Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
C17H13ClN4 2022. 03. 13. 12:19
Előzmény: #97359  BrokerJozsi
#97360
Adok erre egy pluszt BJozsi,hisz megközelítette a FRADIT 2 pontra,de este 19:00 óra után ,az már úgyis 5 pont lesz.
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2022. 03. 13. 12:10
Előzmény: #97358  C17H13ClN4
#97359
Felcsút!
C17H13ClN4 2022. 03. 13. 12:06
#97358
HAJRÁ FRADI!!
Rittyencsunk 2022. 03. 13. 11:49
Előzmény: #97355  Rittyencsunk
#97357
És még annyit, hogy a ped. bértábla azonos mezőiben levő tételeket kell öszehasonlítani, mert a nejed mindenbizonnyal több kategóriát is lépett a 10 év alatt, esetleg portfóliót rittyentett, ped. II. fokozatba, vagy mestertanáriba került.
Minden adat elérhető: adott évek minimál- és átlagbére, inflációk, (KSH), és a vonatkozó ped. bértáblák, a Ft/euro árfolyamok.
Jó számolást! 
(Ha én írom ide, tán el se hiszed...)
Rittyencsunk 2022. 03. 13. 11:31
Előzmény: #97353  luxemburg
#97356
Tisztelettel, nagyon nagy tájékozatlanságot árulsz el a témában.
Utána kéne nézni, mennyi is a kötelező óraszám (nem 20/hét... legalábbis a mai Magyarországon, hasznos lenne összevetned nemzetközi kitekintésben!) 
Másrészt ez csak egy szelete, része a tanári munkának. Órákra készülés (pl. kémia, fizika tárgyakból csak egy- egy kísérlet, bemutató összeállítása mennyi idő), dolgozatok javítása, a bürokrácia (Kréta, stb.), szakkörök, versenyek, stb.
Rittyencsunk 2022. 03. 13. 11:19
Előzmény: #97343  KKR13
#97355
Nos, mivel tőzsdézel, gondolom néhány alapfogalommal tisztában vagy. Az adóbevallásokban megjelenő nominális adatokat korrigálni kell az eltelt 10-12 év kumulált inflációjával! Beszédes összehasonlítás az is, ha az általad vizsgált pedagógus béreket veted össze az adott év minimálbérével, ill. az átlagbérrel!  Tán ez a legjobb indikátor.
Az is informatív, ha pl. euróban számolod ki az adott evbeli árfolyamokkal a béreket (plusz eurozóna kumulatív inflációja). No ezek már reálisabb képet adnak. 
Ebben nincs politika, csak számok, tények.
1378 2022. 03. 13. 10:39
Előzmény: #97351  pokrocz
#97354

Nem a mai világban élsz. Hasonló esetek évente száz számra vannak. A biztonság kedvéért utánanéztem aminek lehetett. Az összes adatbázist átnéztem. A cég kb. 2.8 milliárdért vette meg a teszteket és kb. 3 milliárdért adta tovább az államnak. Nincs rajta 10% haszon sem!  A beszerzés kifizetését úgy lehet ilyenkor megoldani, hogy az állam fizet előleget, amit rögtön átutalnak a teszt beszállítóinak illetve ha az állam a maradék összeget mondjuk 30 napra fizeti, akkor a cég úgy állapodik meg a beszállítóval, hogy ő 35 napra fog fizetni. Ez a trükk általános a kereskedelemben, sokszor találkozni vele, hogy valaki 45 napos fizetésre megvesz egy árut, amit másnap tovább ad egy olyan cégnek aki 30 napra fizet. Lehet magát az árut nem is látta, neki az egész üzlet semmilyen befektetésébe nem került, a végső vásárló fizetett mindent.  A képződött nyereséget leadózták, benne van a cég beszámolójában, tehát nem tudom mit beszélnek a NAV-ról. Maga az ügylet pénzügyileg tisztának tűnik.
Miért éppen Rakaca? Ott volt valaki aki vállalta, hogy a céget be lehet oda jelenteni. Miért is? Amiért rengeteg más, nagy, milliárdos forgalommal rendelkező cég is egyes kis falukban tartja a székhelyét, mert ott nincs vagy minimális a helyi iparüzési adó.
Ráadásul a cég neve nem csak tanácsadó kft. hanem Minerva Tanácsadó és Forgalmazó Kft., a forgalmazót a kisfilmben "elfelejtették"  megemlíteni.
Az ügylet után pedig a céget eladták, mivel valószínű erre az egyetlen tranzakcióra hozták létre. Ez sem ritka.
A kérdés az miért ezt a céget választották?
Szerintem itt is egyszerű a válasz. Az orvosi eszközöket forgalmazó cégek úgy érezték abban az időben, hogy itt a nagy lehetőség, meg lehet gazdagodni és egyes megvásárolt termékeikre 30-50% egyes esetekben még több hasznot tettek rá. Ismerek egy fazont, gumikesztyűben utazott, eredetileg 12% haszonkulccsal dolgozott, abban időben a raktárkészletet 200%-ék haszonnal adta el. Ráadásul azt mondta, hogy ő még visszafogta magát!
Ez a fickó itt megérezte a lehetőséget, valahonnan tudott tesztet vásárolni és reális haszonnal számolt, ezért nyerhette meg rögtön a közbeszerzést. Magyarán ő adhatta az egyik legolcsóbb ajánlatot és biztosra ment, hogy megveszik tőle a cuccot.  Ahogy írtam, valószínű ő ezeket a teszteket sose látta, csak az ő cégén futott át vétel. Csak ez a két cégtulajdonosnak majd 100-100 millát hozott.
Azt tegyük hozzá, hogy ez a mi kis magyarisztánunkban ami történt, napi szintű dolog.
A probléma csak az most a film szerint, hogy egy volt fideszes csinálta.
Ügyes volt.
Egyetlen kérdés van csak.
Honnan tudott tesztet venni?
Ha tudtam volna én is veszek és én is eladom kis haszonnal az államnak, mert az a kis haszon nekem nagy pénz!
Tisztázzuk. Ha csalt, lopott, adót nem fizetett, nem szállította le az árut akkor üljön!!! 
luxemburg 2022. 03. 12. 23:47
Előzmény: #97335  Rittyencsunk
#97353
Tisztelettel heti 20 óra munka /tanitás?/,10hónap munka/tanitás?/12 havi fizetés . Sztrájkolni kell,mondja a  mosdatlan.ápolatlan hajával,800,000-es fizetéssel a szakszervezeti vezető.Az ilyen emberekre mondják,hogy nem volt jó tanárnak ,jó lesz politikusok kiszolgálására.Üdv!
KKR13
KKR13 2022. 03. 12. 19:27
Előzmény: #97348  sprint53
#97352

Ez nem ellenzék, hanem többségében az EU feletti irányítást átvevők helyi lerakata 0 saját gondolattal.
Eleve a "nyugat" nagy tévedésben van, ha azt hiszi, hogy minden róluk szól.
Gyarmatosítottak, loptak, háborúztak, ármánykodtak és ezáltal gazdasági erőfölényben lefölözték a világot miközben többszörös ökológiai lábnyomon éltek, nagy szerepet játszva a mértéktelen és elkényeztetett fogyasztói társdalmukkal és ezen attitűd exportjával  a Föld kizsigerelésében, most pedig nyomják magukról a szentimentális "jó emberkedő" lózungokat.
Évtizedek óta nincs Európában szinte nyersanyag és egyre kevesebbet dolgoznak itt az emberek más térségekben élőkhöz képest, mégis olyan jólétben éltek itt az emberek, mintha ez valami alapvető jog lenne a számukra, akár mások kárára (persze, ha félre néznek) és amikor kellenének továbbra is olcsón az erőforrások, természetesen csúszó-mászó módon megpróbálnak tágítani a területen. Ennek a hozadéka ez a háború is, sajnos, minket pedig már ehhez az érdekszférához sorolnak, ahol jók leszünk nekik ütköző, védelmi zónának.
pokrocz 2022. 03. 12. 19:27
Előzmény: #97350  KKR13
#97351

fideszes rövidlátás és blöffölés...Itt van a "szelektív igazságszérum",ez olyan mint a stratégiai nyugalom:
https://444.hu/2022/03/12/100-millios-osztalekot-szavaztak-meg-a-volt-fideszes-politikusnak-a-borsodi-falu-szelen
Ha erre valaki azt mondja,hogy rendben van...annak jár egy-két év, először az idegosztályon....
KKR13
KKR13 2022. 03. 12. 19:10
Előzmény: #97347  Heisenberg
#97350

Amennyiben valaki ténylegesen az összképre kíváncsi, akkor össze kell vetni az akkori adóterhelést, mind a a tanári nettó fizetés, mind a társadalmi közteherviselés (mennyit vonnak el a társadalomtól a tanárok bérére is, például az élő munkára rakodó terhek útján és abból mennyi dolgot finanszíroznak) szempontjából.
Magas adóterhelés mellett egyértelmű, hogy az önző, kiskapus mentalitású embereknek kedveznek, mert a becsületesen működők többszörösen megfizetnek mindent és mégis ugyanazt a közszolgáltatást kapják.
Szóval hiába volt sokkal nagyobb az adóterhelés a Fidesz előtt, mégsem jutott komolyabb ráfordítás a tanárokra, mert a rendszer torz és hitvány módon álszent volt, elnézve a folyamatos csalást a legkisebb szinteken és emiatt köszönő viszonyban sem volt a jövedelmi, vagyoni helyzet a közteherviseléssel.
Én ebből nem kérek még egyszer, sem a hazug szociális támogatási rendszerből, ahol az élősködés, csalás is minden napos volt.
Persze, ha ilyen megtámogatott 444-féle szelektív igazságszérumos termékekből mossák évtizedes távlatban az emberek tudatát, akkor el is hiszik, hogy minden fekete és fehér és már a valós számok sem érdeklik az embereket, mert egy fajta érzetet alakítanak ki bennük, hogy minden rossz, ami a mostani rendszerrel társítható és csak a lopásból áll a világ.
Sosem mondtam, hogy a jelenlegi rendszert irányítók nem kemény "fizetés" (saját zsebes dotáció) mellett végzik a feladatukat, de ha nem jött volna a Covid, majd ez az újabb krízis helyzet (ami nem véletlen - sokszor kifejtettem miért), akkor Európa egyik legnagyobb gazdasági sikere lett volna tapasztalható hazánkban egy évtizedes távlatban az adórendszer és a beérkező beruházások által.
Azt meg ne akarjuk megmagyarázni, hogy elnyomás van a média, az internet és egyéb tudatformáló médiumok világában, amikor széllel szemben kellett alapból játszania a Fidesznek, csak évek alatt már jutott ilyen fronton is tőke arra, hogy felvegyék a versenyt.
Heisenberg
Heisenberg 2022. 03. 12. 18:12
Előzmény: #97348  sprint53
#97349
Igen részben igazad van, de mégegyszer: ez a választék egyelőre és azért a mai ellenzék 90%-ban új politikusokból áll. Most egészen addig mig Fletó fel nem dobja a talpát addig mindig elő lehet vezetni ezt a narratívát...ennek nincs értelme.
Elnézést az OFF-ért, hajrá OPUS!
sprint53 2022. 03. 12. 17:30
Előzmény: #97341  Heisenberg
#97348
Igazad lehet a Fidesz politikájával kapcsolatosan, de ugye, te sem gondolod komolyan, hogy a mostani ellenzék tevékenysége, összetétele, politikája is a Fidesz sara !  Kinevelhettek volna a fiatal, tehetséges, értelmiségi fiatalokból egy országot vezetni képes politikusi garnitúrát, akik új szemlélettel tekintenek a mai világra és nem csicskulnak be különböző pol.érdekű csoportoknak, önző, egyéni  érdekük szerint ! Ez a véleményem és itt be is fejeztem a témát, mert nem ez a topik témája.
Heisenberg
Heisenberg 2022. 03. 12. 17:20
Előzmény: #97343  KKR13
#97347
Emlékeim szerint 2010 - volt valamilyen választás Magyarországon....megnéznéd azt is, hogy egy árufeltöltő bére hogy változott ebben az időszakban? 
Heisenberg
Heisenberg 2022. 03. 12. 17:14
Előzmény: #97340  KKR13
#97346
Maradjunk annyiban: amíg Orbán hatalmon akar maradni, addig mindenki, aki őt le akarja váltani, az alkalmatlan lesz és ezt is el is fogja hitetni azokkal, akik vezérürüként tekintenek rá.  Nekem ezzel nincs problémám,  hatalomgyakorlási és megtartási szempontból szinte tökéletes taktika. Ha 2026- ban  Kovács Pistike indul majd ellene esélyes jelöltként, akkor ugyanúgy Gyurcsány bábja lesz hiszen Orbán ellen indul. A másik az, hogy egy politikai váltógazdálkodásban fogadjuk már el azt, hogy minden politikai párt azért alakul, hogy hatalomra jusson és azt meg is tartsa. Sajnos nekünk ilyen a politikai garnituránk, de kezünkben van az a lehetőség, hogy legalább 4 évente emlékeztessük arra őket, hogy azért "a víz az úr"....MZP sok rosszul sikerült nyilatkozata mellett egyben sajnos nagyon is igaza volt: ha nem lenne szinte a teljes tömegtájékoztatás - beleértve a plakáthelyek 90% -a - Orbán kezében , akkor bizony 80%-kal buknák a választásokat....ezen kellene elgondolkozni szerintem, hogy jó ez nekünk hosszabbtávon, nem is olyan messze van egy ország, ami ezt nagyon sokáig eltűrte, aztán most ...
Törölt felhasználó 2022. 03. 12. 17:10
Előzmény: #97344  KKR13
#97345
Sok sikert mindenhez, de kérlek, legalább a friss befektetendő pénzeknél diverzifikálj egy kicsit. És most nem a 4IG és Opus közöttre gondoltam, hanem a teljesen egyszerű államkincstári PMÁPra, azzal is a rendszert támogatod, és azért fog hozni némi hozamot is. Tényleg jó szándékból mondom.
KKR13
KKR13 2022. 03. 12. 17:03
Előzmény: #97342  Törölt felhasználó
#97344

A saját tőzsdei befektetésem (remélhetőleg csak az első években) egy kudarc, de ha ezen keresztül ítélném meg a teljes rendszert, a külvilágot, akkor azt csak rohadt önző emberként tudnám megtenni.
KKR13
KKR13 2022. 03. 12. 16:58
Előzmény: #97339  Heisenberg
#97343

Hazudhatsz ezerrel, de most megnéztem a 2008-as és 2009-es, illetve a 2019-es és 2020-as adóbevallását a feleségemnek, akinek az összes jövedelme szinte csak a közoktatásból származott.
Akkor a számok (éves jövedelem): bruttó 1.819.445,-Ft (2008), 1.699.894,-Ft (2009), 3.968.096,-Ft (2019) 4.532.990,-Ft (2020.)
Ennyi, hülyítsétek, lázítsátok a tudatlanokat.
Törölt felhasználó 2022. 03. 12. 16:57
Előzmény: #97340  KKR13
#97342
Ne haragudj, minden tiszteletem a felségedé és tied. De azért belegondolsz abba, hogy minden részvény az egekbe repült az elmúlt 4 évben, de amiben te hittél, a NER nagy cége, ez bement a földbe? Hogy nem nyertél velük együtt 10 milliót, de buktál majdnem ugyanannyit? Miközben a NER nagy része azért csak gazdagodott valamennyit, nem? Talán sokkal többet is? Mellette pedig a feleséged kb kevésbé van megbecsülve anyagilag, mint az, aki nulla tanulással, végzettség nélkül, töltögeti fel a polcokat a hyperben? 
Ehhez nagy hit kell, hogy még mindig azt mondd, hogy országunk vezetői jól dolgoztak, és ennél jobb nem is lehet. Mert a racionalitás mást mondana.
Heisenberg
Heisenberg 2022. 03. 12. 16:55
Előzmény: #97338  sprint53
#97341
Teljesen mindegy, mert pl a Fidesz is változott 1998-2002 közötti politikájához képest, úgy, hogy a pártvezetés jottányit sem változott....Most 12 év alatt viszont csak rontottak a helyzeten. Most komolyan : van olyan aki szerint most jobb pl. a közoktatásban? Mert szrtm aki ilyet állít az nagyon elfogult....Nekem sem tetszik ez a fajta ellenzéki összetétel, de valljuk be: ez is Orbánnak és  hatalmi érdekeinek köszönhető.

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek