Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dalami 2020. 03. 29. 23:32
Előzmény: #65184  CyrusTheGreat
#65600
Kedves CyrusTheGreat és RealistaPista, megadnátok a mesteretek kontaktját? Saját fürdőszoba átépítéshez keresünk embert. Az emailcímem a nevem kis betűvel kukac indamail.hu. Előre is nagyon köszönöm!
M. 2020. 03. 29. 23:31
Törölt hozzászólás
#65599
teglaherceg 2020. 03. 29. 23:14
Törölt hozzászólás
#65598
Placi82 2020. 03. 29. 23:14
Előzmény: #65596  CyrusTheGreat
#65597
Azért, abba mindenképpen igazad van nagy lakások korlátozottan likvid kategória főleg jobb helyeken magasabb árkategóriában. Például sasad 120m2 és tizen huszon éves lakás egyszerre kiadó 300 e Ft ért és eladó is 140 millioert. Na itt az árképzés és a megterules, nagyon nem ok. Annyiért hirdetik amennyiért ki lehet adni talán, de az eladási ár hát az álmodozás kategória. 
CyrusTheGreat 2020. 03. 29. 23:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#65596
El kell keserítselek, közepesen gyíkvállú, szemüveges srácról van szó. De még egyszer, nem az ő segítése az elsődleges. A jelenlegi lakás megmarad, egyszerűen irtózatosan rossz “cserének” gondolom beforgatni egy korlátozottan likvid kategóriába (valljuk be, nagyon kevesen keresnek 90+-os lakást, én is erre játszok és amikor eladnám engem is emlékeztetnek majd erre), továbbá a különvagyon része és érzelmileg is kötődünk (feleségem is) ehhez a lakáshoz. Pénzt tudunk keresni, de egyáltalán nem tartom rossznak, ha van egy plusz lakás is vagyonelemként - volt “szerencsém “ látni (átdolgozni) az eszközárlufit.
buggyant
buggyant 2020. 03. 29. 22:56
#65595
Nekem lenni magyar feleseg.
O lenni boldog velem mondani En tudni penz megszerezni boldognak lenni.
Mi kapni 10 millio es 20 Csok mind koszonni varni baba jonni.
En nem gondolni jonni ide es kapni penz nem kell dolgozni csak kapni.
M. 2020. 03. 29. 22:53
Törölt hozzászólás
#65594
teglaherceg 2020. 03. 29. 22:50
Törölt hozzászólás
#65593
M. 2020. 03. 29. 22:50
Törölt hozzászólás
#65592
CyrusTheGreat 2020. 03. 29. 22:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#65591
Rossz a sorrend:
1. Van egy belvárosi lakásom, amit nem akarok eladni, terveim vannak vele, illetve mindenféleképpen jó, ha van egy kis lakás.
2. Kellene egy nagyobb lakás, de alapvetően kényelmi okok miatt, nem létszükséglet (még). Eljön majd az az idő, hogy muszáj lesz, az viszont teljesen más szituációt is jelent.
3. A nagyobb lakás (jelenleg) nem ér annyit, hogy eladjam érte a kisebbet, az biztosítéknak megmarad, ha másra nem jó, legalább jelzálogot rakhatok rá (ezt sem tervezem). Nagyobb lakás kapcsán a helyzet az, hogy a kínálat nem a legjobb, és eléggé túlárazottnak gondolom a szegmenst a saját büdzsémhez mérten - nyilván nem végtelen források felett diszponálok. Sok esetben azt gondoltam, hogy 10%-kal a megcélzott ár alatt elvinném, azonban ennek még nem ágyazott meg a környezet. De alapvetően a helyzet inkább az, hogy a kínálat elszomorítóan rossz, nagyon nem volt olyan, amire szívesen tettem ajánlatot.
4. Nem az uncsitesón segítés a fő cél, a fő cél az, hogy ne álljon üresen, ismeretlennek kiadni nem akarom, uncsitesó olyan élethelyzetbe lép, hogy neki jó lenne, én meg belemegyek ebbe, mert miért ne. Ha már nem kell neki, akkor vagy üresen áll, vagy lesz valaki más, akinek kell.
5. Időnyomás nincs rajtam, pénzt keresek továbbra is, a short-ot komolyan gondolom, ha idén nem veszek, akkor jövőre talán nagyobbat/jobbat. 
- - - - - 
Komplex a dolog, de a legfőbb mozgatórugója az, hogy nem akarom eladni a lakást és tudom, mi a pénz értéke, mennyit dolgozunk érte, milyen kockázatvállalás mellett. A segítségnyújtás meg a kellemes plusz, ha nem kellene, akkor üresen állna, én meg fizetném a rezsit. Ennyi.
Placi82 2020. 03. 29. 22:22
Előzmény: #65574  elemerorsos
#65590
Az elsőre a válasz hogy évvel a tantorirhatalan "hulyessegel szenvedek" régóta, amibe az ingatlanosok hibáját látom, mert hogy megszerezzek a megbízást maguknak, a csillagos eget is ígérik az árban. Utána pedig nem engednek, mert hát nekik 5 ingatlanos is megmondta hogy ennyit ér. Az ingatlan. comom az újbudai cs. házak forgási sebessége komolyan nulla.
A másikra pedig aztmondom: Úgy LEGYEN, mert az én kombinaciom szerint ezt az állapotot se a gazdaság se a társadalom nem bírja ki. Mert ilyen válság meg nem volt a globális gazdaság történetében. 
mcbull 2020. 03. 29. 22:17
Előzmény: #65585  impudent
#65589
A foktői úton volt orosz laktanya, a paksi közben a tiszti lakások. Így tudom hallomásból. Volt egy lakásom ott amit majd 3 szoros szorzóval sikerült eladni.
impudent 2020. 03. 29. 22:11
Előzmény: #65587  impudent
#65588
Erzsebeti piacot kedvelem ha arra jarok eszek egy kaposztas langost de nem olyat amibe beletomkodik hanem olyat aminek a tesztajaban van.
A piac kb 1920 as evekben epult vagy 30 ban
impudent 2020. 03. 29. 22:08
Előzmény: #65584  impudent
#65587
Erzsebet meglepo kozel van a belvarosho.
impudent 2020. 03. 29. 22:05
Előzmény: #65583  mcbull
#65586
Sok ott a csoró alak.
impudent 2020. 03. 29. 22:04
Előzmény: #65583  mcbull
#65585
2 laktanyarol tudok a pancelos es talan lovesz de az se orosz volt.
Kalocsan oroszokat nem nagyon lattal.
Persze az is igaz hogy az itt allomasozo oroszok ugy tuntek mintha nem is leteznenek.
impudent 2020. 03. 29. 22:01
Előzmény: #65581  Portfoliooo
#65584
Erzsebet az a hely ami egyben gyomorforgato de egyben nagyon kellemes is tud lenni.
Konyvet lehetne írni a sajatossagairól torteneterul.
Ha odamegyek a lakótelepet latom ami anno idején fantasztikus kepet adott a nagyteraszos derus lakasaival.
A kislakotelep se volt egy rossz hely a hév es a sosfurdo kozott.
Én az új megoldasokat fenntartassal kezelem mert nálam elso a szabadsagerzes es ezek a kolabirintusok nem az En vilagom.
Erzsebeti lakotelepet meg ugy epitettek hogy hely az élethez.
mcbull 2020. 03. 29. 21:52
Előzmény: #65552  impudent
#65583
Nagy a szórás a lakásáraknál. Kint az orosz lakótelepen olcsóbbak a lakások. Nyugis város az újmagyarok is nyugton vannak csak a kukákat túrják fel minden félórában...amit írtál igaz.
teglaherceg 2020. 03. 29. 21:52
Törölt hozzászólás
#65582
Portfoliooo 2020. 03. 29. 21:43
Előzmény: #65580  impudent
#65581
Par honapja olvastam egy cikket az epitkezesrol. Utana neztem ra a kornyekre, (muholdkepek, google auto fotoi). Akkor lattam a mellette epult hotelt is. Jo latni a fejlodest.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek