Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 02. 09:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#66220
Eddig azt hittem valami sales-marketinges lehetsz, de ezután a kijelentés után valószínűleg mégse így van.
Speciel én, aki nem vezetek is tudom, hogy egy GLE merci mennyi hozzáadott ÉRTÉKet képvisel egy papírsuzukihoz képest.
Ja, hogy ehhez képest a kelenföldi panel "csak" a lokációt tudja előnyként az ózdihoz képest?
Ez van, az ingatlanpiac első számú szabálya még mindig a location location location.
Ettől ez még ez is egy érték, még ha elég talmi is.
memet 2020. 04. 02. 09:21
#66219
A nyilatkozó Hojer-Szabó Viktóriának három lakása van, melyek egyikében most egy olyan nővér lakik, aki koronavírusos betegeket kezel. A cikk tanulsága szerint eddig negyvenhárom egészségügyi dolgozó lakik üresen álló airbnb-s lakásokban.
.
https://www.nytimes.com/reuters/2020/03/23/world/europe/23reuters-health-coronavirus-hungary-kindness.html?fbclid=IwAR2nK-52MU8-ptzHH6XkeMmMGMiM5kUxV2yLAWO93M8y3IeC7oovJlxUwi8
CyrusTheGreat 2020. 04. 02. 08:51
Előzmény: #66216  buyandhold
#66218
Megjegyzem, ez a forgatókönyv lenne a teljes piac számára a legjobb. Koncentrálódó (lassan-lassan professzionális) kiadói gazdasági kör, nagyobb biztonságot jelentene mindkét fél számára, törvényhozói szinten is a megfelelő koncentrációt követően hatékonyabban lehetne kezelni a helyzetet. Bőven lehet utána már olyan törvényt hozni, hogy adott lakásszám felett már muszáj valamilyen gazdasági társaságot létrehozni, nem magánszemélyként/EV-ként nyomni, erre lehetne normális adózási feltételeket (nyilván előnyösebbnek kell lennie, mint magánszemélyként bohóckodni) biztosítani, cserébe elvárható lenne bemutatni fix karbantartói szerződéseket, stb. Szépen, fokozatosan elindulhatna az egész szektor egy olyan irányba, ami nagyon sokat javítana a helyzeten, mind kiadói, mind bérlői oldalról nézve.
CyrusTheGreat 2020. 04. 02. 08:38
Előzmény: #66189  sakal83
#66217
OFF: a Fidesz már rég nem az a Fidesz, aminek próbálja mutatni magát, 2012 óta elfelejtették a polgári, konzervatív értékrendet, kommunistábbak a kommunistáknál - ennek megfelelő, széles szavazóréteggel. Ezért tartottam mindig furcsának, amikor ideológiából kiindulva próbálnak egyesek spekulálni (családbarát, keresztény, polgári, konzervatív és hasonló jelzők szoktak repkedni) - holott semmi másról nem szól a dolog csak haszonlesésről és lopásról. Vicces egyébként, hogy mostanra már retorika szintjén sem próbálják megcélozni a "régi" közönséget, a legutolsó, faluvégi lumpenproli nyelvén megy a kommunikáció.
ON: a lufi kétségtelen, de egyelőre én azt látom, hogy a fokozatos leengedésen dolgoznak, nem akarják elvinni a kipukkadás irányába. Eddig semmi olyat nem tettek, ami miatt hirtelen változások lépnének fel.
buyandhold 2020. 04. 02. 08:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#66216
Szerintem meg egyszeruen tisztulni fog a piac. Tovabb erosodik az ingatlantulajdonos reteg, aki tenyleg sok lakast ad ki es abbol el. Az tenyleg vicces volt, hogy valaki kiadott 1-2 airbnbs lakast, es abbol megelt. Vagy 1-2 alberletet es abbol elt. Most ezek kiszorodnak, a komoly tulajdonosok meg erosodnek, ok fogja felvasarolni a kiesok ingatlanjait. Aki nem birja ki par honapig, sot evig bevetel nelkul, az menjen el dolgzoni....
Sweex 2020. 04. 02. 00:27
Törölt hozzászólás
#66215
Giovanni_Gatto
Giovanni_Gatto 2020. 04. 02. 00:06
Előzmény: #66144  elemerorsos
#66214
Pont ezen filóztam amikor olvastam a hozzászólását, napon belül az ingatlankiadó volt már paraszt, zsírós nyakú, tróger, burzsuj. Tiszta szánalom amit képviselnek páran. Aztán harmadrangú filmeket sorozatokat idézgetve, mondják meg a frankót. Lehet kéne venni egy családi házat Ausztriában is, hátha ezek az idióták újra építenék a szocializmust.
Törölt felhasználó 2020. 04. 01. 23:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#66213

+1, én is úgy gondolkodom mindig, hogy kisebb de tartósabb haszon, kisebb fluktuáció a jobb. Sőt volt belőle már kellemetlenségem is, mert a házon belül jöttek volna bérlők, amikor üresedés volt és nagyon nem volt jó érzés elküldeni őket, de a tulajt akkor is már több éve ismertem, most meg már 7 éve beszélünk rendszeresen. Az volt a megfontolásom, hogy a bérlők úgyis elmennek 1-2 éven belül, de a másik lakóval meg ki tudja meddig fogok gyakran találkozni és mindig mond pletykákat, infókat, közgyűlésen is összefogunk, mi lakáskiadók, nem akarok balhét egyikkel sem. Persze ez nem volt korrekt, de ezen kívül igyekszem korrektnek lenni a bérlőkkel.
Itt is azt kell hangsúlyoznom, hogy én megtehetem, mert a beszálló pontom miatt nekem 70e forintnál is lenne 5% pont nettó nyereségem. Arról nem is beszélve, hogy lassan 7 év alatt a lakás az eredeti árának kb 55-60%-t már visszahozta és az pénz is egyébként mindenféle befektetésben van az én esetemben, tehát termel most már.
Ilyen manócska féle csótánysz.ros panel, amit megvett 7 millióért, 6-7 év alatt kitermelte már az eredeti vételárát is. A panel kéglik nagy üzletek voltak, tehát aki régen vette, azt elméletileg nem bánthatja nagyon a válság.
Itt most azok vannak nagy szarban, akik beszálltak a panelbe kiadás céljából 600e feletti m2 áron meg a tégla kéglikbe 7-800e felett. Ők mindent ki kell préseljenek a bérlőből.
Sweex 2020. 04. 01. 23:41
Törölt hozzászólás
#66212
Törölt felhasználó 2020. 04. 01. 23:35
Előzmény: #66208  impudent
#66211

Na ez is egy jó kérdés, hogy az a nagytudású, aki lehet még hitelt is vett fel, most vajon elátkozza-e a napot, amikor megvette a panelgarzsont manócskától.
Már nem emlékszem, de valami 600e fölötti m2 árról beszélt, azaz kb 20 milliót befektetett az a zseni.
A jövőben bízhat ugyan, de a jelenben elég sz.rul állhat azért ez. Ott ki kell préselni egy 100e + rezsit a bérlőből minden hónapban, különben felborul minden matek, főleg ha hitel is játszott.
Én is csak azért lehetek ilyen nagyvonalú, mert csak virtuális veszteségeim vannak és lehet, hogy azok is csak átmenetiek. A befektetett tőkére nézve még a vírus előtt helyzetben is alacsonynak számító lakbér is jó hozamot jelentett.
Aki 20-30 milliókért száll be a kiadásba, 6-700e forintos m2 árakon, annak szó szerint mindent ki kell préselnie a bérlőből, ami nagyon kockázatos.
impudent 2020. 04. 01. 23:30
Előzmény: #66208  impudent
#66210
De lehet nem tud bekoltozni mert a csótányok nem akarnak kiköltözni.
impudent 2020. 04. 01. 23:28
Előzmény: #66208  impudent
#66209
Lehet felvett 25 milcsi hitelt is az óriasi haszon megcsípése céljából.
Errul is lémaradtam
impudent 2020. 04. 01. 23:26
Előzmény: #66207  Törölt felhasználó
#66208
De mi lehet azzal a komoly befektetovel aki megvette a lelakott panelt.
Vajh meg mindig takaritja csinositja hugy a berlo igenyeit kielégítse
Törölt felhasználó 2020. 04. 01. 23:24
Előzmény: #66204  impudent
#66207

Manócska utolsó szavai azok voltak, hogy beszáll a krypto valutába :)
Ha jó érzékkel elcsípte a január február csúcsot, akkor piac visszavette tőle a panel árának a felét eddig. Bár a forintromlás meg neki dolgozik, szóval a végén lehet, hogy mégis ő nevet.
sakal83 2020. 04. 01. 23:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#66206
En leszek az elso aki ha ez megtortenik kihivlak az ujat felszerelni.
Törölt felhasználó 2020. 04. 01. 23:19
Előzmény: #66194  impudent
#66205
Nem kell oda fertőtlenítés, itt mondta a boltban nagy vidáman egy melós, hogy a sógora olyan szilva pálinkát főzőtt tavaly, amitől minden kórokozó megdöglik, szerinte a vírus is. Majd kérek tőle gyógyászati célokra.
impudent 2020. 04. 01. 23:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#66204
Manócska mán éladta a 7 milcsiért vásárult paneljét 37,9999999 millióért állitólag egy komoly befektetőnek
teglaherceg 2020. 04. 01. 23:14
Törölt hozzászólás
#66203
impudent 2020. 04. 01. 23:14
Előzmény: #66196  impudent
#66202
Nem Én vagyok Feri a hegyrul aki beveri egybul.
teglaherceg 2020. 04. 01. 23:12
Törölt hozzászólás
#66201

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek