Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
because 2017. 05. 29. 19:25
Előzmény: #14596  Sarpac
#14600
Az infláció gyorsabb növekedésére számít Zsiday a következő 2-3 évben: link
gambadoro 2017. 05. 29. 19:16
Előzmény: #14596  Sarpac
#14599
biztosan nem vennék bele egy eső trendbe
ncseed 2017. 05. 29. 19:05
Törölt hozzászólás
#14598
ncseed 2017. 05. 29. 18:58
Törölt hozzászólás
#14597
Sarpac
Sarpac 2017. 05. 29. 18:34
Előzmény: #14595  kbb
#14596
Még mindig a saját példám saját lépcsőház 4 lakás tök üres a 10ből. Se kiadva se semmi. Azért tűntek el mert az áremelkedést kihasználva a sok pézes televásárolta magát. Sokan kiadják, de nagyon sokan úgy mint nálunk csak van az ingatlan. Ha fordul a trend a semmiből fog előtűnni rengeteg eladó ingatlan.Ez olyan mint pl. az otp részvény. Mikor emelkedik szinte nincs is eladó üres a könyv mikor esik akkor meg tele van és csak tolják befelé a pakkokat eladásra.
kbb 2017. 05. 29. 18:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#14595
"kirakják az árcédulát amiért sem most sem korábban közel fél árakon is alig volt vevő" Ha ez lenne a helyzet, akkor tele lenne az ingatlancom régóta fent lévő hirdetésekkel. A 62.908, duplikációk kiszűrésével 35.932 budapesti eladó lakás nem tudom, sok-e vagy kevés, mindenesetre én elsősorban egy dél-budai lakótelepet figyelek 6 éve alaposabban, és mostanra szinte eltűntek az eladó lakások - még a válság mélypontján is nagyobb volt a kínálat, pedig azóta a hirdetési árak kb. 80%-ot emelkedtek... Nekem ebből nem úgy tűnik, hogy a magas árakat kihasználva sokan reménytelenül igyekeznének megszabadulni a lakásoktól... hanem pont az ellenkezője, a kevés alternatíva miatt valószínűleg nem sokat tudnak most alkudni, akik ezt a lokációt szemelték ki.
kbb 2017. 05. 29. 18:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#14594
Neked gondolom egy komplett ökonometriai modelled van, ha ilyen konkrét számokat írsz... velünk földi halandókkal ellentétben, akik csak irányokat merünk tippelni. Ha nem titok: a kamatszint bizonyult ennyire erős magyarázó változónak, vagy reálgazdasági krízist (zuhanó GDP és foglalkoztatottság) vársz?
gambadoro 2017. 05. 29. 18:03
Előzmény: #14592  Törölt felhasználó
#14593
akkor az más annak azért dél felé a szűk kacsa a bazi nagy bírósággal nem jó az ottani házak bauxitosak részben az nem kéne persze tök jó a széchenyi nem mondom, hogy nem az - de nekem nagyon messze van a klasszikus rózsadombon mostanában is láttam 58 nm-et 35 millióért kocsibeállóval elfogadhatóan felújítva ezért mondom, hogy tragikusak az árak, ennyiért kapsz pesten a retekben egy uekkora lakást vicc két dolog lehet: vagy a rózsadomb stb. nagyon nagyot fog drágulni, vagy pöst zuhan mert ez sokáig nem tartható
Törölt felhasználó 2017. 05. 29. 17:56
Előzmény: #14590  gambadoro
#14592
Sőt a Szchegyen már mikroklíma van, vagy nálunk van köd, vagy a város felhős, nálunk süt a nap. Így van, viszont tőlünk még miniben látszik a százhalombattai finomító is, vagy a hajógyári sziget. Elég sok lakást megnéztünk akkoriban, rózsadomb már nem fért bele a keretbe, persze ha azt nézzük, hogy nekem még vannak külföldre munkát vállaló ambícióim azzal jobban járhattunk volna egy nagyobb hitellel, de nem akartam kimaxolni a lehetőségeket. Amit a kacsában mondtam az bauhaus, mondjuk abba se látnak tú lsokan be, mert az a fogházra néz leginkább, illetve egy belső nem gangos udvarra.
gambadoro 2017. 05. 29. 17:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#14591
naphegynek a keleti oldala jó viszont oda nem süt a nap csak reggel 7-ig:)
gambadoro 2017. 05. 29. 17:34
Előzmény: #14586  Törölt felhasználó
#14590
a kacsában sem lát be senki, elég jól ismerem, már ha a klinker téglásról beszélünk persze a hegy nyilván más, nekem most is egy panorámás van, csak hát mi a panoráma mondjuk a thománból is látod a parlamentet, sőt, az árnyasból is, meg a széchenyi-hegyről is de mindenhonnan akkora, mint egy hangya ezzel szemben mondjuk a szabó ilonkából egy kétoldali lakásból közel van a parlament duna hátra meg a halászbástya, rézmálról is elég jól látod, kisétálok az erkélyre és alattam van a vár, gellért-hegy egy magasság, parlament elég közeli, duna mondjuk nem látszik innen és a mammut 10 perc séta de a legeslegjobb a bolyai, mecser és környéke, ahonnan délről belátod a dunát, palotát, parlamentet az igen - ráadásul 10 perc alatt lesétálsz a budai központba ezt a 12-ből legfeljebb a határőr körül tudod megtenni, az sem rossz, mert ott hátulról látod a várat de semmi mást, esetleg a gellért-hegyet
zepi
zepi 2017. 05. 29. 17:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#14589
A zárómondaton azért elmosolyodtam :-) "Összességében tehát, ha a fentiekben vázolt tervek megvalósulnak, 4 millió fölé nőhet a budapesti modern irodaállomány nagysága, ami azt is jelentheti, hogy Szeged, Győr és Nyíregyháza teljes lakosságával megegyező számú ember járhat modern irodaépületbe dolgozni a fővárosban."
Törölt felhasználó 2017. 05. 29. 17:28
Előzmény: #14586  Törölt felhasználó
#14588
Ja és 400+ méteren tengerszint felett előbb süt be a nap, mint bárhol a városban :D
settevoltesette 2017. 05. 29. 17:28
Törölt hozzászólás
#14587
Törölt felhasználó 2017. 05. 29. 17:21
Előzmény: #14584  gambadoro
#14586
Most nem lát be senki az ablakunkon, illetve de, Pestről elég sokan, illetve budáról is jónéhány, km-ekről. :) Ada utca kevésbé volt panorámás, az zöldebb volt, meg jó nagy, de oda se látott volna be senki, na jó, télen az istenhegyiről lehet látni, azért az kibírható távolság. Annyira nem vonz még most se a budai belváros, akkor már az 5. kerület északi része, vagy a naphegy. Többet drágult, ez biztos, ezért is kérdeztem settevoltesette-t, hogy számára mi a kiemelt buda. Az adához közel van a 128, de a 21/fogas seincs messze, legalábbis még így 30-ason még válllalható. Gyerekkel mondjuk már tényleg autó, az Ada amúgy elég meredek is, attól én kicsit tartottam is, de belementem volna a párom nyomására :D. A diós árok azért mégiscsak egy elég szűk völgy, az Ada annál nagyságrendekkel világosabb már.
settevoltesette 2017. 05. 29. 17:21
Törölt hozzászólás
#14585
gambadoro 2017. 05. 29. 17:14
Előzmény: #14579  Törölt felhasználó
#14584
érdekes, h a diós árok ma is szinte olcsónak mondható bár autó nélkül halál szerintem az ada is
ncseed 2017. 05. 29. 17:09
Törölt hozzászólás
#14583
gambadoro 2017. 05. 29. 17:08
Előzmény: #14579  Törölt felhasználó
#14582
annál a kacsa sokkal jobb és sokkal többet is drágult
gambadoro 2017. 05. 29. 17:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#14581
a kacsakimegy a horváth utcáig

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek