Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 22:31
Előzmény: #115378  Murdoch
#115380
nem ez volt a kérdés, de köszönöm a támogatást :)  én tudok DÖNTENI önállóan, engem konkrét infók érdekelnek... több szem többet lát, vagy ahogy a tábornokok fogalmaznák: több SAM többet lát...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 22:29
Előzmény: #115372  berlini
#115379
"A mai modern nők egyre kevésbé hajlandóak órákra száműzetni magukat a család központjából a nappaliból. " Még meg kell kérdezni kovács ákos (énekest), a szakértőt, de ha jóváhagyja, akkor mehet: lehet ott is szülni, nemde? hát akkor meg? :)
Murdoch 2021. 04. 26. 22:27
Előzmény: #115371  upgrayeddAKS
#115378
Hiába késő van, nem esett le :) 
De ha választanom kellene mondjuk a XV és a IX között, akkor inkább az előbbi, a sok zöld miatt.  
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 22:26
Előzmény: #115369  Törölt felhasználó
#115377
tudok olyat mutatni, vagy kérj meg egy ingatlanost, ahol megoldották ezt a nem túl bonyolult mutatványt... nyilván valamit valamiért, pl. van, ahol árnyékoló van, és/vagy lombos fák... ja, mert van olyan, hogy BELSŐ udvaron fák vannak, de talán a Bacsó B. utcában is láttam ilyet... a lényeg, hogy kivitelezhető: valamit valamiért... vannak, akik tökéletes zöldet akarnak, és ingáznak miatta x órát a dugóban... aztán rájönnek, hogy utazgatni is kellene, de nem kérdezik meg magukat, hogy mire fel a sok zöld, ha hetente 1x tudja kiélvezni átlagban 1 v. 2 napig. (nehogy félreérts, én is szeretem a zöldet, ezért járok ki akkor, amikor van miért (meg nem túrják fel) pl. a Városligetbe) sajnos a Népliget szét van barmolva, de vannak még nagyobb zöld területek a városon belül, nyilván nem egy NYC-s Central Park, pedig ez nem kerülne sokba, de nem ragozom...) én inkább a Metallicska "where I lay my head is home" elvét követem :) ...értsd: ahol békesség van, nem csesztetik egymást a népek, az az otthon :) a többit oylanra alakítom, amilyenre csak akarom, és köpök a Disney-movie-s feelingre - már csak azért is, mert nem szeretem a madárcsicsergést... Németországban oylan helyen laktam, ahol kiléptem a hátsó bejáraton, és kb. 20 m megtétele után jött a HEGY (na jó: domb, de hegynek nevezték, és Budán is annak neveznék...) frankó volt, mert jó sokat bringatúrázgattam, de erre is rá lehet unni, sőt... a madarak meg néha zavaróak :)   - megnéztem a Tamara utcait, háááááát... nem rossz, engem mondjuk szinte a kutya érdekelt a legjobban :) meg hogy wtf algoritmussal számoltak ki 110 nm-re 125 misire 1 misi alatti nm-árat :) Valaki valamit megint sumákol... szóval jó ez a panoráma, amíg az ember MEG NEM UNJA :)
greenman76
greenman76 2021. 04. 26. 22:25
Előzmény: #115342  Törölt felhasználó
#115376

Kb ugyanekkora a lakásom, ha kimegyek a teraszra komolyabb panorámát látok!
Viszont ez egy modernebb lakás, a szigetelését nagyon irigylem, nálam ez a gyenge pont, ez rontja az összképet!
Ilyet keresnék csak sokkal beljebb, nekem a közlekedés mind autóval, mind pedig tömegközlekedéssel elfogadhatatlan!
Furcsa, de hasonlókból, 100 nm alatt, a belső részeken nagyon kevés épült!
Törölt felhasználó 2021. 04. 26. 22:22
Előzmény: #115372  berlini
#115375
Köszi ezt a részletes elemzést! :) 
Én is az amerikai konyhás nappalit preferálom, pont ahogy írtad "száműzetés", imádok főzni, de közben azért szeretnék benne maradni a családi/társasági élet központjában
Törölt felhasználó 2021. 04. 26. 22:19
Előzmény: #115362  lohran
#115374
Linkelj már te is valamit, kíváncsi vagyok
berlini
berlini 2021. 04. 26. 22:15
Előzmény: #115372  berlini
#115373
A legfontosabbat elfelwejtettem.
Lakópark része, de a lakás fekvése miatt gyakorlatilag úgy érzed magad mintha nem lenne szomszédod.
berlini
berlini 2021. 04. 26. 22:14
Előzmény: #115342  Törölt felhasználó
#115372
Szép a panoráma, a lakás és a terasz is kedvemre való.
habár a teraszt nagylátószögű objektivvel vették fel, a tervlap alapján az kb 2,5m széles csupán.
Ugyanúgy a 110m2 is csalóka. (Itt már inkább csalást kiáltanék.) Ugyanis az csak úgy jön ki, hogyha vagy a lépcsőházat is hozzászámoljuk (amit még a legnagyobb gazember ingatlanosok sem követnek el.)
Kijön akkor is ez a nagyon szép méret, ha a terasz felét is hozzáadjuk. Ez már inkább bevett szokás. De ez sem helyes.
Ezek nélkül a lakás 93-95m2 közötti (ha stimmelnek az adatok az alaprajzon, amiben fentiek után nem vagyok már biztos.)
A többi izlések- és pofonok kérdése.
Én szeretem az amerikai konyhás nappalikat.
A mai modern nők egyre kevésbé hajlandóak órákra száműzetni magukat a család központjából a nappaliból. 
Ha a nappali + konyha + étkező meghaladja a 36m2-t akkor az már elegendő teret ad mindhárom funkcióra.
Ha van egy tusztességes szagelszivó (ami esetleg nem sivit mint egy repülőgép motor,) akkor ezeknek a funkcióknak az összevonása (nem véletlenül) egyre divatosabb.
Ráadásul még egy ilyen 36m2-es lakótérrel sem veszünk el egy 95m2-es lakásból annyit, hogy ne legyen hely  további 3 szobának (hálók + dologozó) elég nagyra méretezve és van hely két fürdőnek (mindkettőben WC, egyikben kád másikban zuhany és van egy bidé is.) és még egy kis gardrób is akadhat.
És nagyjából le is irtam a lakásom elrendezését és méretét, amelynek 21m2-es terasza zöldre néz, utcazaj nincsen és elég magasan van ahhoz hogy egy kis panorámát is érezzek.
Ha bevásárlni akarok, akkor gyalog több élelmiszerbolt párszáz méterre, bicigli út a hátunk mögött és egyéb szolgáltatások is nagyon közel elérhetőek.(De még a Bosnyák téri piac is csak 800m-es távolságban van).
És a legfontosabb a paskál fürdő, ami miatt ideköltöztünk, közvetlen szomszédságban.
Ezért a kedvencem Zuglónak ez a része.
Volt szerencsém buda külső részeihez. Borzasztónak találtam a közlekedést kocsival, nekem nem kell.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 22:13
Előzmény: #115363  Murdoch
#115371
"ja, és mennyi ideje laksz arra, mert ezt még nem kérdeztem, höhöhöhöhöhöh :) " ezzel amúgy arra utaltam, amit írtál, hogy rokonok 30 éve, stb. - amit pont nem kérdeztem, poénkodni akartam :) szóval de, olvastam előtte is, csak nem tudok mindenre reagálni egyből :)
lohran 2021. 04. 26. 22:13
Előzmény: #115364  greenman76
#115370
Pont a Gazdagrész felé nem mennék.
Felfelé max. az Irhásig a Törökbálinti jobb oldala a temetőt elhagyva még esetleg meg az Eper utcai oldal bizonyos részei.
De inkább a Brassó,Kőhalomnál megállnék
Törölt felhasználó 2021. 04. 26. 22:13
Előzmény: #115367  upgrayeddAKS
#115369
Ez a része jogos, de általánosságban írtam leszámítva az 1-2 ph kivételt
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 22:11
Előzmény: #115363  Murdoch
#115368
elolvastam, lásd előző kommentemet (-2 innen)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 22:11
Előzmény: #115365  Törölt felhasználó
#115367
ott is van penthouse, a legtöbb esetben azok a házak jóval magasabbak a környező épületeknél...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 22:09
Előzmény: #115318  Murdoch
#115366
Mi kell még? Pl. válaszolhatsz is :) nem kötelező... én azért kérdeztem, mert nem ismerem a környéket, de azért nézelődöm... nem konkrétan arra, mert Csepel egy részét néztem meg a XV. ker. egy részét... igyekszem minden olyan lehetőséget felkutatni, ami NEM bent van a belsőbb részeken, de a külsőbbeket meg nem ismerem.  Viszont a IX. és a XVI. is kifejezetten érdekelnek. (A IX. belsőbb részeiben laktam, stb. stb. azt elég jól ismertem valamikor + ott is néztem anno...) De az nagy kerület, és nem ismerem, pedig a Soroksári irodafolyosó miatt látok benne perspektívát...
Törölt felhasználó 2021. 04. 26. 22:09
Előzmény: #115359  Murdoch
#115365
A lakóparkokat én sem szeretem amúgy. Nem tudom elképzelni, hogy olyan lakásban lakjak, ahol kimegyek a teraszra és 50 másik lakás oda néz. Nagyon idilli ott meginni a reggeli kávét :D Megszűnik mindenféle magánszféra. És mégis főleg ilyeneket építenek mostanában
greenman76
greenman76 2021. 04. 26. 22:08
Előzmény: #115356  lohran
#115364

Az Eper utca, Cseresznye utca, Oltvány árok környéke szerintem nagyon jó! Merre mennél felfele?
A Sasadi út Gazdagrét felé eső része (ha felfelé megyünk, akkor a bal) árban jóval húzósabb mint a hegy felőli oldal!
Murdoch 2021. 04. 26. 22:07
Előzmény: #115361  upgrayeddAKS
#115363
Nem tudom hogy válaszoljak-e, mivel a jelek szerint azt sem olvastad el, amit eddig írtam.
lohran 2021. 04. 26. 22:05
Előzmény: #115357  Törölt felhasználó
#115362
Engem egy külterületi panoráma a környező dombokra not interested in.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 22:03
Előzmény: #115327  Murdoch
#115361
ez a társaság benne volt a 11-es csapatban, amiről írtál? mennyi volt a 11-ből uaz a társaság? ja, és mennyi ideje laksz arra, mert ezt még nem kérdeztem, höhöhöhöhöhöh :)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek