Topikgazda: resone 2015. 10. 05. 18:12

Waberers  

WABERER`S INTERNATIONAL Zrt.



2015. okt. 05. 18:00 BÉT határozat - értékpapír bevezetése

A Tőzsde vezérigazgatójának 413/2015. számú határozata a WABERER'S INTERNATIONAL Zártkörűen Működő Részvénytársaság törzsrészvényeinek 2015. október 6. napjával történő tőzsdei bevezetéséről



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Viktor péntek, 10:23
Előzmény: #17482  zeed77
#17484
Valaki megvette az osztalékért, de szerintem ő is nagyobb emelkedésre számított. Ha több darabban vette volna meg piacin jobban felhúzta volna az árfolyamot. Ugyanez igaz az eladásra is, kevésbé hiszem, hogy pozitívan jött ki belőle, ha összeadom az emelkedést és a osztalék mértékét, összehasonlítva a 10-11%-os csökkenéssel, mert egyben adta el az egész csomagját másnap.
wallasz
wallasz péntek, 07:50
Előzmény: #17477  kockaveto1
#17483
Jogos a felvetés, mindkét részvény alulértékelt, és mindkettő stabil osztalékfizető (talán már a BIF-ről is elmondhatjuk ezt), és nekem mindkettőből van jelentősebb mennyiség. Ha az eredményességet a lezárt ügyletből jövő haszonként értelmezed, akkor valóban nem az, de azért az osztalékok (főleg BIF-nél 7%) kárpótolnak, plusz az, hogy mindkettőnél növekvő árfolyamra és növekvő osztalékra számítok jövőre, kárpótolnak. Egyik sem spekulatív jellegű kereskedésre való (a BIF pláne nem az illikviditása miatt, de a Wabi sem szerintem).
zeed77
zeed77 csütörtök, 22:19
Előzmény: #17480  eszpe2
#17482
Vagy egy sima “nice try” volt. Vagy mindenki beparázott a Vagyonvisszaszerzési Hivataltól…
kockaveto1 csütörtök, 17:07
#17481
4700
eszpe2 csütörtök, 15:28
Előzmény: #17468  zeed77
#17480
Szerintem több dolog lehet a mai kereskedésben, persze ezek csak a saját hülyeségeim:
1.) Tavasszal lejjebb is lehetett még venni, kb. 4400-tól felfelé, bizonytalan a szitu rövid távon (politikai oldalról még tisztulnia kell a képnek), lehetnek, akik megvárták az osztalékot és most csorgatják el a pakkjukat is még pluszban. Aki rövidre vette, annak most is van plusz 3-5%-a +oszti tavasz óta.
2.) Látták, hogy jött a lebarmoló, nagy forgalommal beverték, stoppok is lehettek benne, nem mernek egyből visszaülni a lóra. Osztalék kipörgött, most figyelnek, kivárnak.
3.) Mégegyszer, szerintem ne a tegnapi felrántott kamu zárószinthez (4950 Ft) nézzétek, hanem az utolsó osztinapon kialakult piaci konszenzusos szinthez (kb. ~4800?). Kupon ma leesett, én úgy veszem, hogy nincs tényleges 6-7% mínusz, csak a tegnapi, utolsó percekben felhúzott kamu záróhoz képest ennyi ma. Ha tegnap 5100-ig felrántották volna, akkor ma még nagyobb lenne a "látható" mínusz, egy nem valódi, nem piaci zárószintről.
kockaveto1 csütörtök, 15:24
Előzmény: #17476  Groszberger
#17479
komolyan Waberer-t várjátok vissza? akkor ez tartja az árfolyamot? 
kockaveto1 csütörtök, 15:18
Előzmény: #17476  Groszberger
#17478
hooogyne. több sora is.
kockaveto1 csütörtök, 15:16
Előzmény: #17475  wallasz
#17477
érdemes lehet... de eredményes is? (a BIF mit mutat?)
Groszberger csütörtök, 15:11
#17476
ez nekünk jó? https://trendfm.hu/cimlap/uj-csucson-az-europai-logisztikai-ingatlanpiac-26101
wallasz
wallasz csütörtök, 15:04
Előzmény: #17474  kockaveto1
#17475
Egy másik kiindulási pont lehet, hogy a régiós logisztikai, illetve biztosítási szegmensben működő cégek milyen P/E-n forognak jelenleg, és ehhez képest a Wabi milyen P/E-n forog. Talán ezt is érdemes figyelembe venni a mostani árfolyam megítélésében.
kockaveto1 csütörtök, 14:59
Előzmény: #17472  shadow77
#17474

az, hogy én mit gondolok, az mellékes. csak a BÉT-en lévő cégek árfolyamából kiindulva írtam, amit. 
kreta
kreta csütörtök, 14:35
Előzmény: #17472  shadow77
#17473
Az infláció csökken,
Év végére elindulhat egy gazdasági növekedés,
Szerintem jövő évbe sokkal erősebb gazdaságot fogunk látni…
shadow77 csütörtök, 14:32
Előzmény: #17470  kockaveto1
#17472
A piaci környezet alapján mit gondolsz realitàsnak árfolyamot tekintve?
kreta
kreta csütörtök, 14:25
Előzmény: #17468  zeed77
#17471
Teljesen jogos a meglátás…
kockaveto1 csütörtök, 14:06
Előzmény: #17469  kockaveto1
#17470

bocsánat, nem akartam senkit befolyásolni. csak hirtelen kicsúszott a véleményem. az alapokat jónak találom, de a piaci környezet miatt érthetetlen számomra, hogyan  tarthaja ilyen jól magát.
 
kockaveto1 csütörtök, 14:04
Előzmény: #17468  zeed77
#17469
én azt nem értettem, eddig hogyan tarthatta ennyire jól magát....aki a leszúrásban vett, remélem már eladta.
zeed77
zeed77 csütörtök, 13:58
#17468
Azt értem h valaki lebarmolta az árat. Amit nem értek h még mindig 7% a mínusz 
kreta
kreta csütörtök, 13:14
Előzmény: #17466  eszpe2
#17467
Most nézem mi történik itt….
Aki eladta nem sokat gondolkozott
eszpe2 csütörtök, 12:42
Előzmény: #17465  Viktor
#17466
Ha jobban belegondolok, és nem az egy szereplő által tegnap záróban felmanipulált záróárat veszem, hanem úgy nézem, hogy a reálisabb 4750-4800-as piaci szintről esett le ma a kupon, akkor most kb. a helyén lehet. (Persze csak a kupon leesése szempontjából, nem általában árazásilag) :)
Viktor csütörtök, 12:36
Előzmény: #17464  eszpe2
#17465
Még ha TBSZ számlával számolom az osztalékot akkor se jön ki a matek, hogy miért érte meg neki.
Ezt a vételnél és főleg az eladásnál is lehetett volna okosabban csinálni, de ez legyen majd az ő, illetve az MNB gondja. 
eszpe2 csütörtök, 12:30
Előzmény: #17463  eszpe2
#17464
Ja, hozzátartozik még, hogy a bruttó kupon volt 143,43 Ft, a nettó 121,92 Ft, ez pedig most -330 Ft-tal van lejjebb...
eszpe2 csütörtök, 12:14
#17463
Ezt a mai leb.szást csak most láttam... Tényleg nem tudom, hogy ennek mi értelme volt a szemet kiverő market abuse-on kívül.
Tegnap 16:56:59-kor piaci vétellel 4800-nál belemarkoltak, feltépték 4990-ig, ahol a +4% hirtelen változás miatt aktiválódott a kereskedésben az extra vola szakasz (sokan ezt hívják "fügének" a fórumon). Pár perc szünet, aztán folytatás, és mivel a vola szünet miatt elakadt a vétele, a végén 17:08:39-kor megkapta még a maradék 16,6k-t 4950-en.
Reggel ma nem láttam élőben, a kötéslista alapján elindult a kereskedés, aztán 10:00:35-kor borítottak piacin 4360-ig 21,3k darabbal.
Hogy ez kinek és miért érte meg, nem tudni. :)
.
@ Kedves MNB piacfelügyelet! Ugye várható egy jó kis bírságos határozat és feljelentés? (Persze majd csak 1-2 év múlva, ahogyan szokták, nem kell elsietni.) ;)
Viktor csütörtök, 11:37
Előzmény: #17460  ZSETON70
#17462
Én nem raktam be ajánlatot, mert az Erste Netbroker egy jó ideig nem mutatott semmit, utána meg csak késve, így nem tudtam hol tart az árfolyam. Aki viszont bent volt, főleg alacsonyan az 10-11%-kal olcsóbban kaphatott. Szép fogás.
lukskypoker
lukskypoker csütörtök, 11:33
Előzmény: #17460  ZSETON70
#17461
igen
:))

Topik gazda

resone
resone
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek