Ne allj addig fel labon. Volt meg egy orszag, ami kiesett ebbol a megallapodasbol (talan Malta?) es azota se sikerult uj egyezmenyt kotni, pedig evek teltek el. Szerintem itt 10 even belul esely sincs ra, meg akkor se, ha holnapra megdoglik a teljes fidesz horda es hofeher szent emberek iranyitjak az orszagot. Az USA nem kapkod.
Hat azt orommel vennem en is, mert igy a tenyleges lebego nyeresegem (31%) helyett ha nem adom el iden, akkor jelenlegi allapot szerint (201%) utan fizettetik meg a 30%-ot. Ez rohadtul fajna. Akkor inkabb adom eb vegen, visszaveszem es akkor onnan indul a 30% ketyegese (na azert ekkor sem leszek boldog ha bejon amit varunk).
Ez tenyleg ennyire drasztikus lesz? En 2021-ben az IB-n tartott RIG pakkomat bukoban realizaltam, hazahoztam egy TBSZ-re es most +201% “nyerőben” van (az most itt masodlagos, hogy az IB-n mekkora bukot realizaltam, hiszen 2 even tuli, es azota szemberaktam mas nyerovel). De ha jol ertem amit mondasz, akkor ha nem adom el iden, hanem mondjuk csak 2024-25-ben, akkor a teljes mutatott nyeresegem utan -30%??! Mert akkor decemberben el kell adnom es vissza kell vennem januarban.
Köszi Boole! Akkor a sima számlán lévőt idén év vége felé elpasszolom. Viszont tbsz-en ha úgy is tervezem pár évig tartani, akkor addig még akár vissza is állíthatják a megállapodást.
Ez hülyeség..nem igaz hogy a részvényàrak csak felfelé mennek.Ami szarul teljesít kiveszik az indexből.Hypo reál estate,Arcandor,IKB bank,Wirecard... ki emlékszik màr ezekre?
Helyesen: magasabb az áruk. A lényegen nem változtat: egyetlen esetben indokolható az áruk ezeknek a részvényeknek: amennyiben exponenciális növekedés jön az elkövetkezendő évtizedekben. Elég nyomós érvek szólnak amellett, hogy ez nem így lesz. De a nagyérdeműnek még láthatóan nem esett le, sőt még az elitek is mantrázzák a végtelen növekedést. Sebaj, ha majd nem lesz mit inni, meg a tűzvész elviszi a kecót, meg a bömöst, vagy éppen a magánjetet kell menteni a viharzónák elől, nos majd akkor rádöbbennek, hogy az elmúlt 120 év növekedése tisztán extenzív forrásokból történt (természet és egyes régió népcsoportok kizsákmányolása), s mint ilyen semmilyen formában sem tartható fent.
RIG, a short állomány 22,4-ről 1,5%-ot csökkent 2 nap alatt. 1,5% short állomány csökkenés kb. 13,61% emelkedést hozott (7,71 USD-ről 8,76 USD-ig húzták fel). Ha a short állomány lemegy 10%-ra, akkor az további 90,73% emelkedést is hozhat elméletileg. Ha jól számoltam. Jelenlegi short Interest: 20.90%
Tisztitani kene inflacioval, vagy mondjuk aranyhoz kene merni a tozsdet. De a vegtelenre utalo kerdesedre: apple, microsoft, google, amazon nvidia arfolyam nem eleg? indultak majdnem nullarol, most pedig tobbet ernek mint egesz kelet-europa.
Ja, ja. Bár két kérdésre nem tud választ adni, aki amellett érvel, hogy a részvénypiac hosszútávon felfele megy: 1. Ha ez így van, akkor miért nem végtelen már ma a részvények ára? 2. A részvényárak áremelkedése mögött annak az elvnek kell lennie, hogy a profitok nőnek. Mitől nőnének a profitok a végtelenségig? Attól, hogy a profitszintek nőnek 100%-ig és afölé, vagy attól, hogy a gazdaság nő a végtelenségig? Mert szvsz egyik sem reális állítás. Szóval én maradok annál, hogy ez az ábra a kapitalizmus nagy tévedése. Vagy másként: az elit érekeinek egyszerű visszatükröződése, s egyúttal a modern történelem legnagyobb átverése.
2023-ban ha megveszed és eladod, akkor még igen. 2024-ben, ha semmi nem változik, akkor szerintem USA a nyereség 30%-át lecsapja. Őt nem fogja érdekelni a TBSZ. Itthon az adófizetési maradéktól fogsz mentesülni.
Vélemény? :-) Is it the perfect product? The world's first #ETF to offer 100% protection against losses (not including management and transaction fees) launched today in the U.S. The Innovator Equity Defined Protection ETF $TJUL will focus on the #SP500 and use #options to shield #investors from losses. The fund, which requires investors to forgo some potential gains, is aiming to disrupt the #annuities market. To date, “defined outcome” funds have used derivatives to offer investors a degree of downside protection — in return for surrendering some of the potential gains — without endeavouring to protect against all losses irrespective of how the market performs. Innovator’s flagship Power Buffer range, for example, aims to protect investors against the first 15 per cent of market losses over six months or a year, but no losses beyond that. Defined outcome ETFs took off during last year’s turbulent markets, raking in a net $10.9bn in North America, the most developed market, alone, according to FactSet. Despite better market conditions this year, they pulled in another $4.6bn in the first six months, even before BlackRock launched its first funds, potentially kick-starting a price war. The Innovator US Equity Principal Protected ETF is focused on the S&P 500 index and will use a series of put and call options to attempt to protect against any market losses over a two-year period. Further funds are due to be launched at six-monthly intervals. Investors could still be left out of pocket, however, given that the buffer is calculated before the subtraction of annual management fees, transaction fees and any “extraordinary” expenses incurred by the fund. Annual management fees are expected to be 79 basis points. Market conditions, particularly the levels of volatility and prevailing interest rates, determine the level of the “cap” — the maximum return the ETF can generate over the two-year period. Day said he expected the debut ETF to launch with a cap of 15-18 per cent over the two-year period, or 7.1-8.8 per cent on an annualised basis. In common with other products offered by Innovator and its rivals, investors forgo dividend income. As a comparison, since 2019, Innovator’s monthly series of S&P 500 Buffer ETFs — which protect against the first 9 per cent of losses — have had an average cap of 17.4 per cent over a 12-month period. Its Power Buffer range — offering 15 per cent downside protection — has had an average upside cap of 11.9 per cent, and its Ultra Buffer range — protecting against losses from -5 per cent to -35 per cent — of 9.7 per cent. Innovator, which with $13.5bn in assets is the largest provider of defined outcome ETFs, is pitching the new fund as a way to “disrupt” the market for products offered by insurance companies, as an alternative to the “archaic” annuities market. Source: Barchart, FT
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.