansületlenségek jelentek meg ezzel kapcsolatban, hogy muszáj volt korrigálni.
Ergo, számolj pontosan és politikamentesen!
sprint53 2022. 03. 14. 17:41
Előzmény: #97365  Varesz81
#97366
Nagyon örülök neki!   Így, legalább arcvesztés nélkül adhatják oda, ami amúgy is jár... ! Annak viszont nem örülök, hogy milyen apropó miatt kapjuk meg!
KKR13
KKR13 2022. 03. 14. 07:35
Előzmény: #97363  BUXopoly
#97364
Igen, az ide írogatók jelentős részének sosem volt részvénye (politikai agitátor), vagy a nagy becsületesség rohamuk mellett mégis csak nyerészkedni szerettek volna vele, de aztán nem sikerül az általuk ördöggel vélt emberekkel táncolniuk és most köpködnek, igazi álszentek. Az álszentek nem vesztesek, csak rossz spekulánsok, itt azok vesztesek, akik tényleg befektetni kívántak és/vagy hittek egy magyar alapokon nyugvó sikeres tőke koncentrációban a gazdasági életben, mellyel csökkenthető lett volna az idegen szféra befolyása, lefölözése a hazai folyamatokban.
BUXopoly
BUXopoly 2022. 03. 13. 19:19
#97363
Üdv a pedagógus bérezés topikban…
Katasztrófa, pontos lenyomata a társadalmunknak, oltott-nem oltott, oroszbarát-oroszellenes, sztrájkabarát-sztrájkellenes, fideszes-ellenzéki… hát olyan okosak vagytok, nem veszitek észre? Nem látjátok, hogy nem ez az alapvető problem?
.
Egyébként meg ez egy OPUS topik, van egy csomó másik ott kell egymás nézetét cseszegetni. 
Heisenberg
Heisenberg 2022. 03. 13. 17:08
Előzmény: #97361  KKR13
#97362
Ma egy Burger Kingben dolgozó - végzettség nélkül -kezdő fizetése 278 ezer forint. Ami félévente automatikusan emelkedik.
Kezdő tanár, főiskolai végzettséggel 195 ezer forint. Méghozzá 4 évig.... Ezt érte el az imádott kormányod 12 év alatt, úgyhogy nem kell idekeverni valóban se a minimálbért, se az adót. Ez magáért beszél és ez szerinted ez teljesen rendben van. 12 év alatt...szép előrelépés....
 S természetesen mindenki aki sztrájkol, az ezt politikai célból teszi....Védd csak a vezéreded ( mindhalálig, vagy inkább éhhalálig))) Együttérzésem!
KKR13
KKR13 2022. 03. 13. 16:09
Előzmény: #97355  Rittyencsunk
#97361

Ne viccelj már a minimálbérrel, annak köze sem volt a valós dolgokhoz - annyira alacsony volt - a 2000-es években, pont amiatt lehetett a legtöbb közterhet kikerülni, hogy bázisként számoltak vele a vállalkozók (azután vagy annak korrigált része után kellett kötelező járulékot fizetni), illetve egy nagyon jelentős része a társadalomnak a minimálbérig volt bejelentve és mellette kapta zsebbe a további nettót, mely "megteremtése" mögött számla vásárlás, fiktív ráfordítások tömege állt a nagy adóterhelés miatt.
Éltél, dolgoztál, vállalkoztál abban az időszakban, az maga volt a fiktív gazdaság olyan adóterhelés mellett.
Aki becsületes volt, ott vállalkozóként hatalmas hátrányban volt vagy alkalmazottként szanaszét szívatták.
Én a 90-es évek közepétől 2012-ig egy magán egészségügyi szolgáltatónál dolgoztam, ahol totál láttam a rendszert és hülyének néztek, hogy nem akartam csalni és hangot emeltem ellene, pedig az összes "menő" ezt csinálta és azóta is osztja az észt a mostani kormányról (hajdani szlovák rendszámos gecikkel az élen).
A mostani inflációért a világban pedig a hitelpénz rendszer dollár urai a felelősök - akik kreálják a problémákat sorra - és nem véletlen folyamat, persze nem kötelező elhinni.

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek